FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Kāzu ceļojumā ar veco pasi - vai riskēt?

d
dancotaaja 05.08.13. 11:34 | Kāzu datums: 20.09.2013

Sveikas meitenes!
Zinu, ka šis temats tika apspriests jau iepriekš, bet gribās zināt jaunākās ziņas un pieredzi.
Tātad situācija ir sekojoša:
Mēs dodamies kāzu ceļojumā pēc 10 dienām pēc kāzām un principā mierīgi varētu saņemt jaunu pasi ar vīra uzvārdu. BET biļetes tika pirktas jau sen, uz manu veco uzvārdu. Turklāt, tā kā barucam uz Krieviju, man vēl ir jānoformē vīza. KO darīt - maksāt aviokompānijai par uzvārda maiņu biļetēs vai riskēt un braukt ar vecu pasi???? Kurā brīdi lidostā vispār pārbauda pases??? Tikai pie reģistrācijas?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
J
Julinja 20.09.13. 20:28 | Kāzu datums: 04.10.2013

Nav nevienas dienas.. :( Tā kā mums pateica, ka datu nosūtīšanu varēs atlikt, tad ceļojumu paņēmām uzreiz nākamjā dienā.. precamies 5dien, lidojums 6dien..

T
Trīspadsmit 20.09.13. 01:06 | Kāzu datums: 31.08.2013

Un tiešām nav tās dažas dienas atstātas pases nomaiņai?

Rīgā septembra sākumā nomainīju pasi pilnīgi bez rindām, arī saņēmu nekādās rindās negaidot. Lidmašīnas biļetēm vārdu nomainīja bez maksas (airbaltic).

S
Sancis-Dancis 19.09.13. 20:57 | Kāzu datums: 27.07.2013

Iesaku atrast tajā visā pozitīvo un nekādā ziņā nenožēlot izdarīto. Varbūt Jums arī vajaga no defekta uztaisīt efektu. Varbūt datumā, kurā plāno saņemt pasi ar jauno uzvārdu, uztaisiet atkāzas vai romantisku pasēdēšanu. Katrā ziņā nebaidieties nosvinēt Tava jaunā, svarīgā dokumenta saņemšanu. Svētku nevar būt par daudz un svētkiem vienmēr var atrast iemeslu ;) Vēl var uztaisīt fotosesiju ar jauno dokumentu un vīru (piemēram, izlaidumos bildējas ar diplomiem un, kādēļ gan, lai pases saņemšanas dienā to nedarītu ar pasi). Ceru, ka mani ieteikumi Tevī radīs arī citas sirdi uzmundrinošas idejas. :)

J
Julinja 19.09.13. 20:34 | Kāzu datums: 04.10.2013

Es tagad arī esmu stresā, ko lai vispār dara. :( Ja mums sākumā nebūtu pateikts, ka varēs to ziņu nodošanu atlikt, būtu noteikti ieplānojuši kādu dienu ātrāk to sarakstīšanos, vai kādu citu ceļojumu.. Nu kaut ko, bet tagad...
Nepatīk, ka sarakstīšanās brīdi tante zagsā pateiks, ka es palieku savā uzvārdā.. Sanāk arī laulības apliecība man būs ar savu uzvārdu un pēc tam vienkārši dabūšu kaut kādu lapeli, ka man mainīts uzvārds.. ;(

S
Sancis-Dancis 19.09.13. 20:19 | Kāzu datums: 27.07.2013

Vēl nenomainīju, bet nākammēnes, jā, došos uz Pasu daļu un mainīšu. Manā gadījumā defekts pārvērtās efektā, jo uzvārdu man dāvā vīrs. Un šī visnotaļ viena no emocionāli mīļākajām un sirsnīgākajām dāvanām. :)
Brīdī, kad es uzzināju, ka atlikt ziņu nodošanu par kāzām nebūs iespējams, godīgi sakot, sabēdājos un sāku pat domāt, kas mums lika tā steigties ar ceļojuma iegādi. Bet nu varu teikt- kas notiek, notiek uz labu.
Runājot par summu... 50 Ls no vienas puses ir daudz, bet no otras- priekš sirdsmiera tas nav daudz (to es izjutu dienā, kad sēdāmies lidmašīnā un devāmies prom ar harmoniju sirdī un bez liekiem uztraukumiem).

J
Julinja 19.09.13. 19:56 | Kāzu datums: 04.10.2013

Pēc atbraukšanas no ceļojuma tad mainīji uzvārdu pa 50ls?

S
Sancis-Dancis 18.09.13. 08:43 | Kāzu datums: 27.07.2013

Mums izskaidroja, ka datu sistēmas tagad esot vienotas un visa informācijas apmaiņa notiekot automātiski, tādēļ "informācijas atlikšana" neesot iespējama. Dzimtsarakstu nodaļa vēl laipni uzzvanīja Pasu daļai, lai pārliecinātos, vai 30 dienas veco pasi drīkst lietot iekšzemē, vai arī dodoties pāri robežai. Atbilde bija, ka 30 dienas attiecas tikai uz uzturēšanos Latvijā, bet vēl aicināja, lai uzzvanot robežsardzei, lai uzzinātu par iespējamajām sekām, kas varētu būt cenšoties izbraukt ar nederīgu pasi... Rezultātā mēs neriskējām- es paliku savā uzvārdā un devāmies ceļā uz Itāliju ar derīgām pasēm un mierīgu sirdi (kāzas bija sestdienā, bet ceļā devāmies pirmdienas rītā). Ja starp kāzām un ceļojumu starpā ir vismaz 2 darba dienas, tad problēmām ar pases apmaiņu nevejadzētu būt.

J
Julinja 17.09.13. 20:35 | Kāzu datums: 04.10.2013

"Realitātē ir tā, ka gan dzimtsarakstu nodaļai, gan mācītājam var palūgt, lai informē PMPL par laulībām pēdējā dienā no atļautā termiņa (2 nedēļu laikā no laulības noslēgšanas). "

Meitenes, kāda ir tā darījusi? Zinu, ka laulājoties baznīcā tā var izdarīt (paziņa darīja tieši tā), bet vai kāda tā ir darījusi arī sarakstoties dzimtsarakstu nodaļā?
Lieta tāda - kad bijām iesniegt dokumentus, dzimtsarakstu nodaļā pateica, ka varēšot to visu izdarīt. Šodien bijām atkal aizgājuši nokārtot dažas formalitātes, nolēmu pārliecināties vai mums viss paliek spēkā, man atbild, ka tomēr nē, nevarēšot.. Liekas dīvaina tāda domu maiņa, varbūt no mums pēkšņi gribēja kādu "likumīgu maksu" dabūt par šo? Vai arī tiešām tomēr nevar tā?
Ceļojums jau pasūtīts, ar nederīgu pasi tā kā bailīgi braukt..

L
Luīza 08.08.13. 12:43

Es arī esmu bijusi Krievijā..Tāpēc iesaku neriskēt un visus dokumentus sakārtot laicīgi, jo viņi tur visi ļoti, ļoti piekasīgi....


Pati braucu ar veco pasi pāris dienas pēc kāzām šogad, uz 1 nedēļu, pa Eiropas savienības valstīm, nebija nekādu problēmu. Avio biletes bija ar veco uzvārdu,tāpēc pasi tik ātri nemainīju.

Bet piem., Krievijas, ASV utt. braucieniem gan jāskatās droši vien rūpīgāk... ;)

L
Luīza 08.08.13. 12:43

Es arī esmu bijusi Krievijā..Tāpēc iesaku neriskēt un visus dokumentus sakārtot laicīgi, jo viņi tur visi ļoti, ļoti piekasīgi....


Pati braucu ar veco pasi pāris dienas pēc kāzām šogad, uz 1 nedēļu, pa Eiropas savienības valstīm, nebija nekādu problēmu. Avio biletes bija ar veco uzvārdu,tāpēc pasi tik ātri nemainīju.

Bet piem., Krievijas, ASV utt. braucieniem gan jāskatās droši vien rūpīgāk... ;)

e
elona 08.08.13. 11:28 | Kāzu datums: 22.06.2013

par pasi, man pieraksts bija uz pl. 10.0 no rīta un uzreiz jautāju vai iespējams dienas laikā dabūt. Man atbildeja, jā, pēc pl. 15.0 variet nākt pakaļ. Es biju Rīgas centrā pierakstījusies -Alunāna ielā 1.
Pasi saņēmot ari ilgi negaidīju, veiksmīgi visu izdevās nokārtot bez liekas gaidīšanas rindā. Bet tas laikam kā paveicās.

Atceros pirms gada ari vīrs mainīja veco pasi un pie jaunās tika dienas laikā.

Burvigaa 08.08.13. 10:15 | Kāzu datums: 13.07.2013

Iepriekšējais pieraksts diemžēl darbojas tikai uz pases formēšanu, vajadzētu arī uz izsniegšanu. Savādāk, lai noformētu jaunu, tikt klāt var ātri, ja pieraksties. Bet lai saņemtu, nākas gaidīt kopējā rindā ar pārējiem, nosēdēju vairāk kā stundu.

bonijaunklaids 07.08.13. 20:55 | Kāzu datums: 03.08.2013

Dodoties noamainīt pasi ir forši,ka ir pierakst (jo visādi var būt)-es gan samērā laicīgi pierakstījos.
Izdevīgāk ir uzreiz kaŗtot gan pasi gan ID- kopā izmaksā 25Ls
ja tikai pasi- 20Ls vai ja tikai ID 10Ls
http://www.pmlp.gov.lv/lv/pakalpojumi/cenradis/pases_nod.html

Uztaisa fiksi-2 dienu laikā- var iet uz Pasu daļu 1-dienās rītā...un nav izslēgts,ka varbūt pat vakarā jau var dabūt dokumentu (to gan nevaru apgalvot, bet ir dzirdēts), tik paķer līdzi laulības apliecību-ja nu dz. nodaļa, vai baznickungs nav paspējuši jau datus ievadīt reģistrā.

Ar Krieviju nevajag jokoties- esmu braukusi-viņi ir diezgan piekasīgi un skurpulozi-labāk visu nevis forumos skaidrot- bet gan uzreiz vēstniecībā, dokumentu izsniegšnas vietā un pie avikompānijas...
Ja būtu Eiropa parastā-tad vēl tā.... bet te diktam jāzumanās...
Lai veicas!!!! ;)

e
elona 07.08.13. 18:24 | Kāzu datums: 22.06.2013

Mēs braucām ceļojumā uz Bulgāriju 2 dienas pēc kāzām. Ceļoju ar veco pasi un veco uzvārdu. Nebija nekādu problēmu. Atgriežoties pēc nedeļas, aizgāju Rīgā un dienas laikā tiku pie jaunās pases. Maksa bija tā pati, 20 Ls ja nemaldos. Biju iepriekš veikusi pierkastu PMPL, no rīta uz planoto laiku aizgāju un nebija jāgaida nekādās rindās. Tā ka meitenes ir arī šāda opcija kā iepriekšējs pieraksts. :)

R
Rockn´roll_Bride 07.08.13. 17:08 | Kāzu datums: 19.07.2013

Man situaacija bija sekojosha, uz lidmashiians biljetes vecais uzvaards uz dokumenta jau jaunais , es vienakarshi paraadiiju lauliibas aplieciibu un tiku taalaak.
Un par rindaam peec pases Riigaa ir taa, mees gaajam piektidienas peecpusdienaa un mums priekshaa bija tikai 4 cilveeki, draudzene gaaja taas pashas nedeeljas pirmdienas riitaa un gaidiija divas stundas. Taa kaa nevajag iet primdienaas un darba dienu agros riitos, tad visi saskrien. Vieniigi taa kaa es njeemu piektdienaa un veco pasi man savaca, jo taa vairs nebija deriiga, ar briivdienaam pa vidu es tuseejos chetras dienas bez jebkaadiem personapliecinoshiem dokumentiem :D

W
Wikufa 07.08.13. 16:30 | Kāzu datums: 16.08.2013

Meitenes! Mes precamies 16taja (piektdiena) un 17taja (sestdiena) lidojam prom uz Turciju. Sazinajos ar ntajam iestadem, pat ar arlietu ministriju. Tiklidz jums tiek izsniegta laulibas aplieciba, ta uzreiz dati iedzivotaju registra un robezsardze neizlaizh. Tagad nacas atteikties no vira uzvarda, jopar celojuma jau samaksajam, un pienemsu jauno uzvardu pec atgriesanas.
Pirmo komentaru nemu atpakal- problemas ar pasi bus.
Bet ja nebrauc uzreuz pec kazam, pasi nomaina 2 darba dienu laika pa tiem pasiem 20ls

k
kakene99 07.08.13. 12:14

Ar pasi nevajag būt nekādai problēmai, jo skarā ar laulībam to nomaina 2 dienu laikā ...un jāsamaksa 20ls

j
juuliaana 06.08.13. 14:39 | Kāzu datums: 12.07.2013

ieteikums derīgs arī gadījumā, ja izlidos 10-tajā dienā pēc kāzām - valstī atpakaļ savu pilsoni principā nevar atteikties ielaist. PMPL ir tā pati pasu daļa - jāatrod tuvākā savai dzīvesvietai. Ieteiktu iepriekš pieteikties un mainīt pasi pēc pieraksta - nebūs jānīkst garās rindās (vismaz Rīgā tās esmu novērojusi). man liekas, ja vīza ir vecajā pasē, tad Krievijas vēstniecība izdod kaut kādu izziņu/ ielīmē kaut ko jaunajā pasē, lai apstiprinātu vīzas esamību. Droši vien labāk piezvanīt uz vēstniecību. Lai veicas!

d
dancotaaja 06.08.13. 14:02 | Kāzu datums: 20.09.2013

Paldies visām, kas atbildēja. Laikam jau mēģināsim mainīt pasi un saņemt vīzu.
Man tikai vēl šāds jautājums nav skaidrs: KUR ir jāpiesakās uz jaunās pases saņemšanu? Pasu daļā vai PMPL (un kur tas atrodas?) ???

Spicausis 05.08.13. 19:59 | Kāzu datums: 09.07.2014

Valstii iekshaa tak laizj - vinjiem galvenais, lai bilde ar skanju sapas un pasei nav terminsh beidzies :))
Kaut gan es droshi vien neriskeetu - tie paardesmit lati nav taa veerti lai sev nervus bojaatu un veel dies pas iesaistiitos diskusijaas ar Krievijas lidostu darbiniekiem kuriem visiem shkjiet ir kungja chuula un humora izjuutas nav un nekad nav bijis. Aviokompaanija gan jau nomainiis taapat vai ar mazu maksinju, bet uz jauno pasi gan laiciigi rindaa jaapierakstaas - tur shobriid ir pilniigs haoss...