FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu dāvanas

Kuri no viesiem jāapdāvina jaunlaulātajiem?

i
ilze_egle 20.04.10. 16:08 | Kāzu datums: 05.01.2004

Ir tradīcija, ka pēc mičošanas jaunlaulātie apdāvina viesus (par suvenīriem katram visiem šoreiz nav runa).Vai parasti dāvanas pasniedz tikai vecākiem un vedējiem? Kā ar vecvecākiem? Vai tie arī jāsveic? Vai ir vēl kāds, kas īpaši jāapsveic?
Man atmiņa īsa, neatceros, ko parasti kāzās sveica :)

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
S
Sintra 20.04.10. 16:49 | Kāzu datums: 22.08.2009

Vispār - kas tā par stulbu lietu - tavas kāzas un tev vēl kāds jāapdāvina? Tā ir tava diena un tev nevienam nekas nav jādāvina. Kā vecākiem par pateicību var kaut ko uzdāvināt un vedējiem, bet kam tev viesus apdāvināt :) Viesi apdāvina jaunos :)
Vispār nepatīk, ka kāzās (izņemot jaunajiem, kad dāvina) kāds jāsveic. Vai tiešām nepietiek kā ārzemēs - ar smuku tostu un paldies :) Vai mēs latvieši tikai caur mantiskām lietām mākam saprast, ka mūs novērtē?

i
ilze_egle 20.04.10. 18:33 | Kāzu datums: 05.01.2004

Sintra
Es Tev pilnīgi piekrītu, ka ir stulbi, ka pašu kāzās vēl kādam jādāvina. Bet es neesmu droša, vai vecāki sapratīs, ja viņiem neko neuzdāvinās :)

S
Skesterite 20.04.10. 19:01 | Kāzu datums: 12.01.2008

Standarta variants ir "pateikt paldies" vecākiem un vedējiem... Ar šo "pateikt paldies" es domāju ko mazu un simbolisku, te noteikti nav nepieciešamas nežēlīgi lielas un dārgas dāvanas...
Ir pabūts arī kāzās, kur simboliski pateicas arī cilvēkiem, kas pielikuši savu roku šo svētku organizēšanā, piemēram, kāds no viesiem palīdzējis ar telpu dekorēšanu, tortes cepšanu, ielūgumu izgatavošanu vai izdarījis kādu citu kāzu organizēšanā nozīmīgu darbu...
Bet, protams, tā ir tikai un vienīgi jūsu diena, tāpēc visam jānotiek tieši tā, kā to vēlaties jūs, nevis kāds cits, tāpēc, ja vēlaties kādam ko uzdāvināt, tad tikai un vienīgi jūsu ziņā ir izvēlēties, kas to būtu pelnījis...
Esmu bijusi arī kāzās, kur nevienam nekas netiek dāvināts un domāju, ka pārējie viesi nemaz nepamanīja, ka nav šīs "apdāvināšanas", jeb kā citreiz saka "pūra dalīšanas" ...

saulux5 20.04.10. 21:09 | Kāzu datums: 10.07.2009

Nu ..... uzskatu, ka APDĀVINĀT visus ir stulbi, bet mums, piemēram, katram viesim uz galda priekšā bija maziņš, balts organzas maisiņš ar 2 šokolādes sirsniņām iekšā, kam klāt bija piesieta galda kartīte. Man tas liekas ļoti forši - tāda maza papildus piemiņas lietiņa - suvenīrs viesiem no mūsu kāzu dienas. :)

Mēs teicām paldies un dāvinājām dāvaniņas abiem vecākiem un vedējiem! Nesaprotu - kā var kāzās nepateikt paldies vecākiem! Loģiski, ka nav nekas obligāti jādāvina...mēs vnk tā gribējām un mūsu vecāki bija stāvā sajūsmā! Mēs dāvinājām apgleznotas vāzes ar mūsu kāzu dienas simboliem - tauriņiem, mūsu vārdiem un datumu.Tagad tās abās mājās stāv goda vietā! :)

Arī vedējiem teicām pateicības vārdus un dāvinājām dāvaniņu, kas paliek par īpašu piemiņu. Mums viņi bija dikti forši un vnk gribējās pateikt paldies... :)

Lūk tā! Bet, protams, cik cilvēku, tik ideju... :)

V
Vin:) 21.04.10. 09:05 | Kāzu datums: 24.07.2010

Hmm, es gan pūra dalīšanu un mīļo cilvēku apdāvināšanu neuzskatu ne par stulbu, ne par apgrūtinošu - bet tas laikam atkarīgs, kādu filosofisku jēgu šai lietai piešķir. Mums būs tradicionāla pūra dalīšana ar dāvaniņām cilvēkiem, kam mēs tiešām esam pateicīgi par kāzu rīkošanu un palīdzību. Lielākas dāvas būs vecākiem un vedējiem - vecākiem par to, ka ir mūs izaudzinājuši un atbalstījuši līdz šai dienai, kad mēs simboliski izejam no viņu rūpju loka, vedējiem, kas mums šos svētkus vada un dara īpašus, arī cilvēkiem, kas palīdz ar dažādām praktiskām lietām - sākot no kāzu avīzes veidošanas beidzot ar auto stūrēšanu utt. arī tuvākajiem radiniekiem - vecvecākiem, brāļiem, māsām - mīļajiem un tuvajiem cilvēkiem.
Visiem kāzu viesiem - protams nē :)
nezinu - manuprāt, ne jau tajās lietās, ko dāvina ir kāda nozīme, bet gan rituālā - paldies pateikšanā. Es uzskatu, ka stulbi ir domāt, ka kāzās visiem ir jākalpo jaunā pāra labā, jānes viņiem "zirgi un ziloņi" dāvanās, bet jaunais pāris var vīzdegunīgi sēdēt un pat ar mazu nieciņu nepatiekt paldies cilvēkiem, kas ir piedalījušies, lai kāzas būtu īpašas. Manuprāt - tieši šī attieksme liecina par mantkārīgu attieksmi - "jā, jā, mums tik nesiet, un tas, ka Jūs strādājat mūsu labā ir pašsaprotami..."

a
aija_p 21.04.10. 09:25 | Kāzu datums: 17.07.2010

mēs arī domājam, ka būs mazas piemiņas dāvaniņas viesiem. nepatīk tās koka medaļas, kuras pēc tam ieliek kaut kur atvilknē un prieka maz. mēs plānojam sarakstīt speciāli mums CD diskus ar mūsu mīļāko un jaukāko mūziku, kas ir gājusi cauri mūsu attiecībām - sākot ar iepazīšanos un beidzot ar kāzām! protams, ka paies laiks kamēr visus cd sarakstīs, bet domāju, ka būs jauki.
vecākiem gan gribās ko paliekošāku uzdāvināt. ne tikai jaunos amatus, kas pildāmi visu mūžu, bet arī kādu jauku atmiņu. bet par to vēl neesam izdomājuši ko tieši.
un par dāvaniņu vedējiem arī vēl neesam domājuši. manam mīļotajam uznāk stress un panika, kad jāsāk domāt un runāt par kāzām :D:D:D:D:D bet nu tā pozitīvi :D

Chamux 21.04.10. 09:38 | Kāzu datums: 15.05.2010

Mums būs tieši koka medaļas! Mums taisīs tētis medaļas, viņš to ir darījis un viņam tas patīk.
Arī pašai mājās stāv prāvs pulciņš šādu medaļu, lielākoties paštaisītas. Un vienmēr ir patīkami uz tām skatīties :)

Apdāvināšanu kāzās uzskatu par skaistu tradīciju, pasakot paldies vecākiem, vedējiem un citiem iesaistītajiem. Agrāk apdāvināja arī brāļus, māsas. Nozīme tam visam tāda pati kā izpērkot, piemēram, līgavu no vecākiem.
Ja negribas apdāvināt to tak var nedarīt, nav jau akmenī cirsts likums.

Par apsveikšanu. Esu redzējusi, ka apsveic arī vecvecākus, bet tā tiešām bija jaunā pāra vēlme (viss atkarīgs no attiecībām), apsveic arī krustvecākus. Būtībā apsveikti tiek tie, kas jaunajam pārim ir tuvi, kas palīdzējuši ar padomu un tml :)

V
Vin:) 21.04.10. 09:49 | Kāzu datums: 24.07.2010

Manuprāt, medaļas jau parasti dod par piemiņu tiem ievēlētajiem amatiem - no sērijas danču vedējs un dakterītis, taču pūra dalīšana ir kas pavisam cits :)
Mēs vecmāmiņas noteikti sveiksim - pirmkārt tāpēc, ka viņas ir ļoti mīļas, otrkārt tāpēc, ka arī mūsu kāzās daudz palīdzēs - viena ada cimdiņus, ko dāvināt par piemiņu, otra ir kāzu saimniece, kas mūsu kāzās gan pie plīts nestāvēs, bet daudz no praktiskajām lietām palīdz gan ar padomu, gan darbu :)
No tādiem, kas varbūt neko tieši nedarīs kāzu labā mums ir četri apdāvināmie - manas divas krustmeitiņas, un divi mums abiem dikti mīļi mazi radu puisīši. Šos apdāvināsim vienkārši tāpēc, ka mīļi un tāpēc, ka bērniņiem tas ir svarīgi :)

a
aija_p 21.04.10. 09:51 | Kāzu datums: 17.07.2010

tas nav ļaunu domāts par tām koka medaļām - vnk man personīgi viņas ne visai... gaumes lieta.
mēs domājam, ka apsveiksim tikai vecākus un vedējus. māsu neredzam jēgu apsveikt, jo viņiem tādas saspīlētas attiecības un izskatās, ka viņa nemaz nepriecājas, ka brālis precas :( skumji, ka tā...

i
ilze_egle 21.04.10. 09:51 | Kāzu datums: 05.01.2004

Man jau liekas, ka labāk, ja dāvina koka medaļas nevis mūziku diskā, kas tikai pārim nozīmīga. Nedomāju, ka vecākiem būs aizkustinoši klausīties Rammstein vai tml. gabalus- viņiem tā būs "vienkārši" mūzika bez zemtekstiem. Cita lieta, ja paši iedzied vai nospēlē dziesmas- tāds gan disks būtu zelta vērtē.
Par tiem, kas jāsveic. Daudzas no jums uzsver, ka jāsveic tikai paši mīļākie un tuvākie. Man atkal liekas, ka uz kāzām nav jāaicina visi pēc kārtas, bet gan tikai paši tuvākie un mīļākie. Tāpēc man kāzās būs tikai vistuvākie, lai gan skaitliski tāpat daudz.

Chamux 21.04.10. 09:52 | Kāzu datums: 15.05.2010

Par medaļām runājot - mūsu gimenē prakse tāda, ka tiek dotas medaļas amatiem un tad uz ģimeni viena medaļa par piemiņu (tā agrāk ir bijis un vecāki, kad par vedējiem gāja darīja tāpat)

Protams, ka pūra dalīšana ir kas cits :)
Īstenībā prieks tomēr, ka apdāvināšana (vecāku, tuvu radu) vēl arvien mūsdienās ir, nevis izzudusi..

a
aija_p 21.04.10. 09:55 | Kāzu datums: 17.07.2010

rammstein gan mums nebūs - bet gan latviešu mūzika. tā arī saistās ar mūsu kopā būšanu.
tā ir gaumes lieta - kas katram tuvāks. tāpat vienmēr būs kāds, kurš nebūs apmierināts - ar to jau esmu samierinājusies.

Chamux 21.04.10. 09:55 | Kāzu datums: 15.05.2010

aija_p es jau nesaku, ka ļauni domāts :)

ilze_egle šaubos, ka draugi ir tik mīļi kā vecāki, ka viņi ir ieguldījuši tik daudz, lai jūs būtu tie, kas esat :)

Vismaz pateikšanos vecākiem, omītēm uzskatu kā par Milzīgu Paldies par audzināšanu, izturību, mīlestību, kas sniegta. Turklāt milzīgs paldies par to, ka esam.

Chamux 21.04.10. 09:57 | Kāzu datums: 15.05.2010

Ā un vēl. Domāju, ka katra tomēr labāk zin savu kāzu auditoriju, zina, kas patiktu un paliktu par piemiņu :)) Tāpat arī kas vienam liekas labi, otram galīgi nepieņemami :)

Atbildot autorei tieši pa tēmai - Mēs sveiksim vedējus un vecākus.

V
Vin:) 21.04.10. 10:01 | Kāzu datums: 24.07.2010

protams, ka kāzās tiek aicināti tikai paši tuvākie, un mums sanāk par abiem kopā 100 cilvēki (ja gribētu arī labus paziņas, būtu i visi 200 :D)- liela daļa no tiem - draugi, bez kā mēs šīs kāzas tiešām nevaram iedomāties, taču pūra dalīšanas laikā mūsu izpratnē sveiksim tos cilvēkus, kas ir ļoti palīdzējuši gan mūsu dzīvē, tā tiekt, "tapt par cilvēkiem", gan arī kāzu rīkošanā, un nedomāju, ka kāds no draugiem tāpēc apvainosies vai jutīsies netuvāks :D Normālam cilvēkam (kādi mūsu kāzu viesi ir) tas taču ir pašsaprotami :)

V
Vin:) 21.04.10. 10:11 | Kāzu datums: 24.07.2010

Starp citu - ideja par diskiem nebūt nav peļama - saku no pieredzes. Mēs vienās kāzās uztaisījām šādus diskus ar jaunlaulāto mīļākajām dziesmām (mani vecāki bija vedēji un daudz līdzēju pie rīkošanas) - viesi bija sajūsmā, diski bija "uz izķeršanu", jo tika taisīt kā nelielas balviņas, un daudziem šis disks stāv goda vietā. Varbūt katru dienu neklausās, bet kā vizītkarte pārim notiekti super :)

Zandiņa 06.05.10. 18:25 | Kāzu datums: 07.08.2010

mēs domājam arī pasniegt paldies dāvaniņu vecākiem un vedējiem, vecākiem gribēju dāvināt baltu linu gultasveļu un galdautu.. cenas, protams, skarbas (vismaz pirmās, ko patlaban internetā ieraudzīju..)..
par vedējiem vēl nav īsti skaidrības, ko dāvināt..
it kā domāju, ka vajadzētu arī ko simbolisku darbīgākajiem draugiem, piemēram, lietussargu ar īpašu apdruku, bet par to vēl neesam izšķīrušies..

m
maijamaija 06.05.10. 21:33

Kā jūs domājiet ko darīt ar topošā vīra vecmammu, kas uz svinībām veselības dēļ nebrauks, bet uz laulību ceremoniju būs gan. Pēc tam paredzēta fotografēšanās un šampja dzeršana, vai tad būtu piedienīgi viņai teikt paldies, jo viņa faktiski ir topošo vīru izaudzinājusi, un gribētos viņai parādīt godu. Bet vai neizskatīsies dīvaini? Neteiksim tak visiem vecmamma nebrauks tāpēc sakām tagad? Man viena doma ir ka teikt svinību laikā kopā ar pārējiem Paldies, un pēc tam atsevišķi viņai.
Vedējiem un manai mammai dāvināsim mēbeles :) tika izteikts tāds "nejaušs mājiens" par pārējiem vēl domājam, laikam kaut ko simbolisku, saistītu ar kāzām, bet ne dārgas mantas, nav jau jāatpērkas :)

V
Vin:) 07.05.10. 10:21 | Kāzu datums: 24.07.2010

Maiju, a kāpēc nepateikties publiski viņai klātesot? manuprāt tas būtu daudz sirsnīgāk, mīļāk un aizkustinošāk viņai pašai - nevis svinību laikā sacīt paldies viņai klāt neesot. Domāju, ka pēc laulību ceremonijas pie šampanieša glāze būtu kā reizi īstā vieta pateikt paldies mīlajai vecmāmiņai, jo viņa turpmāko svinību daļu ar mums kopā būs domās...manuprāt, arī visi viesi būs mazliet aizkustināti par šādu žestu, nemaz nerunājot par pašu vecmāmiņu...uztaisīt īsu paldies brīdi viņai klātesot... vedēji un mamma taču arī saprastu šādu gājienu, ne? nekā ļauna tur nesaskatu, un es noteiktu teiktu uzreiz, lai visi un viņa pati arī dzird. un, ja vecs cilvēks veselības dēļ nebrauc uz baļļuku - nevienam tas īsti jautājumus nerada.. tieši pretēji - ir sirsnīgi un mīļi viņu pagodināt :)

l
lii666 25.02.11. 16:15 | Kāzu datums: 30.04.2011

Mes ilgi domajam kurus radus sveikt un ko davinaat!tacu izlemaam ka mes sveiksim vecakus,vedeejus,vecvecaakus,krusttevus-krustmaates,braaljus un masas!!pui6iem adiisim zekes,sievieteem cimdus ar latvie6u tautas rakstiiem,klaat pieliksim labas 6okolaadesun visu smuki sasiesim ar lentiiti un bantiiti!!man liekas ka 6aadaa veidaa visiem viss buus vienaadi un neviens neapvainosies!!vecaakiem un vedeejiem protams buus lielaakas davanjinjas un pateiciibas raksti!!