FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu dāvanas

Vai ir korekti " krīzes laikā" rakstīt ielūgumā, lai viesi dāvina naudu?

K
Klinģerīte 03.03.10. 13:04 | Kāzu datums: 01.02.2012

Ja jaunais pāris vairs nav pirmā svaiguma, un sadzīvei jau šis tas iegādāts, kāzu dāvanu gribētos labāk saņemt naudas veidā.
No vienas puses protams negribas septiņas rūtainas segas, rozā kafijas servīzi un tosteri.
No otras puses - ja man omīte uzdāvinātu rūtainu segu vai krustmāte - servīzi... es tikai priecātos. Nu mīļi, atbilstoši vecumam, saprotami.. Jaunāka gadagājuma viesi jau paši dāvātu vai nu naudu (kam tas ir pieņemami), vai nu ko lietderīgu/gaumīgu.
Bet...
Varētu jau ielūgumā arī ierakstīt, ka dāvanu var pasniegt aploksnē....
Bet.. nu ir sava taisnība arī "cacīgajai Guntrai" :)
Tie, kas vēl nav precējušies un arī liela daļa citu varētu to nesaprast. Un tā arī domāt, ka daļēji tas tādēļ, lai segtu kāzu izdevumus.
Turklāt, es pati arī esmu bijusi kāzās, kur pirms samaksāt muzikantiem, atplēš daļu sadāvinātās aploksnes.
Cik atceros, arī pati jau biju sagatavojusies radošai dāvanai, bet izlasot ielūgumu, šo domu atmetu un sāku krāt naudiņas.
Jā, protams, mūsu kāzas - kā gribam tā daram...
Un tik un tā koks ar diviem galiem.

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
s
stirna 03.03.10. 13:37

Meitenes, es nezinu, kā ir ar tām aploksnēm.... Man personīgi tas tonis galīgi nepatīk, bet, ja tas ir tik ļoti svarīgi, tad jau varbūt ir jāraksta tā. Nezinu!
Man jau liekas, ka mūsdienās neviens vairs nedāvina rūtainās segas. Un, ja dāvina, tad ne jau puse viesu. Mums nekas nebija minēts par dāvanām un saņēmām gan naudiņu, gan dāvanas, kuras visas bija superīgas, par visām ļoti priecājamies. Manuprāt, slikts nav variants, ka ielūgumā neko neraxta, bet, kad jautā par dāvanu (nereti liela daļa viesu jautā), tad arī pasaka, ka labprāt to saņemtu naudiņas izteiksmē.

s
sicilia 03.03.10. 14:02 | Kāzu datums: 05.09.2009

Hmmmm varbūt var kā zolīdi - pierakstīt ... priecāsimies, ja materiāli atbalstīsiet mūsu kāzu ceļojumu/ jaunās dzīves sākumu... nu vai kā
Teksts - Lūdzu dāvināt naudu.... nea nu varbūt der.
Mēs ar neko nerakstījām,. bija gan dāvanas (un ne vienas segas:D ), gan dāvanu kartes, gan nauda.
Gandrīz katrs no viesiem prasīja ko dāvināt. Atbildējām, ka priecāsimies, ja ieradīsies. (bet vispār cilvēki pie dāvanas bija piedomājuši)

s
stirna 03.03.10. 14:18

"Atbildējām, ka priecāsimies, ja ieradīsies." - mums bija tas pats! Teicām, ka priecāsimies par jebko, jo neko negaidam (un tā tiešām arī bija) un tas galīgi nav svarīgākais!

burkaninjsh 03.03.10. 14:21 | Kāzu datums: 07.07.2011

Manuprāt ir vienalga ir krīze vai nē, naudu var prasit vienmēr, ja tā ir tā lieta, ko patiešām vajag, tad tā ari ir jāsaka, nevis pēc tam jādzīvo ar pilnu māju nevajadzīgu lietu. Mēs ar noteikti prasīsim naudu, un pat katram personīgi palūgsim, lai tiešām dāvina tikai naudu, jo vēlamies pirkt dzīvokli

Mazapelite 03.03.10. 14:39 | Kāzu datums: 06.08.2010

Tas laikam atkarīgs no cilvēkiem ko aicina. Daudzi jau uzreiz jautā, ko jaunais pāris labprāt saņemtu. Es vismaz ceru, ka man jautās - negribētos saņemt vairākas tējkannas :D Bet tā jau nav slikti, kad dāvina gan naudu, gan kaut kādas mantas :)

d
dinane 03.03.10. 14:48 | Kāzu datums: 29.08.2009

mēs arī prasījam naudu, kad jautāja ko tad dāvināt. Ielūgumos rakstījam tikai lai līdzi būtu jautra noskaņa (nu kaut kas tam līdzīgs) . Un nerēķinājam, ka dāvināta nauda atmaksas mums kāzas izdevumus. Kad izterējam dāvināto naudu ceļojumams un nopirkam to, ko vēlējāmies - pateicam vēl reiz liels paldies ciemiņiem un izstāstijam ko tad viņi beigu beigas mums ''uzdāvināja'' :)

V
Veisa 03.03.10. 18:41

Mani tomēr vienmēr mulsina tā naudas pieminēšana ielūgumos. Uzskatu, ka tuvinieki jau nu noteikti zin vai pakonsultējas pirms tam ar jauno pāri par vēlamajām dāvanām, tāpat arī tuvākie draugi. Un, ja nu kāds no ielūgtajiem akurāt nenojauš, kas jaunajiem nepieciešams, ielīgumos parasti norādīts, kā var sakontaktēties ar vedējiem, un tiem jau nu būtu jāzina, kas jaunajam pārim patiktu.

"Mēs ar noteikti prasīsim naudu, un pat katram personīgi palūgsim, lai tiešām dāvina tikai naudu, jo vēlamies pirkt dzīvokli" ................ Nu, man domāt, tas ir pa traku. Negribētu iet uz kāzām, kurās man īpaši pieprasa tikai un vienīgi naudu, vot, principā - nē un viss!

Madeline 03.03.10. 20:28 | Kāzu datums: 14.08.2009

Mēs par naudu ielūgumā neko nerakstījām... nelikās tā īpaši smuki... un, zināt ko - nebija ne servīzes, ne mikseri, nedz arī citas lietas, ko parasti baidās saņemt :D
arī viesi tak nav vakarējie un zin, kas nepieciešams... un neaicināt jau svešus cilvēkus! :D
Mums pārsvarā tāpat sadāvināja naudu, bet tās dažas dāvanas, ko tomēr saņēmām "dāvanu formātā" bija bezgala mīļas, pārdomātas un vajadzīgas...

Lindiņa_E 03.03.10. 22:01 | Kāzu datums: 30.07.2010

Mēs ielūgumā arī nerakstīsim ka jādāvina nauda, bet tie kas jautāja, tad arī teicām, ka tomēr naudiņu, jo paši galu galā vislabāk zināsim kā to naudiņu iztērēt,(savos sapņos), bet, protams, par dāvanām arī priecāsimies :)

kerija_ip 03.03.10. 22:12 | Kāzu datums: 28.08.2008

man jāpiekrīt vairuma viedoklim - mēs neko neminējām, bet jāsaka godīgi - 70% no viesiem dāvināja naudu vai dāvanu kartes, bet tie kas dāvināja dāvanas, bija rūpīgi tās apdomājuši un izvēlējušies - tik tiešām pat pēc tam smējāmies, ka ja vajadzēs plēst kāzu servīzi - tad būs baigie podi - mums tādas nav... Bija, kas atklāti uzjautāja, ko labāk dāvināt - tad atbildējām, ka mums tās standarta lietas daudzajos kopdzīves gados jau sadzīvotas un ja viņiem nav padomā kaut kas noderīgs, tad lai nelauza galvu - priecāsimies par vēl nematerializētu dāvanu, ko laika gaitā izvēlēsimies paši.
Tāpat arī uz raudzībām un kristībām jautāja, kas bērniņam nepieciešams - lūdzu, lai nedāvina mantas un drēbes - tās ir pārpārēm, bet ka mums nepieciešams bērnistabai gaisa mitrinātājs un viņi droši var dāvināt dāvanu karti kādā lielveikalā kur ir elektropreču veikals vai naudiņu, ko izmantosim tā iegādei. Draugi pat bija savā starpa sazvanījušies un dāvanu kartes iepirkuši vienā veikalā - lai varam salikt kopā.
Patiesībā man patīk šī neatceros gan kuras valsts tradīcija - par dāvanām iecelt atbildīgo (piemēram vedējmāti), kam izklāstīt savas vēlmes un vajadzības - ielūgumā norādīt - ja nepieciešama konsultācija dāvanu jautājuma - zvanīt uz diennakts bezmaksas konsultāciju tālruni vedējmātei - vai kaut kā tā... dot izvēli, bet tai pat laikā iespēju saņemt info - un ticiet man - vairums to izmantos - jo visi viesi jau grib Jums tikai to labāko, turkāt, ja vēl var izsprukt no galvas lauzīšanas par dāvanu - super - vilks paēdis un kaza dzīva...

K
Klinģerīte 03.03.10. 22:20 | Kāzu datums: 01.02.2012

Nu jā.. Burkāniņ, tu nebaidies, ka tavi viesi tādā gadījumā tiktiešām padomās, ka tu rīko kāzas tikai tādēļ, lai "savāktu ziedojumus" jaunajam dzīvoklim?

Un cik spriežu pēc "Guntras" un citu plosīšanos par šo lietu - laikam nav jau svarīgi, cik delikāti tunorādi to, lai dāvina naudu- ja reiz viesim ir riebums pret šādu ielūgumu, tad ir..

Vicis 03.03.10. 22:52 | Kāzu datums: 08.05.2010

Nupat uztaisiijaam ieluugumus un ierakstiijaam taa.. taa, ka veeleetos sanjemt daavanaa kaut ko izmeeraa nelielu, lai tam nevajadzeetu milziigs chemodaans aiztransporteeshanai uz maajaam (Beljgjiju) un ka tas var buut arii kaut kas chaukstoshs.

... kas ir pilniiga taisniiba. Ljoti labpraat sanjemtu kaadu daavanu, bet taa tieshaam nevar buut liela, jo reaali aizvest nevaram. Ceru, ka neviens cieminjsh neuzskata to par sliktu toni, jo mums pat iisti daavanu kartes Latvijaa neder. Principaa atstaajaam izveeli viesu zinjaa, lai gan lielaakaa dalja droshi vien daavinaas naudu.

bubītis 04.03.10. 00:31 | Kāzu datums: 15.05.2010

Mēs nerakstijām par naudu, man nav pieņemami tā tieši norādīt ko dāvināt. Ne jau dāvanu dēļ precamies. Bet tiem viesiem kas jautā padomu mums, vecākiem vai vedējiem- tiek teikts, ka mums visa kā gana, ja vēlas var dāvināt naudiņu. Ja teiktu ka mums vajag cepeškrāsni - skaidrs ka to neviens viesis pats nevarēs atļauties uzdāvināt, bet par visiem kopā viesi mums to būs uzdāvinājuši. Un neuzskatu ka vācu "ziedojumus" cepeškrāsnij vai ceļojumam vai vēl kaut kam. Tie kas nejautā ko dāvināt, nekādus norādijumus nedodam - priecāsimies par visu - kaut par servīzi, rūtainu segu, vecāsmammas adītām zeķēm... :)) Galvenais, ka no sirds un ar mīlestību pasniegts :)

a
aigner 04.03.10. 09:15

Ziniet manuprāt ir problēma uzrunā, kura izklausās pēc pavēles - dāviniet utt. mēs liksim ar tekstu - ja nu tomēr kāds grib...tad priecātos.....nu tādā veidā un tas manuprāt ir pieņemami. Vai arī - ja nu šajos laikos ir iespēja .....nu apspēlēt tādus vārdus, nevis uz reiz - dāvanā vēlamies daļu no kāzu ceļojuma!

e
eduxxx 04.03.10. 09:27

Mēs arī rakstījām naudu, bet daži tik un tā uzdāvināja lietas. Lai gan mēs bijām tā draudzīgi ierakstījuši. Var jau arī rakstīt - ja pietrūkst idejas dāvanām, pačukstēsim, ka priecāsimies par to noformēšanu aploksnē! Tā katram būs izvēles iespējas!

s
sicilia 04.03.10. 09:33 | Kāzu datums: 05.09.2009

Izlasot Vicis komentāru es atcerējos, ka jā.... kad precējās mans vīrabrālis, viņi arī lūdza, lai dāvanas ir čaukstošā formātā, jo.... Viņi precējās LV, bet dzīvo ASV un aiztransportēt visas dāvanas uz štatiem būtu pagrūti. Turklāt brāļa sieva pēc kāzām pārcēlās uz ASV un viņi tur sāka iekārtot dzīvokli. Viesi izprata situāciju un neapvainojās, ka jādāvina nauda, jo... nu jā par naudu abi vismaz sev sapirkās mēbeles un citas lietas, kas ikdienā ir apkārt, bet dāvanas būtu palikušas LV, kur abi viesojas reizi 2 - 3 gados.

Jessy 04.03.10. 10:12 | Kāzu datums: 25.04.2009

Es nezinu, kāpēc cilvēki domā, ka dāvināt naudu ir nesmuki. Taču skaidrs, ka viesi tāpat tukšām rokām nenāks, tad labāk lai ieliek dāvanu aploksnē (ja jaunajam pārim tā labāk patiktos). Lai izskatītos, ka vairāk naudas dāvina, tad latus var samainīt un dāvināt dolāros vai eiro. Mēs arī rakstījām, ka dāvanu vēlamies saņemt aploksnēs kā atbalstu kāzu ceļojumam. Cik man zināms, tad neviens nebija apvainojies.

R
Rashela 04.03.10. 10:52 | Kāzu datums: 17.07.2010

Mēs rakstīsim par naudu, jo neko citu mums patiesi nevajag...

Harlita 04.03.10. 11:41 | Kāzu datums: 28.08.2009

Mēs rakstījām šādu tekstu: "Ja ļoti jālauza galva par dāvanu, varam pačukstēt, ka krājam mūsu kāzu ceļojumam"
Tādā veidā tika dota iespēja izvēlēties - saņēmām gan jaukas dāvanas, gan aploksnītes, neviens nebija apvainojies, jo tiešām nav par ko!

k
kulmane2 04.03.10. 14:26

Ja tik ļoti vajag naudu, iesaku nevis izgāzt veselu kaudzi visai tizlā pasākumā, bet gan aiziet sarakstīties tikai ar lieciniekiem. Nebūs kreņķu, ka jāatpelna izdevumi.