FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Sirds izkratīšanas kambarīt's

Vai tā var?

S
Siindiia 25.03.14. 15:46

Sveikas! Vai tā var ka dažus viesus uzaicinam tikai uz ceremoniju baznīcā, un tālāk uz svinībām viesu mājā neaicināt? Kā to norādīt ielūgumā?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
d
dzegara 25.03.14. 15:55 | Kāzu datums: 02.08.2014

Es domāju, ka tā var, uzraksti atsevišķus ielūgumues tiem, kas tiek aicināti tikai uz ceremoniju, norādot, ka diemžēl svinībās netiek aicināti un atsevišķus tiem, kas tiek aicināti arī uz svinībām!

Bizambize 25.03.14. 16:06

Es domāju, ka var gan.Un tas nebūtu nekas nepieklajīgs.
Pat domāju, ka nav nepieciešams norādīt, ka nav aicināti uz viesu namu.
Ja ielūgumu raksta tā, Gribam ar Jums dalīties savā priekā, tapēc priecāsimies ja atnaksiet uz mūsu kāzu ceremoniju.... tur un tad, pēc ceremonijas saskandināsim glāzes un vienosimies kopīgā foto, es domaju, ka pietiekami saprotams, ka tas ir ielūgums tikai uz ceremoniju.

AL_kvadrātā 25.03.14. 17:13 | Kāzu datums: 06.09.2014

Esmu bijusi kāzās, kur ir lūgtie tikai uz ceremoniju. Viss štokos, manuprāt. Ja mani uzaicinātu uz ceremoniju nemaz neapvainotos, tieši petēji-priecātos, ka vispār vēlējās, lai piedalos šo divu cilvēku īpašajā dienā :)

Spicausis 25.03.14. 20:19 | Kāzu datums: 09.07.2014

Taa var un dazjkaart taa ir pat labaak i pasham, i cieminjam. Bizambizei labs ieluuguma formuleejums.
Vieniigi es ieteiktu runaaties ar viesiem, skaidrot situaaciju un skatiities liidzi cik tad to ceremonijas cieminju buus un peec kaada principa vinji tiek aicinaati - ja ir luugti 40 viesi un 39 no tiem uz balli ar pilnu programmu, bet 1 tikai uz ceremoniju, tad tas 1 var justies dikti otrshkjiriigs. Ja ir gjimene + dazji tuvaakie draugi uz balli un visi koleegji/ otraas pakaapes radinieki ( braaleeni) tikai uz ceremoniju, tad nevienam nav iemesla apvainoties.

Bizambize 25.03.14. 20:40

Tieši tā! Un ja nu kādam ir princips, ja mani neaicina uz visiem 100%, tad es neeju, ta jau ir karta paša darīšana.

Bizambize 25.03.14. 20:40

Tieši tā! Un ja nu kādam ir princips, ja mani neaicina uz visiem 100%, tad es neeju, ta jau ir karta paša darīšana.

C
Crexcrex 25.03.14. 22:13 | Kāzu datums: 10.05.2014

Esmu savulaik aicināta tikai uz ceremoniju, un par to nebūt neapvainojos, jo aicinātājas bija drīzāk labas paziņas, nevis tuvas draudzenes. Ko es nedarītu - neaicinātu cilvēkus, kas dzīvo tālu no vietas, kur notiks ceremonija, jo tādā gadījumā ierašanās tomēr ir saistīta ar diezgan lieliem izdevumiem.

kaktusiņš 26.03.14. 08:18 | Kāzu datums: 30.08.2014

Ja es saņemtu ielūgumu es noteikti padomātu kas tas ir par cilveku, jo manā paziņu loka ir tādi, kas uzaicina visus ko vien zin uz ceremoniju, tikai lai saņemtu dāvanas, bet ir tiešām arī tādas personas, kas vnk vēlās tieši mani blakus tajā skaistajā dienā. Ja aicinātu kāds paziņa/kolēģis - es noteikti neietu, bet ja kāds tuvs radinieks ar kuru kontaktējos - cita lieta, jo varbūt cilvēkam tiešām nav naudas visiem uzaukt ballīti.

aijag 26.03.14. 10:15 | Kāzu datums: 30.08.2014

Man piemēram arī ir cilvēki kurus aicināšu tikai uz ceremoniju un viņiem būs ielūgumi bez tālākas norādes par viesu namu, bet tie kas aicināti arī uz svinību vietu, tiem ielūgumos rakstīta gan vieta, gan laiks ;)

C
Crexcrex 26.03.14. 11:28 | Kāzu datums: 10.05.2014

Godīgi sakot, ja mani aicinātu tikai uz ceremoniju, man prātā neienāktu nest dāvanu :) Tikai ziedus un kartiņu; maksimums - ar citiem ceremonijas viesiem samesties kādai kopīgai dāvanai.

g
guga_bii 26.03.14. 12:09 | Kāzu datums: 20.09.2014

Tas ir pilnīgi normāli! Man arī būs tieši tā! Neesmu gan vēl to noformulējusi ielūgumos, taču, cik kāzās pēdējā laikā ir būts, tad tā notiek ļoti bieži...
Es uzskatu, ka vakara daļa ir tiešām tuvākajiem draugiem un radiem, bez tam, piemēram, mūsu radu lokā ir tādi, kuri pat nevēlas doties uz vakara daļu un tā arī pasaka, jo mājās ir bērni, u.c. iemesli, taču uz baznīcu ļoti labprāt atnāks un pat apvainotos, ja tur netiktu ielūgti...

d
dak(e) 26.03.14. 13:22 | Kāzu datums: 26.07.2009

Mums bija tieši tā. 2 veidu ielūgumi - vienos aicinājums uz ceremoniju, otrajos - uz abiem.

s
signarins 26.03.14. 16:56 | Kāzu datums: 21.06.2014

Mēs gan nedalām viesus divās daļās. Ir ielūgumi uz visu pasākumu un viss. Tie, kas nav viesu sarakstā, bet ļoti vēlas apsveikt, droši to varēs darīt. Es pat zinu, ka tādi noteikti būs un par to, kur un kad notiek ceremonija, viņiem ir iespēja noskaidrot. Piemēram, neesam iecerējuši aicināt kolēģus, un aicināt tikai uz ceremoniju būtu muļķīgi, ņemot vērā to, ka kāzas notiek 130 km attālumā no Rīgas, kur strādājam. Tāpēc palikām pie tā, ka ielūgumi ir tikai tiem, kas tiešām ir aicināti un viss. Manuprāt, uz jauno pāri nav ko apvainoties par jebkādu jautājumu - vai tas būtu ielūgums vai ēdienkarte ne veģetāriešiem. Tajā dienā mums ir tiesības darīt tā, kā gribam mēs. Jābūt taču mazliet arī patmīlībai, nevis visu laiku izdabāt īstā latviešu garā :)

Melisssa 26.03.14. 18:09 | Kāzu datums: 18.09.2014

Tā ir normāla prakse, ka ir viesi kas tiek aicināti tikai uz oficiālo ceremoniju (un ne jau dāvanu dēļ, jo tās bieži arī nav pat jādāvina, pietiek ar ziediem, tā tāda cieņas izrādīšana vairāk sanāk).
Jo ir pieklājīgi uzaicināt, piemēram, darba kolēģus, kuri (ja ir labs kolektīvs), parasti, tāpat jau zina par kāzām, bet ne vienmēr uz neoficiālo daļu, jo tā ir tāda, kādu izvēlas jaunais pāris. Vai var oficiāli ielūgt darba vadību, un nav pat svarīgi, vai tā ierodas, bet noteikti nav jāaicina uz ballītes daļu. Viss jau ir atkarīgs no aicināmo cilvēku savstarpējām attiecībām, bet ievērot varētu arī ceremonijas attālumu, no dzīvesvietas, domāju uz ceremoniju vien aicināt cilvēkus kas dzīvo 100 un vairāk km no tās nav vajadzības, kā jau minēja signarins.

c
chocco 26.03.14. 22:53 | Kāzu datums: 25.07.2014

Manuprāt, aicināt tikai uz ceremoniju var tikai tādā gadījumā, ja tālāka svinēšana ir tikai ar savam ģimenēm.. Ja uz svinēšanu aicina arī radus un draugus, tad noteikti nevajadzētu kādu neuzaicināt uz svinēšanu, jo bieži vien ciemiņi to uztver savādāk...

Tas jāskatās no situācijas, ja svin mazas kāzas un atzīmē to tikai ar ģimenēm tad arī ielūgumos to nav jānorāda, ar ģimenēm arī savā starpa norunā.
Bet dažu ciemiņu atlasīšana ko aicināt ko neaicināt man šķiet nepareiza, jo tie ciemiņi nejūtas tik pilnvērtīgi kā pārējie, doma ir tāda ka viņus nevēlas redzēt svinībās vai arī grib uz viņiem ietaupīt.. Ja aicina tad uz visu, ja vajag ietaupīt tad labāk neaicināt..

Bet nu tās ir manas domas :)

Caurvēja_Līgava 27.03.14. 09:05 | Kāzu datums: 14.06.2014

Jā, šis jautājums arī mani mazliet moca. Es būtu priecīga vairākus paziņas redzēt dzimtsarakstu nodaļā, ar kuriem ir labas, bet nav tik tuvas attiecības, un kuri nav aicināti uz tālāko pasākumu. Bet man pat pirmā šampanieša dzeršana notiks citur, un reāli pēc ceremonijas man nebūs pat ar ko šos cilvēkus pacienāt. Kaut kā stulbi man liekas aicināt cilvēkus no tālākiem Rīgas rajoniem un Pierīgas braukt, lai savāktu no viņiem ziedus un pateiktu paldies un čau :D No otras puses liekas, ka cilvēki kuru klātbūtnē es daudz runāju par kāzām, apvainosies, ka neesmu pat uz ceremoniju aicinājusi. Neesmu līdz galam izdomājusi, kā labāk darīt.

L
Lienix 27.03.14. 11:15 | Kāzu datums: 03.09.2016

esmu bijusi divās kāzās.
pirmās: saņēmu ielūgumu. piedalījos gan ceremonijā, gan pēc tam svinībās. dāvināju ziedus un dāvanu.
otrās: ielūgums bija sms veidā un aicināja tikai uz ceremoniju. dāvināju tikai ziedus.

ja man būtu šāds variants, ka daļa cilvēki tikai uz ceremoniju, bet daļa arī uz ballīti, tad tie, kas uz ballīti tiem ielūgumi, bet tie kuri tikai uz ceremoniju ar tiem es tiktos klātienē un sagatavotu tādus mini (vizītkaršu lieluma) ielūgumus, kurā ir datums un laiks, kad sākās ceremonija un paraksts.

L
Lienix 27.03.14. 11:20 | Kāzu datums: 03.09.2016

labojums: datums, laiks, vieta un paraksts... un klātienē tā arī pateikt, ka labprāt gribētu, lai ir kopā ar mums šajā dienā utt...

T
Trīspadsmit 27.03.14. 13:02 | Kāzu datums: 31.08.2013

es pēdējā brī'di nolēmu vairākus kolēģus uzaicināt uz ceremoniju. Sākumā nebija plānots šampanietis, tāpēc neaicināju. Kad vedēji pateica, ka šampis un neliels cienasts būs iespējams pēc baznīcas, kolēģus uzaicināju uz baznīcu. 2 nedēļas pirms kāzām bija mana dzimšanas diena, tad arī viņiem pateicu. bet kolēģi man labi.

Spicausis 27.03.14. 21:45 | Kāzu datums: 09.07.2014

Man ljoti patiik Lienix ideja par viziitkartes formaata ieluugumu!