FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Pieturvietas, speciālas programmas jaunlaulātajiem

Jautājums precētajām - Jūsu kāzu pieturvieta?

K
Klinģerīte 01.11.10. 15:02 | Kāzu datums: 01.02.2012

Gribētu dzirdēt iespaidus no jau precētajām meitenēm vai viņu vedējmātēm.

Kādas pieturvietas apmeklējāt savā kāzu dienā?
Kas patika, kas ne, vai radās kādas problēmas, aizķeršanās varbūt kuriozi?
Ar ko rēķināties, no kā izvairīties?

Man svarīgs jautājums - kādas sajūtas izejot pārbaudījumus? Vai aizķēra kādas dziļākas dvēseles stīgas, lika sajust un aizdomāties jeb vienkārši darījāt, ko lika?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
u
ulula 01.11.10. 17:11 | Kāzu datums: 21.08.2010

Mums nebija nevienas pieturas un tas bija lieliski, jo tieši to arī gribējām :)

krix 01.11.10. 17:19 | Kāzu datums: 07.08.2010

Mums pēc kāzām 2 secinājumi par pieturvietām - 1) noteikti nevajag ieplānot ļoti daudz pieturvietas un 2) vajag ierēķināt pietiekami daudz laika šajās pieturvietās. Jo mums bija tāda diezgan liela skriešana, jo vienā vietā sanāca aizķerties, otrā vietā arī pasākums ievilkās, kā rezultātā nevarējām paspēt vairs visu ko gribējām pirms nokļūšanas svinību vietā.

i
ingreta 01.11.10. 17:30 | Kāzu datums: 20.02.2016

Parasti kad plānoju kāzas un pieturvietas tadpirmais ko ņemu vērā gadalaiku.Rudenī un ziemā saplānoju kādu pili ,kurā ar visiem viesiem plānojam pirmo valsi un cienastu.
Ja tā ir vasara tad akaisti ir Minhauzena muzeja teritorija.Ar dažiem viesiem var apmeklēt muzeju un tad pļavā ir cienasts un tāda neliela atpūta pirms viesi brauc uz vienu namu.Man pašai patika ,jau minētā minhauzena muzejs,siguldas laukumiņš pie Gūtmaņalas vai laukums pie panarāmas riteņa,Jaunmoku un Durbes pilis,kāds jauks laukumiņš pie jūras,(to ir daudz),Ogrē Špakovska parks,Daugavas muzejs.Tās bija vietas kuras bija bez makasas vai par nelielām naudiņām.

M
MissMe 01.11.10. 21:59 | Kāzu datums: 09.10.2010

Manuprāt, vissvarīgākais ir neizvēlēties standarta pieturvietas, jo nav sevišķi patīkami Bastejkalnā (vai kādā citā populārā vietā) satikt vēl 7 jaunos pārus un gaidīt rindā uz tiltiņiem...

V
Vin:) 02.11.10. 08:51 | Kāzu datums: 24.07.2010

Kliņģerīte - vispirms jau jautājums, kurā pusē kāzas plāno, jo diez vai tev Kurzemes kāzām derēs Latgales pieturvietas :) Tiasnība tām meitenēm, kas saka, ka nevajag saplānot par daudz.. un vajag saprast, ko darīsi ar viesiem - brauksiet visi reizē, iesiet atsevišķi? Jo varianti ir daudz un dažādi...
Uzdot pati sev jautājumu, kādas šīs pieturvietas gribi = kā teātri viesiem, vai kā dvēseliskus paŗodmu brīžus pašiem. Jo diez vai Tev dvēseles stīgas aizskars kārtējā atslēgas pieslēgšana utt.
Mums kāzās bija šķiet, četras pieturvietas (plus vārti, ko bija sarīkojuši vietējie, un kas nebija plānoti no vedējiem). pilnīgie pietika - bija trīs īsās pieturas un viena garā pils dārzā - tur arī bija uzkodas viesiem, mums fotosesija utt... dvēseles stīgas aizķēra - jo nebija tradicionālās, bet gan mīļi un īpaši izdomātas lietiņas mums :)

K
Klinģerīte 02.11.10. 09:14 | Kāzu datums: 01.02.2012

Tas jau arī vairāk ir tas, ko vēlos noskaidrot - ņemt viesus līdzi, sūtīt garlaikoties uz viesu namu. Protams, cik kāzu, tik piemērotu variantu.

No vienas puses būtu feini vizināties ar visu "svītu", no otras - cik esmu braukusi cauri Siguldai, vienmēr ar žēlumu noraugos uz tiem kāzu viesiem, kas mēģina kaut kur pie/uz tilta novietot auto (lai gan tur fiziski nav kur), kamēr jaunais pāris čāpo tam pāri..

Esmu bijusi arī kāzās Kāzu muzejā, kur visi viesi izveidoja goda ceļu, un tobrīd tauriņi kņudināja pakrūtē pat man, cik pacilājoši un satraucoši tas bija.
.....
Vin, es no Vidzemes, bet domāju, Tava pieredze, izklāstīta šeit, noderēs arī Kurzemes un Latgales līgaviņām.

V
Vin:) 02.11.10. 09:46 | Kāzu datums: 24.07.2010

Mēs zinājām, ka gribam braukt ar visiem viesiem, jo pirmkārt - nevēlamies taisīt atsevisķu programmu izklaidēm, kamēr paši kaut kur braucam, otrkārt, nevēlējāmies atņemt viņiem to prieku - tiešām būt kopā ar mums šai dienā, nevis tikai kopīgi paēst pie galda (un mūsu viesi tiešām ar sajūsmu uztvēra, ka varēs braukt mums līdzi, nevis nīkt gaidot (kas pēdējā laikā ir izplatītāks variants)) galu galā, kāzas ir svētki arī mūsu vecākiem un citiem tuviniekiem, un gribējām to izdzīvot kopā un treškārt, gribējām izvairīties no 100 vienādiem stāstiem, atbildot uz jautājumu - "nu, ko tad Jūs tur darījāt"?
ne mirkli nenožēlojam savu izvēli. iespējams, Rīgā via Siguldā tas ir sarežģītāk, bet tā, ka mēs kāzas svinējām Gulbenes un Balvu pusē, nebija problēmu ne ar apstāšanos, ne auto nolikšanu utt. protams, bija vietas, kur daži neizkāpa (jo mums bija 100 viesi un pēdējās mašīnas bija tiešām tālu), bet tā jau bija pašu izvēle... Mums vedēji bija izdomājuši dažādus sīkumiņus, ko darījām mašīnā, un kas palika tikai mums... un bija arī publiskas lietas. katrā ziņā, šobrīd šādu izvēli nenožēlojam :) un arī sūdzības no viesiem neesam saņēmuši :)

K
Kaneira 02.11.10. 19:25 | Kāzu datums: 28.05.2011

Mums šobrīd ir doma sākumā braukt ar viesiem un tad ļaut viņiem braukt uz viesu namu un mēs paši uz fotosesiju.
Varbūt kāda zina pēc pieredzes kādu labu pietuvietu ceļā no Siguldas uz Limbažiem, kur piestāt ar viesiem un iekost uzkodas, kur varbūt arī visiem būtu iespēja ko apskatīt?
Pati pie sevijs biju domājusi - varbūt Bīriņu vai Igates pils. Vabūt kāda ir kaut ko tādu piedzīvojusi būdama līgava,viesis vai vedējmāte?

i
ingreta 02.11.10. 20:20 | Kāzu datums: 20.02.2016

Esam bijusī Bīriņu pilī ,bet bijām tikai jaunais pāris un paši tuvākie ,jo tur ir ieeja katram viesim j;amaksā ,padārgs prieks,bet katrā ziņā atmosfēra super ,bildes jaukas .Jaunie meta ozolā zvaniņu s ,fotosesija un izbrauciens ar laivu pa ezeru.Tur pie ozola taisijām mazu uzkodu ,bija jauki.
Var protams ar visiem viesiem batukt uz Turaidas pili un tur parkā visiem viesiem cienastu taisīt un fotosesiju bet tur daudz citi cilvēki apgrozās ,kaut gan kalējs tur jauks un var tāpat ar zirgu pajūgu izbraukt.
Kad mēs vadām un plānojam kāzas parasti tā arī iesaku jaunajiem vispirms kādu gabaliņu ar viesiem braucam kopā un tad tomēr jaunie paliek vieni ar vedējiem.Lai viesi paspēj iekārtoties numuriņos un saposties jaunā pāra sagaid;i;sanai un tad jau ar;i jaunie ir kl;at.

r
režetina 13.03.11. 09:52 | Kāzu datums: 20.08.2010

Gribētos vēl dzirdēt par pieturvietām uz Siguldas pusi.

m
melllene 14.03.11. 22:39

Kāzu Muzejs ir labākā pieturvieta kopā ar viesiem, ja kāzas vada vedēji, jo tik interesanti var izdarīt tikai profesionāļi.

Kas var būt jaukāks par kāzu plānošanas laikā izbraukātu maršrutu un tieši sev piemērotāko vietu atrašanu?

Kerija24 14.03.11. 23:05 | Kāzu datums: 07.08.2010

Šovasar iejutos gan līgavas, gan vedējmātes ādā un jāsaka, ka ļoti nevajag iespringt organizējot pārbaudījumus. Kā vedējpāris bijām sadomājuši vairākus foršus piedzīvojumus, arī dārgus izmaksu ziņā, bet vislabāk pārim patika vienkāršākais un lētākais pieturas punkts-brīvā dabā. Bijām sarunājuši retro tramvaju Rīgā uz 30min-bildes labas sanāca, izbraucienu ar kuģīti pa Daugavu, bruņinieku paraugdemostrējumus un pārbaudījumus Kokneses pilsdrupās, bet pats vienkāršākais un pats skaistākais bija uzklāts galdiņš Skrīveru dendrārijā pie strūklakas. Izmaksas nekādas, bet jaunais pāris bija par to vislielākajā sajūsmā. Bija uzdevums uzrakstīt kādus mīļus vārdus otram kādai bēdīgai dienai. Fonā spēlēja flautu mūsu draudzene, cita draudzene uzvārījusi piparmētru tēju vēsajam rudenim. Šis viņus iepriecināja visvairāk. Uz šo punktu brauca tikai jaunais pāris un vedēji-tas tomēr arī dod savu atmosfēru, kad pāris var atpūsties. Man personīgi liekas pastulbi tie standara uzdevumi. Apmeklējot vairākas kāzas vienā sezonā, tas liekas smieklīgi un dod zināmu priekšstatu par vedēju neizdomu. Iesaku vedējiem būt orģināliem un izdomāt ko nebijušu un negaidītu! Vajag tikai pakustināt smadzeni! Lai izdodas.

t
ta_bita 17.11.11. 09:02 | Kāzu datums: 04.08.2012

Varbūt kādam pārim pieturvieta bija Doles muzejā? Pastāstiet, lūdzu, kā pavadījāt laiku? Esmu ieplānojusi uz šo vietu doties pēc laulību reģistrācijas. Šet varētu būt pirmais tosts ar viesiem. Tikai jautājums ir šāds - ko interesantu varētu darīt viesi laikā, kamēr jaunais pāris ar vedējiem pavizinātos pa Daugavu? Varbūt var noorganizēt interesantu gida stāstījumu par šo vietu?

m
msiriny 19.11.11. 11:02

Pieturvietas jāplāno tā, lai viesiem arī būtu interesanti un būtu iespēja kko ieēst. Mums bija 3 pieturvietas - Melngalvju nams, kur notika fotosesija (viesi tajā laikā apskatīja visu muzeju), mājas - mēs savā dārzā atslēdziņu piekarinājām (viesiem bija iespēja ieēst - nekas nepalika pāri no ēdama, pat ābolus lasīja no kokiem, riktīgi gribējās ēst) un "Lāči" - visādi uzdevumi mums un maizes klaipas dalīšana visiem viesiem...

k
keriaprecas 20.11.11. 15:44 | Kāzu datums: 02.07.2011

Mums bija Vidzemē. Pēc baznīcas bija pieturvieta pie pirmā tilta, tur pat pilsētā, jo tur arī visi savācās kopā, jo pilsētas centrā viesi atstāja katrs citā vietā mašīnu. Tad visi kopā devāmies uz Bīriņu pili, kur bija šampānietis, fotografēšanās ar viesiem un ļoti sirsnīgas aktivitātes. Tad viesi brauca uz viesu namu iekārtoties, bet mēs ar vedējiem uz jūrmalu, kur bija fotografēšanās brīdis, vēstuļu rakstīšana un tad jau devāmies uz viesu namu. Daži vārti un pie galda tikām tikai 21.00, lai gan tikai bija 3 pieturvietas. Jo vairāk viesu, jo vairāk laika jārēķina baznīcā sveikšanas brīdim un fotogrāfējoteis ar visiem viesiem!!!

Zhagatinja 25.11.11. 14:10 | Kāzu datums: 15.07.2011

mums nebija kaazu pieturvietas , jo viss notika vienaa vietaa , puceeshanaas , cermonija balliite , mums bija tikai izpirkshana un michoshana , viira puses viesiem tas bija interesanti , jo vinju tautaa nav taadas tradiicijas , ciemos , gan viirs iet pakalj sievai ar orkjestri un saviem viesiem , bet vienalga bija super , kad buusim abi atkal LV izdariisim dazhas lietas , ko it kaa dara kaazu pieturvietaas, bet to dariisim varbuut ar muusu liecinieci un manu gjimeni :) kopaa ...bet to plaanosim pashi , un taas mums buus kaa atkaazas :)

R
Reina 25.11.11. 23:40 | Kāzu datums: 27.01.2012

Meitenes! Kadas pueturvuetas varetu but ziemaa? Baznica un restorans bus Rigaa.

s
sirsnina735 26.11.11. 12:15 | Kāzu datums: 11.11.2011

Jā, daudz pieturvietas ieplānot nevajadzētu, jo tas paņem daudz laiku. Mums bija viens tilts, kur pieslēdzām savu atslēdziņu, tālāk bija mazs šovs pie zirgiem, piedalījos sacensībās dāmu maršrutā, tālāk uz kapiņiem nolikt manam tēvam ziedus, tad maza fotosesija Bīriņu pilī un tad vedēju pārsteigums, vakariņas ar uzklātu atsevišķu galdiņu pie dīķīša un saksafonista pavadījumā dzīvā mūzika-tad galapunkts pie viesiem uz viesu māju. :)

p
piparene 10.03.12. 10:36 | Kāzu datums: 22.07.2007

Gribēju dzirdēt atsauksmes par Minhauzena muzeju, kā pieturvietu! Kā vedēji gribam tur aizvest savus jaunlaulātos. Izlasīju vienu negatīvu pieredzi, bet tas ir diezgan sen. Domāju, vai ir vēl kas negatīvs vai tomēr attaisnojās tur vest jaunlaulātos?

Burvigaa 21.11.12. 10:28 | Kāzu datums: 13.07.2013

Interesē pieturvietas Rīgā un tās apkaimē..