FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu dāvanas

Kāzu dāvana jaunajiem no vecākiem!

k
katiņa 08.09.09. 08:30

Kādai tai jābūt? Ja vecāki sedz kāzu izdevumus un nebūt ne mazus, vai vēl ir kaut kas papildus jādāvina jaunajiem? Vai arī vecāki sedz kāzu izdevumus un vēl papildus šiku dāvanu? Es domāju, ka ja sedz daļu no kāzām, tad tā jau arī ir tā dāvana jaunajiem, bet vai jaunie to sapratīs? Kā tur īsti ir ar jūsu pieredzi? Es pati lūdzu lai vecāki man papildus neko nedāvina jo palīdzēja finansēt kāzas.

12 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
v
veta123 08.09.09. 08:34 | Kāzu datums: 07.08.2009

Mums bija tā, ka vecāki kādu nedēļu pirms kāzām paziņoja, ka vēlas dāvināt 500ls. Bet, ja ir nepieciešamība, var to naudu jau saņemt un tērēt, ja kur vajag. Diemžēl, sanāa to patērēt (mazliet) jo pietrūka... pārējā summa palika kā dāvana. Otri vecāki - dāvināja naudiņu, neko iepriekš nefinansējot.

M
Muurija 08.09.09. 08:44 | Kāzu datums: 27.06.2009

Mums bija tā, ka mani vecāki pateica, ka plāno dāvināt naudas sumiņu, lai mēs domājam vai pirms dāvināt vai kā. Mēs palūdzām, lai nofinansē filmētāju. Pārējais arī palika kā dāvana! Vīramāte dāvināja muzikantu un vīra tēvs naudiņu.

lapsiiteee 08.09.09. 10:03 | Kāzu datums: 11.07.2009

mums vecāki sponsorēja visu paiku, katrs pa Ls 400.00, tā kā nekādas dāvanas no viņiem vairs nebija nepieciešamas! :)

b
briljantins 08.09.09. 10:59 | Kāzu datums: 22.08.2009

mūs gan palīdzēja ar kāzu rīkošanu, bija runa - ka dāvanām vairs nevajag, vienalga abas puses naudiņu uzdāvināja ;)

i
ilzemuc 08.09.09. 11:46 | Kāzu datums: 06.09.2008

vecāki mums nefinansēja kāzas, tāpēc no viņiem dabūjām dāvanas. Mani vecāki uzdāvināja galda piederumu komplektu, kādu kāroju jau sen. Vīra vecāki uzdāvināja naudu, šķiet, ka tie bija 100 Ls

bubītis 08.09.09. 12:46 | Kāzu datums: 15.05.2010

Mēs jau tajā dienā kad vecakiem pateicām, ka esam nolēmuši precēties, norunājām, ka viņi palīdzēs ar naudiņām un tāpēc negaidam nekādas dāvanas. (Kaut kur jau rakstiju - tētis jau bērnībā bij solijis, ka pirks man skaistu kāzu kleitu, to arī uzskatu par pietiekamu un sirsnīgu dāvanu. Mamma palīdzēs organizēt, jau laikam sameklēja muzikantu, un vēl jau ir simtiem lietu, kurās man vajadzēs palīdzību.) Tikai par saviem līdzekļiem mēs varētu apprecēties pēc gadiem 5... Bet tiklīdz ierunājamies par naudu - tētis kategoriski pasaka - labāk nepirks šogad kartupeļu kombainu laukos, nekā ļaus mums dēļ naudas trūkuma atcelt kāzas. :D Tā nu man liekas ir labākā davana!

k
katiņa 08.09.09. 15:09

Tā vien liekas, ka ir divi varianti, vai vecāki sponsorē un nedāvina neko atsevišķi vai arī nesponsorē un pasniedz dāvanu!

B
Bonitadina 08.09.09. 17:50 | Kāzu datums: 08.08.2009

Nu manuprāt viss ir atkarīgs no vecāku finansiālā stāvokļa un attiecībām ģimenē vispār. Arī no tā, cik veci un nostabilizējušies ir paši jaunlaulātie.
Piemēram es no saviem vecākiem neprasīju un arī negaidīju neko vairāk, kā vien viņu svētību un klātbūtni mūsu īpašajā dienā. Manuprāt, viņi jau tā ir milzumdaudz ieguldījuši manā tapšanā par to, kas esmu šobrīd, lai vēl liktu viņiem tērēt jau niecīgos ietaupījumus manis izdošanai pie vīra. Biju ļoti priecīga par viņu laimīgajām sejām redzot mani laimīgu :))))) Es justos briesmīgi, ja viņi vēl būtu tērējušies gādājot mums dārgas dāvanas.

Madeline 08.09.09. 19:31 | Kāzu datums: 14.08.2009

Mums bija tā - vecāki iespēju robežās piedalījās arī kāzu izdevumu segšanā. Mana mamma sponsorēja galdu, vīriņa vecāki - visu, kas saistītas ar baznīcu un mūziku. Lai gan novērtējām vecāku ieguldījumu un īpaši neko negaidījām, tomēr dāvanas bija - no manas mammas naudiņa, bet no vīra vecākiem gultas veļa ar izšūtu mūsu monogrammu.

ilzuks26 08.09.09. 21:45 | Kāzu datums: 29.08.2009

Tā kā es lielu daļu rīkošanas laiku biju ārpus Latvijas, tad mani vecāki dibināja kontaktus ar ēdinātājiem un viesu namu utml, un arī sedza to daļu, pat neļaujot man par to iepīkstēties. Kad beigās sāku protestēt, tad viņi paziņoja, ka tā ir viņu dāvana.
Vīra vecāki sedza izdevumus Holandes radu un draugu ceļošanai un palikšanai pirms un pēc kāzām, bet dāvināja arī dāvanu mums. Mākslas darba veidā, ne naudu, gan ļaujot pašiem mums izvēlēties.

bubītis 08.09.09. 21:50 | Kāzu datums: 15.05.2010

Tieši tā - ja attiecības ģimenē ir labas, neredzu neko sliktu, ja vecāki grib palīdzēt. Nedomāju, ka rūpes par bērniem beidzas tajā dienā, kad viņiem paliek 18. Vecāku atbalstu jūtu un novērtēju arī tagad, kad ir jau 25 un tāpat domāju audzināt arī savus bērnus. Un tas ir abpusēji - jo patstāvīgāki kļūstam, jo vairāk varam palutināt un pārsteigt savus vecākus viņu dzimšanas dienās, kāzu jubilejās, Ziemassvētkos...

v
veta123 08.09.09. 22:01 | Kāzu datums: 07.08.2009

ak, jā, piemirsu piebilsts... mani vecāki paskaidroja, kāpēc tā izlēmuši, ka dāvinās naudu ātrāk, lai, ja vajag - varam to pielietot kāzu tēriņiem, jo arī mammas vecāki tā darīja manu vecāku kāzās... tad jau sanāk kā tradīcija... :)