FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu tradīcijas

Vai baltā LīGAVAS KLEITA ir jānovelk pusnaktī...?

o
oldforumuser 22.11.05. 16:43

Esmu dzirdējusi jau vairākas pieredzes, par to, ka līgava pēc pusnkakts, nepārģērbjas, bet paliek līksmoties un svinēt kāzas savā baltajā kleitā....!Pamatojums, protams, viens- KAD TAD, JA NE TAGAD, vienīgo dienu mūžā..:)).. man šī doma liekas brīnišķīga, un esmu nolēmusi to realizēt arī savās gaidāmajās kāzas..:D bet tad man reiz izteica tādu "māņticības domu", ka.".nez, nez, vai tas labi..visu mūžu palikt līgavās....."..;///,nu, it ? it kā- neņēmu to galvā, bet tagad, domājot par to, aizvien vairāk dzirdu šo teikto, un kļustu tramīga..:( lūdzu, izsakiet savas domas, un versijas...:)

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
o
oldforumuser 22.11.05. 20:53

nu man atkal taa paargeerbshanaas skiet, kaa taads teaatris un modes lieta - tikpat labi jau vareetu paargeerbties arii uzreiz peec lauliibu ceremonijas - tikliidz kljuust par laulaato paari. es pilniigi noteikti dancoshu un izbaudiishu pasaakumu visu nakti kaazu kleitaa :)

o
oldforumuser 22.11.05. 22:21

Taa tachu buus TAVA diena. Diena, kad jutiisies skaista un paarliecinaata par sevi kaa karaliene - taatad arii noteikumus shajaa dienaa vareesi dikteet pati. Domaaju, ka galvenais ir izbaudiit sho mirkli liidz mieleem, starot no laimes un riikoties kaa pati uzskati par vajadziigu. Atceries arii to, ka parasti jau tomeer cilveeki orienteejas uz vienaam lauliibaam sava muuzja laikaa, turklaat taa jau Tev nebuus filma, ko var patiit atpakalj, pamonteet savaadaak un pameegjinaat veelreiz un kaut kaa citaadaak... Katram jau ir izveele, bet zinu, ka savaas kaazaas tos visus "vajadzeetu taa" un "un ir pienjemts shitaa", galvaa njemt netaisos... un, ja miegs nenaaks, tad i guleet neieshu!:)))
Aaa, bet par kleitu... tas atkariigs laikam buutu no taa, cik taa eerta un piemeerota kaazu naksniigajai daljai - ja gribeetu laisties ar iemiiljoto trakaas dejaas, bet kleita buutu kaa siena guba, tad laikam tomeer paargjeerbtos...:))

o
oldforumuser 22.11.05. 22:36

Mana kleita būs tik smuka,ka negribētos to vilkt nost pat pēc kazu dienas,kur nu vel jau pēc pusnakts!!Es uzskatu,ka met nu šoreiz pie malas māņticību,un izbaudi savu skaistumu šajā kleitā,ko,vistcamāk,vairs neuzvilksi! :wink: Mūsdienās liela daļa māņticību jau vairs nedarbojas-galvenais,neņemt pie sirds,ko citi saka,un rīkoties pēc pašas ieskatiem :)

o
oldforumuser 23.11.05. 09:51

hehe, atceros, kā es biju iedomājusies notusēt visu nakti baltajā kleitā :)

vienīgā bēda bija tā, ka manai kleitai bija šleppīte, kura pa dienu un vakaru palika aizvien tumšāka un tumšāka... līdz ar to, brīdī, kad mūs nolika "gulēt" (ap 2iem naktī), es ielīdu dušā un pēcāk kleitu atpakaļ tā arī neuzvilku. Žēl jau bija, bet tā bija labāk gan man, gan kleitiņai :)

Pēc kāzām aiznesu kleitu uz ķīmeni un tagad atkal viņa ir skaista.

Par māņticību - neņem pierē, nekas ļauns nenotiks! :)

o
oldforumuser 23.11.05. 12:36

jēēē, super:)))))))) šitādas atbildes (ATBALSTUS!!) es arī gribēju dzirdēt..:))) paldies jums visām!!!!:)))))))))) :DDDDD
Vēl man nav īsti skaidrs, kāda kleita būs, un kādu vēlos, (un kāda, galu galā- vislabāk piestāvētu- neesmu vēl sākusi pat piemērīt ..;/)bet nu..jā, tas laikam ir atkarīgs no kleitas modeļa... Bet pēc jūsu izteiktajām domām man ir PILNĪGI skaidrs, ka centīšos to nevilkt nost, kaut līdz pašam rītam... Viena līgava man stāstīja, ka pēc pusnakst nenovilka, kārtīgi iztūsējās, un ap rīta pusi tikai pārģērbās... Bet nu skaidrs, jāskatās pēc situācijas...:D
p.s. un gulēt man arī negribās iet. ..Miegs man nāk tikai no rītiem..;), tā kā esmu jau izdomājusi, ka nekādas "gulētvadīšanas" manās kāzās arī nebūs...;)) hehe;))) FORŠI:DDDD

o
oldforumuser 23.11.05. 14:42

gulētlikšana mums bija - vairāk simboliska, bet skaista.
mēs pēc laiciņa jau bijām atpakaļ un nodejojāmies līdz 6rītā.

veiksmi,
pankuuka

o
oldforumuser 27.03.06. 19:51

Es arī par to kleitas novilkšanu pusnaktī esmu daudz domājusi...līdz nonācu pie tā, ka kleitu noteikti nevilkšu pusnaktī nost, jo kad tad vēl būšu tērpta savā līgavas kleitā!? Neesi māņticīga, dari kā Tu vēlies:)

o
oldforumuser 10.04.06. 09:26

Domāju, ka kleitu nav vajadzības pārģērbt, arī es tajā būšu gan pirms, gan pēc divpadsmitiem... Piekrītu, ka tās līgavas, kuras pārģērbjas pēc divpadsmitiem -
:( nejūtas komfortabli kleitā
:) svin kāzas pēc senču tradīcijām
:cry: vēlas parādīt savu eleganci un maka biezumu

o
oldforumuser 18.06.06. 21:57

Par pārģērbšanos pusnaktī nebiju pat aizdomājusies! :? Un labi vien ir,jo arī es negribētu izkāpt no šī skaistā un greznā ietērpa pēc iespējas ilgāk! :D

p
puucuks 21.07.07. 17:11

es arii atstaashu cik ilgi vien sanaks muguraa peec situaacijas... tas tak buus forsi kaa vares ilgaak izbaudiit skaistumu...

Vucss 21.07.07. 21:42 | Kāzu datums: 04.08.2007

Es gan laikam mainīšu tērpus. Es vienkārši zinu, ka man vajadzēs uzvilkt ko vieglāku un brīvāku. It sevišķi tāpēc,ja gribēsies padancot pa nopietnam, kur kājas var krustot un interesantus soļus izdejot.Savā gadījumā es noteikti nedomāju par tradīcijām vai māņiem. :))

z
zvaigzne 23.07.07. 13:47 | Kāzu datums: 04.08.2007

esmu izlēmusi rīroties pēc situācijas, tā kā var būt lietus un dubļi, tad kleita var nosmērēties, tādā gadījiumā es pārģērbšos, bet ja viss būss okei, tad dancošu vien baltajā kleitā cik tik ilgi varēšu!

P
Palaidne 23.07.07. 14:17

Es paliku kleitā līdz gulētiešanai, jo gribēju, lai vīrs palīdz no tās izkļūt ārā un tad var darīt sazin ko, nevis pārģērbties un skriet pie pārējiem atpakaļ... :) Jutos ērti arī dejojot, pie viena arī nedaudz varēju pildīt slotas funkcijas :)) - bija sadauzīta glāze, bet mana draudzene dejoja basām kājām, tā nu es tur bikiņ pagrozījos, pagorījos un stiklu vairs nebija :)))))
Bet ja tā nopietnāk par šo tēmu - labāk dari kā pati gribi un jūties vislabāk, domājams, ka arī Tu dodies laulības ostā ar domu - pirmo un pēdējo reizi :) Un kad tad, ja ne tagad?????? :)))

Madlēna 23.07.07. 14:32 | Kāzu datums: 18.08.2007

NEVAJAG ņemt vērā šīs mānticības un saucamās tradīcijas, kas to vien tik dara, kā čakarē nervus!! Dariet visu, ko vien jūsu abu sirds vēlas! Nepakļaujieties spiedienam no malas! Vai tad jums nav mugurkauls!??
Mūsu kāzās nebūs arī tā saucamās kāzu tradīcijas( piem. mičošana utt.), jo mēs abi tās nevēlamies! Tie ir mūsu un jūsu svētki, nevis atrakciju laukums!!!!!

D
Digna 23.07.07. 14:45 | Kāzu datums: 01.09.2007

Tikko izrakņāju visu internetu, nekur neatradu izskaidrojumu kāpēc tā kleita būtu jāvelk nost? Es pati netaisos vilkt nost, bet dejot tajā visu nakti! (gulēt arī netaisos iet).

Varbūt kāda zin, kur precīzi rakstīts, kad un kāpēc jānovelk?

P
Palaidne 23.07.07. 15:29

Man par to kleitu teica tā, ka tā ir kā oficiāla iecelšana sievas kārtā, tad arī ir jāpārģērbjas "sievas kleitā". Bet ne jau mičošanas laikā mūs pasludina par vīru un sievu!!!

z
zvaigzne 23.07.07. 16:04 | Kāzu datums: 04.08.2007

Līdzko jūs pasludina par sievu un vīru, tā drēbes nost : ))

elena2 23.07.07. 18:19 | Kāzu datums: 10.08.2007

ES gan neko nevilks nost paliks lidz beigam;))kad ta vel es uzvilks balto kleitu,sapnjots jau no bernibas pastaigat baltaa princesch kleita un te izdeviba un vairs jau nebuus tadas izdevibas tadelj cik ilgi iespejams patureschu virsu:DD

Africa 24.07.07. 13:24 | Kāzu datums: 21.07.2007

es paliku kleitā līdz pat rītam un šlepe netraucēja:) ārdījos ne pa jokam, izdejojos un iztrakojos!

s
spirit 24.07.07. 13:53 | Kāzu datums: 25.05.2007

Africa, plz, ieliec kādu bildīti.. :)