FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu tradīcijas

Par 7 tiltiem...

o
oldforumuser 13.10.05. 17:27

[b:dfe1830ccf]Tilts nr. 1 = Likteņa tilts [/b:dfe1830ccf]
Cik soļiem līgavainis noies tiltu, tik gadus abi kopā nodzīvos. Šeit tā kā derētu izvēlēties pēc iespējas garāku tiltu.

[b:dfe1830ccf]Tilts nr. 2 = Bērnības tilts[/b:dfe1830ccf]
Var laist pa upi papīra kuģīšus; salikt puzzli, kur gala bildē sanāk kaut kas ar atmiņām no bērnības.

[b:dfe1830ccf]Tilts nr. 3 = Mīlestības tilts[/b:dfe1830ccf]
Var saslēgt kopā divas sirsniņas, atslēgu piesiet pie akmens un to noslīcināt upē.

[b:dfe1830ccf]Tilts nr. 4 = Grēku tilts[/b:dfe1830ccf]
Tiek iedotas divas lapiņas, divas pildspalvas. Jāuzraksta savas trīs sliktās īpašības. Pēc tam lapiņas var salocīt vai ielikt pudelē un palaist pa straumi. Tikpat labi lapiņas var sadedzināt – nebūs jāpiesārņo upe.

[b:dfe1830ccf]Tilts nr. 5 = Nākotnes tilts[/b:dfe1830ccf]
Ieber ūdenī sauju sīknaudas, lai nākotnē šeit atgrieztos. Vēl var vilkt no kastītes laukā, piem., adāmās adatas, kuras apsietas ar rozā vai zilu lentīti. Attiecīgi pirmo izvelkot adatu ar zilo lentīti, pirmais būs puika, ar rozā lentīti – meitēns. Lentītes var aizstāt ar krāsainiem diegiem.

[b:dfe1830ccf]Tilts nr. 6 = Atvadu tilts[/b:dfe1830ccf]
Atvadīšanās no vecajām brūtēm un brūtgāniem. Var izmantot variantu ar lapiņām, tās dedzināt vai slīcināt.

[b:dfe1830ccf]Tilts nr. 7 = Cerību tilts[/b:dfe1830ccf]
Katram no jaunlaulātajiem iedod pa lapai un aploksnei. Viņi uzraksta trīs lietas, kam būtu vēlams pa gadu mainīties. Aploksnes var paturēt paši jaunlaulātie vai atdot vedējiem. Pēc gada jāver vaļā un jāskatās, kas no uzrakstītā paveikts / piepildījies, kas ne tik ļoti.

19 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
o
oldforumuser 22.11.05. 11:41

Mums laikam sanaak tikai 3 tilti pa celjam (no tiem - 2 mazi, 1 liels, kam mani nesiis paari) - bet liidziigus nosaukums, kaa sheit mineeti bija tiltiem, esmu dzirdeejusi ka ir vaartiem: beerniibas vaarti, jauniibas vaarti un miilestiibas vaarti. Bet 3 idejas (t.i. uz 3 tiltiem) iepatikaas un iespeejams izmantoshu - vismaz to kur sasleedz sirsninjas un atsleedzinju iemet upee noteikti! Paldiesinsh!

o
oldforumuser 22.11.05. 13:36

vārti ir pavisam cita padarīšana (tos parasti taisa jau pie pašas svinību vietas). bet vedēji kopā ar jaunajiem parasti izlemj - kuras tradīcijas liekas svarīgas un kuras ne :)

o
oldforumuser 19.01.06. 12:52

Mums izlemsim mees. Vedeeji iistenos muusu idejas.

o
oldforumuser 21.01.06. 20:28

vedēji kopā ar jaunajiem parasti izlemj - kuras tradīcijas liekas svarīgas un kuras ne
nu ideāli, - pareizāk, izvēlas sev pieņemamās un ne vienmēr tās svarīgākās.
Jautājums: kas ir svarīgas tradīcijas? Mičošana - vai var vispār kāzas iedomāties bez tām??
nu ideāli, ...

o
oldforumuser 25.03.06. 16:20

Kāzās pats svarīgākais ir sarakstīšanās, tas ir oficiāls pasākums, apstiprinājums ar zīmogu, tālāk jau seko spēle.... Tas tādā nozīmē, cik tu gribi visu atraktīvi, lai tiek noorganizēts. No seniem laikiem ir dažādas tradīcijas dažādos novados kāzu svinēšanā. Ja gribi tuvu autentiskam , tad jāvirzās šajā taciņā, ja nē, tad visu veido uz modernākas stīgas. Un kuras tad beigās ir tās svarīgākās lietas jeb tradīcijas???? Varētu teikt, ka svarīgas ir visas, kuras pieņem, gan vārti, gan pirmais valsis....gan pusnaktī mičošana. Es joprojām domāju, ka viss tas, kas notiek pēc sarakstīšanās ir viens no spēles elementiem-atraktīvas kāzas draugu pulkā.

o
oldforumuser 06.07.06. 09:56

Mums gan mičošanas nebūs.....vispār visu darīsim pa savam, paši izdomājām scenāriju....

o
oldforumuser 12.07.06. 10:16

Man iepatikās ideja par saslēdzamām sirsniņām, jo tā atslēgas karināšana pie tilta galīgi nesaista.

Tikai kur varētu iegādāties šādas sirsniņas? Varbūt kāds ir pircis? Varbūt kāds ir redzējis?

o
oldforumuser 02.01.07. 14:54

Mums arī mičošana izpaliks, jo kāzu mielasta vietā būs pikniks, pēc kura uzreiz dosimies kāzu ceļojumā. :wink: Toties bez tiltiem nekādi! :D Tāpat arī visādas citādas izdarības - līgavas izpirkšana, kas man liekas ļoti jautra padarīšana! :) Man pat liekas, ka nespēšu ilgi nosēdēt, ja mamma pārāk ilgi ar līgavaini tielēsies! :lol:

ieveens 22.08.07. 16:24 | Kāzu datums: 05.09.2008

Kuram tiltam nes parasti pāri?

Africa 22.08.07. 16:26 | Kāzu datums: 21.07.2007

tam kuram līgavainis var pārnest pāri:D
nu mani nesa Mīlestības tiltam, jo atslēgas neslēdzām, mums tas bija vienīgais tilts, ja neskaita vienu mazu, uz kura nofotgrāfējāmies

ieveens 22.08.07. 16:39 | Kāzu datums: 05.09.2008

varbūt tā , ka nenes vispār?

Africa 22.08.07. 16:40 | Kāzu datums: 21.07.2007

var protams, bet tā ir vīrieša spēka izrādīšana, pašam patīkami droši vien.

a
anminka 22.08.07. 16:47 | Kāzu datums: 21.07.2007

par tiltiem kur nes pāri, esmu redzējusi smalkus puišus, kur meitene nav modele(ceru neviena neapvainosies)un nabaga buisis tiešā vārda nozīmēs stiepj līgavu.
es pat aizdomājos par to kā būs un prasīju vai mugura nesāp vai nav grūti, lai liek zemē.

r
rutuxs 22.08.07. 16:50 | Kāzu datums: 20.02.1993

Tādas sirsniņas var nopirkt bērnu veikalos. Es pirku Maxsimā. Pirms Valentīnu dienas sirniņas pilni veikali. Tagad jau jāpameklē. Bāzēs arī esot.

Siice 22.08.07. 17:33 | Kāzu datums: 07.07.2007

Mani nesa pāri pēdējam tiltam, dzirdēju, ka tā parasti arī darot! :)

zincha 23.08.07. 04:27 | Kāzu datums: 13.07.2007

Mani ar nesa pār pēdējo tiltu-garš, garš Saulkrastos un lika visā garumā bučoties!!!!

ieveens 23.08.07. 09:33 | Kāzu datums: 05.09.2008

zincha
kurš ir tas garais tilts Saulkrastos? Ne jau uz Tallinas šosejas.... ?

a
anminka 23.08.07. 13:21 | Kāzu datums: 21.07.2007

mani nesa pāri gaisa tiltam kas iet pāri Rīgas Jelgavas šosejai!
tas bija iepriešpēdējais!
tur sanāk trīs gaisa tilti pirmajā laidām baložus, otrais pāri dzelzceļam un pāri šosejai, beigās teicu lai met nost, bet piecus soļus nogājām tāpat un arkal ķēra ciet un nesa!

-
-ineta- 25.08.07. 00:46

ka pēc visi meklē 7tiltus?????Var būt pa ceļam ir skaistas vietas kur iegriezties,kāds forš krodziņš-tur var padzetr kafiju vai šampānieti-jaunais pāris uzraksta viens otram vēstuli.Ko atvērs pēc gada.Var būt kāds dižkoks-kur visi radiņi un jaunais pāris sadodas rokās ap ozolu,kopēju bildi kur fonā šis milzenis....Tos pietura punktus vedēji var izbraukt un apskatīties,