FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu tradīcijas

Izpirkšana

e
ezitis 19.07.07. 15:07

kas ir jāgatavo izpirkšanai...saprotams, ka līgavainim tiek uzdots kaut kāds uzdevums, bet kādas ir tradīcijas, kādām, piemēram, lietiņām ir jābūt izpirkšanā..???

11 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Lauminja 20.07.07. 09:41 | Kāzu datums: 28.07.2007

Es scenāriju izdomāju pati. Arī draudzenes izpirkšanai pirms 1.5 mēneša gatavojāmies pašas - līgava + vēl divas draudzenes, tam jau nav jābut kada cita pienākumam. Draudzenes izpirkšanu izdomājām un sagatavojām vienā vakarā diena pirms kāzām. Pats gatavošanās process arī bija gana jautrs.

Daudzas idejas var smelties http://www.perepoloh.lv/ru_scenariji.htm un http://www.kaleidoskops.lv/index.php?menu_id=9&sub_id=19&lang5=2. Informācija gan ir krieviski.

i
inxis 20.07.07. 08:32 | Kāzu datums: 11.08.2007

Vispār jau foršs liekas tāds amzieris:)
Bet liekas, ka man tāds ies secen. Kāzu dienā pucēšos pie māsas (kas arī vedējmāte) un vīram būs jānāk pēc manis uz turieni. Gribam, lai dārgā ģimēne (paši tuvākie) pirms kāzām vēl mazliet paciemotos tādā mierīgākā atmosfērā, parunātos un tad viss bars pakaļ man.
Nu un pie manis vajadzētu būt maniem vecākiem, jo dārgais gatavojas pasniegt mammai ziedus. Bet neliekas, ka vecāki taisīs kādu andeli:) Vispār jau žēl...

Lauminja 20.07.07. 00:48 | Kāzu datums: 28.07.2007

Mums būs mazāk tirgošanās - vairāk amzieris ar pārbaudījumiem, pierādīšanu, ka pazīst līgavu un viņas ģimeni u.tml. Jāatpērkas tikai tad, ja kaut ko nevar izdarīt. Man šajā ziņā krievu tradīcijas patīk labāk par latviešu tradīcijām ar nākšanu pie vecākiem un viltus līgavu (oriģinālā - vecāku māsu) iesmērēšanas mēģinājumiem.

Katram savs. Patika austrumnieciskā ideja par kamieļiem :)

Siice 19.07.07. 21:49 | Kāzu datums: 07.07.2007

Manējais vīriņš bija gatavojies izpirkšanai ne pajokam. Bijām nopirkuši mammas mīļākās končas pāris kg, ziedus, savācām Lavtijas jubilejas latiņus cik nu izdevās, vedējiem bija līdzi šokolādes eiro, šampis, visas LV banknotes (5,10,20,50,100,500) - viņš sāka ar mazāko un prasīja vai ar to pietiks un tad tik lika klāt. Vienīgais lielais pārbaudījums viņam bija viltus līgavas - pārģērbies brālēns, kas tēloja sievieti stāvoklī un prasīja, lai šo precot, un mana mazā māsa, kas bija dabūjusi kaut kur vecu kāzu kleitu un plīvuri un trinās ap manu līgavaini. Viņu uzpirkām ar konfetēm un jaunu telefonu! :))

t
tlusēnc 19.07.07. 17:48 | Kāzu datums: 24.08.2007

ē, bet tā ir baigi labā doma ar lakatu. jautrāk būtu, ja piečuks uz katras rūts jāuzliek:DDDD

a
anminka 19.07.07. 17:43 | Kāzu datums: 21.07.2007

man slinkums lasīt tāpēc rakstīšu...

Latgalē bijām MAIZES MUZEJĀ, tur sieviete, kas vada pasākumus tāstīja, ka sievasmātei jānoklāj rūtains lakats uz zemes un līgavainim katrā rūtā jāieliek naudiņa, tad zin, ka precinieki bagāti.lakatam jābūt lo mātes precībām...(tas no sendienām)

t
tlusēnc 19.07.07. 17:28 | Kāzu datums: 24.08.2007

man ar mamma izdomājusi, ka līgavainis nemaz tik viegli netiks cauri un vajadzēs nopūlēties, lai izpirktu.Protams, es vispār neko nezinu, kas un kā būs- neviens nesaka, tik nojaušu, ka būs arī dažādu izmēru viltus līgavas:D

mazulīte 19.07.07. 16:25 | Kāzu datums: 07.07.2007

manam vīriņam mani izpērkot...manai mammai bija jādod ziedi, bet tētim medus trauciņš! :) tad mans tētis teica, ka tas tik viegli nebūšot...līdz istabai, kurā nepacietīgi gaidīju, kad beidzot savu mīļumu ieraudzīšu, uz grīdas bija izlikta sirsniņu taciņa...jākāpj uz katras sirsniņas un jāpasaka kāds mīļvārdiņš (kurā viņš mani ir saucis)...un tā tik uz priekšu...līdz beidzot ieraudzīja mani un pasniedza man burvīgo līgavas pušķi!!!:)

Pixy 19.07.07. 16:10

Mans miļai paziņoja, ka grasās mani izpirkt par 15 kamieļiem. Kad prasīju vai tas nopietni viņš atbildēja, ka tie būšot piepūšamie kamieļi. Gribot redzēt mana tēva reakciju.
Bet nu visādus brīnumus var jau sagaidīt tanī dienā.

i
ingreta 19.07.07. 15:51 | Kāzu datums: 20.02.2016

Vienas kazas ko vadijam jaunais virs ieradas pie sievasmates ar diplomatu pilnu ar 100 ls pacinam(saprintejam un sagriezam,darbs zverigs)Tad lidzi bija sampanietis un ja vel par to meitu nedeva tad jautaja vai atdos par milestibu?Atdeva-iznaca ligava un ligavainis uzdavinaja vinam puski.

Lauminja 19.07.07. 15:09 | Kāzu datums: 28.07.2007

Visādi sīkumi - līdzīgi kā vārtiem (var pat likt vienā grozā) - konfektes, mazais alkohols, var šokolādes medaļas (kā zelta dālderus) nu tā :)

Un tie nieki jādod tikai tad, ja nevar izpildīt uzdevumu :)