FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Kāzu apraksti un bildes

Latgaliešu kāzas trīs dienu garumā

A
Amante 27.07.10. 21:18 | Kāzu datums: 02.07.2010

2.jūlijs, 2010
Kāzu ceremonija – Izvaltas baznīcā, svinību turpinājums - vietējā tautas namā, vedēji – mūsu draugi.
Ideāls rīts lauku mājās ... zied liepas, ar vedējmāti braucam pie frizieres (lieki piebilst, ka nebiju iepriekš ar viņu tikusies un pat pārrunājusi, kur nu vēl izmēģinājusi savu kāzu frizūru) un, ieraugot savu šīs dienas pagaidām svarīgāko „palīgu”, es apmulsu, ieraugot sportiski ģērbtu ļoti puicisku notetovējušos sievieti – domāju, ka tās ir beigas, jo kā gan tāds cilvēks var mani pārvērst romantiskā būtnē, taču – zelta rokas un profesionalitāte mani pārsteidza ... tad burvju mājiens stundas garumā pie stilista un biju gatava ļauties kāzu dienas lidojumam. Tradīcijas paliek tradīcijas – pēc līgavas izpirkšanas un neilgā brauciena uz blakus pagasta baznīcu, teicām „jā” viens otram. Mendelsona maršs ērģeļu pavadījumā, ejot laukā no baznīcas, ziedlapiņu lietū izraisīja skudriņu skrējienu pa visu ķermeni. Apsveikuma runas un sveicieni, šampanietis ... un svinības var sākties! Pa ceļam Bērnības tilta pārbaudījumi, tad Aglonas maizes muzejs ar dievīgu muzeja vadītāju (latgaliskas izdarības, humors, aizrautība un dzīves gudrības – tas viss viņai dabas un dzīves dots), ļoti garda rudzu maizīte, šmakovka, fotosesija mūsu fotogrāfa Ērika Bērziņa vadībā, vēl pāris tilti ar pārbaudījumiem dzīvei, un nonācām vārtu valstībā – vienos meklēja jauno saimnieci, otros – extra slaucēju un trešajos – vēlēja laimes jaunajam pārim. Vakara gaitā mūsu labāko vedēju un viesu tosti un laimes vēlējumi, mūsu vēlējums vecākiem – dziesma, pirmais valsis, vedējmātes zagšana, mičošana, foto stūrītis, vedējtēva gatavotā fantastiskā kāzu kūka, atsaucīgie muzikanti „Pusbrāļi” no Varakļāniem (kuri nevarēja saprast, kas tās par kāzām, kur 5:00 no rīta vēl ir dejot un dziedāt gribētāji) un „Sapnis vasaras naktī” (vedēju pārsteigums) - pēc mičošanas iespēja pabūt divatā putnu dziesmu, šampanieša burbuļu un dienas piedzīvojumu apreibinātiem – paldies Jums, mīļie, tas bija tieši tas, kas tobrīd bija vajadzīgs! Superīga nakts! Otrās dienas rīts ar veselu baru modinātāju un „Kur tu teci, gailīti ”, pa nakti sazagto mantu izsole „Bluķis” (efektīvs veids kā izsolīt - kādu no nenopirktajām vai neiemainītajām mantām sacirst gabalos uz bluķa, par nākamajām tiek solīts daudz ātrāk un vairāk), sporta spēles un pelde, vakarēšana, sarunas un dziesmas pie ugunskura, kārtējā foto sesija, dažiem – peldes mēnessgaismā un daudz kas cits ... tā bija mūsu diena! Ne ko pielikt, ne ko atņemt – īstas latgaliešu kāzas triju dienu garumā! Esam laimīgi un starojoši!Lai arī jums izdodas!

4 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
jamaica 29.07.10. 23:32 | Kāzu datums: 10.07.2010

Vēlu visu, visu to labāko jūsu laulības dzīvītē! :)

V
Vin:) 06.08.10. 15:03 | Kāzu datums: 24.07.2010

Jūs tiešām starojat laimē - un lai tā ir ne tikai kāzu dīenā, bet arī vienmēr :)

DAKA 06.08.10. 16:23 | Kāzu datums: 18.07.2009

Īsi un kodolīgi, bet tajā pat laikā bezgala mīļi. Super, lai tas prieks, laime un visas košās izjūtas pavada Jūs vienmēr :)

S
Seene 02.11.10. 11:07 | Kāzu datums: 29.07.2015

Apsveicu jūs, smukie un mīļie! :)man prieks, ka jūsu skaistais notikums izdevies uz urrā! :) malači!