FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu dāvanas

Par dāvanu izsaiņošanu

ilzuks26 09.08.09. 20:47 | Kāzu datums: 29.08.2009

Varbūt jau ir bijis, bet tādu skaidru atbildi nevarēju atrast.. Kad īsti ir labais tonis atvērt dāvanas? Vai kāzu pasākuma laikā, saņemšanas brīdī, vēlāk, vai pēc kāzām?
Mums tāda dīvaina situācija: mēs abi iebraucam no ārzemēm, līgavaiņa vecāki arī, viņiem ir dāvana mums, un tad viņi jautā - vai viņiem (un citiem viesiem no tās puses) to dāvanu vest līdzi uz Latviju, tur publiski atvērt un apbrīnot, un tad vest atpakaļ, vai dāvināt, kad esam atkal Holandē? Piebilde - vieta/svars nav ierobežojumi ceļojumā.
No otras puses, mamma saka, lai dāvanu vecākiem iesaiņo kādu nieku lielā kastē, lai viesi domā, ka ir kaut kas dižs, bet mums nav liekas izdošanas (t.i., ar domu, ka viņi publiski neatvērs).
Kā jūs esat darījušas?

19 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
s
ssaauull_iittee 09.08.09. 21:09 | Kāzu datums: 18.07.2009

Mēs otrā dienā pēc brokastīm atvērām dāvanas un izlasījām kartītes. Dāvanas mums bija tikai trīs, no pārējiem viesiem bija naudiņa aploksnēs - tās gan mēs publiski vaļā nevērām. Nezinu, vai darījām pareizi. Par vecāku dāvanām - mūsu vecāki publiski savas dāvanas neatvēra.

saulux5 09.08.09. 21:35 | Kāzu datums: 10.07.2009

Mēs dāvanas izsaiņojām otrajā dienā mājās, kad vakarā atbraucām no viesu nama.... Mēs divi un vecāki! Neuzskatu, ka visiem jāzin, ko citi sadāvinājuši....

Pēc tam satiekoties pateicām paldies! ;)

s
smaidosa 10.08.09. 08:17 | Kāzu datums: 18.07.2009

Esmu bijusi gan kāzās, kur izsaiņo otrā rītā, gan tādās, kur nē. Paši arī savas dāvaniņas atvērām tikai nākamajā vakarā mājās divatā un centāmies visiem pateikt paldies telefoniski, dažiem dzīvē :) dažiem jau vēl jāsaka :) Mēs to darījām vairāk tādēļ, ka otrajā dienā bija daudz citu atrakciju, pie kam neuzskatījām, ka publiska dāvanu atvēršana ir obligāta ;) Vecāku dāvanas nekur nebijām iesaiņojuši (tikai apsējuši ar skaitām baltām lentām), tādēļ viņiem nekas vaļā nebija jātaisa un visi tāpat redzēja, kas tur ir :)

I
Ingass 10.08.09. 09:00

Tavā gadījumā viesiem no tālienes nebūtu prāta darbs vest dāvanas no tālienes,lai jūs pēc tam viņas vestu atpakaļ.Vecāki savas dāvanas publiski neizsaiņo.Jaunais pāris parasti pats izdomā,vai dāvanas izsaiņot publiski vai nē.Un tam ir pamatots iemesls,ne visi viesi var pasniegt iespaidīgas dāvanas un var rasties negribēti pārpratumi,kas diemžēl paliek ilgā atmiņā.Atceros kāzas,kur jaunam pārim pasniedza dāvanā ļoti skaistus sudraba nažus.....un viesu reakciju....

M
Medusa 10.08.09. 09:59 | Kāzu datums: 15.08.2008

Mēs pārsvarā saņēmām aploksnītes un "izsaiņojām" tās trešajā dienā vieni paši. Nebūtu smuki, ja visi viesi redzētu, cik kurš uzdāvinājis.
Dāvanas vecākiem pat nebija jāizsaiņo, jo pasniedzot mēs tās publiski komentējām, kāpēc tieši to dāvinām - vienai mammai tika dormeo matracis, otrai velosipēds un vectēvam spinings. Protams, matraci un veļļuku nevarējām atvest uz viesu namu, palika mājās, tāpēc pasniedzām tikai aploksnes ar tehnisko aprakstu un čeku.

S
Sintra 21.09.09. 17:26 | Kāzu datums: 22.08.2009

Man nekad šāda publiska dāvanu apbrīnošana nav patikusi un aiz cieņas pret visiem viesiem, lai cits nejustos neveikli par savu dāvanu (jo cilvēki ir dažādi un ar dažādiem uzskatiem) vai kā citādi, tad uzreiz pateicu, ka dāvanas atvērsim pēc kāzām, kad būsim divi vien. Jo man nav jāreklamē, ko cits mums ir dāvinājis. Tas ir mums diviem vien un nevienam citam. Tāpat ar dāvanām jubilejās. Neplēšu vaļā iesaiņojumu uzreiz kā dāvana pasniegta, bet tad, kad visi viesi ir prom un esmu viena. Jo katra dāvana man ir īpaša.

bubītis 21.09.09. 18:06 | Kāzu datums: 15.05.2010

Es arī domāju ka publiski atvērt nevajag, var sanākt neērtas situācijas - uzdāvinātas līdzīgas dāvanas, vai arī kāds viesis var sajusties neērti, jo redz, ka citu dāvanas ir vērtīgākas.Domājat ka, piemēram, vecāmamma, sakrājusi no pensijām 50 Ls, nepārdzīvos, ja redzēs ka citi sadāvina pa 100 un vairāk, jums varbūt liksies - nekas īpašs, ne jau naudā laime, bet viņai sirsniņa tāpat sāpēs, ka nevar vairāk. Labāk divatā pēc svētkiem un tad var katram individuāli pateikt paldies, kā iesaka Sintra.

i
ilzemuc 22.09.09. 08:10 | Kāzu datums: 06.09.2008

Mēs savās kāzās dāvanas atvērām otrajā dienā pēc brokastu izklaidēm. Domāju, ka neērti nejutās neviens, jo mēs atvērām dāvanas, kam tās bija naudas vērtībā, tad nolasījām tikai kartiņā rakstīto. Neviens neredzēja cik kurš mums ir sadāvinājis un mēs tam arī nepievērsām uzmanību. Visas dāvanas bija ļoti vērtīgas un šobrīd tās cītīgi lietojam ikdienā. Man kā viesim ar vienmēr gribējies uzzināt, kas labs jaunajam pārim ir sadāvināts un nekad mani nav interesējis kurš tas bija un cik tas ir vērtīgs.

Madeline 22.09.09. 12:19 | Kāzu datums: 14.08.2009

Arī mēs dāvanas atvērām otrajā dienā pēc brokastīm. Naudas aploksnītes gan ne - tās bijām apskatījuši savā nummurā jau iepriekšējā vakarā. Tad no rīta visiem pateicām paldies un izsāstījām, kādam mērķim naudiņu izmantosim.

V
Veisa 22.09.09. 13:00

Nesaku, ka nepieciešams publiski izsaiņot dāvanas un pateicībā krist ap kaklu katram dāvinātājam, tomēr... pēdējo gadu laikā esmu bijusi ļoti daudz kāzās un tikai 2 pāri pēc kāzām uzskatīja par vajadzīgu saviem viesiem pateikties par sadāvināto naudiņu vai dāvanām. Tas nu tā patiesībā skumīgi, jo šad tad palikusi sajūta, ka vienkārši esam norēķinājušies par tusiņu (kā ieejas biļtes pērkot) :(

L
Lillia 22.09.09. 14:35

Jadara ta, ka pasiem iet pie sirds.

Varbut alternativa ir nakamaja diena visiem pateik paldies (nepubliskojot davanas), lai nav piemirsti cilveki.

Ja tiek davinatas aploksnes, tad naudas daudzumu nepublisko. Tas butu loti neetiski.

Man ari publiska davanu apbrinosana nepatik. Ipasi tagad, kad daudziem ir svaki un pavisam svaki ar naudinam... Protams tie, kas bus vairak naudas izterejusi skaidrs ka gribetu padizoties ar savu davanu, lai visi to apbrino. Bet tie, kas nevar atlauties un sagrabinaja kadu varbut pat simbosliku davanu, vidrizak varetu justies neerti, ja davanas tiku publiskotas, lidz ar to ari visu starpa salidzinatas. Un tad pec tam visadas runas, redz tas uzdavinaja to, bet tas tikai to. Priekskam tas. Ieteiktu, lai davanu sainosana paliek starp Jums diviem. Pasakiet publisku paldies un vel pec tam varat katram individuali pateikties, ja ir velme.

Jessy 22.09.09. 15:36 | Kāzu datums: 25.04.2009

Nevienās kāzās neesmu redzējusi, ka dāvanas saiņotu vaļā publiski. Domāju, ka tā arī ir pareizi. Runājot par vecākiem, domāju, ka būtu muļķīgi vest dāvanu uz LV un tad atkal atpakaļ.

ilzuks26 23.09.09. 22:41 | Kāzu datums: 29.08.2009

Nu tā jau beigās arī bija - dāvanas uz Latviju netika vestas, lai tiktu pēc tam atpakaļ vestas uz Holandi :D Un arī publiski vaļā nevērām, ja nu kāds deva rokās un gaidīja reakciju vai arī gribēja paskaidrot, kādiem nolūkiem un kā lietojama. T.i., nebija arī noteikta dāvanu pasniegšanas laika, tās nāca vakara gaitā va nākamā rītā.

lapsiiteee 24.09.09. 09:42 | Kāzu datums: 11.07.2009

mēs bijām ielūgumā raxtījuši, ka vēlamaies saņemt dāvanu aploksnē. visas vērām vaļā pēc kāzām, kad visi viesi bija prom un bijām divatā! tas sanāca trešās dienas rītā! :)
vērt vaļā tūlīt saņemot, liekas muļķigi, jo tas aizņem laiku, viesi tak arī ātrāk vēlas pie galda! :)
parasti visi ver vaļā otrās dienas rītā vai vakarā, tuvāko draugu un radu lokā.

z
zobenzivss 24.09.09. 10:32 | Kāzu datums: 17.09.2011

ES biju reiz kāzās, kur mēs dāvanu domājām, saiņojām, mēģinājām taisīt personisku, vnk sakot ļoti piedomājām, un mums ļoti gribējās redzēt kāda ir jaunāpāra reakcija atverot dāvanu.

Tiessi tāpat man vienmēr ir Ziemassveetkos, es nedāvinu, kas pagadās, vienmēr piedomāju un man patīk dāvināt, patīk redzēt, ka mana dāvana ir patikusi :)

b
bellydancer 24.09.09. 10:41

Mums visas dāvanas dāvināja pirms sēšanās pie galda. Par katru dāvanu un apsveikumu tad arī pateicām paldies. Gandrīz visas bija aploksnītes un bija arī dažas dāvanas, bet tur uzreiz varēja redzēt kas tas ir. Kartiņas lasījām un dāvanas skatījāmies tikai 2. dienas vakarā ar vīriņu divatā mājās. Nedomāju, ka viesi jutās apvainojušies.

L
Lillia 24.09.09. 13:17

Domaju ka Jaunais paris noverteja zobenzivss puules un bija priecigi par piedomato, ipaso noformejumu. Un domajams ka nemaz priecajas ja atvera davanu otraja diena, nevis pirmaja diena.

S
Skesterite 24.09.09. 21:21 | Kāzu datums: 12.01.2008

Es ari noteikti piekrītu versijai, ka nevajag izsaiņot visiem redzot... Ne visiem ir vienāda finansiālā situācija un ne visi var uzdāvināt vienlīdz vērtīgas lietas... Ja kādam būs īpaša vēlēšanās, lai dāvana tiktu atvērta, domāju, ka to jums darīs zināmu...

s
susii 25.09.09. 15:00 | Kāzu datums: 23.05.2009

Mēs savas dāvanas atvērām otrās dienas vakarā - mājās, kad bijām divatā. Protams lielākā daļa dāvanu bija aploksnes,bet bija arī aploksnes ļoti mīļi noformētas, kā arī bija pārdomātas dāvanas :). Es zinu, to kā man būtu, ja es viesu klātbūtnē vērtu vaļā dāvanas - tad es to dāvanu nevarētu kārtīgi apskatīties,piem: kā skaisti iesaiņota u.t.t.. Mājās mierīgā gaisotnē varēja skaistos noformējumus novērtēt : vot tik tiešām šis cilvēciņš ir pacenties, varbūt tā dāvana nav tik vērtīga (kas mums bija mazsvarīgi), bet noformējums super (kas var būt labāks par labu izdomu)