FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Citas tēmas

Svinīga un nesvinīga laulības reģistrācija! - Kāda atšķirība starp abām?

Lumpy 24.09.19. 14:12 | Kāzu datums: 02.10.2020

Varbūt kāda dāma, kas kaut ko saprot no tā, var mani apgaismot šajā jautājumā? Kādas ir reālās atšķirības starp svinīgu un nesvinīgu laulības noslēgšanu? Tā kā es nekad kāzās neesmu bijusi, man nav pilnīgi itin nekāda priekšstata nedz par vienu, nedz otru... :( 
Dzimtsarakstu nodaļas Rīgā svinīgo reģistrāciju kaut kāda iemesla pēc piedāvā tikai piektdienās un sestdienās, bet mēs ar dzīves biedru kā kāzu datumu esam nolikuši 2020. gada 1. oktobri (ceturtdiena). Varbūt mēs kaut kā nepareizi, no otra gala sākām plānot, taču tagad vairāk negribās visu, kas jau rezervēts 1. oktobrim (video, foto, transports), pārcelt uz citu dienu, tādas stulbas lietas, kā parakstu uzlikšanas, dēļ. 
Tā kā, jā...ļoti gaidīšu komentārus par atšķirībām abu reģistrācijas veidu starpā. :))

1 komentārs
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
P
Precos.lv 25.09.19. 09:30 | Kāzu datums: 15.12.2019

Sveika, Lumpy!

Ja runa ir par laulības noslēgšanu dzimtsarakstu nodaļas telpās, tad svinīga laulību ceremonija nozīmē laulību ceremoniju zālē kopā ar viesiem (maksa var atšķirties no viesu skaita), ceremonijas vadītāju, prozas lasījumiem, mūziķiem un dekorācijām. Rīgas dzimtsarakstu nodaļās laulības svinīgi tiek reģistrētas tikai piektdienās un sestdienās.

Darba dienās, pēc attiecīgas vienošanās un saskaņā ar darba grafiku, laulību var reģistrēt bez svinīgas ceremonijas un bez viesiem, tikai liecinieku klātbūtnē, lietišķā atmosfērā - kabinetā - šī arī ir nesvinīgā ceremonija.

Tomēr, kad izlemts, kāds ceremonijas veids ir piemērots tieši jums, ir vērts sazināties ar konkrēto dzimtsarakstu nodaļu, lai uzzinātu, vai iespējami vēl citi varianti. 

Dzimtsarakstu nodaļas, kas atrodas ārpus Rīgas, ir mazāk noslogotas, nereti tajās arī svinīga laulības ceremonija (gan dzimtsarakstu nodaļas telpās, gan citās piemērotās tēlpās vai brīvā dabā) iespējama kā darbā dienās, tā brīvdienās.

Laulību ceremonija ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām - šeit, iespējams, atradīsiet sīkāk paskaidrotas atbildes uz Jūsu jautājumiem.

Lai izdodas!

Jūsu PRECOS