FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Kāzu apraksti un bildes

Projekts "Kāzas.lv"

durvjupele
06.09.07. 14:45
Kāzu datums: 25.08.2007

Kāzām gatavojāmies lēnā garā nedaudz ilgāk par gadu, bet tikai pēdējos divos mēnešos gatavošanās uzņēma patiesi aktīvu tempu. Sākotnēji šķita – vēl tik daudz laika, vēl mēnesis… Un pavisam pēkšņi izrādījās, ka klāt jau pēdējā pirmskāzu diena!
No rīta aizvedām mantas – alkoholu, visu nepieciešamo atrakcijām, dāvanas utt. - uz svinību vietu Jaunpils pilī, pārrunājām atlikušos sīkumus ar vedējiem, tad devāmies atceļā uz Rīgu, konstatējot, ka pirmskāzu satraukums pamazām sasniedz apogeju – tāda sajūta, it kā vilciens, kurā tu esi iekāpis, lēnā garā līdz šim pukšķinājis uz priekšu, bet nu piepeši uzņēmis tādu ātrumu, ka no tā vairs nav iespējams izlēkt, un neatturami rauj tevi nezināmā virzienā.
Mājās vēl pēdējie darbi – un tad jau klāt brīdis, kad vīram jāpako mašīnā kāzu uzvalks, kāzu ceļojuma somas un jādodas uz laukiem, kur atšķirtībā no manis tik pavadīta pēdējā nakts pirms kāzām. Es savukārt dodos uz skaistumkopšanas salonu veikt vēl pēdējās procedūras.
Vakarā kārtējo reizi buros cauri kāzu forumiem internetā, pārbaudu laika ziņu mājas lapas, kuras katra sola kaut ko citu, kamēr ap pusnakti tomēr saprotu, ka laiks likties gulēt. Iedzeru nervu zāles, tomēr vēl vismaz stundu mētājos pa palagiem – te karsti, te auksti, sirds dauzās…
Acīmredzot tomēr esmu iemigusi, jo septiņos no rīta mani uzrauj modinātājs. Parasti ap šo laiku esmu vēl miega pilna, bet šoreiz acis uzreiz platas, vienīgā doma – tā diena ir klāt! Skats uz logu – pelēks un nomācies. Kamēr mazgāju matus, draudīgais pelēkums aiz loga sācis arī līt, turklāt riebīgi blīvi un necaurskatāmi… Garastāvoklis zem nulles, bet nav laika sēdēt un skumt. Pusdeviņos jau klāt friziere ar milzu koferi. Kamēr uz manas galvas top visai sarežģīts veidojums, ierodas arī fotogrāfe un grima meistare. Trīs meitenes tādā kā visas pasaules sievietes vienojošā pirmskāzu eiforijā rūpīgi iepurina mani kleitā, pēc tam skaistumkopšanas darbi turpinās jau uz diviem gaņģiem – kamēr friziere ar lokšķērēm cirto pakausi, grima meistare ar otām un krāsām apstrādā manu seju.
Frizūras izveide manu spītīgo matu dēļ aizņem vairāk, nekā cerēto stundu, tāpēc sāku nervozēt. Toties līdz ar fotogrāfa ierašanos ir noskaidrojies laiks! – aiz loga spirgts vējš dzenā mākoņus, un atbrīvo zilu debesu gabalus!
Lejasstāvā jau pulcējas viltotās līgavas, ko māte sarunājusi izpirkšanas procedūrai. Tur nu plīvo palagi un no aizkariem sameistaroti plīvuri, tiek mainīti matu dekori, visi smejas un runā cits caur citu, kamēr es, līgava, viena pati nervozi skraidu pa augšstāvu.
Viltoto līgavu trio visā krāšņumā.:)

Skatīt ziņojumus:
anminka
06.09.07. 15:52
Kāzu datums: 21.07.2007
princesīte!
viss ieturēts stilā!
laimi jums!
durvjupele
06.09.07. 15:56
Paldies par jaukiem novēlējumiem, jums to pašu!:)
Pēdējā ceremonijas posmā mūs ved uz pils balkonu, kurā jādod mīlas zvērests un kopīgi jātukšo milzīgs, senlaicīgs „mīlas dzēriena” biķeris
mazulīte
06.09.07. 15:57
Kāzu datums: 07.07.2007
īsta princese...skaisti!!! :)
lai mīlestība vienmēr jūs vieno!!! :)
durvjupele
06.09.07. 16:00
Svinību zālē mūs jau gaida vedēji, kas pie ieejas uzrīkojuši vēl vienu pārsteigumu – no trim uz grīdas izklātiem dvieļiem jāizvēlas mīlestības, uzticības vai pārticības ceļš turpmākajā dzīvē. Izvēlamies „ apvienot visus ceļus vienā!
durvjupele
06.09.07. 16:04
Un tad jau sēžamies pie krāšņi dekorētā galda. Izgleznotās velves izgaismotas, balti galdauti līdz pat zemei, ziedu dekori pie svečturiem sienās un ziedu arka aiz mūsu mugurām, muzikanti nišā – arī viduslaiku tērpos.
durvjupele
06.09.07. 16:08
Beidzot tiekam arī pie ēšanas!:)
durvjupele
06.09.07. 16:12
Pēc siltā ēdiena vedējmāte ceļ visus kājās - pirmais valsis! Iekšēji esmu nobažījusies, kā nodejošu ar visu šo nemitīgo vīna dzeršanu pēdējās stundas laikā, bet, kā par brīnumu, sanāk itin gludi, visi pārējie sastājušies aplī ap mums, un tad jau pa vienam iesaistās arī citi pāri.
Africa
06.09.07. 16:13
Kāzu datums: 21.07.2007
pils pagrabā ir tāda štelle vēl kā jaunās sievas tikumības josta, nepiemērīji?:)
durvjupele
06.09.07. 16:18
Tad pāri pa vienam sāk nozust blakus telpā, kur iekārtots improvizēts antīks fotosalons – iespējams pēc patikas izvēlēties vecmodīgas cepures, šalles, somiņas un pat parūkas, un iemūžināt sevi uz seno velvju, sveču un kamīna fona. Šo iespēju nu metas izmantot visi pēc kārtas, un varam tikai ķiķināt par veidiem, kā dažs labs saposies un kādas pozas tiek izvēlētas skaisto mirkļu atcerei!:)
Šādi uzposāmies mēs.:)
durvjupele
06.09.07. 16:22
Bija, bija tā josta, es muku, lai mani viņā neiespundētu.:) Visu jau nevar aprakstīt, tikai dažus spilgtākos momentus.:)
Turpinu stāstu!
Īsi pirms pusnakts nez no kāda avota paklīst baumas, ka tiekot gatavota līgavas zagšana, tāpēc profilaktiskos nolūkos tiekam ar līgavaini sasieti kopā ar mātes dāvāto Lielvārdes jostu. Tas gan netraucē mums tā sasietiem nodejot vēl dažu labu deju!
durvjupele
06.09.07. 16:25
Klāt arī pusnakts, vedēji aicina pagalmā. Tas izgaismots ar degošām lāpām un svecēm, uz bruģa – rožu ziedlapiņu sirds, mūs nostāda tās viducī, apkārt viesi ar svecītēm. Vedējmāte lasa Rozes zvērestu, kura laikā apmaināmies rozēm. Solāmies ik reizi, kad būsim otru sāpinājuši, nolikt zināmā vietā rozi kā zīmi, ka joprojām mīlam viens otru. Fonā klusi skan mūziķu izpildītās senās melodijas – tie ar visiem instrumentiem ierīkojušies pagalmā gabaliņu tālāk. Tad kopā ar viesiem nodziedam „Nāk rudentiņis”, pasniedzam vecākiem dāvanas un aicinām visus uz šampanieti – galds klāts turpat svecēm izgaismotajā pagalma arkādē.
durvjupele
06.09.07. 16:28
Šampanietis tiek pasniegts kopā ar speciāli sarūpētu kārumu viduslaiku gaumē – grauzdētām mandelēm. Torte savukārt gaida bāra telpā, - apaļa biskvīta un krēma torte, rotāta šokolādes sirdīm un augļiem.
06.09.07. 16:29
Tik interesants un aizraujošs apraksts!!! Pilnīgi iejutos Tavās emocijās! :) Laimīti jums!!!!!
durvjupele
06.09.07. 16:32
Kulturālo mūziku pēc pusnakts nomainījuši šlāgeru ritmi un lustīga lēkāšana. Vedējiem pūrā arī atrakcijas – tiek rīkota izsole, kurā piedāvāti tādi vērtīgi priekšmeti kā „franču smaržas” (dihlofoss), „neredzamais tērps” (drēbju pakaramais), „vecpuiša svečturis” (pudele), „medību ierocis” (utu ķemme) utt. Seko mēmais šovs, kurā dalībniekiem bez vārdiem jāilustrē tādi teikumi kā „Man salūza dators un nedarbojas pele” un „Vai šeit var nopirkt svaigu pienu?” Un, protams, vienmēr aktuālā balonu deja!
durvjupele
06.09.07. 16:33
Dejojam pāros un riņķos, manu kluso līgavaini ne pazīt, kājas vairs neklausa, izlecam pagalmā un turpinām tur… Visbeidzot attopamies, četros no rīta bezspēkā sēžot uz mūra apmales pie lielgabala un lūkojoties patiesi brīnumaini zvaigžņotās debesīs. Kāzu diena pagājusi…
Brokastu galds klāts tai pašā zālē, lielākā daļa viesu jau priekšā, mūs sagaida ar ovācijām, brokastis ir bagātīgas, neizpaliek arī pa kādam „rūgts”. Pasniedzam vedējiem un palīgiem nelielas pateicības dāvaniņas, izsaiņojam mums sadāvināto un tad jau pienācis laiks atvadīties. Viesi cits pēc cita dodas prom, bet vēl pēdējo pārsteigumu sagādā vijolniece un obojiste, kas pils mūros sarīko vēl nelielu brīvdabas koncertu ar senām īru un ķeltu melodijām.
chiepa
06.09.07. 16:35
Kāzu datums: 24.08.2007
ne tikai teerpaa stils ietureets, bet arii visaas kaazaas kopumaa! Super! un staasts tik interesanti un miilji izstaastiits!!! lai jums miilas un laimes pilna kopeejaa dziiviite! :)
durvjupele
06.09.07. 16:35
Dodoties kāzu ceļojumā, mūs vēl pārsteidz neliela, spēcīga lietusgāze, bet pēc tās debesis izrotā fantastiska dubulta varavīksne...
durvjupele
06.09.07. 16:37
Mīļš paldies visiem par labiem vārdiem un laimes vēlējumiem! Visu, protams, nav iespējams aprakstīt, bet gribējās mazliet dalīties šai notikumā ar jums!:)
06.09.07. 16:37
Pasakains apraksts, pasakains pāris, pasākums...nepamet tā klātesamības sajūta :)

Novēlu Jums mūžīgu kopādziedāšanu, kopādejošanu pa dzīvi, pārvarēt visus ērķšķus.

Skatījos bildi par tiem dvieļiem un atcerējos, ka 'mēs abi karojām, jo es gribēju iet visus trīs, bet vīrs tikai naudas ceļu...tad nu man tā arī iet - sarunas tika ap naudu, strīdi tikai ap naudu....

Galvenais pildiet Rozes zvērestu :)
Kristiņa
06.09.07. 16:46
Kāzu datums: 02.08.2008
Skaists,salīdzinoši izvērsts mīlestības romāns.Tiešām jauki un skaisti :)))
Laimi un kalēja piesolītos 6. bērniņus Jums ;)