FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Dzimtsarakstu nodaļas izbraukumi

S
Softiņš 22.12.14. 13:37 | Kāzu datums: 04.07.2015

Bijām izplānojušis savu kāzu dienu, bet labi, ka pirms braukšanas rakstīt iesniegumu sazvanījos ar dzimtsarakstu nodaļu, jo izrādās, ka izbraukumu laulības tiek organizētas tikai no rītiem, savukārt pēcpusdiena ir atvēlēta tikai laulībām dzimtsarakstu nodaļā. Lieki piebilst, ka mūsu sapnis par ceremoniju ir sabrucis, jo īsti alternatīvas nav- pilsētā ir tikai viena dzimtsarakstu nodaļa. Vai arī jums ir bijusi līdzīga situācija? Ja jā, kā tikāt galā? Vai atteicāties no izsapņotajām kāzām un laulājāties dzimtsarakstu nodaļā?

13 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Dīīī 29.01.15. 15:50 | Kāzu datums: 04.09.2014

Ja plāno laulību ceremoniju brīvā dabā, tad jānoskaidro, kurā administratīvajā teritorijā atrodas izvēlētā ceremonijas vieta. Un dokumenti jāiet iesniegt uz attiecīgās teritorijas dz.nodaļu. Dz. nodaļa ir tiesīga laulāt tikai savas administratīvās teritorijas robežās, kas nozīmē, ka, piemēram, dz. nodaļas darbiniece no Rīgas nevar Jūs salaulāt Ventspilī. Šādos gadījumos ar dz. nodaļas darbiniecēm nevar neko "sarunāt", jo tāda ir likumdošana.

E
Ehz_forshaa 16.01.15. 21:56

Man bija teikuši, ka jāiet uz tā novada DzN. Bet tepat kkur sarunās lasīju, ka tas atkarīgs no DzN darbiniecēm, iespējams, ka viņas savu darbu izdarīs arī cita novada teritorijā ;)

K
KristyM 16.01.15. 21:05

Man tāds iespējams pastulbs jautājums - ja precas ārā,vai jāiet uz tuvāko DzN,kas ir tai vietai,vai var uz jebkuru? :)

r
rit@ 09.01.15. 11:03 | Kāzu datums: 06.06.2015

Es Tev ieteiktu sazināties un mēģināt aizrunāt jau laicīgi dzimtsarakstu nodaļu, jo man bija situācija - pateica, ka vairs nevar 6. jūnijā, viss esot pilns, bet viss pārējais jau aizrunāts. beigās viss beidzās labi, bet nācās izmantot viltības, lai tiktu pie kārotā.
Laulības būs Jelgavā, Ģederta Eliasa muzejā.
Tagad ir nākamā bēda - viesu nama saimniece teica, ka iepriekšējā naktī būs vēl vienas kāzas, līdz ar to, es varu rotāt zāli tikai kāzu dienas rītā!!! Stress ir neizbēgams!

B
Buciic 09.01.15. 08:48

Vēlos piemetināt, ka ārā uztaisīt ceremoniju ir noteikti dārgāk kā iekša zaksa telpā. Dzimtsarakstu nodaļas, bieži vien telpu jau ir kaut kādā veidā saposošas (ziedu kompozīcija uz galda, citreiz ir lielās kompozīcijas uz statīva) un zaksā (vismaz tās ceremonijas uz kurām es esmu bijusi) uz vietas ir kāds, kas muzikāli kaut ko dara (vienā bija vijolnieks, otrā dziedāja trio un spēlēja klavieres, trešajā spēlēja ērģeles).

Taisot pašiem jādomā par mūziku, par noformējumu, sēdvietas viesiem, vislabāk būtu padomāt par nojumi, lietus gadījumā (vismaz zaksa papīri nesalīs). Papildus izmaksas noteikti būs lielākas! Ja nauda nav problēma, tad noteikti var taisīt arī ārā.

Mums bija āra ceremonija pie Mežotnes pils.

c
chocco 09.01.15. 02:16 | Kāzu datums: 25.07.2014

Meitenes, nevajag piekāpties zaksa tantēm, viņas negrib izbraukt no dzimtsarakstu nodaļas. Mūs arī mēģināja atrunāt,lai precamies zaksā, bet mēs spītīgi teicām ka gribam ārā lai tur vai kas.
Beigās viņas piekrita, jo cik zinu, tad dzimtsarakstu nodaļai ir arī jānodrošina ar izbraukumu ārpus zaksa, jo par to tiek maksāts.
Mums ceremonija nebija 10min., bet gan 1h. Notika ārā, meža ielociņā, saksafona pavadībā un baltu audumu ieskautiem krēsliem,saule, putni... Tas ir tik skaisti... Neatsakaties no saviem sapņiem..
Izbraukums izmaksā 105 euro.

J
JeLo 06.01.15. 20:58

Velos 30.juliju. Pec likuma jagaida lidz 30.janvarim. Runa ir par dzimtsarakstu nodalu... Vai nevaru kaut ka nebut "rezervet" savu dienu jau sodien? Vai kada nav saskarusies ar lidzigu situaciju? Vai ari 30.janvari celos 6:00 un braucu rinda stavet, lai ir garantija? Jau ieprieks atvainojos par mulkigo jautajumu.

d
deimija 06.01.15. 15:29 | Kāzu datums: 08.08.2015

Mums līdzīgi kā Signy, nekādu norādījumu no dzimtsarakstu nodaļas. Mums būs pēcpusdienā ceremonija, nekādas prasības par nojumi, vispār ļoti pretimnākoši un personīgi uztver katru ceremoniju, bet tas noteikti tāpēc, ka mazpilsēta un laulības ceremoniju maz.

S
Signy 06.01.15. 09:44 | Kāzu datums: 05.09.2015

Mēs jau bijām dzimtsarakstu nodaļā un runājām par to, ka būs jārīko viņiem izbraukums uz mūsu ceremonijas vietu. Neteica pilnīgi neko par to, ka tikai rīta pusē vai kādās noteiktās dienās brauc. Iespējams, tāpēc ka diezgan maza pilsētiņa un nav to precētiesgribošie tik daudz. :)

r
rit@ 05.01.15. 10:16 | Kāzu datums: 06.06.2015

Vai Jums bija noteikums, ka obligāti jābūt nojumei?

b
bali 04.01.15. 22:13

Arī mēs plānojām un organizējām ceremoniju brīvā dabā, ar laikapstākļiem viss bija lieliski :)
Pirms tam pabijām 2 dz-sar nodaļās, kuras ļoti labprāt laulā ārpus dz-sar telpām. Tas, ko mums teica - ka izbraukuma ceremonijām tiek atvēlētas konkrētas dienas (2-3 dienas mēnesī), kurās rīko tikai izbraukuma laulības. Tādēļ pirmajā iespējamajā dienā (6 mēn pirms) devāmies uz dz-sar, lai mūsu kāzu datums tiktu ielikts kā izbraukuma ceremoniju diena.

r
rit@ 29.12.14. 13:19 | Kāzu datums: 06.06.2015

Sveikas!
Arī man ir līdzīga situācija. Sākotnēji gribējām ceremoniju ārpus telpām, esam jau apskatījuši dažādas iespējas un variantus, tai skaitā citas telpas, bet šobrīd laikam jāatsakās no visa izsapņotā un jāskatās reāli - laikapstākļi tik tiešām nav paredzami, kas līdz ar to sadārdzina visu pasākumu, jo tad jāīrē nojume, ko prasa Dz.Nod.un krēsli vai kaut kādi sēžamie vecākiem, jādomā kā izrotāt utt.
Mēģināsim pārējo laiku pavadīt maksimāli ārpus telpām un cerēsim uz labu laiku.

E
Ehz_forshaa 24.12.14. 10:56

Sveika, es arī ļoti vēlējos sarakstīties ārā, bet jā, diemžēl, ļoti daudzas DzN atsakās doties ārpus telpas, jo ir liels noslogojums. Aprunājoties ar vairākām DzN un apskatot potenciālo telpu, es piekāpos un sarakstisimies telpās. Argumenti, kas mani pārleicināja:
- tās ir tikai 10 minūtes, kas sarakstoties ārā izmaksās krietni dārgāk;
- laikapstākļi nav paredzami.