FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kāzu tradīcijas

liigavas maasas

oldforumuser
02.01.07. 16:42

aktualizeejies jautaajums par to,ka izpauzjas liigavas maasu (vai ir ari tadi liigvainja braalji? ;) ) pienaakumi un tiesiibas kaazu dienaas? :roll: un kaa vinjas tiek informeetas,ka vinjaam ir saads statuss un kaa tas ir redzams "uz aarpusi".. kada ir jusu pieredze? mana vieniga pieredze ir no filmam, kur kaudze sieviesju teerptas rozaa kleitaas danco ap liigav, bet latvijaa?

Skatīt ziņojumus:
oldforumuser
02.01.07. 17:10
Man ir gan līgavas māsas, gan brāļi :) Protams, pamatos ne-latviska tradīcija, bet es savās kāzās esmu paņēmusi šo un to no visādām vietām un netiecos taisīt tīri latviskas. Tātad, būtība tāda: "māsas" ir manas 5 labas draudzenes, kam ir uzticēti visādi pienākumi gaidāmo kāzu sakarā. Viena no viņām ir "galvenā" un vienlaikus vedējmāte. Pārējās 4 palīdz ar padomiem, līdzjušanu, utt. Vēl viņas rīkos manu vecmeitu ballīti. Kāzu dienā viņām būs līdzīgas kleitas - vienā tonī. Savukārt "brāļi" ir mana puiša tuvākie draugi, kas savukārt palīdz viņam ar to, ko jāpalīdz. Galvenais "brālis" ir vedējtēvs. (Tas nozīmē, ka mums vedēji nav savstarpēji pāris!) Brāļi rīkos puisim vecpuišu ballīti (cerams :)), kā arī kāzu dienā izpalīdzēs ar praktiskām lietām, piemēram, šampanieša atkorķēšanu pieņemšanās, viesu organizēšanu, utt. Un viņiem būs viena toņa kaklasaites.
Tradīcija nāk no Amerikas un Anglijas, bet pēdējā laika šad un tad esmu redzējusi arī LV. Piemēram, pirms 2 gadiem manai draudzenei arī tā bija. Un baigi forši - jo tie cilvēki reāli palīdz un ir jauki arī vairāk iesaistīt draugus šādā pasākumā.
oldforumuser
02.01.07. 17:19
mums bija arii planots iesaistiit draugus visaa tajaa abraazjaa, tikai muusu ideja bija - pa paariem sadaliit tos pienaakumus un tiesiibas ;) jaanosauc samie bus par jaunaa paaara braaleeniem un maaasicam ;)

man arii nav uzskata,ka visam tradicijaam jaabut ar latviskam sakneem, taapec jau ir veertigi te apmainities domaam un sasmelties idejas, lai tiem vedeejiem nav praataa jasajuuk :D
Susurinsh
12.10.07. 17:52
Kāzu datums: 26.04.2008
varbūt ir vēl kādas idejas par vienādu satērpšanu? Manas divas līgavas māsiņas ir pilnīgi dažādas gan pēc auguma, gan gaumes un rakstura. Līdz ar to, es ļoti šaubos, ka viņām garderobē atradīsies, kautkas līdzīgs. Šūt viņām kleitas manam kāzu budžetam ir par dārgu. Varbūt jums ir kāda labi ideja par saskaņotiem aksesuāriem? Un vēl jau tie jāsaskaņo arī ar līgavaiņa brāļiem. Pilnīgi nekas prātīgs man nenāk galvā.
drostala
12.10.07. 18:20
Es esmu izbaudījusi līgavas māsas godu! Bija superīgi! :) Par apģērbu - kopā izvēlējāmies kleitu auduma krāsu un tad viena no māsām gāja nopirkt audumu. Katra šuva savā stilā, bet garumā tā zem celīša. Kopā man tas izmaksāja ap 30 Ls ar visu šūšanu. Maksāju pati. Līgava izmaksāja mums ziedu pušķīšus, kas bija pieskaņoti kleitas auduma krāsai.
Pienākumi - vecmeitu balles rīkošana, līgavas ģērbšana, piedalījāmies līgavas izpārdošanā, mazā kāzu ceļojumā bijām atbildīgas par tiltu taisīšanu(šeit arī brāļi piedalījās), baznīcā bija jākoķetē ar līgavaiņa brāļiem ;) viesu namā piedalījāmies atrakciju rīkošanā un pārsteigumu taisīšanā.
Vedējmāte bija priecīga par palīdzēšanu! Un mums bija ritīgi labs tusiņš, jo ļoti laba sadarbošanās izdevās. Paveicās arī ar to, ka neviena no mums nebija cack-veidīgā, tā ka visas palīdzējām līgaviņai un sanāca pa sirsnīgo! ;)

inii
20.01.08. 17:41
Kāzu datums: 24.08.2008
Bet varbuut juus kaada ziniet kaadas driikst buut liigavas maasas? Cik saprotu driikst buut tikai nepreceetas un pilngadiigas??? Vai driikst buut arii 14, 15 gadiiga viena no liigavas maasaam? Zinu ka vinja to ljoti gribeetu..
Enki
20.01.08. 18:41
Kāzu datums: 02.08.2008
Protams, ka drīkst! Sirojot pa netu tieši redzēju kleita līgavas māsām, un tur bija komplekti 8-... gadus vecām meitenēm:)
Digna
20.01.08. 20:07
Kāzu datums: 01.09.2007
Man jau liekas, ka šī tradīcija Latvijā nav tik ļoti izteikta līdz ar to nav neviens, kas varētu noteikt vai tā drīkst vai nē.

Droši ņem meiteni līgavas māsās, ja viņa to tik ļoti vēlas :)
inii
20.01.08. 21:06
Kāzu datums: 24.08.2008
Paldies Jums. Es jau taa arii domaaju dariit, bet mana iecereetaa viira vecaamamma par visaam variiteem censhas paarliecinaat ka "ir tak pa jaunu..."