FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Sirds izkratīšanas kambarīt's

Mazbudžeta kāzas

R
Rita` 13.06.13. 23:29

Vai kādai ir pieredze ar skaistām kāzām un maksimāli nelieliem izdevumiem???

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
C
Crexcrex 31.01.14. 11:10 | Kāzu datums: 10.05.2014

Tikko atcerējos, ka esmu taču bijusi vienās patiesi mazbudžeta kāzās, kad precējās kursabiedrene. Ceremonija bija Rīgā dzimtsarakstu nodaļā; līgavas kleita bija šūta no divām daļām - humpalās pirktai garai, baltai žaketei piešūti volānu svārki. Kāzu mašīna bija žigulītis, kas aplīmēts ar puķītēm (kādreiz tādu varēja noīrēt). Svinības notika radinieku lauku mājās, un galds bija izveidots vecā kūtī - pa vidu ejā starp steliņģiem (nē, tur nesmirdēja, kūts bija tiešām ļoti veca :)) Cienastu paši sanesām groziņu formātā, gulējām teltīs (vecākiem ļaudīm gan noteikti bija guļvietas telpās). Tādas riktīgas studentu kāzas, viesu bija daudz un bija ļoti jautri. Vienīgais, tas notika septembrī un nakts bija auksta (atceros, ka telts bija apsarmojusi), vasarā tāds formāts vispār būtu bijis super.
Gan jau ka bija kādi radinieki, kas šokā krita ģībonī par tādu organizāciju, bet mums, jaunā pāra draugiem, ļoti patika :)

B
Brown_eyes 31.01.14. 11:43 | Kāzu datums: 12.09.2014

Savas kāzas plānojam kaut kur pa vidu starp mazbudžeta un vidēja budžeta kāzām.
Sākumā domājām tikai ar vedējiem, bet jo vairāk runājām, jo vairāk sapratām, ka vēlamies šo dienu pavadīt ar visiem saviem mīļajiem.
Mums nebija divu domu, ka kāzas jārīko tādas, lai paši varam atļauties tās apmaksāt, bez kredītiem un citu cilvēku finansiālas palīdzības – tā ir mūsu diena.
Cits jautājums, protams, par draugiem un paziņām, kas piesakās palīdzēt dekorēt, izgatavot ielūgumus, utt.
Pirmais šoks bija, kad meklējām viesu namu – kā var būt, ka tikai telpu īre, mazāk kā uz 24 h maksā – 1000 LVL??? Nesaprotu, kā cilvēkiem ceļas rokas šādu summu maksāt. Ja vēl klāt rēķina ēdināšanu un pārējos izdevumus, tad kopā visu sarēķinot patiešām summa sanāk graujoša un tas viss lai vienu vakaru/nakti varētu pavadīt greznās telpās.

Lietas uz ko mēs ietaupīsim:
* pirmkārt jau – neaicināsim visus kolēģus, attālos radiniekus, utt., tas tikai palielinātu tēriņus un arī satraukumu par to vai visiem viss ir labi un patīk;
* brauksim ar savu auto – īrēt svešu mašīnu mūsuprāt nav jēgas - lieki un nevajadzīgi tēriņi;
* viesu nams par saprātīgu cenu - un jā, tādu var atrast. Izsūtīju kādus 20 e-pastus un šādā veidā atradām savu ideālo vietu, par mums pieņemamu cenu;
* kleitu pasūtīšu no ārzemēm - uzskatu, ka maksāt 300 LVL par kleitu, ko uzvilkšu uz 1 dienu nav vērts. Par šādu summu, jau var aizbraukt nelielā ceļojumā:)
* neņemsim floristu viesu nama dekorēšanai - kā mums pateica viesu nama vadītāja - uz galdiem tāpat nebūs vietas pušķiem, jo tur būs izvietots ēdiens. Zāli dekorēsim ar lentēm un pom pomiem, ko paši arī taisīsim;
* dāvaniņas taisīsim paši;
* meklējām lētu fotogrāfu – ko arī atradām, šķiet, ka ar šo cilvēku esam uz viena viļņa;
* mūsu gadījumā nevaram iztikt arī bez vakara vadītāja, jo neviens no tuviniekiem neuzņemtos vadīt pasākuma gaitu, tādēļ meklējām cilvēku, kas būtu 2 vienā – gan mūziķis, gan varētu novadīt kādu spēli un citas atrakcijas – un tādu arī atradām.

Atliek vien cerēt, ka vis izdosies kā plānots un ja arī ne – tad tas būs jautrs piedzīvojums, ko atcerēties;)

AL_kvadrātā 31.01.14. 11:45 | Kāzu datums: 06.09.2014

Varbūt nepareizi izteicos, nebiju domājusi apstrīdēt kāda motivāciju :)

Gribēju tik pateikt, ka ir daudzas, kuras uzskata, ka tad, ja kāzas nav šikas, tad tās nav kāzas (jā, ir kāds forums, kurā daudzas to ir pateikušas). Arī šeit ir meitenes, kuras tā uzskata, bet nav takš viena pareiza formu, kā svinēt kāzas! Mēs katrs daram pa savam.

Pīsiņš :)

AL_kvadrātā 31.01.14. 11:48 | Kāzu datums: 06.09.2014

P.S. Cik pārsteidzoši, bet kāzas var būt bez dārga fotogrāfa, kurš bildes atsūta tik pēc pus gada, Prāta Vētras kā ķāzu muzikantiem un bez slavena aktiera, kā vakara vadītāja :)

Spicausis 31.01.14. 14:38 | Kāzu datums: 09.07.2014

Kaazas patieshaam var buut visaadas, bet man shkjiet, ka patlaban viena no kaazu funkcijaam ir notesteet to cik mees pashi esam mentaali pieaugushi - apseesties un izdomaat to domu par to vai mees kaa cilveeki esam introverti vai ekstroverti, gribam uzmaniibu vai nee, kaadas ir muusu finansiaalaas iespeejas un citi finansiaalie meerkji, ko mums noziimee konkreetas tradiicijas un kaadas ir muusu prioritaates, lai labi justos. Un tad, kad tas irskaidrs organizeet tdas kaazas kaa gribas UN PAARSTAAT PAR TO ATVAINOTIES!!!

Mees neesam sheit, lai viena otru tiesaatu, kura nu ir pareizaaka un viena otrai kluptu matos, bet lai atbalstiitu, paliidzeetu un daliitos priekaa. Suutu visaam lielu, virtuaalu apskaavienu! :)

i
i&&g 31.01.14. 20:17 | Kāzu datums: 14.07.2011

Mīļās līgavas, manas kāzas jau garām, bet tagad būšu vedējmāte kāzās, kurās arī netiks tērētas milzu naudas summas. Šajā sakarā,lūdzu padalīties, ja kādai ir kontakti video operatoram, kurš neprasa 400-600 eiro par dienu . Var būt iesācējs, galvenais, lai cilvēkam sanāk tā lieta. Mēs izskatam dažādus variantus, arī nepilnas dienas video.

z
zakjkakis 01.02.14. 15:22 | Kāzu datums: 21.06.2014

nepiekritīšu tev, ka mazas kāzas noorganizēt nav grūti. Tāpat ir jādomā daudzas pozīcijas:apgērbs, transports, ziedi, foto, restorāns, izlaide utt, tikai mazākos apjomos un ierobežotā budzētā, kas ir ļoti sarežģīti. Jā, es saprotu, ka organizatoriskie jautājumi mums nepārklājas, tāpēc tajā diskusijā "mums nav pa ceļam".Tomēr ļoti vēlos vēlāk redzēt bildes un atsauksmes, vai bija to milzu pūļu vērts.
Ja godīgi, esmu redzēju tikai 1 (!) kāzas pēdējo n-to gadu laikā, kuras man likās gaumīgas, ar stilu un wow. Pārējās bija banālas, neiteresantas un "kā visiem".

z
zakjkakis 01.02.14. 15:27 | Kāzu datums: 21.06.2014

Mums jau ir savs dzīvoklis, paliels, tādēļ tā uzturēšana maksā arī palielu naudu, plus vēl remonts, jaunas tehnikas un mēbeļu iegāde. Mums tā ir prioritāte. Savukārt kāzas ir drīzāk juridisko formalitāšu nokārtošana, kas vienlaikus būs arī kārtējais apliecinājums tam, ka esam viens otru izvēlējušies. Negribam ņemt naudu no vecākiem un uzreiz to viņiem arī pateicām. Domāju, ka tā tāpat būs burvīga diena. :)

Spicausis 01.02.14. 15:49 | Kāzu datums: 09.07.2014

Paskaties shito lapu, varbuut kaut kas iekriit sirsninjaa - http://www.intimateweddings.com/blog/real-weddings/
Organizatoriskos jautaajumos,laika plaanoshanaa utt, ir praatiigi paskatiit amerikaanju kaazu virzienaa, jo vinjiem standarta kaazu garums ir taads kaa mums iiso, vienas dienas.

r
rutuxs 01.02.14. 19:44 | Kāzu datums: 20.02.1993

Kas kuram skaitās mazas vai lielas kāzas.

C
Crexcrex 01.02.14. 23:13 | Kāzu datums: 10.05.2014

Šad tad organizējot pasākumus un izklaides darba kolēģiem, tomēr esmu pārliecībā, ka ir daudz lielākas manevru iespējas, ja ir runa par 4, nevis 14 vai 44 cilvēkiem. Tā ka Tev noteikti izdosies noorganizēt tā, kā pašai patīk, ar gaumi, stilu un wow :)

Šodien sīkāk iepazīstoties ar viesu namu, atmetu dažas no idejām, kas varētu padarīt populāras manas kāzas Pinterest lietotāju vidū, par labu vienkāršākai organizācijai un mazākām izmaksām. Te nu atkal parādās dažādās izpratnes un prioritātes - padomāju un sapratu, ka no kāzām, kurās esmu bijusi, NEVIENĀS neesmu ievērojusi, vai tur vispār bija kādas dekorācijas, un ja bija, tad kādas (toties mamma un radinieces labi atceras, ka brālēna kāzās bija dekorācijas un visas bija pieskaņotas līgavas pušķim!) Taču atceros tās lietas, kas man kā viesim ir kritušas uz nerviem (pārāk daudz atrakciju, visu dienu nedod ēst :)) vai patikušas (laba mūzika un dejas,bārmenis un kokteiļi, mičošanas rituāli). Uz šiem aspektiem arī koncentrējos organizējot, un pārāk nesatraucos, ka daudzas lietas būs "kā visiem" :)

R
Ruutule 05.02.14. 23:19

Oho, sveikas kāzu taupītājas! Es ar jums, pat iesāku tādu kā blogu rakstīt par šo tēmu :D - rutaknows.blogspot.com. Nav tā ka mums būtu galīgi mazbudžeta, es drīzāk saucu savas kāzas par budžeta kāzām, jo mums nav noteikta max summa (nu ok, pāri 2000 Ls noteikti negribam uzkāpt), bet es gribu redzēt cik lēti es varu dabūt cauri to, ko esmu iztēlojusies. Mans moto ir - do less, get more!
Plānoju taupīt uz ziediem - nekādu bezjēdzīgu mašīnas dekoru, dārgu nesezonas puķu un sarežgītu ziedu kompozīciju, mūziku - ja nevaru atļauties normālu grupu, tad neredzu jēgu maksāt DJ, uztaisīsim plejlisti un palūgsim līgavaiņa brālim (kuram DJošana ir hobijs) pieskatīt kompi... Dekorācijas cik iespējams taisu pati vai pasūtu no ķīniešiem, bet nolīgu dekoraātoru/floristu, jo negribu dienu pirms kāzām tulznainiem pirkstiem visu dekorēt... :)) nepirksim zelta gredzenus, bet pasūtīsim apzeltītus titāna vai tungsten carbid gredzenus par pārdesmit LS
Vot, vienīgi fotogrāfu gan gribas labu, bet lētu, kas pagaidām izskatās nesavienojama kombinācija :(

R
Ruutule 05.02.14. 23:24

Vai tas būtu ļoti bezkaunīgi lūgt Tev atklāt sava lētā fotogrāfa kontaktus? :)) Man der pat fotogrāfs amatieris-iesācējs, galvenais, ka ir talants/ķēriens un rozīnīte darba stilā, citādi visi profesionāļi tik vienveidīgi kļuvuši... :p

AL_kvadrātā 06.02.14. 12:46 | Kāzu datums: 06.09.2014

Ko tu uzskati par lētu fotogrāfu?
Kāda ir tā cena?

V
Vivy 06.02.14. 13:17 | Kāzu datums: 16.08.2014

Noteikti, ka atkaartoshos, bet joprojaam domaaju, ka vieniigaa poziicija, kuru nevar mainiit ir likuma puse, t.i. lauliibas papiiri. Viss paareejais - jaunaa paara izveela. Peedeejaa laikaa nav sanaacis buut kaazaas, taa kaa varu spriest tikai peec foto, video un aprakstiem, bet man shkjiet, ka viena lieta ir- gaumes jautaajums, kaa jaunaa paara (?kaazu organizatoru) izteele straadaa. Protams, finanses nav mazsvariigs faktors, bet viss atkariigs no plaanoshanas. Var buut kaazas, kas neizmaksaa daudz un taas var buut briinishkjiigas, un var buut arii galiigi garaam. Var buut kaazas, kur kaazu kleita vien maksaa vairaak, kaa citu kaazu viss budzets kopaa, un arii tad- kaazas var buut lieliskas, un var arii buut ne shis , ne tas.

Mums arii ir sameeraa ciesh budzets (galvenokaart taapeec, ka diezgan daudz ir jaareekinja celjam uz/no Latvijas (1-2 x ar lidmashiinu un tad uz / no kaazaaasm ar mashiinu)un miitnes vietai, jo nebuus visu laiku, kur palikt pa nakti.). Tachu noteikti ir poziicijas, kuraas varu teikt- ja buutu vairaak liidzeklju pieejami, teereetu vairaak (piemeeram- svaigi ziedi, dekoraacijas), bet ir poziicijas, kuraas ne.

Galvenais, izbaudiit gan gatavoshanaas procesu, gan kaazu dienu. Un gan jau, ka tas ir iespeejams gan par 100 eiro, gan 50 000eiro

(+ piekriitu Crexcrex)

R
Ruutule 06.02.14. 19:46

Es būtu ļoti apmierināta, ja dabūtu fotogrāfu par 150 Ls jeb 215 eiro, Pēc nesekmīgiem meklējumiem nu jau būtu gatava maksāt līdz 200 Ls (285 eiro), bet tikai tad, ja fotogrāfa daiļrade man ļoti patiktu...
Vai es esmu naiva? :)

i
ingreta 06.02.14. 21:22 | Kāzu datums: 20.02.2016

Titana gredzeni praktiski pec nedelas ir balti un pec laika nosube un paliek melni.Tad jau labak sudrabu nemiet

i
ingreta 06.02.14. 21:24 | Kāzu datums: 20.02.2016

un iemet aci draugos Inese Burbe,cena leta ,jamaksa par stundām un strādā interesanti

R
Ruutule 06.02.14. 22:57

Par gredzeniem, esmu noskatījusi šos, tas nav gluži titāns - http://www.ebay.com/itm/Fashion-8MM-Mens-Rose-Gold-Tungsten-Carbide-Multi-Face-Wedding-Band-Ring-Gift-/171236903377?pt=US_Mens_Jewelry&hash=item27de83c9d1
Un ideja ir, ka tiem gredzeniem jākalpo tikai līdz gada, maximums 5 gadu kāzu jubilejai, kad nomainīsim tos pret īstiem zelta...

Par fotogrāfu - paldies, paskatīšos :)

Spicausis 06.02.14. 23:23 | Kāzu datums: 09.07.2014

Pilniigas mulkjiibas! Nekas nesuub un kraasu nemaina! Bet es peerkot titaanu un tungsteinu ieteiktu paarmeeriigi netauppit, jo tad var sanaak iepirkties un nopirkt kaut kaadu leetu, diivainu blekji un tas gan paliks i balts, i melns, i zalsh. :)