FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Sirds izkratīšanas kambarīt's

Kāzu viesi tikai pieaugušie?!

M
MazaisLācis 25.02.15. 20:21

Ja nu sirds izkratīšanas stūrītis, tad nu kratīšu es savu sirdi. Lasīju jau līdzīgas diskusijas, bet tā arī līdz galam nepalīdzēja. Izstāstīšu savējo. Ar draugu plānojam kāzas, jau ir nolikts datums, bet pirmā lielā problēma. Ņemot vērā pieredzi un aptuveni desmit argumentus, es nolēmu, ka uz svinību daļu viesu mājā vēlams viesiem ierasties būtu bez bērniem. Tātad, jo :
1.Viesiem jābrauc tāls ceļš, agri jāceļas, ilgi ceļā, pēc tam ceremonija baznīcā, viss pārējais un tikai pašā vakarā viesu māja.
2.Svinības notiks viesu mājas pagalmā. pati atrašanās vieta ir meža ielokā.Viesu mājā nav atsevišķu numuriņu visiem viesiem, ir piecas istabas, kurās ar papildmatračiem jāizguldina visi.
3.Vēlos, lai tas ir pieaugušo pasākums, kurā nav jādomā par to, kur ir bērni, ko viņi dara, kā viņi jūtas vai viņi ir nodarbināti utt. Tā, lai vecāki pilnībā var atpūsties
4.Bērni ir bērni. Viņi ir dažādi. Daži bērni ir nepaklausīgāki par citiem, bet tas apgrūtinātu gan vecākus, gan viesus, ja visu laiku būtu jākušina bērni vai jāaizrāda, plus jāuztraucās vai blakusesošajā viesumājā kāds no bērniem kaut ko nesastrādā.
5. Svinībās paredzēta skaļa, dzīvās mūzikas grupa
6. Svinības paŗsvarā norisinās vēlās vakara vai nakts stundās, kad bērni, parasti jau čuč
7.Ja bērni ies gulēt, kādam no vecākiem ballīte beigsies.
8.Varu salīdzināt kāzas ar bērniem un bez bērniem un esmu bezbērnu kāzu pusē.
9. Katrs var plānot savas kāzas kā vēlas, katram jaunajam pārim ir uz to tiesības. Ja jaunais pāris nevēlēsies, ka tiek lietots alkohols, tad tas ir jārespektē, vai, ja jaunais pāris vispār neuzlūdz uz kāzām sev zināmu iemeslu dēļ arī nedrīkst to uztvert kā aizvainojumu vai megaļaunu mājienu.

Es neienīstu bērnus. Jā, man pašai vēl nav bērnu, bet no mazotnes apkārt bērni ir bijuši. Visām draudzenēm ir bērni, es viņus visus mīlu. Bet.... Mana nostāja šajā dienā ir tāda. Es uzskatu, ka tas nav nekas katastrofāls, pieņemt līgavas vēlmes, kas nav neīstenojamas. Visi radu bērni ir vecāki par 2 gadiem un visiem būtu, kur bērnus atstāt - omes, aukles utt. Dažu nostāja ir tāda, ka es esmu aizgājusi galējībās un, ka tas ir aizskaroši. Nesaskatu neko aizskarošu. Lūdzu, ja, Jums, ir bijis līdzīgi izsakiet savu viedokli. Negribu dzirdēt nosodošas frāzes, ka tā var teikt tikai bezbērnu sieviete utt.

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
d
derofox 24.04.15. 23:16

No vienas puses tu dibini laulību, veido ģimeni, kurā būs vīrs, sieva, bērni, bet no otras puses tu citiem precētiem pāriem, ģimenes cilvēkiem liksi saprast, ka bērni nebūs ok. Tad jau varbūt nevajag kāzas pavisam? Aizej sarakstīties un miers.

Tā vietā es ieteiktu darīt tā, paņemt bērnu aukli uz vakaru, sapirkt bērniem bumbas, krāsojamo gramatu, utt... izdomāt spēles, bērnu aktivitātes un vecākiem būs miers, bērniem būs prieks. Arī savāz kāzās domājām pat bērniem 2 dienā, kāzas 3 dienas, ņemt piepūšamo, lēkajamo, izīrēt, lai 2dienā bērni var brīvi justies, lēkāt, darīt, bet jaunie un viesi iet pirtī, dzert alus, svinēties arī 2 dienu.

k
kas_tad_te 27.04.15. 08:42 | Kāzu datums: 27.08.2015

Man liekas tā, ja bērni ir pietiekami lieli, tad viņi nekad nevienam netraucēs un pat būs jautrāk ar viņiem. Ja vēl diezgan mazi (2-3 gadiņi), tad domāju ka paši vecāki gribēs viņus atstāt mājās (ja būs tāda iespēja), jo paši tak saprot ka nekāda ballēšanās nesanāks. Bet zīdainīšus nemaz nevar mājās atstāt, tādēļ nevar arī savus noteikumus diktēt.
Tā jau, protams, katra pāra izvēle, bet tad, ja uzstādi šādus noteikumus, tad jārēķinās, ka daļa neieradīsies...

d
drobisevska 04.05.15. 12:54 | Kāzu datums: 11.07.2015

Es esmu kategoriski PRET berniem kāzās! Ir nācis saskarties ar neaudzinātiem un nepaklausīgiem bērniem, kuri sabojāja svētkus jaunajam pārim un arī viesiem. Droši var aicināt un ņemt līdzi tos, kuriem jau ir sajēga galviņā un kuram var ieskaidrot, ka skriet pa baznīcu un bļaustīties nedrīkst, ka gāzt līgavu no kājām arī nebūt nav forši. Kāzas ir pieaugušo pašākums, nopietns pasākums. Es uz savām kāzām neaicinu bērnus, tikai tos, kuri jau ir pusaudži (manā gadījumā 12+). Taču manai draudzenei ļoti gribējās ņemt līdzi savu meitiņu, kurai 2 gadiņi vien, ļoti aktīva meitenīte, kura nevar nosēdēt uz vietas. Es viņai jautāju, vai viņa grib ar to bērnu sabojāt omu gan man, kā līgavai, gan sev? Viņa padomāja un atbildēja, ka man taisnība..
Es neesmu kaut kāda īgņa, kurai nepatīk bērni! Es negribu, lai man tiktu sabojāta lielā diena..

e
eliotta 05.05.15. 13:54 | Kāzu datums: 22.08.2015

Kāzas, manuprāt, ir tieši priecīgs un ļoti jautrs pasākums nevis nopietns. Visi tad sēž kā rāmīšus apkārt apvilkuši un nedod Dievs kāds iesmiesies vai iekleposies. Bērni šim pasākumam tieši piedod ģimeniskumu, jautrību un patiesas emocijas. Protams, katrs savas kāzas veido kā vēlas, bet par bērēm jau arī nevajag tās pataisīt!
Lai izdodas!

a
arlec 11.05.15. 14:21

Esmu līdzīgās domās/pārdomās kā MazaisLācis.
Plānojam kāzas šogad rudenī un nevaram izlemt par bērniem..

No vienas puses - tās ir kāzas un negribas, lai pasākums pārvēršas bērnu ballītē, kur vecakiem janoskrienas pakaļ mazajiem, šito drīkst, šito nedrīkst.. No otras puses - ir daži bērni - patiešām, ko es gribētu redzēt kāzās -bet tie ir viens vai divi konkrēti mazie.
Taču, ja sanāk, ka aicini 1-2, tad jāaicina arī pārējie, un 1-2 pārvēršas par 11-12 bērniem, kas jau nozīmē bērnu ballīti praktiski. Un te es nedomāju arī tikai par to, ka kāzas pārvēršas par bērnu ballīti, bet tās tomēr ir izmaksas. Un kāzas jau tā ir padārgs pasākums (vismaz mana uztverē) , tādēļ aicinām tikai tos radus/draugus, ko reāli ikdienā satiekam. Bet ja vēl klāt 12 mazie - oij, nu tad tie ir vel savi 100 eur klāt ēdināšanai un būtu jādomā arī par nodarbi viņiem - gan atsevišķu galdu, gan lietam, lai viņiem ir interesanti - kas ir vel izmaksas.

Šobrīd esam nolēmuši, ka tomer teiksim, ka ballīte plānota bez bērniem, lai vecaki var izballēties, vienīgi izņēmums laikam būs gan mana, gan līgavaiņa brāļu bērni (3gb), taču paskaidrojot, ka viņiem jaizvērtē vai bērnam nebūs garlaicīgi, jo neplānosim gluzi īrēt piepūšamas atrakcijas - nu labi, es jau pārspīlēju, bet domu sapratāt.

Bet komentārs pāris komentētājām te - par laulību, ģimeni un bērniem - kur ir teikts, ka veidojot laulību un ģimeni, obligāti ir jalaiž arī berni pasaulē? Tas tā kā obligāts pasākums sievietei dzemdēt? Tieši kāpēc?

dimdimdii 11.05.15. 19:18

Vienīgais obligātais pasākums jeb Pienākums sievietei un vīrietim, ir rūpēties par tiem, kurus pieradinām, neatkarīgi tas ir bērns, kaķis vai zivtiņa akvārijā. Un ar visām izrietošajām sekām.

Es esmu gan mamma, gan līgava, līdz ar to man arī ir savs viedoklis šajā jautājumā. Ja es varētu, bērnu līdzi neņemtu! Jo man pašai gribētos sapucēties, iet zem rokas savam mīļotajam vīrietim, ieraut šampi, un ne 1 glāzi vien :D
t
Taču tā kā esam no tiem pāriem, kuriem īsti palīgu nav ( vecvecāki mums ir jau ļoti stipri gados, virs 70), nāktos ļoti domāt- kā/kur/kas. Nu, tik daudz klapatu, ka 4x pārdomātu, pievienoties svinētājiem vai tomēr palikt savā komforta zonā.

Bērni savus vecākus uz bērnu ballītēm arī vairs neņem līdzi sākot no +/- apzinīga b/d vecuma. Tā kā mana nostāja būtu visiem skaidra- Ja ir iespējams- lai bērni atpūšas no sencīšiem un sencīši no bērniem! Ja nav, gan pa visiem kaut ko izdomāsim. :)

E
Ehz_forshaa 11.05.15. 19:27

Mēs aicinājām visus bērnus uz kāzām, kopā sanāca 6 zīdaiņi un 8 bērni vecumā no 3-7 gadi.
Priecātos redzēt viņus visus, bet daudzi vecāki izvēlas paši atstāt savus mazos mājās, lai paši varētu atpūsties (protams zīdaiņi visiem būs līdzi).

S
Sangro 11.05.15. 20:31 | Kāzu datums: 15.08.2015

Mums kāzās bērni būs tieši 1/3 no visiem viesiem. Vienkārši nav tādu viesu, kuriem nebūtu bērnu. Turklāt pa 2-3 nevis pa vienam. Pieņemu, ka kāds varbūt arī neņems līdz savējos (kas ir maz ticams), bet ielūgumus nekā nelūgsim norādīt, vai bērni būs līdzi vai nē, vienkārši rēķināsimies ar viņiem. Mums pašiem ir bērni un bērni mums liekas pašsaprotama lieta. Nekā īpaši neplānojam arī bērnus nodarbināt. Viesu namā ir rotaļu laukums- lai ņemās pa lauku, kamēr miegs uznāk. :)

r
rutuxs 11.05.15. 20:33 | Kāzu datums: 20.02.1993

Ar ko tava un līgavaiņa brāļa bērni ir labāki par pārējo bērniem? Vislabākais ir zelta vidusceļšd- ļaut vecākiem izvēlēties pašiem, ko darīt ar saviem bērniem.

L
Lea 12.05.15. 09:21

Patiesībā, es priecājos, ka mums par šo nav jādomā - tikai vienam pārim no viesiem ir bērni un, cik sapratu, viņi jau draugam ir teikuši, ka bērnus līdzi neņems.
Es nezinu, ko darītu, ja man par šo būtu jādomā, jo, es nemelošu - bērnus kāzās negribētu. Negribētu, lai kāds sāk baurot brīdī, kad mēs ar mīļoto sakām solījumus vai niķojas visu vakaru ballītes laikā. Iespējams, es šajās lietās neredzu to skaistumu, ko redz vecāki tāpēc, ka man nav bērnu un mēs ar draugu arī nevēlamies bērnus.

a
arlec 15.05.15. 14:40

Ar ko mana brāļa un līgavaiņa brāļa bērni ir labāki? Te nav runa par "labāki" vai "sliktāki", bet par to, ka tie ir mūsu tuvāko radinieku-asinsradinieku bērni. Kas tas vispār par jautājumu? :D

r
rutuxs 15.05.15. 20:16 | Kāzu datums: 20.02.1993

Tādēļ, ka tu sāc dalīt. Veido hierarhiju. Vieni drīkst ņemt bērnus, citi nē. Ja uzstādi noteikumus kategorisku nē bērniem , tad visiem nē. Un vienalga asinsradinieki vai nē.

Vispār man reizēm šokē līgavas uzstādījumi par bērniem.Traucē, trokšņo, grūstās...Varētu padomāt, ka bērni ir kaut kas trakāks par Černobiļu. Parunāsim par šo tēmu, kad pašām būs bērni. Mēs mājās esam daudz viesības rīkojuši. Esam 5 kāzās bijuši kā vedēji, bet man pat doma nekad nav bijusi, ka varam pateikt bērniem nē. Tieši otrādi. Tā ir "odziņa", kuru var izmantot. Un galvenais, ja vecāki grib ņemt līdzi bērnus, vienmēr esam to atbalstījuši, ja negrbi, tā ir viņu izvēle.

m
myvision 16.05.15. 01:14 | Kāzu datums: 15.08.2015

Protams, ka man mans krustdēls, māsas dēls ir mīļāks un labāks par citu radu un draugu bērniem. Tā kā man pašai ar to bērnu būšanu ir švaki, tad varu atļauties lutināt.

Arlec ir pilnīga taisnība.

dimdimdii 16.05.15. 09:40

Protams, katram savas kāzas, savi likumi un tikumi. Es arī negribu apstrīdēt, ka tā ir pareizi vai nepareizi, bet ja man būtu " lūgts" atstāt savu bērnu mājās, bet tāds pats līdzīgais manējam ( ar ko atšķiras bērns no bērna " pa lielam" ?!) skrietu man pa priekšu, es visticamāk svinības atstātu. :)
Un jā, cik labi, ka manu paziņu vidū šādi nav un nebūs.
Lai Jums veicas, un pievienošos Rutuxs- šo tēmu varētu pacelt atkal tad, kad pašām būs bērni. Lai Jums visām veicas!

m
murmule 16.05.15. 10:04 | Kāzu datums: 30.05.2015

es pilnībā piekrītu dimdimdii :)

e
eliotta 16.05.15. 11:04 | Kāzu datums: 22.08.2015

Kāzas tomēr nav konkrēti pieaugušo vai tikai bērnu pasākums. Tā ir diena, kad tiek dibināta ģimene, jo parasti jau cilvēki izvēlās precēties tāpēc, ka vēlas ģimeni un cik zinu, ģimenē ir arī bērni, iedomājaties? Ja tā būtu vecmeitu ballīte vai bērnu dzimšanas diena, tad tas ir pavisam citādi, bet kāzās bērni - tas ir normāli un pat tā būtu jābūt. Vienkārši nespēju iedomāties noteikt - vot tu esi ielūgts, bet savu sīko atstāj kaut kur. Ja ģimene ir ģimene, tad kāzas jau nu ir tas pasākums, kurā lūdzam ģimeni, tāpat kā ielūdzot draudzeni mēs automātiski ielūdzam arī viņas otru pusi. (protams ir izņēmumi, bet pēc būtības tā būtu jābūt). Man laikam ir paveicies, ka man nav tādu draudzeņu, kurām nepatiktu mans bērns un viņas lūgtu manu neņemt līdzi. Varbūt ir vērts pasijāt draugus, ja jau ir nevēlami vai nepieņemami to bērni, jo ja pieņemam savus draugus, tātad arī visu, kas saistīts ar tiem.

a
adforte 16.05.15. 23:17 | Kāzu datums: 20.06.2015

"Varētu padomāt, ka bērni ir kaut kas trakāks par Černobiļu. Parunāsim par šo tēmu, kad pašām būs bērni. " A man ir bērns, un es tieši kā mamma zinu (nevis domāju, bet zinu!), ka bērni tiešām mēdz būt kas trakāks par Černobiļu un protams visnepiemērotākajā mirklī. :) Vai izjaukt jā-vārda došanu ar ķērkšanu ir ok? Vai ieskriet vidū pirmajā valsī un palīst zem līgavas kleitas? Vai man, uzlūdzot bērnus, jābūt atbildīgai par to, ka bērni mičošanas laikā neapdedzināsies ar svecēm vai neiepļaus kāda čaļa nevietā noliktu kokču? Es kā mamma neatslābtu savās kāzās tad ne mirkli, jo mana acs automātiski pieskatītu ne vien manu, bet visus mazos. Mani draugi ir priecīgi, ka būs bezbērnu balle, uzsver, ka kāzas ir tieši lielajiem, jo dažiem nemaz tik bieži nesanāk paballēties bez bērniem.
Pat ja kāzas ir diena, kad tiek dibināta ģimene, atcerēsimies, ka ne visi ar ''ģimene'' saprot ''ar bērniem'' - dažādu iemeslu dēļ. Ģimene ir arī tikai pāris.

K
Konstance 17.05.15. 01:31

Mēs ar līgavaini arī jau pamazām iegūstam "bērnu nīdēju" slavu :D Nu, neko darīt... Izskatās, ka viena radiniece šī iemesla dēļ arī neieradīsies, es arī saprotu viņas situāciju, bet, ja mēs pieļausim vienu izņēmumu, tad sanāks tāda situācija, kā raksta dimdimdii. Un mums tieši tie it kā tuvāko radinieku bērni ir visneadekvātākie.

e
eliotta 17.05.15. 11:59 | Kāzu datums: 22.08.2015

adforte, tad iznāk, ka tavās kāzās nebūs arī jūsu pašu bērns? Pareizi saprotu?
Nesaprotu kā var uz savas dzīves svarīgāko notikumu var neņemt līdzi sev vistuvāko cilvēku - savu bērnu, neatkarīgi vai tas ir mēnesi vecs zīdainis vai 10 gadīgs bērns. Pati biju maza meitene, kad uz mammas un tēta kāzām gāju līdzi un nespēju iedomāties tagad savā apzinātajā vecumā skatoties kāzu bildes neredzēt tur sevi un uz jautājumu - kāpēc es nebiju jūsu kāzās? saņemt atbildi - jo tu traucētu..
vienkārši kašmars.
Varbūt tad nevajag taisīt tās lielās teatrālās kāzas, jo manuprāt ģimene ir svarīgāka par izrādi un klusumu baznīcā priekš viesiem.
Negribu nevienu aizvainot, tomēr vienkārši laikam man ir nesaprotami kā var bērns vai bērni vispār būt traucēklis.

t
tidi 17.05.15. 13:52 | Kāzu datums: 15.06.2013

mana pieredze šajā jautājumā ir tāda, ka mēs arī gribējām, lai mūsu kāzās viesi ierodas bez bērniem, bet tas īsti neizdevās... Mēs ielūgumā rakstījām - Cien. Anna un Kārli nevis Ozolu ģimene, bet ne visi to saprata. Caur maniem vecākiem tika nodota ziņa radiem, ka tas ir pieaugušo pasākums, vietu skaits ierobežots, lielas kāzas. Bet ne visi to saprata un piekrita.
Tante izdomāja, ka viņas 3 bērni ir īpaši tuvi radinieki (manas mammas māsas bērni ir 1.pakāpes brālēni un māsīcas) un, viņasprāt, lieli un atbildīgi. Citiem radiniekiem ir 7 gadus veca meita ar dauna sindromu - nevienam negribēja atstāt. Mana māsīca paziņoja, ka viņa uz visiem pasākumiem ņiem savus bērnus. Citi vienkārši neko nedzirdēja un neuztvēra - ierodas ģimene un viss.
Konkrēti 2 bērni mani kā līgavu maigi sakot "izbesīja", jo uzvedās skaļi un briesmīgi, visur jaucās un traucēja fotogrāfam, atrakcijās jaunajam pārim viņi bija jau pirmie klāt, cienastus nogaršoja viņi, uz jautajumiem atbildēja muļkibas tieši viņi. Bet viņu vecāki nelikās ne zinis -tie tak ir bērni, nekas īpaši slikts taču nenotiek. Laikam tad jāsaka katram konkreti - lūdzu neņemt bērnus, bet tad apvainosies... nekas! Būs kāzas ar bērniem!