FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu apraksti un bildes

Projekts "Kāzas.lv"

durvjupele
06.09.07. 14:45
Kāzu datums: 25.08.2007

Kāzām gatavojāmies lēnā garā nedaudz ilgāk par gadu, bet tikai pēdējos divos mēnešos gatavošanās uzņēma patiesi aktīvu tempu. Sākotnēji šķita – vēl tik daudz laika, vēl mēnesis… Un pavisam pēkšņi izrādījās, ka klāt jau pēdējā pirmskāzu diena!
No rīta aizvedām mantas – alkoholu, visu nepieciešamo atrakcijām, dāvanas utt. - uz svinību vietu Jaunpils pilī, pārrunājām atlikušos sīkumus ar vedējiem, tad devāmies atceļā uz Rīgu, konstatējot, ka pirmskāzu satraukums pamazām sasniedz apogeju – tāda sajūta, it kā vilciens, kurā tu esi iekāpis, lēnā garā līdz šim pukšķinājis uz priekšu, bet nu piepeši uzņēmis tādu ātrumu, ka no tā vairs nav iespējams izlēkt, un neatturami rauj tevi nezināmā virzienā.
Mājās vēl pēdējie darbi – un tad jau klāt brīdis, kad vīram jāpako mašīnā kāzu uzvalks, kāzu ceļojuma somas un jādodas uz laukiem, kur atšķirtībā no manis tik pavadīta pēdējā nakts pirms kāzām. Es savukārt dodos uz skaistumkopšanas salonu veikt vēl pēdējās procedūras.
Vakarā kārtējo reizi buros cauri kāzu forumiem internetā, pārbaudu laika ziņu mājas lapas, kuras katra sola kaut ko citu, kamēr ap pusnakti tomēr saprotu, ka laiks likties gulēt. Iedzeru nervu zāles, tomēr vēl vismaz stundu mētājos pa palagiem – te karsti, te auksti, sirds dauzās…
Acīmredzot tomēr esmu iemigusi, jo septiņos no rīta mani uzrauj modinātājs. Parasti ap šo laiku esmu vēl miega pilna, bet šoreiz acis uzreiz platas, vienīgā doma – tā diena ir klāt! Skats uz logu – pelēks un nomācies. Kamēr mazgāju matus, draudīgais pelēkums aiz loga sācis arī līt, turklāt riebīgi blīvi un necaurskatāmi… Garastāvoklis zem nulles, bet nav laika sēdēt un skumt. Pusdeviņos jau klāt friziere ar milzu koferi. Kamēr uz manas galvas top visai sarežģīts veidojums, ierodas arī fotogrāfe un grima meistare. Trīs meitenes tādā kā visas pasaules sievietes vienojošā pirmskāzu eiforijā rūpīgi iepurina mani kleitā, pēc tam skaistumkopšanas darbi turpinās jau uz diviem gaņģiem – kamēr friziere ar lokšķērēm cirto pakausi, grima meistare ar otām un krāsām apstrādā manu seju.
Frizūras izveide manu spītīgo matu dēļ aizņem vairāk, nekā cerēto stundu, tāpēc sāku nervozēt. Toties līdz ar fotogrāfa ierašanos ir noskaidrojies laiks! – aiz loga spirgts vējš dzenā mākoņus, un atbrīvo zilu debesu gabalus!
Lejasstāvā jau pulcējas viltotās līgavas, ko māte sarunājusi izpirkšanas procedūrai. Tur nu plīvo palagi un no aizkariem sameistaroti plīvuri, tiek mainīti matu dekori, visi smejas un runā cits caur citu, kamēr es, līgava, viena pati nervozi skraidu pa augšstāvu.
Viltoto līgavu trio visā krāšņumā.:)

Skatīt ziņojumus:
durvjupele
11.09.07. 21:44
Paldies! Un jums visu to pašu! Tev bija ļoti skaistas bildes, īpaši tā ar lietussardziņu.:)
durvjupele
12.09.07. 18:46
Dabūju arī retro bildītes! Te viena, kur pozējam pie Kurzemes sētas Brīvdabas muzejā - a'la saimniekpāris no 19. gadsimta.:)
agam
13.09.07. 12:09
Kāzu datums: 20.07.2007
Ārkārtīgi skaists apraksts!Un, ļoti skaists pāris! Laimi Jums visu turpmāko kopdzīvi! :)
durvjupele
13.09.07. 13:29
Mīļš paldies!:)
Anii
13.09.07. 16:21
Kāzu datums: 07.07.2007
Pievienojos iepriekš teiktajam, tiešām ļooooti stilīgi un oriģināli, apbrīnoju jūsu radošo pieeju! Un nu Bruņinieks ir pie savas Princeses, un viņi dzīvos ilgi un laimīgi!!! Tiešām - pa skaisto, kā pasakā!!!! Viduslaiku RŪGTS!!!
durvjupele
13.09.07. 17:47
Paldies! Hm, tagad iedomājos, nez vai viduslaikos tādu Rūgts! maz sauca? Liekas, ka ne... Mūsu viesiem gan viss nemitīgi bija rūgts - zupa, siltais, deserts, pat otrā rīta kafija bija traki rūgta!:)
lapšuks
14.09.07. 02:06
Skaisti! Romantiskaakais kaazu apraksts, ko naacies lasiit! Esiet laimiigi arii turpmaak!
durvjupele
14.09.07. 11:42
Sirsnīgs paldies par labiem vārdiem!
Derbija
14.09.07. 14:09
Kāzu datums: 01.03.2008
Ar lielu interesi apluukojui bildiites un izlasiiju kaazu aprakstu,rodas sajuuta,ka viss notika kaa peec scenaarija ar lielu romantikas devu,lai arii dziivee jums netruukst shiis romantikas un patiesas iistas miilestiibas vienam pret otru!
durvjupele
14.09.07. 14:22
Paldies! Zini, interesantākais tas, ka lielāko daļu šīs romantikas paši nebijām ne plānojuši, ne iecerējuši, daļa atgadījās dabiski (kaut vai tā varavīksne - pasūtījuši nebijām:), daļu mūsu labā gatavoja citi (viduslaiku kāzas, mūziķu atvadu koncerts). Tagad domāju, ka galvenais, pašiem būt romantiskā noskaņojumā un ar pateicību pieņemt, visu, kas notiek. Ja ir sīki izstrādāts scenārijs "pēc punkta un paragrāfa", tad varbūt pat nav tik interesanti.
durvjupele
15.09.07. 00:19
Vēl viena bildīte - vēlu naktī mūsu fantastiskajā viduslaiku istabiņā...
Rutiņa
15.09.07. 13:09
Tāda samiegojusies līgava!:)
anminka
15.09.07. 13:36
Kāzu datums: 21.07.2007
kā jau viduslaikos...
bailes, nevainība, satraukums, nogurums , pārdomas...
sēž un gaida savu stundiņu.

p.s.neņem ļaunā...pajokoju.
starpcitu, ja nemaldos tajos laikos līgavai vajādzēja kāzu dienā tik daudz raudāt, lai lakatiņš būtu slapš-īpaši pēc vainaga noņemšanas.bet tajos laikos tak dikti lieli tie lakatiņi bija...
durvjupele
15.09.07. 22:22
... vai arī slaucīt degunu piedurknē!:)
Par viduslaikiem nemācēšu teikt, bet kāzās vēl tagad līgavu raudāšana bieži vien ir neatņemama sastāvdaļa. Es gan saraudājos tikai baznīcā, kāzu naktī ne - ko tur ies daudz no sava vīra baidīties?:)
lapšuks
18.09.07. 12:25
Bet tev jau vainadzinjsj te veel nemaz nav nonjemts!:)
durvjupele
20.09.07. 12:23
Vainadziņš, nevienam nemanot, bija nozudis otrās dienas rītā.:)
durvjupele
04.10.07. 01:03
Tikko atgriezāmies no medusmēneša. Ieturot stilu līdz galam, bijām aizceļojuši uz karaļa Artūra zemi - Velsu. Vienā vārdā, pasakaina un, paldies Dievam, tūristu neapsēsta zeme.:)
Bildē - 13. gadsimta Caenarvon pils. Izskatās kā uzgleznota, bet ir īsta.:)
kikuce
04.10.07. 09:15
Ļoti jauki!Daudz laimītes jums turpmākajā dzīvē!!!
aguciz
04.10.07. 09:42
Kāzu datums: 19.10.2007
Visi jau ir izteikuši savu sajūsmu par aprakstu, un vēlējuši daudz laimes sadzīvē, kam es noteikti pievienojos :) taču atšķirībā no citiem, es ne tikai izjutu Tavas sajūtas (spilgtā stāstījuma dēļ), bet arī acis saslapināju deviņos no rīta sēžot darbā :D:D
Iespējams, ka dēļ tā, ka pašai kāzu diena nāk ar joni virsū.. un tāpēc tik sakāpināta uztvere..

Papildinājums nevietā, bet vai Tavs vīrs nav Krājbankā strādājis? :))
Harmony
04.10.07. 09:58
Es arī lasu un priecājos, cik jums ir viss bijis pārdomāti, mīļi un skaisti. Jūs esat riktīgi malači!!! Lai arī turpmāk viss izdodas tik jauki :)