FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Sirds izkratīšanas kambarīt's

Vairs pat negribas

s
sirdssāpe 23.07.15. 09:10

Pavisam stulba situācija.. sirds sāp un rokas palaidušās.
Nesen tiku bildināta, izdomājām, ka kāzas būs nākošgad, lai pa šo gadu varam iekrāt u.t.t.
Tagad, kad sāku interesēties par kāzu lietām, izmaksām un visu pārējo, sākas strīdi. Praktiski ne par ko mēs nevaram parunāt, jo līdz ko es iesāku, piemēram, runāt par viesu namu izmaksām, tā acis šim lielas un viņš jau sāk noraidoši atbildēt. Līdz ko runāju par ēdināšanu - atkal noraidoši komentāri. Es saprotu, ka viņš nav saskāries ar tik lielām izmaksām , bet WTF, ko darīt man?
Tā vietā, lai apsēstos abi un visu izrunātu, es dzirdu tikai nē, tas nav tā, tas ir dārgi, tas nav vajadzīgi u.t.t. Nekāda dialoga, tikai viņa piezīmes. Nekādu viņa variantu, tikai manu ideju nolikšana. Un pat tad, kad runāju par tādām lietām kā ieekonomēšana.. Piemēram, pateicu, ka puķes gribētu palūgt izaudzēt viņa mammai un manai vecmammai, lai lētāk sanāk, bet šis uzreiz ar uzbraucienu - priekš kam tev tik daudz puķu vajag?! kur tu viņas liksi?!!
Sākas pārmešana, ka es nezin ko gribu, tik lielu un dārgu, lai gan tā nav. Nekādas princešu kleitas, pilis vai vēl sazin kas nav manos plānos. Gribu mazas kāzas tikai tuvo lokā, bet tas, protams, arī nemaksā 100 eur.
Saku viņam, ka, ja viņam nekas no manām domām nepatīk, tad, lai pats pastāsta ko un kā grib, bet, protams, 0 reakcijas. Ne viņš ko skatījies ir, ne domājis. Pareizāk sakot viņš ir domājis, bet tikai par to, ka redz viss jāsamazina un vispār priekš kam tas viss..
Kā man būtu jāreaģē? vienai pašai jāstāda tāme un pēc tam jāskatās uz viņa neapmierināto ģīmi un jāklausās visādas stulbas piezīmes? jāiegulda darbs, lai beigās viņš pateiktu, ka tas viss pa dārgu un viņam to nevajag? Vai pašai viss jāorganizē un vienai pašai jākrāj nauda?
Tiešām jau asaras acīs. Vakar pateicu, ka vairs nedomāšu ne par ko. Lai notiek tā kā notiek. Savu pirkstu vairs nepielikšu, jo neciešami ir dzirdēt jautājumus no sērijas "nu, viesu namu atradi?" un pēc tam dzirdēt kaudzi ar negatīvisma. Priekš kam tad jautāt vai esmu kko izdomājusi, ja pēc tam visu noliek!? Priekš kam vispār bildināt vajadzēja!? :///

16 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
l
lareliina 17.05.17. 17:15

uhh... cik labi ka man ar ko tik drausmīgu nebija jāsaskaras, protams naudas problēmas ir vienm;er un visur.. bet tavā vietā es domātu vai man tiešām tāds cilvēks ir vajadzīgs blakus, jo tādi nemainās un ja mazāko strīdu priekšā esat kā dzīves kruscelēs, tad iesaku apdomāt jūsu lielo soli, jo arī bez kāzām var dzīvot (civillaulībā) Beigās varbūt negribēsiet mīt gredzenus. Šis ir mans neatkarīgs viedoklis. Iesaku aiziet un nomierināt iekšējo prātu un saprast vai trev to vajag, tam mirklim ir jābūt tādam kur bez problēm''am abi to varat baudīt.

-- Joga iekšējam mieram- www.saulesjoga.lv

m
meidaryou 10.05.17. 20:46 | Kāzu datums: 02.09.2017

Varbut tiesam, ka meitenes te jau teica vajag atpusties nedaudz no si stresa,laut vinjam aprast ar to ka tuvojas tomer kazas.nevajag uzspiest virietim neko jo tad vinjs pa spiti negribes dariit neko.mans mani bildinaja sa gada 6.marta un 8.marta bijam zagsa iesniegumus iesniedzam.4 menesi palikusi bet principa mums tikai atliek kleitas un uzvalki un gredzeni.parejais jau viss sarunats.protams atliek tik stadat un vel piekrat.mums apmeram tada pate situacija bet ne tik traka,mans toposais virs arii nepiedalas planosana,vinjs pateica ko izvelesies bus labi,bija mums strids par fotografu,teicu ka tomer vajag fotografu bet vinjs nee kapec lieki maksat kadam kkur.viesu namu vinjs pats izvelejas un sarunajam kamer bijam lv tulit pec bildinasanas.a parejo es visu noorganizeju edinasanu,muziku.protams ir arii domstarpibas jo vinjs velas limuzinu musu kazas  bet es ne visai negribas lai ir ta ka visiem.par finasu lietam mums stridi nav jo vinjs apzinas ka ir dargs prieks lai nosvinetu kazas.bet vinjs man no tada viriesi tipa ir kad vinjs gribes un uznaks luste arii daris un labak nejautat katru dienu vienu un to pasu.bet nonacam pie musu budzeta kas sastadis aptuveni 3,500.
protams vinjs nepiedalas planosana bet no otras puses jau skatas kur varetu gredzenus pirkt,uzvalku utt.

L
Li_Lii 09.05.17. 16:11 | Kāzu datums: 03.12.2016

Varbūt šī tēma vairs nav aktuāla, bet nevaru nepateikt. Man nešķiet, ka ir ok variants "kāzas nav vīriešu padarīšana, pati visu saplānošu". Jo tas velk uz tālāko dzīvi a ļa "zīdainis nav vīriešu padarīšana, mājas rūpes nav vīriešu padarīšana, rūpes par vecākiem nav vīriešu padarīšana, skolas sapulces nav vīriešu padarīšana uttt...." Un beigās mēs pašas attopamies, ka vīrs ir tikai tāda dekorācija mājās, kas no rīta aiziet, vakarā atnāk, nosēžas pie tv, knapi atbild ar 2 frāzēm par visu, ko gribi viņam pastāstīt... Nezinu, varbūt kādam tas ir ok sadzīves modelis, bet man liekas šausmīgi. Priekš kam man cilvēks blakus, kuram nav viedokļa un vēlmju, tikai burkšķēšana un negatīvisms? Ja godīgi, es noteikti netiktu galā ar kāzu organizēšanu, ja topošais vīrs nedarītu un neiesaistītos lēmumu pieņemšanā. Manā liderīgumā vajag kādu, kas pasaka, lai beidzu ņemties, mēs ņemsim šo un miers. Arī mans līgavainis ir reālists un bieži ir teicis "priekš kam mums tas un tas?", bet nekad nav atļāvies būt riebīgs vai vienaldzīgs. Ja tā būtu, pieļauju, ka kāzu nebūtu. :(​

g
grieta 14.12.16. 12:41

Nu nezinu... No manas puses tas izklausīsies ne visai jauki, bet ,man šķiet, ka Tavai otrai pusei ir nopietnas problēmas un viņš īstenībā nav gatavs kāzām. Ja ir tā, ka Tev runājot par kāzu tēmām ir šāda uzvedība no viņa puses, tas tikai apliecina to, ka patiesībā visas šīs runas un domas par un ap šo tēmu viņu ļoti satrauc un kā zināms, aiz šāda uzvedības modeļa, slēpjas viņa bailes un nedrošība. Tam var būt daudzi iemesli, kurus viņs patur pie sevis un galvenokārt, ta ir viņa paša nepārliecība par sevi, savam spējām un tādā veidā viņš sāk apzināties tā visa nopietnību, kam varbūt, viņš nemaz nav tik gatavs, kaut sākumā pašam likās, ka ir gan... Iesaku nogaidīt, atlikt šo tēmu un skatīties kā viss virzās tālāk. Tik pat iespējams, ka pats pacels šo tēmu, kad būs tam nobriedis:)

minka5g 13.12.16. 11:42 | Kāzu datums: 19.08.2017

Uz večiem labāk nepaļauties, neuzbāzties. Kāzas principā ir sieviešu padarīšana. Ticiet man, džekus neinteresē kādā krāsā būs ziedi, kā sēdēs viesi, to esmu sapratusi no savējā, tāpēc tagad baigi neuzbāžos viņam, visu daru pati, esmu uzdevusi viņam darbiņus , kas viņam padodas un kuros viņš ir lielāks specs- kāzu auto atrašana, alkohola izvēle u.c. vīriešu lietas.
Bet nu to, cik tas viss ir nereāli dārgi, sāku pat es apjaust, jo es gribu max lēti visu, bez nevajdzīgām greznībām, bet man pagaidām sanāk apburtais loks, jo, ir pozīcijas, kur ietaupu un es priecājos, bet tad nākošajā pozīcijā man sanāk  atkal dārgāk.

M
Mselinak 22.02.16. 13:33 | Kāzu datums: 16.06.2016

Godīgi sakot man liekas ir tikai viena problēma, tu savas kāzas esi izsapņojusi kas un kā un viņš nav, un viņam ir grūti iedomāties. 
Es no sākuma vismaz tā darīju, visu plānoju pati, vienīgais par ko mēs vienojāmies bija koncepts cik lielas kāzas un kāds formāts. 
Es sēdēju pinterest visu meklēju domāju kā man patīk un visu laiku par to runāju, nevienā brīdī nepieminot cik tas maksā, es godīgi sakot mēģināju skaļi izsapņot kāzas, liku tāmi budžetēju visu darīju, pēc pāris mēnešiem kam man viss bija pa lielam skaidrs devos pie līagvaiņa un mēs runājām par visām lietām, mums gan vedēji ir tādi kas visu grib zināt un ļoti palīdz parunājas. 
Un atgad mēs ejam uz komproiomisiem, es ļauju izvēlēties mums ir konkrēts skits viesu, viņš var izvēlēties kurus aicināt konkrētā skaitā. 
Un es ļauju izvēlēties visu kas man nav svarīgs peimēram kāzu dekoru, piespraudes. no sākuma devu arī mazus uzdevumiņus peizvani mācītājam, vai piezvani grupai (kuru mēs izvēlējamies) un tagad jau esam nonaķuši ka viņš pats domā man sakako grib, kā tas izskatīsies. Meklē ebay ko nopirkt
Vēl mums ir liels word fails kurs vinam ir pieejams, lai vins redz manas domas un pinterest bildites ka es to gribu, un mes esam uz viena viļņa pilnībā.
šeit ir runa par kompromisu es gribēju mazas kāzas viņš lielas mums ir tikai ģimene + tuvākie draugi ap 50 cilv. Viss ir kompromisā.
Es ieteiktu apsēsties ar vinciku un aliņu pie galda un pierakstit abu domas nedomājot par budzētu, un saprast kas kuram ir svarīgs. un tikai dieva dēļ neklausieties citos, varat paklausīties kas citiemsakāms , bet beigās darat pa savam. 
Jo visas kāzas ir JŪSU lēmums, ne vīramātes ne vīra tēva sievas mātes, māsu brāļu, bet JŪSU.
Veiksmi un pacietību.
Un visiem uznāk dienas kad vairs negribas, man arī nu jau vairāk kā pusgadu ik pa laikam :)

S
Sany203 22.02.16. 12:03 | Kāzu datums: 16.07.2016

Sveika, man ir līdzīga situācija, kāzas plānojas jūlijā, man es šobrīd it nemaz nejūtos laimīga. Kāzas bija viņa ideja, bildināja, tik tālu labi. Bet tagad no manām sapņu kāzām nekas nav palicis. Kam mums vajag fotogrāfu, no viņa nekāda jega. Kam mums vajag video, viņš taču netaisās neko tur filmēties. Nekādas splēles viņš nespēlēs un atrakcijās nepiedalīsies. Kapēc vajag tik daudz puķes, kapēc jāpušķo mašīna, un kāpēc redz man visu vajag pa dārgo.
Kad es jautāju- vai Tu maz zini kā tiek svinētas kāzas, pateica ka nē, kad jautāju vai viņš ir domājis kādas grib kāzas atbilde ir nē. Tad kāda velna pēc Tu neļauj man gatavoties ja pats tajā visā nepiedalies. Man tagad vispār negribas kāzas, jo kā par to iedomājos gribas raudāt. Es taču precos vienreiz mūžā, nu kāpēc viņam tik grūti panākt solīti pretī un piepildīt manu sapni, ja tas darīs mani laimīgu. Man taču nevajag ne limuzīnu neko tādu ekskluzīvu, es tikai gribu lai viņam tas mirlis ir tikpat svarīgs kā man, un lai mēs tajā dienā tiešām justos laimīgi. Bet es nezinu vai tas būs iespējams, jo tagad jau tas viss prieks ir sabijāts.

A
Aurēlija 12.08.15. 20:36 | Kāzu datums: 20.06.2015

Es arī domāju pagaidām neuzbāzies, vajag varbūt, lai līgavainis sarod ar domu..Mēs kāzas noorganizējām pa 6 mēnešiem, tā kā laika jums pietiks. Vari pati skatīties viss kaut ko un piefiksēt, salīdzināt variantus, kad viņš nobriedīs, tev jau būs sava vīzija :)

Mēs jau patiesībā arī bijām šokā par cenām, mums tieši bija kāzas šaurā ģimenes un draugu lokā (līdz 30 cilv.), bet tāpat viss dārgi maksāja, ja gribas kvalitatīvi. Vīrs sākumā bija šokā un purpināja, kam to vajag tik dārgi, bet tad saprata, ka tādas ir cenas. Beigās jau bija ļoti priecīgs unteica, ka bija tā vērts :)

Burvigaa 12.08.15. 16:27 | Kāzu datums: 13.07.2013

Es ar gribēju ieteikt paņemt pauzi plānošanā. Neko nenokavēsiet, ticiet man. Es savas pirmās kāzas, kas tā ar nenotika, ar sāku plānot vairāk kā gadu iepriekš. Un visi, ko uzrunāju - viesu nami, fotogrāfi utt. - bij manāmi pārsteigti, kad precizēju, ka runa iet par nākamo, nevis šo vasaru :) Daļa no viņiem nemaz negribēja vēl slēgt līgumus, jo vēl nezinot savas nākamā gada cenas utt. Pabaudiet tagad vasaru, ļauj savam vīram apaugt ar to domu un aktīvāk sāciet darboties kaut kur oktobrī, novembrī.

E
Ehz_forshaa 23.07.15. 21:51

Piekrītu kazupikai, paņemiet atelpu, nerunājiet neko par kāzām... pati vari paskatīties kādus variantus, kko sagalbāt, bet viņam neprasi... tā notiek! Viss pāries!

k
kazupika 23.07.15. 13:11 | Kāzu datums: 10.09.2015

Es ieteiktu nedaudz atlikt visas kāzu lietas, atvilkt elpu, kādā kino vai pastaigā izvēdināt galvu. Man uz mierīgāku prātu arī lietas atrisinās :)
Varbūt arī viss sākumā kāzu plānošanas vilnis bija par lielu un par pārpildītu, lai to aptvertu uzreiz.
Sākumā izdomāsiet, kurš laiks no gada, jums abiem patīk labāk, kad arī būtu finansiāli izdevīgāk, tad pēc kāda laika sāciet apdomāt par kāzu konceptu (mazas, leilas, laukos, restorānā vienas dienas, utml.), pēc tam uz nākamo soli, un tā mierīgi uz priekšu ;) būs labi un, tā kā kāzas nav vēl tik tuvu, jūs paspēsiet visu mierīgā gaitā sadarīt.

s
sirdssāpe 23.07.15. 12:56

Paldies par sapratni! Negribās nevienam atklāti stāstīt par šo visu, tāpēc sāpi turēju iekšā, bet nu pēc vakardienas sirds pilna un plīst pušu. Visi apkārt priecājās par bildinājumu, pats arī bija sajūsma, bet mēnesis tikai pagājis un viss iet uz grunti.. Visu laiku domāju, ka varbūt manī kas nav tā, jo nesaprotu, kas mainījies..plānošanai taču vajadzēja būt jaukai kopīgais padarīšanai..
Jā, tam, ka nejūtas vairs stabili un iespējams, ka kāds labvēlis vēl pakonsultējis, es ticu. Bet finanses var izrunāt, galu galā nav nekur jāsteidzas, nesanāks vasarā -sanāks rudenī vai ziemā. Viss taču ir sarunājams, bet nē, tās bez maz vai tagad ir TABU tēmas..
Jau vakar kad redzēja, ka es jau ar mieru kāzām teikt STOP, sāka aktivizēties, viesu sarakstu nakts melnumā ir gatavs rakstīt un visu izrunāt, bet ko gan runāt, ja man raudāt gribās? Tā nu pagriezos uz sāniem un gāju "gulēt", lai nesāktos bimbiens.. nezinu ko darīt, neko vairs negribu.

k
kazupika 23.07.15. 12:28 | Kāzu datums: 10.09.2015

Tā vien liekas, ka viņš tik meklē aizbildinājumu visam, lai nekas nenotiktu... Man ļoti žēl, ka Tev tas viss jāpārdzīvo. Kāzu gatavošanas laikam jābūt pozitīvo emociju pilnam. Jā, ir satraukumi, stress, bet kopumā tam ar patīkamu pieskaņu jābūt. Nav labi, ka pašā sākumā ir tik daudz negāciju. A kas būs tālāk? Vēl trakāk? Un nākamo kopējās laulības dzīves jautājumu risināšanā?
Manuprāt, viņam apakšā kas slēpjas. Iespējams darbs, nejūtas vairs stabili vai drošs, tādēļ domā, ka ir pasteidzies,vai arī negrib vēl tik ātri par visu domāt... Arī iespējams, ka saklausījies kādu labvēļu "draugu" stāstītajā par "ak drausmas kāzām un visu ar to saistīto"...
Turies. Nedaudz nomierināsies prāts, tad redzēsi skaidrāku atbildi situācijai.

s
sirdssāpe 23.07.15. 09:59

Vakar nedaudz sakasījāmies par viesu sarakstu. Jau sen bijām runājuši par mūsu vedējiem, abi bijā norunājuši, ka viņam X, man Y. Viss skaidrs, abi paši tuvākie draugi.
Un, kas notiek vakar? "Vispār tu baigi par to viesu namu runā, bet mums taču vispirms jāvienojas par viesiem.. Tu taču gribēsi aicinātos "TOS" (draudzeni, kas būtu vedēja, par kuru viņš iepriekš piekrita ar vīru"), bet, ja es nepiekritīšu, tad mēs viņus neaicināsim.. protams, es paliku uz pauzes, jo tie ir mūsu draugi, viss bija pirms tam izrunāts.. bet tagad viņš runā, ka varētu nepiekrist..kas tad pie velna mums būs vedēji/liecinieki?
Tā vien gribējās pateikt, ka tad arī neaicināsim, piemēram, viņa māsu ar vīru, jo neesam jau nemaz draugi.

s
sirdssāpe 23.07.15. 09:52

Tur jau tā lieta, ka iepriekš runājām par to, kādas kāzas vēlamies. Pirms bildinājuma abi apcerējām, ka būs mazas, jaukas, skaistas. Bet tagad viss ir aizgājis nezin kādos neceļos. Viņš man stāstīja kā viņš gribētu un kā negribēt, bet tagad, kad es uz iepriekšējo sarunu pamata, esmu sākusi skatīties, domāt, skaitīt, sākas teksti "a kam vispār mums tas viss".. pat pēc bildinājuma viņš teica, ka paļaujas uz mani, jo es taču zinot ko viņš vēlas..krāsim un noorganizēsim. Pagājis ir mēnesis un tagad sākas visādas glupas piezīmes.. Pat, ja viņš tagad ir pārdomājis, vai tiešām nevar man pastāstīt pats kā viņš vēlas? es piekritīšu viņa vēlmēm, kā jau iepriekš teicu - man nevajag neko lielu. Es pat iepriekš teicu, ka varētu arī divatā, bet viņš uz to neparakstījās..pats bija pret!
Pieļauju, ka stresiņš viņam ir arī tāpēc, ka mainīja darbu un iespējams nav pārliecināts par finansēm u.t.t. Bet to taču arī varētu izrunāt! Tāda sajūta, ka viņš vienkārši pats grib izdarīt tā, lai es pasaku, ka man neko nevajag, jo pats to nevar. Provocē mani, lai nebūtu sliktais.. bet beigās es tāpat būšu vainīga, jo redz pati taču vairs neko negribu, a viņš taču tāa gribēja...
Mani vienkārši sāpina viņa noraidošie komentāri par visu..

f
frasassi 23.07.15. 09:34 | Kāzu datums: 30.07.2016

Ieteiktu aprunāties ar draugu un noskaidrot, kādas kāzas viņš vēlētos. Varbūt lielas kāzas ar radiem un draugiem nemaz nav viņa sapnis? Varbūt viņš būtu daudz priecīgāks par mazām svinībām vai arī klusu ceremoniju un ceļojumu?
Ir jāmeklē kompromiss šajā situācijā- varbūt esi jau sapņojusi kopš bērnības par lielām kāzām, bet, ja Tavs līgavainis tādas īsti nevēlas, tad tas vairs nebūs tas arī Tev pašai.
Izrunājaties! :)