FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Sirds izkratīšanas kambarīt's

Budžets

I
Ingaciite 01.04.17. 09:44 | Kāzu datums: 18.08.2018

Meitenes, padalieties, kāds ir jūsu budzets kāzām. Saprotu, ka bieži vien Rīgā viss ir uzpūstām cenām, lasot citus postus. Kā ar mazpilsētām? Ko saka meitenes, kas nedzīvo Rīgā?

18 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
S
Springflower 01.04.17. 12:27

Nedomāju, ka tas kaut ko diži maina budžetā. Drīzāk tieši ārpus Rīgas varētu sanākt dārgāk, jo tāpat taču viss jābrauc pirkt uz Rīgu un tur sanāk ceļa izdevumi diezgan lieli, ja tālu jābrauc un daudzas reizes. Tas pats ar pakalpojumu sniedzējiem, jo, piemēram, fotogrāfu, vizāžistu, muzikantus u.c. visbiežāk nākas ņemt no Rīgas vai citām lielākām pilsētām, kas atkal nozīmē pat divreiz trīsreiz lielākas izmaksas. Arī labi viesu nami un muižas maksā dārgi. Tā kā man pat grūti iedomāties, kuras būtu tās pozīcijas, kur ārpus Rīgas dzīvojošie varētu ietaupīt. Vienīgi, ja gribās pavisam vienkāršas kāzas kādā parastā lauku guļbūvē bez skaistām dekorācijām un bez nekā, nu tad jā.

minka5g 01.04.17. 21:20 | Kāzu datums: 19.08.2017

Visur ir uzpūsts , mazpilsētās diži lētāk nav. pati dzīvoju Rīgā, bet kāzas svinēšu mazpilsētā, turklāt nesvinēšu krutā muižā/pilī.

Galvenās izmaksas sastāda viesu nams , kas nemaksā lēti, pat neatrodoties pieRīgā. + ēdināšana, kas savukārt varbūt nedaudz ir zemāka nekā Rīgā, bet nejūtu dižo atšķirību, jo tāpat jau neņemsi pašu lētāko variantu, jo man jau liekas , ka tas ir grēks, taupīt uz ēdienu.
Varbūt var ietaupīt uz cilvēku skaitu, bet parasti viesu nami lūdz rezervēt visu kompleksu , jo tā viņiem ir izdevīgāk nekā pusi no.
Man viesu skaits ir apmēram 70, svinību vieta kaut kādi 150 km no Rīgas. Viesu nama noma ar gulvietām 1000 eur + ēdināšana  man sanāk kaut kādi 1500 eur. + alkohols arī aiziet tuvu 1000 eur (vīni, šampji, stiprie).

Par pārējām lietām - varbūt var ietaupīt pāris eiro uz ziediem, tortēm utt, bet tos tu atkal iztērēsi papildus izmaksās , teiksim par piegādi vai par ceļa izdevumiem fotogrāfam utt. Mazpilsētās labus speciālistus ir ļoti grūti atrast, jo atsauksmju par viniem tikpat kā nav vai arī aizņemti ( ja patiešām viens labs , izcils speciālists uz visu ciemu)
Runāju no savas pieredzes, jo pati tagad meklēju kāzu tortes konditoreju, un saprotu, ka mana miesta tuvumā tādu tikpat kā nav!!!

L
LiepinaLiga 02.04.17. 22:20

ja grib ietaupīt, tad vienīgā iespēja, manuprāt, ir svinēt bez nakšņošanas

P
PavasaraLīgava 03.04.17. 11:08 | Kāzu datums: 20.05.2017

Mums kāzas izmaksā ap 1000 eiro. :) Mums nav nekas super glauns, bet nav arī tā, ka žēlojam naudu. Mums ļoti ietaupās nauda tajā, ka kāzās būsim tikai mēs, liecinieki un fotogrāfs. Tātad visas izmaksas uz lieliem viesu namiem, nakšņošanu, daudz ēdiena un dāvanām. Noteikti, ja būtu viesi, tad šī summa vismaz divkāršotos.

M
Mija 03.04.17. 11:17

Taisnība iepriekšteiktajam. Galvenās izmaksas tiešām sastāda viesu nams un ēdināšana, tāpēc ir vērts ieguldīt laiku, lai atrastu pieņemamāko cenas/kvalitātes variantu. Mums ar 50 viesiem pagājušā gada rudenī svinēšana muižā 30 km no Rīgas bija 450, ēdināšana ap 1000 eur.

M
Martiņa 03.04.17. 15:35 | Kāzu datums: 08.09.2017

Kāzas svinēsim Liepājas pusē. Jau tagad mati ceļas stāvus, apzinoties, cik lielu summu iztērēsim. Nezinu, kādas cenas ir Rīgā, bet domāju, ka diez ko neatšķiras no citām pilsētām. Pat otrādi - reģionos pieprasījums ir liels, piedāvājums - samērā mazs, tāpēc daudzi uzskrūvē cenas!

S
Springflower 03.04.17. 16:36

Mija, kas tā par muižu, kur tik zemas cenas? Tas laikam bez nakšņošanas, ja? Bet vienalga lēti. Es, kad meklēju svinību vietu, nevienu lētāku par 1000 neatradu, vidēji jau 2-3 tūkstoši. Nu jā, kaut vai nelielām kāzām, domāju ar 5 tūkstošiem jārēķinās šā vai tā. Mums būs samērā mazas kāzas, bet tāpat 7 000 jau beigās sanāks.

M
Mija 03.04.17. 17:27

Springflower, tas bija ar nakšņošanu nepilnam viesu skaitam (neliela daļa aizbrauca) Mercendarbes muižā; vasarā gan tur ir augstākas cenas. Piekrītu, ka daudz kur cenas ir uzskrūvētas.

I
Ingaciite 05.04.17. 19:37 | Kāzu datums: 18.08.2018

Es nesaku nevienu vārdu par taupīšanu, es tikai apjautājos kā ir citās vietās ar ko rēķinaties un tā. Manā pilsētā ir gan labs viesu nams (ar nakšņošanu), ēdinātāji, fotogrāfs, vakara vadītājs un viss pārējais, mēs šobrīd iekļaujamies iekš 4500€, neko netaupot (pārlieku lielam pompazam) 50 viesiem.

r
rutuxs 06.04.17. 10:13 | Kāzu datums: 20.02.1993

Zinu pili, 160 km no Rīgas, kur ir kompleksais piedāvājums (telpu noma+ nakstmītnes) uz 24 h ir 670 €. Izguldīt var līdz 40 cilvēkiem. Tā kā ne visur ir baigās cenas.

m
meidaryou 08.04.17. 09:33 | Kāzu datums: 02.09.2017

Mēs arī svinēsim mazā miestiņā var teikt dzili laukos viesu nams atrodas,viesu nams nav tik traki 650euro ar visu nakšņosanu mums bus tikai ap 30 viesiem.bet kopuma ar visu apģerbu iegadi un gredzeniem pagaidām rēķinamies plus mīnus 3000 euro.

k
katiens 13.04.17. 01:44 | Kāzu datums: 04.08.2018

Kāzas svinēsim Madonas pusē. Viesu skaits +/-77. Kāzu tāme pagaidām ir uz 9000 eiro. Kāzas paredzētas divas dienas. Padalīšos ar savu tāmi. Pieņemu, ka dažās pozīcijās cenas saruks. Varbūt esam pārrēķinājušies cenu aptaujā.

Svinību vieta +/-950 eiro (bez ēdināšanas, divas dienas)
Ēdināšana  77x23 (vidējo cenu ņēmām) = 1800
Baznīca ziedojums - 100 eiro
Mūziķi (divas dienas, grupa) - 650 eiro+ceļš
Vakara vadītāja (divas dienas) - 450 eiro+ceļš
Alkohols - 500 eiro (pieņemam, ka šeit vēl cena kāps)
Fotogrāfs numur 1 no ģērbšanās līdz kūkai - 550 eiro
Fotogrāfs numur 2 (mūsu draugs un arī amatieris) - 200 eiro, iemūžinās abas dienas
Video - 400 eiro
Kāzu kleita - 500 eiro
Gredzeni - 250 eiro
Make up - 100 (ar visiem izmēģinājumiem utt. Pieņemu, ka šeit var sarukt cena).
Frizūra - 100 eiro. (ar visiem izmēģinājumiem utt. Pieņemu, ka šeit var sarukt cena).
Līgavas aksesuāri - 300 (plīvurs un citas mazās lietiņas)
Florists, dekorācijas - 800
Kāzu torte - 200
Uzkodas viesiem pie baznīcas un pa ceļam - 200
Uzvalks, aksesuāri - 400
Auto degviela -50
Ielūgumi -200
Dāvanas viesiem - 300
Kāzu vārti - 50
Vecmeitas, vecpuiši -200
Un vēl neplānotie izdevumi, kas nav pagaidām ierēķināti

L
Laaauraa. 13.04.17. 14:45 | Kāzu datums: 03.06.2017

Mēs kāzas svinēsim Liepājas pusē, sākumā gribējām tikai sarakstīties un viss, bet vecāki  nedaudz uzspieda, ka vajag tomēr kaut ko vairāk. Tad beigās sanāk divu dienu pasākums ar visu mičošanu un pārējo, viesu skaits gan neliels ap 35, bet paši tuvākie. Par budžetu ir tā, ka mēģinājām apzināt kas kuram pazīstams, un kur kādu atlaidi var dabūt, tad beigās ar visām dāvanām vedējiem, viesiem un vecākiem sanāks nedaudz pāri 3000€.

l
laiminja_ 18.04.17. 21:56

Katiens, traks var palikt, kā tev sanāca kruta. 
Es no sava skatu punkta tā paanalizēju - man sanāktu par apmēram 1500 eirikiem mazāk. Man šķiet, tu pārāk pārspīlēji ar dekorāciju summu, es iekļautos līdz 200 eiriem.
Nepārproti, man na žēl, neskaitu tavu naudiņu.

K
Katiens 19.04.17. 01:17

laiminja_ jā, summa izklausās baisa. Pie dekorācijām nepierakstīju, ka esmu vienai floristei uzzvanījusi, kas pateica šādu summu (400 eiro darbs+ līdz pat 400 eiro ziediem). Viņa man skaidroja, ka summā iekļauts viss - pušķi līgavai, piespraudes līgavainim, viesiem, baznīcas dekorēšana, viesu nama dekorēšana, mašīnas rotāšana, kā arī (laikam?) ziedi vecākiem.

Krutās firmas un visādas lieliskās dekoratores Fejas prasa vēl lielāku summiņu, kas mērāma tūkstošos (man vismaz citas līgaviņas tā ir teikušas, kā arī citos forumos lasāms). 

Es ļoti ceru, ka tur tā pozīcija samazināsies. :( 

E
Elis 19.04.17. 08:44 | Kāzu datums: 26.08.2017

Pilnīgi saprotu Katiens. Mums no 5000 summa ir uzaugusi uz 7000 gandrīz(tas uz 50 viesiem). Pieļauju, ka šur tur cenas mainīsies un ceru, ka samazināsies. 
Mums ir sanācis ietaupīt uz:
Torti, to cepts mūsu paziņa, pati ļoti uzprasījās. 
Alkohols, to vecāki daļēji ļoti grib sagādāt un jau ir sākuši. (protams visu saskaņojot ar mums)
DJ un vakara vadītāja ir vīrs ar sievu un kopā ar visiem rekvizītiem prasa tikai 700 eiro
fotogrāfi dabūju par 300 eiro. Būs vēl viens fotogrāfs, kas ir māsas draugs un viņš pafotogrāfēs par velti, tā viņa sirdslieta.
Dāvanas viesiem - mums būs skaists svecītes un līgavaiņa mamma strādā sveču ražotnē, tad nu mums tas par brīvu.
Līgavas kleita iespējams arī būs par pašizmaksu, jo līgavaiņa mammas pazīstamajai pieder kāzu salons Avotu ielā. 
Pieļauju, ka kopējā summa saruks līdz 6500.

A
Agnese_F 19.04.17. 17:12

Mums kāzas bija 2014.g. maijā Rīgā, bankets Jaunpils pilī (iesaku, ļoti skaista vieta!), ar nakšņošanu jaunajam pārim un vecākiem. Kopā ap 40 cilvēkiem. Bija foto, video, kāzu Volga, izjāde ar zirgiem jaunajam pārim, pastaiga pie jūras, un mazs furšets zagsā (tur gan vairāk cilvēku bija). Budžets toreiz sanāca ap 5.5 tūkst. EUR.

k
katiens 26.04.17. 01:09 | Kāzu datums: 04.08.2018

Man jau šķiet, ka cenas ar katru gadu pieaug. Kāzas tāds dārgs prieks. :)