FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu dāvanas

Ja aicina tikai uz ceremoniju.

Y
Yousiic 10.07.14. 14:15 | Kāzu datums: 01.10.2014

Vēlējos zināt, kā ir pareizi darīt. Esmu aicināta tikai uz ceremoniju, vai man ir jādāvina dāvana? Vai arī dāvanas dāvina tikai tie, kuri aicināti uz visu pasākumu?

5 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Noelle 10.07.14. 14:23 | Kāzu datums: 19.07.2014

Mums arī daži viesi ir aicināti tikai uz ceremoniju tikai tā viena iemesla dēļ, ka finansiāli nevaram atļauies uztaisīt tādu pasākumu ar tādu vērienu kā vēlamies visiem cilvēkiem, ar kuriem vēlētos dalīties šīs dienas priekā. Līdz ar to uz svinību vietu tiek aicināti tikai paši tuvākie, kas jau savācas paprāvs pulciņš.
Tomēr attiecīgi mēs nesagaidām no tiem viesiem, kas būs tikai baznīcā, ka viņi mums nesīs dāvanas. Viņu klātbūtne ir pats svarīgākais un simboliskas puķes ir viss, ko sagaidām "dāvanas" vietā.

C
Crexcrex 10.07.14. 19:36 | Kāzu datums: 10.05.2014

Dāvana nav JĀdāvina, tāpat kā svētku rīkotājam nav JĀsaņem dāvanas :) Parasti jau rēķinās, ka, ja aicina uz ceremoniju, tad vienkārši atnāk un apsveic ar ziediem un kādu kartiņu. Kas mani pārsteidza, anglosakšu kultūrā tie viesi, kas kaut kādu iemeslu dēļ nevar ierasties uz kāzām, arī uzskata par pienākumu nosūtīt dāvanas! Bet nu viņi nezina tādu puķu dāvināšanas tradīciju, tāpēc nav citu variantu :D

Īsāk sakot, ja ļoti gribas kaut ko dāvināt, tad dāvini; ja nē, tad pilnībā pietiks ar ziediem un kartiņu.

g
guga_bii 11.07.14. 09:05 | Kāzu datums: 20.09.2014

arī es piekrītu, ka dāvināšana nav pienākums. Ja vēlies - dāvini; ja ne - nedāvini! Tas viss ir atkarīgs no tā, cik tuvs ir cilvēks. Ja mani kāds man tuvs vai mīļš cilvēks uzaicinātu tikai uz ceremoniju, es tāpat pasniegtu dāvanu.

Kaut kā pēdējā laikā ļoti bieži notiek šāda veida "barteris" - ja par mani nemaksā viesu namā un mani nebaro un nedzirda, tad es arī neko nedāvinu! Tā ir katra personiskā attieksme un tuvības pakāpe pret konkrēto cilvēku....

zabava_ 12.07.14. 15:55

Es dāvināju, jo ja jau esmu uz ceremoniju, tad atnākt tikai ar puķēm pat nebiju iedomājusies. Iespējams, ka pieņemto 100 eiro vietā tagad dāvinātu 50 vai 70, bet kaut ko jau noteikti.

Duuja 13.07.14. 18:59 | Kāzu datums: 18.05.2013

Mums arī bija viesi, ko aicinājām tikai uz ceremoniju, pēc kuras cienājām ar kūkām un šampanieti. Lielākā daļa nāca tikai ar ziediem, bet daži bija sarūpējuši arī dāvaniņas. Mēs neko vairāk par ziediem nemaz negaidījām, bet par dāvanām, protams, vienmēr prieks.