FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Sirds izkratīšanas kambarīt's

Kāzu viesi tikai pieaugušie?!

M
MazaisLācis 25.02.15. 20:21

Ja nu sirds izkratīšanas stūrītis, tad nu kratīšu es savu sirdi. Lasīju jau līdzīgas diskusijas, bet tā arī līdz galam nepalīdzēja. Izstāstīšu savējo. Ar draugu plānojam kāzas, jau ir nolikts datums, bet pirmā lielā problēma. Ņemot vērā pieredzi un aptuveni desmit argumentus, es nolēmu, ka uz svinību daļu viesu mājā vēlams viesiem ierasties būtu bez bērniem. Tātad, jo :
1.Viesiem jābrauc tāls ceļš, agri jāceļas, ilgi ceļā, pēc tam ceremonija baznīcā, viss pārējais un tikai pašā vakarā viesu māja.
2.Svinības notiks viesu mājas pagalmā. pati atrašanās vieta ir meža ielokā.Viesu mājā nav atsevišķu numuriņu visiem viesiem, ir piecas istabas, kurās ar papildmatračiem jāizguldina visi.
3.Vēlos, lai tas ir pieaugušo pasākums, kurā nav jādomā par to, kur ir bērni, ko viņi dara, kā viņi jūtas vai viņi ir nodarbināti utt. Tā, lai vecāki pilnībā var atpūsties
4.Bērni ir bērni. Viņi ir dažādi. Daži bērni ir nepaklausīgāki par citiem, bet tas apgrūtinātu gan vecākus, gan viesus, ja visu laiku būtu jākušina bērni vai jāaizrāda, plus jāuztraucās vai blakusesošajā viesumājā kāds no bērniem kaut ko nesastrādā.
5. Svinībās paredzēta skaļa, dzīvās mūzikas grupa
6. Svinības paŗsvarā norisinās vēlās vakara vai nakts stundās, kad bērni, parasti jau čuč
7.Ja bērni ies gulēt, kādam no vecākiem ballīte beigsies.
8.Varu salīdzināt kāzas ar bērniem un bez bērniem un esmu bezbērnu kāzu pusē.
9. Katrs var plānot savas kāzas kā vēlas, katram jaunajam pārim ir uz to tiesības. Ja jaunais pāris nevēlēsies, ka tiek lietots alkohols, tad tas ir jārespektē, vai, ja jaunais pāris vispār neuzlūdz uz kāzām sev zināmu iemeslu dēļ arī nedrīkst to uztvert kā aizvainojumu vai megaļaunu mājienu.

Es neienīstu bērnus. Jā, man pašai vēl nav bērnu, bet no mazotnes apkārt bērni ir bijuši. Visām draudzenēm ir bērni, es viņus visus mīlu. Bet.... Mana nostāja šajā dienā ir tāda. Es uzskatu, ka tas nav nekas katastrofāls, pieņemt līgavas vēlmes, kas nav neīstenojamas. Visi radu bērni ir vecāki par 2 gadiem un visiem būtu, kur bērnus atstāt - omes, aukles utt. Dažu nostāja ir tāda, ka es esmu aizgājusi galējībās un, ka tas ir aizskaroši. Nesaskatu neko aizskarošu. Lūdzu, ja, Jums, ir bijis līdzīgi izsakiet savu viedokli. Negribu dzirdēt nosodošas frāzes, ka tā var teikt tikai bezbērnu sieviete utt.

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
R
Rouza1 28.02.16. 12:43 | Kāzu datums: 18.06.2016

Mēs uz kāzām aicināsim tikai savus 3 krustbērnus. Ja aicinātu visus radu, draugu bērnus, tad sanāktu pie 20 bērniem vien. Un ņemot vērā to, ka tuvumā ir mežs un dīķis, tas ir arī drošības apsvērumu dēļ. Un ņemt aukli, organizēt izklaides bērniem, atsevišķu galdu, utt. - to visu parēķinot izmaksas ir diezgan lielas.

l
ligadzerve 28.02.16. 01:21 | Kāzu datums: 02.08.2016

Pagajusaja gada biju divas kazas. Abas bija visu vecumu berni. Ta ka bija noalgotas auklites ar krasam, spelem un terpiem, tad berniem blakus telpa bija sava ballite ar uzkodam un dzerieniem. Vienas kazas gulesana bija kopeja telpa uz matraciem un tur bija visas gimenes ar berniem. Guletiesana mazajiem bija super jautra. Tur smiekli gaja vala. Otrajas atceros, ka ap vieniem nakti meita atplisa istabina pec aukles aizbrauksanas. Tad gan viens no mums pievakteja ik pec kada laika vai gul un viss ok. 
Sogad bus manas kazas un berni bus laipni lugti, jo bus viss nepieciesamais, lai berniem butu sava ballite. Bernu ediens, sulas, aukles. Otraja diena piepusamas atrakcijas, kamer pieaugusie pa pirti. 
Sakara ar to, ka bija auklites, nepamaniju nevienu traucejosu mirkli no bernu puses.

k
kas_tad_te 19.05.15. 09:07 | Kāzu datums: 27.08.2015

Kim: Tik negatīvu pieredzi ar bērniem kāzās vēl nebiju dzirdējusi un tur jau jābūt dusmīgam tieši uz vecākiem, kuri tos bērnus nenovaldīja, jo tas tomēr ir citu cilvēku lielais brīdis.
Bet pati nespēju iedomāties mūsu kāzas vasarā bez māsa dēliem vai topošā vīra brāļa meitiņām.. Mīlu šos bērnus tik pat kā savējos un nekad neliktu viņiem palikt mājās. Ja vecāki paši izlems, ka mazākos atstās mājās, tad tā būs viņu izvēle, bet ielūgti viņi noteikti ir.

dimdimdii 19.05.15. 08:36

Teiktais nebija TIK sāpīgi jāizburto, lūdzu, bez pārspīlēšanas. :) Neviena šai portālā neapgrozītos, ja uzskatītu, ka kāzas ir vienkārši liels dzerstiņš.

K
Kim 18.05.15. 20:01

Tas, ko es nesaprotu, ir - kā var nesaprast, ka ne visi grib to tā saucamo ''odziņu'' - kliedzošu, skrienošu, nesavāktu bērnu formā, savās kāzās. Iedomājieties, ir tādi pāri, kuri vēlas apprecēties, bet bērnus negrib ne sev, ne kāzās. Tas nav mīts vai pasaka - viņi eksistē.
Es biju draudzenes kāzās pagājušajā vasarā, kur bija bērni un tas bija vājprāts. Visu vakaru skrien, brēc, traucē pieaugušo atrakcijām, nomīda līgavas kleitu, kamēr viņa ir viegli pietupusies, izņergājas pa ēdienu, izsvaidot to pa zemi, saplēsa vairākas glāzes, izspārdīja puķes no dekorācijām kas bija pie durvīm utt. Ko darīja vecāki? Neko. Smaidīja, kādi viņiem aktīvi eņģelīši. Paldies, es tādu ''odziņu'' savās kāzās negribu. Ir cilvēki, kuriem patīk tāda uzvedība un liekas fantastiski jauks papildinājums noskaņai, bet...es neesmu no tiem.

A
Aleenn 18.05.15. 19:49

dimdimdii

Nē, nē, kāzas nav nekas īpašs - tāds prastais dzerstiņš, kur var kviekt, nākt ģērbtam kā uz talku un tā. Viss normāli. Nedod dievs, pāris iedomāsies, ka šī diena ir kaut kas īpašs - uzpūtīgie pūšļi, iedomājušies, ka ir Pāvesta vai valsts prezidenta līmenī. Kāzas jau nav nekas svarīgs.
Tad kam vispār šis forums un mēnešu diskusijas - nevajag taču gatavoties šai dienai kā kaut kādām princesēm. Nav taču kronēšana vai pārvesta ievēlēšana. Ko visas te vispār tēlo kaut kādas princeses un gatavojas gadu iepriekš? Pietiks taču dienu iepriekš, ne? Pati arī ar tā savas kāzas gatavo - ka nav jau nekas svarīgs utt??

Līgavas pienākums nav mīlēt sīkos un ciest viņus savās kāzās, ja viņa to nevēlas. Ir pāri, kuri neaicina desmitās pakāpes brālēnus uz kāzām, ir tādi, kuri precas tikai ar vecākiem klāt un ir tādi, kuri negrib savās kāzās sīkos. Neviens no šiem modeļiem un izvēlēm nav vienīgais un pareizais. Katrs var darīt kā vēlas un ja kādam ir problēmas - neej uz tām kāzām. Ko ir tik grūti saprast?

a
arlec 18.05.15. 12:06

Man tomēr šķiet, ka jaunais pāris paši var izlemt, kādas vēlas veidot savas laulību svinības. Ja vēlas, lai nav bērnu, tad to arī pateikt kopā ar ielūguma došanu. Un nav nevienam tiesību jaunam pārim pateikt - kā jūs uzdrošināties taisīt ballīti bez bērniem! Gluži tāpat kā izlemt, ko aicināt un ko neaicināt - ar to domājot, ka ķeksīša pēc nebūtu tagad nu jāaicina visas tantu tantes, māsīcu māsīcas vai "pirms gada tikām ielūgti kāzās - šis pāris arī obligāti jāaicina kaut gan kopš viņu kāzām nemaz neesam viņus satikuši".
Vismaz mēs vadāmies pēc šāda principa.

a
adforte 17.05.15. 23:09 | Kāzu datums: 20.06.2015

eliotta
viss ok - bērni (arī mūsu pašu :) ir aicināti vecākiem līdz uz ceremoniju baznīcā. tā kā drusku piedalīsies un līgavu redzēs.

tidi
neapskaužama situācija :( manuprāt, diezgan nepieklājīgi un necienīgi ir, piem., paziņot, ka "uz visiem pasākumiem ņiem savus bērnus". katram pasākumam ir savas prasības. bet mūsdienās jau arī uz operu slāj džinsās... ielūgums ir tiešām tas, kas pasaka: kas aicināts, kā ģērbties utml. lietas; ja negribi to akceptēt, tad izvēle ir paša rokās!

Anolista
mēs uz viena viļņa :D piekrītu katram tavam vārdam. kāzas nav bērnu ballīte. man tajās NAV jāmaksā par izklaidi bērniem.

Lai mums visām izdodas kāzu diena tāda, kā vēlamies, un lai bērni paklusē, kad vajag, un spiedz no priekiem, kad drīkst! :))))

dimdimdii 17.05.15. 20:40

Lasot dažus komentārus, rodas sajūta, ka termins "Līgava" un "precības" ir pielīdzināms pāvesta inaugurācijai.

r
rutuxs 17.05.15. 20:17 | Kāzu datums: 20.02.1993

Nemaz piepūšamā atrakcija nav vajadzīga, lai izklaidētu bērnus. Un atbildīga būsi par visiem tiem, kurus esi uzaicinājusi uz savām kāzām. Protams, galveno atbildību par savu bērnu nes vecāki. Pirms tam normāli būtu sazināties ar jauno pāri un visu izrunātu kur notiks, kā notiks, kas paredzēts, kas nē un vai bērns varēs izturēt garo dienu. Un tikai vecāki pateiks galavārdu vai ņems vai neņems bērnu, jo situācijas var būt dažādas. Visu var atrisināt ar normālu komunikāciju, nevis spītīgu nostāju. Un to, ka bērns ieraudāsies "svarīgākā momentā" ir smieklīgi. Man nevienās kāzās bērni nav traucējuši. Laikam dzīvoju starp civilizētiem un audzinātiem bērniem.

A
Anolista 17.05.15. 19:36 | Kāzu datums: 12.06.2015

Es jau sen lasu šo diskusiju, un tomēr nolēmu arī uzrakstīt. Šeit tika minēts, ka ja līgavai bērni krīst uz nerviem, pati vainīga, ka neorganizēja tam atrākcijas. Es galīgi šīm nepiekrītu. Kāpēc man, kā ligavai ir jadomā vēl par bērniem un jāiznomā vēl piepūšamas atrakcijas vai kaut kas līdzīgs, tas taču arī ir nemazas izmaksas! Ja sākumā viesi tika aicināti bez bērniem, bet tomēr nolēma tos paņēmt, tad tas ir vecāku problēmas, lai seko saviem bērniem, lai tie normāli uzvedas, nevis tā, ka bērns tika panēmts, viņam ir garlaicīgi, vinš bēsīs, bet vecākiem ir pilnīgi paralēli! Manuprāt, tas nav pieņēmami. Kā arī, ja kāds ir kaut ko viesu namā sabojājis, bet vecāki neizsekoja, tad tieši tie vecāki nes pilno materiālo atbildību par to! Nu, tas ir tikai mans viedoklis.
Turklāt, man liekas, ka tikai filmās mēdz būt, ka bērni kāzās izskātās kā mazi eņģelīši, dzīvē tas ir pavisam citādi!

r
rutuxs 17.05.15. 14:31 | Kāzu datums: 20.02.1993

To, ka bērni visur gāja piedalīties ir tikai apsveicami, jo neizaugs pasīvi pieaugušie. Bet, ja līgavai tas krīt uz nerviem, pati vainīga, jo nenodrošināja bērniem izklaides. Viņi nesēdēs visu vakaru pie galda dzerdami limonādi.

,,Vai izjaukt jā-vārda došanu ar ķērkšanu ir ok?" Tad opjus arī neaicināsim. Nevietuznāks kleku lēkme un tieši solījuma laikā.
Man ir grūti to visu sagremot, jo mēs visi uz kāzām un jubilejām varam doties ar bērniem. Un vienalga vai tie ir radi vai draugi. Un rados mums ir pa trīs un četriem bērniem. Pat draugiem ir tāds paprāvs bērnu pulciņš. Un jo vairāk bērni apmeklēs viesības un kultūras pasākumus jo ātrāk viņi iemācīsies uzvedības kultūru. Tā es savus bērnus visur ņēmu līdzi jau kopš dzimšanas un tā arī mani mazbērni tiek ņemti visur līdzi un mācīti kā uzvesties.

t
tidi 17.05.15. 13:52 | Kāzu datums: 15.06.2013

mana pieredze šajā jautājumā ir tāda, ka mēs arī gribējām, lai mūsu kāzās viesi ierodas bez bērniem, bet tas īsti neizdevās... Mēs ielūgumā rakstījām - Cien. Anna un Kārli nevis Ozolu ģimene, bet ne visi to saprata. Caur maniem vecākiem tika nodota ziņa radiem, ka tas ir pieaugušo pasākums, vietu skaits ierobežots, lielas kāzas. Bet ne visi to saprata un piekrita.
Tante izdomāja, ka viņas 3 bērni ir īpaši tuvi radinieki (manas mammas māsas bērni ir 1.pakāpes brālēni un māsīcas) un, viņasprāt, lieli un atbildīgi. Citiem radiniekiem ir 7 gadus veca meita ar dauna sindromu - nevienam negribēja atstāt. Mana māsīca paziņoja, ka viņa uz visiem pasākumiem ņiem savus bērnus. Citi vienkārši neko nedzirdēja un neuztvēra - ierodas ģimene un viss.
Konkrēti 2 bērni mani kā līgavu maigi sakot "izbesīja", jo uzvedās skaļi un briesmīgi, visur jaucās un traucēja fotogrāfam, atrakcijās jaunajam pārim viņi bija jau pirmie klāt, cienastus nogaršoja viņi, uz jautajumiem atbildēja muļkibas tieši viņi. Bet viņu vecāki nelikās ne zinis -tie tak ir bērni, nekas īpaši slikts taču nenotiek. Laikam tad jāsaka katram konkreti - lūdzu neņemt bērnus, bet tad apvainosies... nekas! Būs kāzas ar bērniem!

e
eliotta 17.05.15. 11:59 | Kāzu datums: 22.08.2015

adforte, tad iznāk, ka tavās kāzās nebūs arī jūsu pašu bērns? Pareizi saprotu?
Nesaprotu kā var uz savas dzīves svarīgāko notikumu var neņemt līdzi sev vistuvāko cilvēku - savu bērnu, neatkarīgi vai tas ir mēnesi vecs zīdainis vai 10 gadīgs bērns. Pati biju maza meitene, kad uz mammas un tēta kāzām gāju līdzi un nespēju iedomāties tagad savā apzinātajā vecumā skatoties kāzu bildes neredzēt tur sevi un uz jautājumu - kāpēc es nebiju jūsu kāzās? saņemt atbildi - jo tu traucētu..
vienkārši kašmars.
Varbūt tad nevajag taisīt tās lielās teatrālās kāzas, jo manuprāt ģimene ir svarīgāka par izrādi un klusumu baznīcā priekš viesiem.
Negribu nevienu aizvainot, tomēr vienkārši laikam man ir nesaprotami kā var bērns vai bērni vispār būt traucēklis.

K
Konstance 17.05.15. 01:31

Mēs ar līgavaini arī jau pamazām iegūstam "bērnu nīdēju" slavu :D Nu, neko darīt... Izskatās, ka viena radiniece šī iemesla dēļ arī neieradīsies, es arī saprotu viņas situāciju, bet, ja mēs pieļausim vienu izņēmumu, tad sanāks tāda situācija, kā raksta dimdimdii. Un mums tieši tie it kā tuvāko radinieku bērni ir visneadekvātākie.

a
adforte 16.05.15. 23:17 | Kāzu datums: 20.06.2015

"Varētu padomāt, ka bērni ir kaut kas trakāks par Černobiļu. Parunāsim par šo tēmu, kad pašām būs bērni. " A man ir bērns, un es tieši kā mamma zinu (nevis domāju, bet zinu!), ka bērni tiešām mēdz būt kas trakāks par Černobiļu un protams visnepiemērotākajā mirklī. :) Vai izjaukt jā-vārda došanu ar ķērkšanu ir ok? Vai ieskriet vidū pirmajā valsī un palīst zem līgavas kleitas? Vai man, uzlūdzot bērnus, jābūt atbildīgai par to, ka bērni mičošanas laikā neapdedzināsies ar svecēm vai neiepļaus kāda čaļa nevietā noliktu kokču? Es kā mamma neatslābtu savās kāzās tad ne mirkli, jo mana acs automātiski pieskatītu ne vien manu, bet visus mazos. Mani draugi ir priecīgi, ka būs bezbērnu balle, uzsver, ka kāzas ir tieši lielajiem, jo dažiem nemaz tik bieži nesanāk paballēties bez bērniem.
Pat ja kāzas ir diena, kad tiek dibināta ģimene, atcerēsimies, ka ne visi ar ''ģimene'' saprot ''ar bērniem'' - dažādu iemeslu dēļ. Ģimene ir arī tikai pāris.

e
eliotta 16.05.15. 11:04 | Kāzu datums: 22.08.2015

Kāzas tomēr nav konkrēti pieaugušo vai tikai bērnu pasākums. Tā ir diena, kad tiek dibināta ģimene, jo parasti jau cilvēki izvēlās precēties tāpēc, ka vēlas ģimeni un cik zinu, ģimenē ir arī bērni, iedomājaties? Ja tā būtu vecmeitu ballīte vai bērnu dzimšanas diena, tad tas ir pavisam citādi, bet kāzās bērni - tas ir normāli un pat tā būtu jābūt. Vienkārši nespēju iedomāties noteikt - vot tu esi ielūgts, bet savu sīko atstāj kaut kur. Ja ģimene ir ģimene, tad kāzas jau nu ir tas pasākums, kurā lūdzam ģimeni, tāpat kā ielūdzot draudzeni mēs automātiski ielūdzam arī viņas otru pusi. (protams ir izņēmumi, bet pēc būtības tā būtu jābūt). Man laikam ir paveicies, ka man nav tādu draudzeņu, kurām nepatiktu mans bērns un viņas lūgtu manu neņemt līdzi. Varbūt ir vērts pasijāt draugus, ja jau ir nevēlami vai nepieņemami to bērni, jo ja pieņemam savus draugus, tātad arī visu, kas saistīts ar tiem.

m
murmule 16.05.15. 10:04 | Kāzu datums: 30.05.2015

es pilnībā piekrītu dimdimdii :)

dimdimdii 16.05.15. 09:40

Protams, katram savas kāzas, savi likumi un tikumi. Es arī negribu apstrīdēt, ka tā ir pareizi vai nepareizi, bet ja man būtu " lūgts" atstāt savu bērnu mājās, bet tāds pats līdzīgais manējam ( ar ko atšķiras bērns no bērna " pa lielam" ?!) skrietu man pa priekšu, es visticamāk svinības atstātu. :)
Un jā, cik labi, ka manu paziņu vidū šādi nav un nebūs.
Lai Jums veicas, un pievienošos Rutuxs- šo tēmu varētu pacelt atkal tad, kad pašām būs bērni. Lai Jums visām veicas!

m
myvision 16.05.15. 01:14 | Kāzu datums: 15.08.2015

Protams, ka man mans krustdēls, māsas dēls ir mīļāks un labāks par citu radu un draugu bērniem. Tā kā man pašai ar to bērnu būšanu ir švaki, tad varu atļauties lutināt.

Arlec ir pilnīga taisnība.