FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Sirds izkratīšanas kambarīt's

gaidīta prieka vietā liela vilšanās...

K
Karola 19.09.13. 10:41

ai meitenes,pat nezinu ko darīt...
ar draugu beidzot pēc 5 gadu kopdzīes esam nolēmuši precēties.Abi par to bijām tādā sajūsmā,jau sākām planot vietu,datumu,muziakntus,fotgrafu,utt,bet aplauzamies līz to sakām paziņõt sev tuvajiem cilvekiem...gaidītā prieka vietā ir tāds stiprs aplauziens-abu puši vecāki tik noteica,ka ja gribam,varam precēties,bet paši tajā neiesaistīsies...uzreiz sāka runāt apr naudam,utt..
Vai tiešām ir tā,ka vecāki uzzinot šo gaidamo notikumu aprasti nav lielā sajūsmā? Biju gaidījusi,ka priecāsies,apsveiks,utt...bet nu tagad abi tā pamatīgi esam aplauzušies...divu dienu balles vietā viesu namā,izskatījām jau variantu vienkārši sarakstīties un braukt ceļojumā...bez svinībam..no gaidāmā pasākuma vairs nekāda prieka,tik raudu aktru vakaru,ka tā tacu abiem tik īpasa diena dzīvē,bet visir eaģē šādi... :(

17 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Duuja 19.09.13. 11:00 | Kāzu datums: 18.05.2013

Nevajag tik ļoti ņemt pie sirds, galvenais, ka Tavs mīļotais grib Tevi precēt :) Mums gan tā nebija - gan vienas, gan otras puses vecāki (cits vairāk, cits mazāk) apsveica un izrādīja prieku, bet toties pēc tam tik sākās ... :D No ne tik labām emocijām nekad neizvairīties, īpaši ja runa ir par tik nopietnu pasākumu kā kāzas, pēkšņi no vecāku, radu un draugu puses "lien ārā" visādi pārsteigumi. Man gan patīk lielie kāzu tusiņi un mēs beigu beigās arī tādu sarīkojām, bet arī bija brīži, kad gribējās visus pasūtīt dažas mājas tālāk. Turies! Un priecājies par skaisto notikumu! :)

a
amorisita 19.09.13. 11:33

ļauj vecākiem aprast ar šo domu. Gan viss noskaidrosies.
man ar nesen brālis paziņoja, ka taisās precēties. Es gandrīz apgāzos no šoka. Tas nāca dikti negaidīti un brīdī, kad neviens no nebija paredzējis. Ja godīgi jāsaka, tad pirmā doma man bija "Trako māja! Precēties sataisījušies! Ar kuru galu viņi domā?" Bet nu esmu šo ideju pieņēmusi un vēlu viņiem tik to labāko. Un ja būs nepieciešams, palīdzēšu kāzu organizēšanā. Tā, ka ar laiku viss var mainīties uz labo pusi! :)

K
Karola 19.09.13. 11:46

Paldies meitenes,drusku nomierinājāt. Iespējams,ka vienkārši nelaika to paziņojām,lai gan abu pusu vecaki teica,ka jau ieprieks nojautuši,ka kas tāds briest...nu nez,šobrīd galva sāp un nekādas iedvesmas ko gatavot un plānot,lai gan kāzas jau tik nākamgad...
Varbūt vienkārši tā mana kaut kāda aplama ilūzija,ka šis līdzkāzu laiks tiek pavadīts kā spārnos,gatavojot un plānojot savu lielo dienu un visi priecājas līdz ar mums...

B
Buciic 19.09.13. 13:23

Man šķiet, ka tiklīdz finansējumu kāzām kāds dod no malas (vecāki, vecvecāki), tad rodas viens liels mīnuss tam visam - sponsorētāji sāk uzstādīt savus noteikumus un vēlmes. Tāpēc es uzskatu:
1) izbaudiet šo laiku no sirds un ar prieku;
2) neņemiet vērā negatīvismu apkārt, jo tas ir jūsu pasākums. Ja viņi neatbalsta jūs vai nesaprot, uz pasākumu var neierasties.
3) laika vēl ir gana, lai sakrātu naudiņu un visu ieplānotu.
Un galvenais visu darīt ar mīlestību un sirsnību, tad ar viss pasākums tāds būs.

Un kā alternatīvu vispār var izskatīt variantu: atrast superīgus vedējus un četratā uztaisīt skaistu un sirsnīgu kāzu dienu! :)

r
rutuxs 19.09.13. 13:33 | Kāzu datums: 20.02.1993

Tās ir divas dažādas sajūtas. Viens, kad tu pati precies (iestājas kaut kas līdzīgs eiforijai, kaut kas līdzīgs "rozā brillēm") un otrs, kad paziņo, ka precēsies tava meita vai dēls (tas ir fakts, informācija). Tagad tev liekas, ka eiforijas sajūtai ir jābūt visiem. Figu. Tās ir tikai tev, jo pārējiem tā ir informācija un loģisks turpinājums- par kādām naudām. Un ļoti labi, ka vecāki nejauksies jūsu kāzu plānošanā. Es arī nejaucos, bet ja prasīja padomu vai palīdzību, protams neatteicos. Neviens nevienu neregulēja un nenorādīja, ko lūgt, ko nelūgt, ko un kā darīt. Kā paši gribēja, tā darīja.

L
Lylah 19.09.13. 14:05 | Kāzu datums: 09.11.2013

ļoti piekrītu Buciic rakstītajam.

vienmēr esmu uzskatījusi, ka kāzas ir jaunā pāra diena un tikai jaunais pāris ir tiesīgs lemt, ko un kā tajā dienā grib + tā ir arī jaunā pāra atbildība - nevar prasīt, lai citi par jūsu dienu priecājas, atbalsta finansiāli, iesaistās utt., jo cilvēki, apstākļi un viedokļi ir dažādi.
varbūt ģimene tiešām nepriecājas? viņiem taču to nevar pārmest! kamēr vienkārši bijāt kopā, bija daudz maz miers, bet tagad arī viņiem ir tiesības būt atklātiem un nelekt aiz sajūsmas gaisā, ja tās sajūsmas nav. ne tā?

rīkot vai, tieši otrādi, nerīkot lielas kāzas aiz spīta, ne tāpēc, ka pašiem tā gribas - tas ir muļķīgi. galu galā, jūs veidojat ģimeni un tas tomēr paredz atbildības sajūtu, spēju pieņemt lēmumus un uzvesties kā pieaugušiem. tāpēc arī ņemt pie sirds un pārdzīvot, ka kādam atšķiras viedoklis, nav vērts! labāk izbaudi saderināšanās laiku, tas ir tik skaists!

I
Ieva2014 19.09.13. 15:19 | Kāzu datums: 05.07.2014

Ļauj, lai pierod pie šīs domas. Noteikti domāju, ka pēc kāda laika viss būs mainījies uz labo pusi :)
Mums gan visi jau no pirmās dienas gaida kāzas, bet mēs tikai nē, nē un tā pamazām sākām domāt, un nebija neviens jāstāda fakta priekšā, jo visi jau paši uzprasījās, kad nu būs un mums beigās tikai atlika pateikt, ka sākam gatavoties un tad vairs jautājumu nav :)
Paši arī cenšamies pēc algas dienām jau kaut ko samaksāt, kaut ko nopirkt, lai pēdējā brīdī nav lielu izdevumu, jo iekrāt ir grūtāk, labāk uzreiz samaksāt :)
*veiksmi Tev!

ķimenīte 19.09.13. 15:41

sirsniņ, tā ir tikai jūsu diena- dariet kā jūs vēlaties.
Diemžēl tā ir, ka mūsdienās lielākā daļa večāku neuzskata par pienākumu palīdzēt ŗikot kāzas.

r
rutuxs 19.09.13. 15:59 | Kāzu datums: 20.02.1993

Kāzu rīkošana bērniem nav vecāku pienākums. Ja lūdz palīdzību, domāju, neviens neatsaka.Cik nav lasīts, ka vecāki bāžas kur vajag un kur nevajag. Uzstāda savas prasības. Tad labāk, lai stāv maliņā un jaunie var izvērsties.

a
amorisita 19.09.13. 19:32

man jau ar liekas, ka vecākiem nav jāiesaistās kāzu rīkošanā. Ja ir vajadzīgs padoms, tad var pajautāt. Ja ir vēlme vecākiem speciāli deleģēt kādu uzdevumu, tad ok. Ja ir vēlme ņemt mammu līdzi pie kleitas izvēles, cita runa. Bet tā pa lielam vecākiem nav jātaisa bērniem kāzas. Priekš tam ir jaunais pāris + vedēji.

R
Rita` 19.09.13. 20:56

Karola, nebēdā... man šķiet, ka vecākiem jau vienmēr būs grūti savus bērnus `atlaist`.... protams kāzas ir priecīgs notikums, bet padomā kā Tu pati justos, ja tavs bērns paziņotu , ka precies?? Man skiet vini jūtas tā itkā viniem kaut ko atņemtu.. bet nu galvenais jau lai TU ESI LAIMĪGA KOPĀ AR SAVU VĪRU , Tam Jūs esat radīti - BŪT KOPĀ. Gan priekos , gan bēdās... Un jums vel daudz laika... Vecāki to pieņems ar laiku, kad redzēs, ka viss tieshām ir pa nopietno! Ganjau vēlāk paši gribēs iesaistīties. Galvenais atrod kādu labu vedējmāti, kas ir tava labāka'draudzene, tava labā roka,kam vari uzticēties un kas tevi vienmēr iedrošinās nepadoties !!!:)
Ja bijāt domājuši, ka vecāki materiāli palidzēs , tad gan uz to baigi nevajag paļauties.. labāk sākat plānot tādas kāzas kādas paši varat atļauties ...) Novēlu jums vecāku labvēlību ;)

Spicausis 19.09.13. 21:29 | Kāzu datums: 09.07.2014

iemeslu tam var buut daudz - vecaakiem var nelikties, ka juus esat labi un piemeeroti viens otram vai gatavi lauliibai. Vinjiem var negribeeties shajaas kaazaas ieguldiit naudu, bet labpraataak teereet to savaam vajadziibaam vai arii shkjist, ka jums buutu jaaizveelas citas prioritaates nevis kaazu balles riikoshana kur investeet naudu. Visdroshaak to var uzzinaat ar vinjiem aprunaajoties. Bet atceries arii, ka citu viedokli un juutas censties mainiit ir bezjeedziigi, daudz efektiivaak ir saakt ar savu attieksmi (respektiivi, beigt raudaat pa vakariem) un atziit, ka citiem nav pienaakums par mums priecaaties, citiem ir pilniigas tiesiibas justies taa kaa vinji juutas. Citu prieks ir daavana.

Spicausis 19.09.13. 22:29 | Kāzu datums: 09.07.2014

Sapratu, ka baigi skarbi skan, tas nebija domaats taa, ka tev nav iemesla buut skumjai. Iemesls ir, bet risinaajums visticamaak ir runaashanaas ar vecaakiem un vinju iemeslu izprashana. Pat ja mees tev tagad visas korii apgalvosim, ka vinji ir baigi neshpetnie par to, ka juus neapsveic un ak tu mazaa nabadziite, tavu situaaciju jau tas neatrisinaas... Lai veicas tikt galaa ar sho un pavadiit saderinaashanaas laiku plaanojot kaadu lauliibu juus veelaties ne tikai to kaadas kaazas! :)

L
Liigavinja2014 19.09.13. 23:34

A mums kaut kas līdzīgs! :) Tik sākumā mani vecāki izrādīja sajūsmu, bija ar mieru piespicēt ar naudiņām, bet tad pēkšņi kaut kas pagriezās un... pļukts... :) Arī es pāris dienas noraudāju, bet tad sapratu, ka dzīvē viss notiek tā kā tam jānotiek. Ja nebūs lemtas kāzas ar ballīti, tad izplānosim ko citu, ko paši varēsim "pacelt". Arī es nezuskatu, ka vecākiem finansiāla palīdzēšana būtu obligāts pasākums. Ja var - lieliski, ja nevar - domājam, ko darīt . Mani bērni precēsies, būs man iespējas - līdzēšu, nebūs iespējas - gan jau arī ko izdomāsim :) Nu tas tā - pārdomas par tālu nākotni... :)

Vīra vecāki neitrāli, jo jau sen gaida, kad nu beidzot dēls saņemsies :) Ir ar mieru kādas naudiņas piemest, ja būs nepieciešamība. Katrā gadījumā šobrīd nedaudz iepauzējam un izvērtējam situāciju, apspriežam dažādus variantus. Un kā jau minēju - viss, kas notiek, notiek uz labu!

Nikuciic 20.09.13. 10:47 | Kāzu datums: 26.04.2014

Varbūt vecākiem ir problēmas ar finansēm un baidās, ja Jus liksiet apmaksāt kāzas? Ja jūs gribat kāzas ar viesu namu utt, tad sāciet jau tagad krāt un tad zināsiet ko Jūs varat atļauties un ko nē :) Mēs arī plānojam kāzas aprīlī un saprotam, ka finansēsim paši kāzas.. Jau ir izdomāts plāns, ja nedaudz pietrūks..Kāzas plānojam no lētā gala :)

A
AndrisGunita 20.09.13. 11:59 | Kāzu datums: 07.09.2013

Man jau ar liekas, ka vecākiem nav jāsponsorē bērnu kāzas-tas nav pienākums. Ja viņi paši piekrīt, tad cita runa. Mēs kad paziņojām par kāzām protams, ka priecājās, bet man pat doma neienāca prātā, ka viņi varētu ko piemest. Un es jau viņiem teicu, lai neko nedāvina, bet šādam variantam nepiekrita, tad palūdzu, lai uzdāvina kūku, un pirmā tosta pīrāgus.
Tu jau arī piemēram tā vari darīt, ka lai tev kaut ko uzdāvina, kas nepieciešams kāzām.

engeliitc 09.10.13. 10:37 | Kāzu datums: 08.08.2014

Mūsējie bija starā :) Nu jau krāj naudiņu