FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu tradīcijas

Sēdināšana pie galdiem

Ilzhuu
05.07.08. 17:48
Kāzu datums: 16.08.2008

Lūdzu padalieties, kādas ir tradīcijas attiecībā uz viesu izkārtojumu pie galda! Man pašai tas nešķiet ļoti būtiski, bet nu lai nerastos liekas problēmas, labāk laikam ievērot šādus tādus principus ;) Piemēram, vai ir noteikts, kurā pusē līgava sēž līgavainim, kā izkārto vedējus, kā ar vecākiem?

Skatīt ziņojumus:
Veisa
13.07.09. 19:26
Esmu bijusi kāzās, kur bija apaļie atsevišķie galdiņi, ēdiens "zviedru stilā""un bārs ar speciālu bārmeni. Teikšu, ka tas nebija īsti forši, jo viesi savā starpā tā arī īpaši nesapazinās, turklāt daudzus īgnus padarīja fakts, ka, lai dabūtu vēlamo padzērienu, nācās stāvēt rindā, kas aizņēma ne mazums laika, jo bārmenis nemitīgi bija aizņemts taisot bērniem un nedzērājiem sulu un saldējuma kokteiļus vai dzērājiem mojito, margaritas utml. kokčikus. Beigu beigās vedēji bija nomocījušies, lai visus vienlaicīgi savāktu ar piepildītām glāzēm tostu teikšanai.
Knope
13.07.09. 15:55
Kāzu datums: 26.07.2008
Es arī tieši iedomājos, kā ir vedējiem vai vakara vadītājam...
Tomēr, lai uzturētu kontaktu ar auditoriju, "nolasītu" auditorijas garstāvokli un vēlmes (grib tostu, ēst, iet dancot, vai gaida spēli) - vajag redzēt sejas.
Inesik
13.07.09. 15:37
Kāzu datums: 08.08.2009
jā, priekš iepazīšanās būs arī atsevišķā spēle vai kaut kā savādāk. skatoties, ko mūsu vakara vaditāja izdomās. bet tad jau vakara gaitā viesi varēs tuvāk iepazīties, sēžot pie galdiem un nebūs tā, ka spēlējot citas spēles kautrēsies, ja būs jāstāv blakus vai kaut kā savādāk jākomunicē ar otrās puses radiem vai draugiem...

un es ceru, ka mana teorija arī praksē darbosies! :)))
Skesterite
13.07.09. 15:29
Kāzu datums: 12.01.2008
nedēļas nogalē bijām kūjniekos vienās kāzās, kur viesi bij sēdināti arī pie mazajiem apaļajiem galdiņiem... priekš dzimšanas dienas vai kāda cita saviesīga vakara būtu ok, bet, manuprāt ne priekš kāzām, jo daži viesi sēž pret jauno pāri ar muguru un turklāt vedējiem bija diezgan pagrūti šādā veidā noturēt viesu uzmanību...
runcux
13.07.09. 14:14
Kāzu datums: 18.07.2009
Doma jau ir laba - par to sapazīstināšanu utt., bet varbūt iepazīšanos labāk atstāt spēļu laikam un tml., jo ne vienmēr visi ir tik komunikabli, lai ar līdz šim nezināmu cilvēku sāktu sarunas un atrastu kopēju valodu - to man mamma ieteica un šo ieteikumu ņemsim vērā:)
runcux
13.07.09. 14:10
Mums U veida galds paredzēt un mēs ar vedējiem pa vidu šim galdam pie atsevišķa galda - ceru, ka domu saprati:D izņemot pie mūsu galda, krēsli paredzēti galdam abās pusēs, bet galdi ir pietiekoši plati:) Viesus sēdināsim atbilstoši tradīcijām, tomēr ņemot vērā, lai savstarpēji pazīstami un ir ar ko parunāties:))
Inesik
13.07.09. 14:06
protams, ka jārēķinās ar to, ka visus sev tuvāk tik un tā nesasēdinās! :))) bet negribās arī, lai līgavaiņa draugi sēdētu vienā čupiņā un mani - otrā. gribās tā sasēdināt, lai viņiem būtu iespēja sapazīties pie galdiem... tas, man liekas, radītu tādu vienotības sajūtu... nu nez, vēl jāpadomā...
smaidosa
13.07.09. 13:49
mums būs divi gari galdi un mēs ar vedējiem un vecākiem atsevišķi. Katrā pusē sēdēs radi- vienā mani, otrā līgavaiņa. Vistuvākie radi mums tuvāk, pārējie tālāk, draugi galdu galos. Vēl vadījāmies, lai cilvēki ar bērniem sēž nevis loga pusē, bet zāles iekšpusē, lai var jebkurā brīdī izskriet, ja ir nepieciešams ;)
Muurija
13.07.09. 13:35
Kāzu datums: 27.06.2009
mums sanāca tā, ka draugi sēdās pie otrā galda, tā kā viņu bija daudz tad aizņēma visu galdu...
Visus tāpat nevarēs sasēdināt pirmajās rindās! Mums neviens nebija aizvainots!
Inesik
13.07.09. 11:56
mēs pieturēsimies pie tradicionāliem garajiem galdiem, jo vieta neatļauj salikt vairākus maziņus galdiņus. arī viesu nebūs daudz (34 cilvēki mūzikantu, vadītāju un mūs ieskaitot), tāpēc neērtības sēdēšanā tam nevajadzētu sagādāt. visdrīzāk galdus likism T-burta veidā. vienīgais, ka vēl jāizdomā, ka lai sasēdina viesus. pēc kāda principa jūs, dāmas, iekārtojāt viesus pie galda? (tās, kuras izmantos galda kartes).

bijām vienās kāzās, kur jaunajam pārim tuvāk sēdēja pārsvarā abu radi vai arī līgavas draugi, bet līgavaiņa radi sēdēja galdu galā. man tas nelikās forši... kā tad lai sasēdina, lai neviens nejustos aizvainots vai apdalīts?.. un vai jūs kaut kā ievērojāt arī viesu vecumu? mums būs no 11 līdz 70 gadiem... :/
bellydancer
13.07.09. 11:48
Esmu bijusi viesībās, kur sēdēšana notika pie šādiem apaļajiem galdiem. Tad tik tiešām bija vēl viens zviedru galds, kur bija uzlikti visi ēdieni un dzērieni, savukārt, bija bārā. Vispār nav ne vainas šādam izkārtojumam. Var aiziet un paņemt ko vēlas, jo parasti sanāk tā, ka jālūdz citiem viesie sev padot salātu bļodu utt. Turklāt šādā gadījumā viesi neēd nepārtraukti, jo vienkārši ir slinkums visu laiku iet pakaļ ēdienam :o)
Dadī
13.07.09. 11:44
mjāa.. man jau ļoti patīk tas amerikāniskais galdu izkārtojums, ar apaļajiem galdiņiem.. turklāt mūsu viesu nams šādu iespēju atļauj, jo restorānā kāreiz ir šādi apaļie galdi.. vienīgais redz, nav īsti skaidrs, kā lai visu saorganizē pareizi.. tad jau ēdiens jāliek tā sauktā "zviedru galda" veidā.. =)) (heh.. amerikāniskais izkārtojums + zviedru galds + latviešu kāzas.. heh.. sanāca kautkāds tautu kišmiš..)
Jo tie apaļie galdiņi jau nav lieli, pie viņiem var nosēdināt max 5 cilvēkus un vietas uz galda, kā tikai šķivim un glāzēm vairs nepaliek..
Gribētu tad pajautāt Lāšukam, cik lieli Jums bija tie apaļie galdi un cik apmēram viesu.. un kā tad Jūs sēdinājāt, sanāk, ka pie viena galda gan tavi, gan līgavaiņa radi.. tas jau der tik tad, kad viņi savā starpā pazīstami..

=( Gribās kautko modernāku.. bet laikam jau nesanāks, būs jāliek standarta garie galdi.. arī vecāki uz to uzstāj..
Lāšukss
13.07.09. 09:31
Kāzu datums: 30.08.2008
Mēs arī izmantojām "amerikānisko" galdu izkārtojuma variantu:
Mēs ar vedējiem pie viena galda (taisnstūrveida galds ar skatu uz viesiem);
vecāki pie nākam apaļā galda;
tad krustmāšu un vecmāmiņu apaļais galds;
māsas, brāļi, brālēni un māsīcas pie nākamā apaļā galda;
draugi, draudzenes;
citi viesi;
Tātad kopā bija septiņi galdi, pie kuriem viesmīles pienesa silto ēdienu (aukstie ēdieni jau atradās uz galdiem viesiem ierodoties). Galdi izkārtoti tā, lai maksimāli viesi redz jauno pāri un viens otru.
Dzirdēju tikai vislabākās atsauksmes arī no vecmāmiņām, kuras ieradušas redzēt tikai garos kopgaldus. Patika tas, ka visi viesi brīvi varēja pārvietoties viens otru netraucējot. Tāpat arī savstarpēju sapazīšanos tas netraucēja.
Un jā - izmantojām arī galda kartes, lai nodrošinātu ieplānoto sēdēšanu.
veta123
13.07.09. 09:10
Kāzu datums: 07.08.2009
Mēs nevadīsimies pēc tradīcijām. Sēdēsim paši, vedēji blakus katrā pusē, tad vecāki un pārējos nešķirosim, bet sēdināsim tā, lai viesi justos ēri, viens otru tuvāk pazīstot būs sasēdināti līdzēs, neskatoties vai tie ir mani radi vai līgavaiņa radi. Tāpat mūsu radi ir pazīstami ar draugiem,t ad domāju, ka tā būs labāk.
Muurija
13.07.09. 08:40
Kāzu datums: 27.06.2009
Pie mūsu galda sēdēti tikai vedēji. Jo ja gribētu sēdināt ar vecākiem tad sanāk pa biezu - estā negribēju gribēju justies brīvi nevis spraukties garām veselai rindai. Tad nu vecākus sēdinājām pie viesu galda vienā pusē mani vecāki pretī vīra tēvs ar sievu, blakus maniem vecākiem vīra māte ar vīru pretī vīra ome blakus vīra radi utt mani radi pie blakus galda daži radi sākumā tālāk draugi!!!
smaidosa
12.07.09. 20:38
ar to precētu/neprecētu pāru sēdināšanu mums gāja visgrūtāk, jo daudzi neprecētie pāri tomēr kopā ir jau tik ilgi, ka principā uzskatāmi par precētiem...
skaa
12.07.09. 19:20
man atkal cits jautājums. kā pareizi jāsēdina neprecēti pāri? meitene pie kreisās rokas? un kā ar draugiem, vai tos arī sēdinā pretējās pusēs, kā vecākus? respektīvi, ka manā pusē ir līgavaiņa draugi?
saulux5
05.07.09. 12:35
Kāzu datums: 10.07.2009
Mums arī būs galda kartes - noteikti! Apvienojumā ar maziņām dāvaniņām! :) Kā jau minēja augstāk - lai sasēžas pēc norādēm, bet pēc tam tad, ja ļoti gribēs, varēs taču samainīties! ;)
agnese88
05.07.09. 10:47
Kāzu datums: 01.08.2009
mums būs galda kartes, jo viesu sēdēšana ir izdomāta tā, lai visiem apkart ir interesanti un ņemot vērā, ka puse viesu būs vāciski runājosi, tad ir sasēdināts tā, lai vienmēr blakus ir kāds, kas runā angliski, lai var savā starpā parunāt. un galds būs T formā, galā mēs, vedēji un kāzu vadītāja un tad radi pēc nozīmīguma pakāpes un draugi.
Beatriss
02.07.09. 11:54
Kāzu datums: 13.07.2013
Es laikam tomēr atbalstu galda kartes. Sākumā visi sasēžās pēc norādēm un tad jau vakara gaitā var samainīties kā grib:)