FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Šos varu ieteikt...

Lieliska ideja netradicionālam kāzu laikam

Danonky 19.09.16. 16:02 | Kāzu datums: 10.09.2016

Mums viss notika ļoti ātri. Neskatoties uz to, ka doma par kāzām ielavījās pirms gada, un pirmo reizi ar vedējiem tikāmies aprīlī, viss notika ļoti strauji: no kāzu datuma izdomāšanas līdz kāzām pagāja apaļi 2 mēneši. No sākuma liekas, ka baigi ātri un nevar visu saplānot, bet var. Bet tās būs neparastas kādas nedēļas vidū. Bet par visu pēc kārtas.
Kad tikāmies aprīlī, vedējus informējām, ka precēsimies oktobrī un līdz nākamajai tikšanās reizei mums ir jāizdomā koncepts, kādā vēlamies savas kāzas. Ekonomiska būdama izdomāju, ka vēlos jautras, brīvas kāzas ar zviedru galdu, terases veida būvē, kur nav stīvie baltie galdauti un ierastās tradīcijas. Kā plusu tam saskatīju to, ka varēs aicināt visus, ko vēlamies, jo telpa ir neierobežota un ēdiens lētāks. Protams, konstatējām, ka šādam konceptam oktobris ir ļoti riskants pasākums, tāpēc kāzas nolēmām svinēt septembrī (mēnesi agrāk). Par to informējām vedējus, kad tikāmies jūlijā. Par to, ka visi normālie viesu nami jau tiek aizrunāti gadu uz priekšu, mums ne prātā tajā mmentā neienāca. Apzvanot vairākus viesu namus, konstatējām, ka visas septembra sestdienas ir aizņemtas. Paskatoties mēness kalendāru konstatējām, ka vienīgais reālasi datums, kad varētu kāzas svinēt ir 13. septembris - otrdiena. Tā kā abiem pret 13. datumu iebildumu nav, nolēmām, ka arī otrdienai nav ne vainas, jo "kurš gribēs, tas tiks, bet kurš negribēs - vienmēr atradīs attaisnojumu". Tikai aizmirsām vienu lietu - par to painformēt un laikus saskaņot ar vedējiem, kas ir ļoti aizņemti plusā auklē nepilnu gadu vecu bērniņu.
Tā kā datums un diena ir neierasti, kā arī par saviem plāniem precēties bijām informējuši tikai nelielu daļu pašu tuvāko draugu, tad izsūtījām Facebook "date saving" sludinājumu. To vedēji izlasīja tikai pēc 2 nedēļām ar jautājumu: tiešām otrdien?
Par to, ka diena ir īstā, liecināja vairāki faktori:
1) mēs dabūjām viesu namu, kurā "iemīlējāmies" no pirmā acu skatiena. Pat citus neapskatījāmies. Tās bija Springšļu dzirnavas. Otrdienā viesu nams bija lētāks un brīvs. :) Saimniece superīga, viesu nams skaists. Pat nebiedēja tas, ka no mūsu dzīvesvietas līdz tam bija 2-2.5h brauciens;
2) brīvs bija arī dj Jānis Fabriks, par kuru biju lasījusi tikai pozitīvas atsauksmes un nenācās vilties, ņemot vērā to, ka viņa pieprasītā cena bija ievērojami zemāka kā citiem;
3) arī floriste Iveta Kokmane atsaucās mūsu aicinājumam un visu izdarīja ļoti skaisti;
4) ēdinātāji mums bija CATA no Cēsīm, kas atbilda visiem priekštatiem par labu ēdināšanu, jo ēdiens bija gaumīgi noformēts un pēc viesu teiktā - ļoti garšīgs. Ēdiens pietika visiem un ļoti forši ir tas, ka nepalika daudz pāri, lai gan ēdām divas dienas;
5) kūku pasūtījām no Siguldas "Kūkas gardas", kas bija lētāks un ne sliktāks variants par "Mājas kūkas", kas ir izslavētāks. Amanda bija atsaucīga, sarakste notika e-pastā un izpildīja visas mūsu vēlmes. Sarunājām arī nopirkt kūku paraugus. Viņa taisa arī gardus makarūnus, popkakes un zefīrus, līdz ar to arī saldumu galdu kompletējām no viņas piedāvājumiem. Mājaslapa un facebook konts ir pievilcīgs, kas mūs arī uzrunāja.

Par fotogrāfiem un video puišiem pagaidām viedoklis nav, jo produkts vēl nav gatavs.

Vai mēs nožēlojam ,ka kāzas bija otrdienā? Nē, nē un vēlreiz nē. Bija viesi, kas 3dien brauca uz darbu, bet lielākā daļa bija paņēmusi brīvu dienu. Palika pat tie, viesi, kas no sākuma pa nakti nebija domājuši palikt. Ja būtu brīvdiena, kāzās būtu mazāk bērnu (kopā tie bija 10 un 60 pieaugušajiem), bet man viņi netraucēja. Vienīgi viņi varēja tikt labāk pieskatīti. Bija draudzenes, kas netika, jo nebija kur atstāt bērnus, bet nekas - uz vecmeitu ballīti bija un apsveica neklātienē. Jā, varbūt netika visi viesi, ko es gribētu redzēt, bet tas nemazināja prieku un nespēja sabojāt lielisko atmosfēru un beigās bija tieši tik daudz, lai visiem būtu kur sagulēt, lai visiem pietiktu dāvaniņas un galu galā arī uz neticējiem ieekonomējām, lai gan pēdējie labojumi viesu sarakstā bija vēl sestdien. Piezīmēšu, ka nevajag kautrēties līdz pēdējam precizēt kāzu viesus viņiem zvanot un informējot par tiem ēdinātājus.
Papildus arī ir tas, ka par visu ir jāinformē iesaistītās personas, jo tas, kas mums lielas pašsaprotams, citiem nav saprotams. Un jo vairāk cilvēki par to zinās, jo ir lielāka garantija, ka viss tiks izdarīts godam, jo viens otru uzpasēs. :)

Tiem, kas vēl domā par kāzu mēneša izvēli, varu teikt, ka septembra pirmā puse ir ļoti labs variants, jo satistiski līdz 15. septembrim ir ļoti labs laiks, šogad septembris bija labāks kā vasara. Uzvalku, kurpes un apģērbu otrai dienai mēs dabūjām par ļoti labām cenām, jo augusts ir akciju laiks. Arī viss palīgpersonāls (foto, video utt.) nav tik noslogoti. Otrdienās nav konveijers ne baznīcā ne zaksā. Visi apskates objekti ir brīvi no citiem kāziniekiem.

Iesaku izmēģināt ko nepierastāku un viss Jums izdosies!

Lai ilgi un laimīgi! :):)
 

0 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši