FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu aksesuāri

Ziedu vainadziņš kopā ar plīvuru

Forestlady
26.03.19. 21:39

Labvakar! Kā jums šķiet - vai izvēloties kleitu ar garām mežģīņu piedurknēm, kā galvas rota piestāv ziedu vainadziņš+plīvurs? Vai visa nebūs par daudz? Vispārīgi es nevēlētos plīvuru, bet jāpiekabina tradīciju dēļ un šķīstības dēļ. :D Ja būtu tikai aksesuāru nozīme, no tā 100% atteiktos. Tiecos vairāk uz boho stilu, labprat liktu tikai vainadziņu. Taču, kā jau minēju - izdabājot gan tradīcijām, gan savām vēlmēm - kā izskatās šie abi aksesuāri kopā?

Skatīt ziņojumus:
rutuxs
27.03.19. 09:04
Kāzu datums: 20.02.1993
Neredzu nekādu vajadzību pēc plīvura, ja galvā ir vainags. Palasi šo:
http://www.latvietespurs.lv/tautas-terps/page/

Lola23
27.03.19. 10:07
Kāzu datums: 23.08.2018
Man arī būs garas mežģīnu piedurkes un tikai vainadziņš, plīvurs vienkārši nepatīk kā izskatās. 

Forestlady
27.03.19. 10:51
Rutux, Tavs ieliktais apraksts vairāk izskatās pēc tautiskām, senlatviešu tradīciju kāzām. Bet kā ir tad, ja mēs precamies baznīcā? Plīvurs nav tāds kā teju obligāts pasākums, ja neesmu stāvoklī/nav jau bērni un precos pirmoreiz?
rutuxs
27.03.19. 11:24
Forestlady
Tu jau arī runāji par tradīcijām. Ziedu vainags ir tas pats meitu simbols. Baznīcai ir pilnīgi vienalga, vai tev ir vai nav plīvurs. Tas nav obligāts aksesuārs. Ir pāri, kuri baznīcā laulājas tautas tērpā. Man labāk patīk skaists ziedu vainags bez plīvura.
Lūk te vispār nekā nav. Tik skaists matu sakārtojums:
http://www.augstrozesbaznica.lv/lat/laulibu_iesvete/
Forestlady
27.03.19. 12:00
Njaa.. tagad grūti izdomāt paliek. :D No vienas puses man patiktu labāk būt tādai "dabas" līgaviņai, ar ziedu vainadziņu, nekuplu kleitu. Šķiet, ka plīvurs izbojātu visu šo skatu. Bet, no otras puses, vainagus jau liek katru gadu Jāņos, ik pa pieciem Dziesmusvētkos, un sanāk, ka vienīgais aksesuārs kas līgavu padara par līgavu (neskaotot kleitu), ir tas plīvurs... :/
rutuxs
27.03.19. 12:13
Daudzām sievām nepatīk aubes un Dziesmu svētki man asocējas ar vecmeitu salidojumu, jo tur galīgi neskatās vai sieva vai meita. Senos laikos vainagu sievas lika tikai Jāņos un tad arī virs lakata vai aubes. Ne velti tautas dziesma ir /No tālienes nepazinu kura sieva, kura meita/ visām zāļu vainadziņš. Es taisītu kuplu, baltu vainagu. Ne jau tikai vplīvurs līgavu padara par līgavu. Kur kleita, ziedu pušķis, vainags? Un galu galā tu pati esi līgava.
Lola23
28.03.19. 17:34
Kāzu datums: 23.08.2018
Es jautāju mācītājam, viņš mums ļāva laulāties bez plīvura. Neesmu nevainīga, plīvuri arī nepatīk kā izskatās, tāpēc neredzu jēgu likt