FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Atsauksmes par Rīgas dzimtsarakstu nodaļām

Burvigaa 03.06.13. 14:58 | Kāzu datums: 13.07.2013

Vēlējos dalīties ar mūsu pieredzi par divām Rīgas dzimtsarakstu nodaļām. Domāju, ka tā būs vērtīga citiem jaunajiem pāriem.
Ievadam īsumā mūsu situācija - abi esam pilsoņi, man pirmā laulība, vīrietim otrā. Vēlējāmies saņemt izziņu priekš baznīcas. Likumā skaidri un gaiši rakstīts, ka dokuments par pirmās laulības šķiršanu nav jāuzrāda, ja ziņas par to ir iekļautas iedzīvotāju reģistrā. Tā kā vīrietim šī dokumenta oriģināls nav, bet pārbaudot ziņas par sevi iedzīvotāju reģistrā, figurēja statuss "Šķīries", likās, ka nekādu šķēršļu nav un izziņu varēsim saņemt jau tajā pašā dienā. Tad nu stāsta turpinājums:

1) Rīgas Ziemeļu DzN (Rūpniecības 21)
Dokumentu pieņēmēja stingri pastāvēja uz to, ka esot vajadzīgs dokuments par pirmās laulības šķiršanu. Kad aizrādījām, ka likumā un mājas lapā rakstīts kas cits, un ka ziņas tak viņi var pārbaudīt iedzīvotāju reģistrā, atrunājās, ka viņai neesot tiesības pārbaudīt ziņas par trešajām personām. Beigās izdeva uzrakstīt iesniegumu, samaksājām nodevu. Un tikai tad tante paziņoja, ka pēc izziņas nāciet pēc 10 dienām. Kad jautājām, kā tad paliek ar to šķiršanās dokumentu, atbildēja "Meklēsim!". Mans rezumē - neelastīga, nepretimnākoša un vīzdegunīga attieksme, absolūta nesadarbošanās un neieinteresētība. Tāda laikās jau pa telefonu, kad pirms tam zvanīju un interesējos, bet klātiene to vēl vairāk apstiprināja. Viņai uz galda bij konfektes un šampis laikam no iepriekšējā pāra. Secinām, ka bez kukuļa tajā nodaļā uz laipnu apkalpošanu var necerēt. Diemžēl konfektes mums līdzi nebija, tā kā mums laipni norādīja durvis un palūdza ierasties pēc 10 dienām.

2) Vidzemes DzN (Zemgaļu 1)
Atbraucu mājās, sameklēju šīs DzN telefonu un uzzvanīju. Izstāstīju, ka mums nav šķiršanās dokumenta, bet ziņas ir iekļautas reģistrā. Sieviete noprecizēja šķiršanās gadu un atbildēja, ka viss būšot kārtībā, ka viņi redzēšot sistēmā. Izziņu varēšot saņemt uzreiz. Lai droši nākot ar kvīti par valsts nodevas nomaksu (ko samaksājām Ziemeļu DzN) un viss būšot kārtībā. Kad ieradāmies uz vietas, mūs sagaidīja ļoti laipna, smaidīga blondīne, ļoti gaišs cilvēks, sirsnīga un starojoša. Soli pa solim izskaidroja, kā aizpildīt iesniegumu, kaut to nejautājām. Kamēr pildījām iesniegumu, viņa par mums abiem pārbaudīja ziņas reģistrā. Pēc 10min izziņa bija mums rokās. To pasniedzot, apsveica mūs ar saderināšanos. Piedāvāja paņemt bezmaksas bukletiņus un vecos Precos numurus, kas salikti vestibilā uz galda. Pēc šīs DzN apmeklēšanas garastāvoklis pārmainījās par 180 grādiem. Cilvēks tur ir savā vietā, mīl savu darbu, priecājas par jaunajiem pāriem, un neliek nekādus birokrātiskus šķēršļus, izmantojot savas likumā noteiktās tiesības attiecībā uz dokumentu izgatavošanas termiņiem. Piezīmēšu, ka bijām bez konfektēm un šampja un uzreiz pateicām, ka izziņa ir baznīcai un laulību viņu nodaļā neslēgsim.

Tā kā, ja jums ir jāizvēlas starp šīm abām Rīgas DzN nodalām, no visas sirds iesaku Vidzemes nodaļu. Ja laulību ceremoniju vada tā pati sieviete, un es pieņemu, ka tā arī ir, jo pieņēma viņa vadītājas kabinetā, tad arī pati ceremonija būs sirsnīga un jauka.

1 komentārs
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
a
april.v 04.06.13. 16:05 | Kāzu datums: 01.06.2013

1) Rīgas Ziemeļu DzN (Rūpniecības 21) mums bija tur. Viss patika :) Mes nenemam sampaniesa zali, jo bija daudz viesu.