FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu tradīcijas

tradīcija vai mānticība?

laine 12.06.07. 19:26 | Kāzu datums: 14.07.2007

ko jūs sakāt par to ka topošais vīrs iet līdz, kad izvēlos kleitu.. jo viņš ka ne ka labāk zin kas man vislabāk izskatās.. vai latviešiem vispar ir tāda tradīcija, ka nedrīkst kleitu redzēt? un vēl nedrīkt redzēt ligavu kāzu kleita vai tieši tajā kleita, ka ir mugurā kāzu dienā??

12 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Izolde 05.07.07. 16:22 | Kāzu datums: 16.06.2006

Manējais kleitu neredzēja man mugurā, bet pirms tam, lai saskaņotu savu izvēli ar viņu-sūtīju viņam dažādu kleitu bildes, t.sk. arī īsto(noskatīto) un jautāju kuras patīk...:)

m
meetrinja 05.07.07. 16:12 | Kāzu datums: 11.08.2007

mes darijam ta ka kopa izvelejamies kleitu-uzmerijam utt.bet kleitai bija slepe ko nemu nost,lidz ar to kleitinu vajadzeja parsut-un to gan vins nav redzejis:)

D
Digna 05.07.07. 15:23 | Kāzu datums: 01.09.2007

Mans mīļotais bija galvenais kleitas vērtētājs, tā kā neesmu māņticīga tad tādi sīkumi nespēj mani ietekmēt. Ticu ticējumam "Katrs pats savas laimes kalējs" - ja vēlēšos laimīgu laulību tad tā arīt āda būs, ja neko nedarīšu un nelikšos ne zini par vīriņu, tā arī izirs un to jau nu nekādi negrozīs fakts redzēja vai neredzēja viņš to kleitu! :)

Africa 02.07.07. 15:14 | Kāzu datums: 21.07.2007

protams, ka problēmas un jautājumi vieni un tie paši:)
mani vīriņš redzēs pirmo reizi tikai kāzu dienā, bet kurpes gan pirkām kopā un kleitu uz pakaramā arī ir redzējis, bet gan jau būs pārsteigums

H
Harmony 02.07.07. 12:38

hi hi, man tieši tas pats šķita, runājot par pērlēm. Vēl vakar, ieejot bižutērijas veikalā un skatoties rotaslietas, pārdevēja man saka: uz kāzām labāk pērles ni ni. Bet es izdomāju prettekstu: tās jau nav īstas, līdz ar to uz imitācijām šis ticējums neattiecas :D Visu var pavērst tieši tā, kā vēlamies. Tas pats ar līgavas kleitas redzēšanu: tas tak ir tik forši, ja līgavainis arī var piedalīties šai procesā. Būsiet abi skaisti un saskaņoti.

a
aisha 02.07.07. 12:30 | Kāzu datums: 01.09.2007

Mees visu (arii manu kleitu) pirkaam kopaa :) Manupraat, ir smiekliigi iedomaaties, ka laime vai nelaime lauliibas dziive atkariiga no liigavas kleitas redzeeshanas vai neredzeeshas :) Viss ir atkariigs tikai no mums..

ise_nese 02.07.07. 12:21 | Kāzu datums: 30.08.2008

Piekrītu SPIRIT:) Precēties gribētāji forumā mainās, bet jautājumi paliek tie paši.

s
spirit 13.06.07. 09:09 | Kāzu datums: 25.05.2007

Vakar izlasīju Lauritas komentu un arī sāku rakstīt, bet tad kaut kā pārdomāju, bet principā piekrītu Natrei. Te ir forums, kurā tiks apspriestas vienas un tās pašas lietas vēlreiz un vēlreiz.. Un kāmēr vien kāds gatavosies kāzām, radīsies vieni un tie paši jautājumi. Arī pirms mums jau kāds šos jautājumus ir apspriedis, jo mēs jau neesam pirmās, kas precās un diez vai mums patiktu tāda atbilde..

n
natre 13.06.07. 08:11 | Kāzu datums: 25.08.2007

Laurita rimsties. Nejau visiem ir laika lasiit visas diskusijas un nevisiem vajag to dariit. Ja tevi apgruutina uzrakstiit atbildi,tad vismaz LUUUDZU ar nejauciibaam nemeetaajies. Tas nav jauki un manupraat apgarotai un skaistai liigavai,kas dzivo mieraa, harmonijaa un laimee, galiigi nepiestaavees.

Laurita 12.06.07. 21:27 | Kāzu datums: 07.07.2007

NU CIK TAD VAR!!! Par to jau viena diskusija ir uzsākta.

d
dzanita 12.06.07. 19:35

Ir pieņemts, ka līgavainis neredz līgavas kleitu līdz kāzu dienai...saka, ka tas uz nelaimi, lai gan - ja tev pašai tas nešķiet svarīgi - tad kāpēc ne?
lai veicas ar kleitas pirkšanu :)

ilssy 12.06.07. 19:34 | Kāzu datums: 07.09.2007

Ne jau tradiicijas deelj (Latvieshiem manupraat taadas nav), bet tas paarsteiguma moments ir to veerts....mani toposhais viirinsh kleitaa ieraudziis tikai kad teevam pie rokas ieshu bazniicaa!