FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Datuma rezervēšana dzimtsarakstu nodaļā!!

cherrya 05.10.12. 16:04 | Kāzu datums: 20.04.2013

Sveikas! Zinu ka ofociāli iesniegt dokumentus zagsā var 7 mēnešus pirms kāzām. Ir iespējams pirms tā termiņa "rezervēt" savu datumu dzimtsarakstu nodaļā?
Esmu dzirdējusi ka aizrunā jau ar zīmulīti ierakstot pat 9-10 mēn ātrāk savu datumu un laiku.. Vai tiešām tas ir reāli? :)
P.S.
Cerams, ka sapratīsiet par ko iet runa :D
Paldies izpalīdzīgās sieviņas un līgavas jau iepriekš :)

17 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
S
Serenitija 27.02.13. 14:45 | Kāzu datums: 19.07.2013

Jau vasarā rezervējām savu datumu. Iesniegumu tikai rīt rakstīsim :)

D
Dičux 23.02.13. 20:14 | Kāzu datums: 21.08.2013

Tā ir pilnīgi parasta trešdiena! :)
Mums ir tas ka šeit ir gan dzimtsarakstu nodaļa, gan kulturas nams, gan Dome, zāles itka ir divas laikam, bet nu iespejams ka tajaa zaalee kur parasti sarakstās, parasti notiek sapulces, tapēc iespējams nevarēs darba dienā!

B
Buciic 23.02.13. 18:11

Vajag paskatīties konkrēto pašvaldību mājas lapās, jo citur ir ielikts cenrādis, piemēram, Valmieras pašvaldībai. http://valmiera.lv/sites/default/files/dokumenti/valmiera-lv/lem_546.doc
Mēs bijām iesniegumu uzrakstīt Bauskas dzimtsarakstu nodaļā - nodeva Ls 5 + par ceremoniju laikam Ls~24/25. Draugs maksāja, neatceros cik bija.
Dičuks Tavs īpašais datums neiekrīt kaut kāda valsts noteiktā sēru diena?
Citāts no Valmieras pašvaldības mājas lapas: "Ētisku apsvērumu dēļ svinīgās civilstāvokļa aktu reģistrācijas, kāzu jubilejas un bērnības svētki netiek organizēti valsts noteiktajās sēru dienās, kad tiek izkārts valsts karogs sēru noformējumā. Pēc pieprasījuma, savstarpēji vienojoties, svinīgās laulību ceremonijas Dzimtsarakstu nodaļā un dzemdību nodaļā, kāzu jubilejas un bērnības svētki var tikt organizēti darba dienās, atpūtas dienās un svētku dienās."

D
Dičux 23.02.13. 17:47 | Kāzu datums: 21.08.2013

Nu jā, to jau esmu dzirdējusi, bet tāpat gribas šeit pie mājām, jo zinu kā izskatās zāle! Visas telpas ir svaigi remontētas un krāšņas, a citās nodaļās izskatās kā pagrabā vai skolā :D
Ja iekšā vel ir daudz maz normāli, tad ārpuse un nesmuka! :(
Man te viss ir skaists un aiz ekas vel ie gauja! Sanāk skaisti un bildes burvīgas!

A
AndrisGunita 23.02.13. 17:34 | Kāzu datums: 07.09.2013

Dažās dzimtsarakstu nodaļās jau arī rezervē atzīmējot ar zīmuli. Mums būs Kuldīgas dzimtsarakstu nodaļā, es šogad janvārī palūdzu vai var rezervēt septembri un konkrēto laiku, viņa man laipni atbildēja, ka protams. Tagad martā brauksim rakstīt oficiālus iesniegumus, jo tad būs tieši 6 mēneši pirms kāzām.

D
Dičux 23.02.13. 15:38 | Kāzu datums: 21.08.2013

Paldies, par ieteikumu! Sagaidīšu atbildi, un ja būs negatīva tad došos tālākos meklējumos! :)

bonijaunklaids 23.02.13. 15:29 | Kāzu datums: 03.08.2013

to jau var fiksi uzzināt! uzraksti e-pastus uz tuvējām dz. nod. ...un gan jau Tev laipni visu izstāstīs. Ne katrā novadā ir dalījums-savējie/svešie.

D
Dičux 23.02.13. 14:44 | Kāzu datums: 21.08.2013

Jā, protams, es meklēšu citus variantus arī, ja vajadzēs, jo galu galā ja man šis datums ir nozīmīgs, tad tajā arī vēlos...
Tas bija Ādažos! :)
Es vienīgais domāju cik tas izmaksā citur?
Jo es par cik esmu te deklarēta, tad man sanāk maksāt 25Ls...

B
Beata 23.02.13. 11:04

Ja Tevi neņem pretī vienā vietā, tad noteikti ņems pretī citās - Tu pavisam noteikti vari precēties izvēlētajā dienā, ja vien tā nav pirmdiena. Un arī tad... ir varianti :) Un kā jau saka bonijaunklaids - ja kas, var sarunāt personu, kas salaulā citā vietā...

bonijaunklaids 23.02.13. 09:17 | Kāzu datums: 03.08.2013

Painteresējies tuvākā apkaimē vēl kādā dz. nod.- ne jau visusr būs aizņemts...varbūt var atrast alternatīvas telpas-tagd takš drīkst.
ja viņi nevar nodrošināt izvēlēto datu...savās telpās...varbūt iedod atlaidi, ja citur-varbūt ko tādu var sarunāt...
Bet vis jau atkarīgs,kas par dz. nod. un kādi cilvēki tur strādā...
Kurā dz. nodaļā tā bija?

D
Dičux 23.02.13. 03:56 | Kāzu datums: 21.08.2013

Saskaros šodien ar nepatīkamu lietiņu! :(
Bijam aizgājuši ar topošo vīriņu uz dz.nodaļu, lai uzrakstītu iesniegumu!
Gribam precēties 21.augustā, tā ir trešdiena!
Tad vadītāja brīnijās, ka mēs gribam darba dienā, un teica ka tad kāzas nebūšot svinīgas, un ka tad iespējams būs zāle aizņemta sanāksmēm un dievs vien zin kam! Teica ka noskaidrošot vai varēs tajā dienā precēties, un atzvanīs! Tā arī visi darbi apstājušies, jo reāli es nevaru precēties, tad kad es vēlos, nu kas tas par stulbumu....

s
susuritis 08.11.12. 11:08 | Kāzu datums: 13.07.2013

ja stāsies spēkā, tas nozīmēs, ka tikai sešus mēnešus iepriekš. nu, varētu jau nestāties gan tāds likums spēkā, nepatīk man :D

bonijaunklaids 08.11.12. 10:49 | Kāzu datums: 03.08.2013

Nu man Pārdaugavas dz.nodaļā atbildēja,ka iepriekš nevar rezervēt.
Kad interesējos kas un kā plus vēl uzzināju šo:
Pēc patreiz spēkā esošā Civilstāvokļa aktu likuma Jūs iesnieguma rakstīšanas laiku aprēķinājāt pareizi. Patreiz top jauns likums, kurā teikts:"laulības reģistrācijas laiks , kas ir ne mazāks par mēnesi, bet ne ilgāks par par sešiem mēnešiem no iesnieguma pieņemšanas dienas." Šis likums droši vien stāsies spēkā ar 1.janvāri.
tā..ka jāseko līdzi...

a
april.v 08.11.12. 02:51 | Kāzu datums: 01.06.2013

Laulību var reģistrēt jebkurā Latvijas Republikas dzimtsarakstu nodaļā.

Latvijas Republikas pilsoņi vai nepilsoņi, kuri vēlas doties laulībā, abi personīgi iesniedz dzimtsarakstu nodaļai noteikta parauga abu parakstītu kopīgu iesniegumu. Iesniedzot iesniegumu, uzrāda:
pasi vai personas apliecību;

personas, kuras agrāk bijušas citā laulībā, bijušā laulātā miršanas apliecību, zvērināta notāra izsniegtu laulības šķiršanas apliecību, likumīgā spēkā stājušos tiesas spriedumu, ar kuru laulība šķirta vai atzīta par neesošu, vai izrakstu vai izziņu no laulības šķiršanas reģistra vai laulību reģistra ar atzīmi par laulības šķiršanu.

Ārzemnieks papildus minētajiem dokumentiem iesniedz attiecīgās ārvalsts kompetentas institūcijas izsniegtu dokumentu par to, ka šai personai nav šķēršļu laulības noslēgšanai Latvijas Republikā, ja starp­tautiskajos līgumos, kurus apstiprinājusi Saeima, nav noteikts citādi.

Pēc pašlaik spēkā esošā likuma, laulību var noslēgt, ja dzimtsarakstu nodaļai izsludināšanas termiņā-mēnesis un 1 diena- nav kļuvuši zināmi šķēršļi tās noslēgšanai. Izsludinātajiem laulības pieteicējiem ir tiesības salaulāties sešu mēnešu laikā no dienas, kad kļuvis zināms, ka laulības noslēgšanai nav šķēršļu. Tātad, iesniegumu varat iesniegt 7 mēnešus pirms Jūs interesējošā datuma.

s
susuritis 06.10.12. 15:22 | Kāzu datums: 13.07.2013

man gan šķiet, ka 7 mēnešus pirms tam var iesniegt. iesniedz dokumentus, pēc tam mēnesi irizsludināšana un tad ir jāapprecas 6 mēnešu laikā. respektīvi, 1 mēnesis izsludināšana + 6 mēneši dotais laiks, kad apprecēties.

Pirms laulāšanas notiek izsludināšana, kuru izdara dzimtsarakstu nodaļa, kurā iesniegts iesniegums par vēlēšanos doties laulībā. Izsludināšana notiek, izliekot uz vienu mēnesi sludinājumu dzimtsarakstu nodaļā, kurā iesniegts iesniegums par vēlēšanos doties laulībā. Steidzamos gadījumos, raugoties pēc apstākļiem, dzimtsarakstu nodaļas vadītājam ir tiesība saīsināt izsludināšanas laiku pēc sava ieskata. (Civillikums 40. un 45. pants)
Izsludinātajām personām, kuras ir laulības pieteicēji, ir tiesības salaulāties sešu mēnešu laikā no dienas, kad kļuvis zināms, ka laulības noslēgšanai nav šķēršļu.

http://www.tm.gov.lv/lv/noderigi/laulibu_regstracija.html

S
Sindija1992 05.10.12. 21:32

Dokumentus var iesniegt zagsā tikai 6 mēnešus pirms kāzām nevis 7!

i
inita337 05.10.12. 16:11

Vislabák, átrák un precízák to uzzinási, pazvanot uz konkréto dz/s nodalu!! :)