FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Sirds izkratīšanas kambarīt's

Mazbudžeta kāzas

R
Rita` 13.06.13. 23:29

Vai kādai ir pieredze ar skaistām kāzām un maksimāli nelieliem izdevumiem???

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
M
Manemune 14.06.13. 00:25 | Kāzu datums: 31.08.2013

Es tādas gribēju noorganizēt. Viss jau bija saplānots, bet tad mans topošais vīrs pēkšņi iekrita azartā. Tagad izmaksas jau tuvojas 2 tūkstošiem. Vienīgais ko esmu izdarījusi lietas labā - pati uzmeistaroju ielūgumus, galda kartes un mazas dāvaniņas viesiem - stulbo diplomu un medaļu vietā taisu ledusskapja magnētiņus ar taurenīšiem. Mašīnu un viesu māju arī dekorēšu pati. No stieples un dzijas taisu lielus taureņus ko sakārt uz sijām virs galda. Ā, un atradu smuku, lētu kleitu uz atlaidēm.

m
mileina 14.06.13. 10:51 | Kāzu datums: 10.08.2013

Es arī tādas cenšos izplānot. Labākais veids kā ietaupīt, manuprāt, ir rīkot vienas dienas kāzas kāda kafejnīca vai kur tml., tad nav jādomā par to, kā viesus nākamajā dienā pabarot un padzirdīt. Pašiem tomēr būs kāzas viesu namā, bet tā kā tikām pie lēta viesu nama (100 Ls), tad kopējās pasākuma izmaksas tas īpaši nesadārdzina. Visu daram paši , palīgā nāk radi, draugi. Ielūgumus- gatavoja radiniece ( izmaksas 10 Ls), viņa arī gatavos galda kartes , viesu grāmatu un dekorēs glāzes, viesu namu dekorēsim paši- (agroplēve + atlasa lentas, var ļoti daudz ko izdomāt ), fotogrāfs- radinieks, muzikantu vietā DJ (sākumā plānojām paši likt mūziku, bet beigās izlēmām, tomēr par labu DJ, izmaksas 80 Ls), alkohols - Baltkrievijas , alus nākamajai dienai - no Lietuvas , pārējie dzērieni - skatos akcijas veikalos + sulas atvedīs no Polijas (tur viņas ir lētākas nekā pie mums), šampi pasūtījām no Itālijas, vārdu sakot izmantojam pieejamos sakarus un kaut kā cenšamies iekļauties budžetā :)

R
Rockn´roll_Bride 14.06.13. 12:57 | Kāzu datums: 19.07.2013

Ja ir gali tad dorhsvine ka var. Mums bija plaans taisiit ritiigas mazbudzjeta kaazas,bet tagad taas vairs nav nekaadas mazbudzjeta :D Alkahols un édiens sastaada taas vislielaaks izmaksas. (mums gan daargaakais sanaak viesu nams, bet no taa var izvairiities) Var jau taisiit kaa daarza sveetkus vai nromaalu pikniku. Skatoties kaads ir videejais vecums un kaada tipa cilveeki. Mums bija doma kkur laukos ar teltiim un kaa pikniku, bet diemzjeel nebija piemerotas vietas un tad nu sakaam aizrauties ar visu paareejo arii un tagad jau aizgaajis pa glauno :D Bet ja mums nebuutu paradiijushaas iespeejas, domajau buutu izgroziijushies kaut kaa un saplaanojushi pa leeto. Un ciitiigaak mekleejushi kuram kaadi gali.

L
Lielsbriedis 14.06.13. 14:29 | Kāzu datums: 11.08.2012

Pēc pieredzes saku, ka izmaksas krasi samazinās, ja plāno vienas dienas kāzas, divu dienu vietā.....atkrīt papildus ēdināšana, dzirdīšana, apģērba izmaksas (ja grib tā smuki sapucēties), kā arī daudzi citi sīkumi!

Mums ar vīru bija vienas dienas kāzas- svinējām restorānā....un teikšu godīgi, man ar to vienu dienu pilnībā jau pietika :)

M
Manemune 14.06.13. 18:49 | Kāzu datums: 31.08.2013

Rockn´roll Bride. Man arī bija doma par teltīm vai tām foršajām mučelēm pie jūras, vai vienkārši dārza svētku variantu, bet tad iedomājos tādu riktīgu, pēkšņu lietusgāzi, kādas mēdz būt Liepājā, un snobiskos radiņus... :D

L
Lielsbriedis 15.06.13. 07:22 | Kāzu datums: 11.08.2012

Ja Telti nav iespējams kaut kur dabūt caur draugiem vai paziņām, tad tās īre var izmaksāt tik pat un pat vairāk kā viesu nama īre.... nemaz nerunājot par uzstādīšanu un transporta izdevumiem!
Mums sākotnēji arī bija doma par telti laukos vai kur citur, bet šī doma ātri vien atkrita, kad apzvanīju visas iespējamās telšu nomas!

a
amorisita 15.06.13. 12:20

man jau ar liekas, ka telts īre + galdi + krēsli + dekorēšana + gaismas + viss pārējais izmaksā apmēram tikpat, cik viesu nama īre.

Spicausis 15.06.13. 13:47 | Kāzu datums: 09.07.2014

1. Vieta- varbuut gjimenei ir kaadi lauku iipashumi, maaja ar lielu daarzu, kur var svineet. Var sariikot burviigu svineeshanu arii piem Botaaniskajaa daarzaa, kaadaa parkaa, nelielaa lauku muzejaa, Briivdabas muzejaa, pludmalee utt.
2. Eediens - ne vienmeer vajag 3 eedienu vakarinjas seezjot pie galda, var buut aukstais galds, tikai deserti, grilleeti eedieni, " lauka virtuve" utt.
3. Dzeerieni - var taisiit " sausaas" kaazas, ja liela dalja viesu taapat maz vai nemaz neiemalko. Ja pasniedz 1 vai 2 veidu alkoholu ( piem. alu un viinu vai tikai dzirkstosho viinu utt.) var ietaupiit naudu. Var nopirkt tikai shnjabi un ieprieksh sajaukt vieglus kokteiljus un sapildiit parastaas puslitra stikla burkaas ( ieprieksh nokasot visas etikjetes un nopuushot vaacinjus ar kraasu ( kaazu kraasu!), lai labaak izskataas), salikt lielaa vannaa ar aukstu saalsuudeni un viesi var pashi apkalpoties. Ar bezalkoholiskiem dzeerieniem var ietaupiit pasniedzot vienkaarshi uudeni, kur iebeerta sauja ogu - izskataas eleganti, dod nelielu garshu un gandriiz neko nemaksaa.
4. Teerpi - internetaa un izpaardoshanaas var atrast daudz gliitu un leetu lietu. Jo vienkaarshaaka kleita, jo lielaaka iespeeja, ka buus leeta, bet izskatiisies eleganta. Kurpeem svariigaak lai ir eertas nevis pilniigi jaunas un taam nav jaabuut baltaam :)
5. Transports - braukt ar savu mashiinu
6. Gredzeni - paarkauseet vecas zelta rotas, izveeleeties sudraba gredzenus, pasuutiit titaana gredzenus ( smukie klasiskie rinjkji apm. 50 lvl par komplektu)
7.fotograafs - var atrast gluzji sakariigu un nedaargu fotograafu, var apzinaat draugus kuriem tas ir hobijs un var luugt visus viesus fotografeet peec iespeejas vairaak un piem. Publiceet bildes instagram.
8. Dekoreeshana un ziedi - atkariibaa no sviniibu vietas var arii gandriiz neko nedekoreet. Var peecziemassveetku atlaidees iepirkt gaisminju virtenes un sakaart kokos. 3 litru burkas liidz pusei piebeert ar juurmalas smiltiim un ielikt lielaas sveces. Karodzinju virtenes var ljoti vienkaarshi uztaisiit no kraasaina papiira utt.
9. Viesi - viesiem var ljaut buut pieaugushiem cilveekiem un par savu transportu un naktsmaajaam maksaat pashiem, var vinjus iipashi neapdaavinaat un nesatraukties ko vinji par visu sho balliiti padomaas, jo vienmeer jau atradiisies kaads kam tajaa dienaa kurpe spieda un veeders saapeeja.

Spicausis 15.06.13. 14:01 | Kāzu datums: 09.07.2014

Un tad veel, protams, ir jautaajums par to skaistumu - princeshu kaazas ar karieti, kupli kleitu, shampaniesha struuklaku, balozjiem un baltaam orhidejaam nevar noorganizeet bez lielas naudas chupas. Bet ja tev shljiet, ka " skaisti" ir kaut kas cits nevis tas, tad viss ir iespeejams. :)
Es no taupiibas iipashi necieshu un mans liigavainis kaut kaadaa emocionaalaa plaanpraatiibas mirklii teicaas par visu maksaat un ka vinjam griboties, lai es juutos kaa karaliene un man viss ir taa kaa es to esmu izsapnjojusi vienalga cik tas maksaa... Pupu mizas! Taa ir muusu abu nauda, mees abi pietiekami daudz straadaajam, lai to nopelniitu + ierobezjoti liidzeklji atraisa kreativitaati liidz ar to man ir meerkjis izteereet peec iespeejas mazaak, iipashi uz poziicijaam kas nav top 3 prioritaate.

A
Artume 23.06.13. 18:38

Mēs arī plānojam mazbudžeta kāzas ar ceremoniju, šampanieša zāli un fotografēšanos zagsa pagalmiņā. Uz doto brīdi pieļauju vēl kādu tālāku izbraucienu, lai pafotografētos. Pēc tam muksim prom uz mucu mājām Melnsilā. Zinot cik daudz mums ir "neatraidāmo" radu ar ģimenēm, pat neriskēju iedomāties par ēdieniem. Tāpat sanāk pietiekami daudz tēriņu - apģērbam, auto, ziediem. Ietaupīsim uz lielāko daļu no visa - viesu pulkā būs fotogrāfētpratēji, mūzika, ēdiens, viesu nams atkrīt līdz ar to, ka būs tikai ceremonija, auto aizņemsimies, šoferis būs viesis, tā ka maksa būs tikai par benzīnu. Kleitu sev meklēju ne dārgāku par 50Ls, jo uz tām dažām stundām negribu neko tērēt. Kāzu kleitas mani neaizrauj. Par ziediem un rotājumiem vēl neesmu izdomājusi, Droši vien pati ņemšos. Vajag jau tikai auto izrotāt un man līgavas pušķi.
Galvenais, lai radu pulks saprot un nesapūšas. Garantijas jau gan nav :D

S
Snad 30.01.14. 14:57

Tas tiešām ir atkarīgs no tā cik apjomīgs pasākums ir ieplānots. Mums, piemēram, bija ekstrēmi lētas kāzas - dzimtsarakstu nodaļa, divi liecinieki, nekādu kāzu kleitu un fotogrāfiju. Braucām turp un atpakaļ ar autobusu. Mājās izdzērām vienu šampi ar torti. Viss. Īsi un konkrēti. :)

Spicausis 30.01.14. 19:47 | Kāzu datums: 09.07.2014

Snad - respect! :) man briizjiem arii taa gribeetos, bet taa kaa muusu gjimenes dziivo 2 valstiis un tuvaakie draugi veel vismaz 6 dazjaadaas, tad vajag nopietnu iemeslu, lai visus savaaktu kopaa :))

AL_kvadrātā 30.01.14. 21:18 | Kāzu datums: 06.09.2014

Man būs līdzīgi kā Artume.
Kleita maksāja zem 50ls, bet nekad nepateiksi. Es to kleitu būtu pirkusi arī par 100 un 150ls.
Diemžēl pazīstamas frizieres/makeup speciālistes mums nav, tāpat arī fotogrāfs nav pazīstams. Tur aizies lielākā summa. Nākamā lielākā summa būs mīļā uzvalks. Ziedus iespējams palīdzēs sataisīt vedēju mamma. Tad nu izmaksa būs ziedi+konfekškaste. Ielūgumus taisīs mamma. Jāsapērk šampīši un jāpasūta kūka.
Plānojam zagsu, šampi ar kūku un fočēšanos. Pēcāk aizbēgsim vēl kur pafočēties un tad 2atā uz nedēļas nogali.
Pārrunājām ar mīļo, ko mainītu, ja būtu vairāk naudas- paņemtu dārgāku fotogrāfu.
Pārējais ir tieši tā kā mēs gribam. Tikai sev, bet tajā pašā laikā, daloties mūsu brīdī ar mūsu pašiem mīļākajiem :)

alise.salmina 30.01.14. 22:00 | Kāzu datums: 12.07.2014

Es ar baigi sākumā plānoju galīgi mazās kāzas, pat ieteicu, davaj vienkārši divatā aizejam un apprecamies? Līgavainis tomēr pierunāja, ka ja precamies, tad lai arī tuvākie ir klāt, bet nu tik un tā cenšos baigi taupīt uz mazsvarīgākajām lietām. Pērkot vai sūtot 2x padomāju, vai vajag? Un varbūt kaut ko citu vairāk vajag? Dažreiz jau noraujos un palutinu sevi, bet kad tad, ja ne tagad? Sākumā domāju daudz ko caur paziņām, draugiem atrast, bet beigās izrādījās, ka visu nācās pašai meklēt par pilno cenu jo "gali" nekādi dižie nebija.
Ietaupīt sanāca:
1) gredzeniem zeltu dabūjām no vecmāmiņas, ko pārkausējām par vienkāršajām zelta stīpiņām.
2) Kleita uz atlaidēm jau novembrī nopirku
3) Laicīgi sākām gatavoties, gadu pirms kāzām, un ko varējām, laicīgi gādājām, lai pēdējos mēnešos nav tās lielās izmaksas (kleita, alkohols, gredzeni, viesu dāvaniņas, drošības naudas visur maksājām, dekorācijas)
4) Pati taisu visu iespējamo - dekorācijas, ielūgumus, galda kartes utt.
5) Nebūs nekādi vakara vadītāji vai kāzu plānotāji, mūsu gadījumā, lieki izmesta nauda. Atrakcijas vadīs draug un dekorēs tuvākie draugi, kuri ar lielu prieku iesaistās.

Draudzene apprecējās divatā ar vīru + divi liecinieki, nekādas kāzas vispār nebija, uzreiz pēc tam aizbrauca uz 2 nedēļām uz Kanāriju salām, izbaudīt medus mēnesi. Tas gan arī nebija nekāds lētais pasākums, bet viņiem daudz nozīmīgāk par lielām baltām kāzām.

z
zakjkakis 30.01.14. 22:35 | Kāzu datums: 21.06.2014

O, izrādās precos.lv ir arī nestandartu kāzu piekritējas, kurām svarīfākais kāzās nav "ģimenes ģērbonis" un "pudeļu etiķešu" izvēle. :D Manā kāzu mēneša grupiņā esmu totālā baltā vārna, un mani sāka ignorēt uzreiz, kad pateicu, ka mūsu kāzu budzēts ir līdz Ls 400 :) Nu baigi jau neapvainojos, jo man ir citas prioritātes un lielo starndarta kāzu problēmas atkrīt un neinetesē.
Toties šī diskusija ir tiesu manā lauciņā. Mums šovasar plānojas kāzas- tikai mēs + 2 liecinieki. Būs dzimtsarakstu nodaļa, restorāns un fotogrāfs. Par fotogrāfu vēl nevaru izlemt, vai izvēlēties bildēties ārā, vai tomēr mūsdienīgas bildes fotosalonā (nejauciet ar standarta bezgaumību uz zīmētas arkas fona:D ).
Šobrīd ir nopirkta man kleita, kurpes, līgavainim ir kaklasaite un iespējams uzvarlks, ja nepārdomāsim pirkt citu. Make up likšu sev pati, frizūru, manikīru taisīšu.Puški pasūtīsim, līgavaiņa piespraudi un mažīnas dekoru - nē.
Vēlār ar ģimeni un tuvākajiem radiem/draugiem būs afreparty, tur arī apaļa sujmiņa sanāks, bet man nevajadzēs satraukties savā dienā, ka tik neizdaru kaut ko ne pa prātam kādam no radiem.

C
Crexcrex 31.01.14. 08:58 | Kāzu datums: 10.05.2014

Nedomāju, ka Tevi tā speciāli ignorē, jums vienkārši nepārklājas organizatoriskie jautājumi :) Nav jau grūti uztaisīt mazbudžeta kāzas, ja ir tikai sarakstīšanās liecinieku klātbūtnē; grūtāk ir tad, ja gribas lielu pasākumu, bet ar minimāliem izdevumiem.

AL_kvadrātā 31.01.14. 10:02 | Kāzu datums: 06.09.2014

Negribas, lai kāda apvainojas, bet manuprāt tas, ka kāzas vajag WOW ir ienācis no štatiem. Štovēti kāposti uz galda vairs neder, baloni, kā rotājumi arī nē. Nesaprotu, kā kādreiz varēja precēties, kad visi sēdēja pie garajiem galdiem un krēsliem nebija pārvalki, bet bija parasti soli.
Esmu bijusi dažādās kāzās- Dikļu pilī, kur jaunais pāris ierodas ar limuzīnu, līgavas kleita ir īrēta par 1,5 tūkstoti, viss ļoti šiki utt. Un esmu bijusi klasiskās kāzās, kur sēž pie gariem galdiem un ēd štovētos kāpostus un dejo pie latvju ziņģēm. Tāpat ir būts kāzās, kuras ir kā pinkniks.

Es godīgi pasaku, ka nevaru atļauties tērēt ntos tūkstošus kāzām un arī nemaz negribu. Vecākiem nav tādas naudas, lai iedotu un mēs nemaz neņemtu, jo tas ir mūsu lēmums precēties, vecākiem nav jāuzņemas mūsu iegribu finansēšana.
Mēs gribam iegādāties savu dzīvokli un labāk tās štukas novirzām pirmajai iemaksai.
Katrs mēs savu dzīvi veidojam savādāk. Citam ir svarīgi parādīt netā krutas bildes ar kleitu par tūkstoti, bet citam svarīgi ir pateikt tam otram cilvēkam-Jā!
Bet es nenosodu tos cilvēkus, kuri par svarīgāko dienu savā mūžā uzskata kāzas. Man svarīgākā diena ir katra, kurā es varu būt blakus savam mīļotajam :)

A
Agnese11123 31.01.14. 10:19

Man arī ir līdzīgas domas kā AL_kvadrātā. Lai gan nēesmu sajūsmā par štovētiem kāpostiem un latvju ziņģēm, nēesmu gatava maksāt milzīgas summas par kāzām (Vēljovairāk ņemt no radiniekiem). Man pat liekas diezgan muļķīgi (lūdzu neviena neuztverat kā apvainojumu), ja kāzās ir noīrēti limuzīni, kleitas par 1,5tk utml, bet ikdienā no tā nav nekā. Mēs kā kāzu auto izvēlēsimies savu mīļo mašīnīti, kura mums ir visskaistāka un vislabākā. Pati gribu lai kāzas ir tieši tādas, kādas asociējās ar mums un līdz ar to visas lietas ir mums visatbilstošākās un vistuvākās.

C
Crexcrex 31.01.14. 10:43 | Kāzu datums: 10.05.2014

Oi, tūliņ sāksies, kurai ir pareizākas kāzas un pareizāka motivācija :)

Nav jau nemaz jāīrē limuzīns un jāpērk dārga kleita, lai sanāktu lieli tēriņi - tiklīdz ir pasākums ar daudziem viesiem un uz divām dienām, tā izdevumi automātiski uzšaujas debesīs, lai cik ekonomiski neplānotu (jo arī tie paši štovētie kāposti un viesu nams dziļākajos laukos kaut ko maksā!). Un tad nu ir tikai divi varianti - organizēt īsāk, mazāk, šaurākā lokā, vai arī plānot, kā ietaupīt uz tām pozīcijām, kas pašiem nešķiet tik svarīgas. Piemetot plānotos izdevumus, man vislielākie sanāk klasiski - par viesu namu un par ēdināšanu, bet, tā kā apzināti vēlējos foršu pasākumu kopā ar radiem un draugiem, tad tā arī organizēju. Toties nebūs ne pils, ne limuzīns, ne kleita par četrciparu skaitli, jo tas vienkārši nav mūsu ienākumu līmenis.

A
Agnese11123 31.01.14. 10:56

Laikam Tev sanāca visprecīzāk pateikt to ko es gribēju :D "jo tas vienkārši nav mūsu ienākumu līmenis. "

Mēs cenšamies maksimāli samazināt visas pozīcijas, gan lētāku viesu namu, gan lētāku kleitu, uzvalku, ļoti minimāli dabīgos ziedus (visas dekorācijas, ielūgumus, balviņas taisu pati izmantojot plašos Ebay materiālus :D ), laikam nebūs mūziķu, būs tikai DJ , kurš būs arī vakara vadītājs. Arī dāvaniņas un balviņas būs ļoti simboliskas un daudz kas pašu darināts. Varējām gan nedaudz ietaupīt uz alkoholu, bet laikam šī ir tā pozīcija, kur sanāca nedaudz par daudz tēriņu, kā arī ar līgavaini nolēmām ņemt iluzionistu un iespējams arī uguns šova mākslinieku.. Manuprāt, vislielākie izdevumi, kurus var samazināt (tikai mans personiskais uzskats) ir tieši tērpi un rotāšana (nenolīgt firmas ar krēslu pārvalkiem utml kā arī floristus, kas izrotā). Ēdināšana lielam viesu skaitam tāpat sanāk diezgan augsta summiņa. Vienīgi var rīkot auksto zviedru galdu, bet tas drošivien vairāk atbilstoši būs 1nas dienas kāzām..