FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu dāvanas

Ko dāvināt jaunajiem, ja bankets netiek rīkots?

m
melisa 28.08.09. 11:47 | Kāzu datums: 09.08.2008

Ko dāvināt jaunajiem kāzās, ja viņi rīko tikai ceremoiju zagsā + nelielu furšetu pēc tam, t.i., bankets netiek rīkots.
Šobrīd ar naudu ir kā ir, 20 ls laikam nav smuki dāvināt, bet 50 Ls nevaram atļauties.
Domājam nopirkt kādu dāvanu + puķes, varbūt ir kādi priekšlikumi?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
b
butterflyx 28.08.09. 11:58 | Kāzu datums: 08.08.2009

Dāviniet vnk skaisus ziedus. Ja es netaisītu tusiņu, tad arī nekādas dāvans negaidītu. Jau bez dāvanas aiziet uz kāzām nav lēts prieks.

Knope 28.08.09. 12:03 | Kāzu datums: 26.07.2008

Ja tā godīgi, arī 20ls šodien ir smuki. Manā specialitātē algas ir samazinātas par 45-50% nepilnu 9 mēnešu laikā. Tad šaubos, vai var atļauties turpināt pieturēties pie trekno gadu smukuma standartiem un "tā pieņemts" latiņa ir jāpazemina.
Pie šodienas situācijas, kad daudziem maniem draugiem iet pavisam grūti, es neapvainotos par pļavas ziedu pušķi un apsveikuma buču. Es priecājos par katru draugu, kurš ir izvēlējies palikt šeit un drosmīgi cīnās - un vismazāk man būtu doma vērtēt viņa dāvanu materiālā izteiksmē.

s
stirna 28.08.09. 12:12

Piekrītu Knopes teiktajam, ka arī 20Ls šodien ir smuki un labi.
Varbūt labāk iegādājaties mazāk ziedus - kko mazu un glītu un to naudiņu, ko varētu iztērēt par lieliem krāšnumkrāšniem ziediem, labāk pieliekat pie dāvanas...
Tās tādas manas domas pēc pašas kāzām, jo man bija tiiiiiik žēl skatīties uz tiem ziedu kalniem, kas vēlāk vāzēs smuki novīst un ir jāizmet + zinu, ka cilvēki ziedos "ieliek" ne mazu naudiņu, tāpēc varbūt ir vērts ziedos iztērēt mazāk vai neiztērēt nemaz (dārza ziedi) un to naudiņu uzdāvināt kā dāvaniņu.

e
es-saule 28.08.09. 12:18 | Kāzu datums: 26.07.2008

Labu Latvijā ražotu satīna gultas veļu var nopirkt par 20-30 Ls(atkarīgs no izmēriem). Manuprāt, ļoti laba un noderīga dāvana:))

saulux5 28.08.09. 12:29 | Kāzu datums: 10.07.2009

Es ar piekrītu par to, ka summa ir normāla! Mums vairāki viesi, kas nāca pa vienam, dāvināja 20 Ls un mīļu kartiņu un ziedus. Un, manuprāt, pilnīgi normāli! :)

Jāskatās, kas par pāri ir jūsu apsveicamie - vai tādi sentimentālāki, kuriem labāk kādu dāvaniņu par piemiņu, vai tādi, kuriem labāk noderētu tie 20 Ls skaidrā naudā!;)

Knope 28.08.09. 12:43 | Kāzu datums: 26.07.2008

ar tām gultas veļām diezgan riskanti. Dēļ izmēriem - ir ļoti labi jāpārzin pāra "guļamistaba", lai pirktu. Pirmkārt - kaut vai spilvenu forma, izmērs, segas izmēri, gultas izmēri. Kur nu vēl tik būtisks aspekts viena vai divas segas! Par to kādā krāsā interjers. Mums arī uz kāzām tika uzdāvināts kvalitatīvs gultas veļas komplekts. Bet, mēs principiāli guļam tikai zem vienas segas. Turklāt lielas. Komplektā bija vāciešu - divsegu variants. Tā nu stāv skapī. Protams, var jau izmantot viesiem, kad kāds paliek pa nakti. Bet, nu jā - žēl, ka neder.

r
rutuxs 28.08.09. 12:56 | Kāzu datums: 20.02.1993

Nekas, gan pienāks laiks arī tavam divsegu variantam. Sākumā visi guļ zem vienas, bet pēc gadiem 10 jau pāriet uz savu segu un tad tu varēsi vilkt laukā krājumus.:)))

spigana_k 28.08.09. 12:56

piekrītu teiktajam- arī 20 ls ir smuki. Kad precējās līgavaiņa labākais draugs, mēs nopirkām skaistus ziedus /zinājām līgavas mīļaķos ziedus, tos arī pirkām un īpaši meklējām svaigus, skaistus utt./ un nopirkām krājkasīti mašīnītes formā- uzrakstījām "Pirmā iemaksa mašīnai" un iekšā ielikām 10 ls pa latiņam, 20 sant un 10 sant. Jaunais paŗis bija ļoti priecīgi.
Otrs variants- ziedi+ kāds mīļs nieciņš. Nu kaut vai jauks plīša lācītis, un pasniegt ar domu- kamēr vēl nav pirmdzimtais, tikmēr re Jums kāds par ko gādāt vai arī- šī Jums pirmā mantiņa nākamajam mantiniekam. /maniem vecākiem radi no Amerikas uz kāzām atsūtīja ļoti jauku plīša zaķīti, tieši ar domu- tas pirmdzimtajam- un es to mantiņu vēlaizvien glabāju kā lielu dārgumu- jo tā bija mantiņa, kas man bija uzdāvināta vēl pirms manas dzimšanas :)/

Knope 28.08.09. 14:18 | Kāzu datums: 26.07.2008

Ticu :) Un priecajos, ka mums māja, nevis šaurs dzīvoklītis - savādāk kaut ko glabāt un taupīt nezināmām priekšdienām būtu pavisam muļķīgi...

kaamitis 28.08.09. 14:31 | Kāzu datums: 07.08.2009

mums pārsvarā dāvināja 20LVL, 50LVL bija reāli tikai no 3 cilvēkiem. Citi vēl dāvināja dāvanas, bet to vērtība arī nepārsniedza 20-30LVL - tā kā, met kautrību pie malas.

DeeDee 28.08.09. 14:50 | Kāzu datums: 01.08.2009

Arī treknajos gados varēja dāvināt 20 Ls jaunajiem, un neviens nesūdzējās :) Tagad jau it īpaši, draugiem neuzspiedām ne naudas dāvināšanu, ne ar dārgo dāvanu sarakstu- jo viņus ielūdzām viņu dēļ nevis dāvanu.
Visvairāk mani iepriecināja pašdarinātās dāvanas, tās gan tagad ir goda vietās.
Bet nauda izplēn, izgaist un tu nejūti kur tā paliek, ja vien nav pirktas kādas gruntīgas mantas pēc tam.
Tici, ja tu ieradīsies, tad tā jau būs liela dāvana jaunajam pārim! :)
Tikai naudiņu gan nevajadzētu dāvināt parastākajā aploksnē ieliekot plikus 20 Ls, vismaz kartinju var nopirkt vai uztaisīt pati!

e
elfa 28.08.09. 14:57 | Kāzu datums: 20.06.2009

Mums ļoti labi draugi uzdāvināja naudas koku ar saspraustiem irbulīšiem uz kuriem ar līmes pistoli bija pielīmēti jaunie latiņi, podiņā bija samesti gan euro, gan liti - tā bija viena no visskaistākajām un pārdomātākajām dāvanām! Citi draugi uzdāvināja firmīgus galda piederumus koferī - ļoti noderīgs komplekts, izņēmu to, kas pašlaik noder saimniecībā un pārējo atstājām vēlākam laikam- vienmēr noderēs!!!

Knope 28.08.09. 14:59 | Kāzu datums: 26.07.2008

Mums bija daudzas ļotī, ļoti skaistas, pārdomātas un paliekošas dāvanas - sākot no titeņbraucēju pikniksomas (ar visiem trauciņiem un pat auduma salvetītēm), ko izmantojam visos mūsu biežajos aktīvās atpūtas ceļojumos. Super - katru reizi atceramies draugus, kas mums ļauj izbaudīt komfortu un smuku romantiku ieturot maltīti tuvumos un tālos ceļojumos :) Otra aizkustinošā dāvana, kad nezkāpēc asaras sariesās abiem, kad divvientulībā saiņojām - viens it kā ļoti pragmatisks un rūdīts vecpuisis skaistā linu maisiņā uzdāvināja divus pārus īstus latviešu rakstainos dūrainīšus - man un vīriņam saskaņotus. Nemācēšu pareizi ziteikties - bet no tās dāvanas tāds siltums staroja. Ka vēl tagad neesam sadūšojušies uzvilkt ikdienas nēsāšanai, bet stāv kāzu pūra lādē pie citiem mūsu atmiņu dārgumiem.

Knope 28.08.09. 15:00 | Kāzu datums: 26.07.2008

Super. Es biju redzējusi dažādas naudas koka variācijas - bet tik dabīgu un vārda tiešajā nozīmē īstu nekad!

e
elfa 28.08.09. 15:01 | Kāzu datums: 20.06.2009

Tāpēc jau saku - ši dāvana man visspilgtāk palikusi sirdī!:) Tāpēc, ka tā nebija aploksnītē ielikta nauda, bet gan darbs ko mīļš cilvēks ieguldījis radot mums dāvaniņu!:)
Vēl ļoti jauka dāvaniņa bija sudraba rāmītis ar gredzentiņiem, kurā smuki ielikta Spices dāvanukarte! Rāmīti varam tagad izmantot ieliekot kāzu bildi!

Knope 28.08.09. 15:09 | Kāzu datums: 26.07.2008

Jā - rāmītis arī super labi. Man labākā draudzene tieši šādā veidā bija noformējusi - kā pašzīmētu apsveikumu iekš foto rāmja. Tagad mūsu mīļākā kāzu bilde stāv tieši šajā metāla kaluma rāmīti.

s
ssaauull_iittee 28.08.09. 15:19 | Kāzu datums: 18.07.2009

Arī mums uzdāvināja naudas kociņu ar nameja latiņiem :)

S
Sylvia 28.08.09. 15:35

manuprāt dāvana šādā vērtībā ir atbilstoša situācijai. patiesībā es nemaz neiedrošinātos pat rakstīt ielūgumā kaut kādas norādes par dāvanām, drīzāk ierakstītu, ka dāvanas netiek gaidītas

v
veta123 28.08.09. 17:52 | Kāzu datums: 07.08.2009

Mums arī 2 viesi bija samainījuši nameja gredzenus. Vieni bija stikla kupoliņā ar končiņām kopā, bet otri - smukā maisiņā.
Par naudas koku liekas ideja feina un šajā gadījumā es pat ziedus nepirktu. :)

Par summu - 20 - ir baigi ok, es pat liktu 15ls.

Aaa. vēl var samainīt citās naudas zīmēs, mums bija eiro (~0,70ls), Angļu mārciņas (~0,82ls) un dolāri (~0,54ls). Varbūt vēl šādu naudu var likt, jo tā izskatīties "lielāka".

baibelens 28.08.09. 18:11 | Kāzu datums: 07.08.2009

viens no kokiem, kas tika mums uzdāvināts :)
arī labs risinājums - dolāros! 50 dolāri un koks sanāk diezgan "biezs"
bet runājot par summām... bija, kas uzdāvināja EUR 300 un tai pašā laikā EUR 20.... (no pāra) diezgan pārsteigta meklēju aploksnē - a kur tad vēl... ņemot vērā, ka mēs viņiem uzdāvinājām daudz vairāk... bet laikam tiešām - laiki ta'di!