FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Uzvārda maiņa - ko darīsiet?

p
plume 25.01.11. 11:55

Vai esat jau izlēmušas, ko darīsiet uzvārda maiņas jautājumā - ņemsiet topošā vīra, liksiet caur svītriņu vai paliksiet savā? Vai lēmums nāca viegli?

6 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
p
puķu_meitene 20.01.12. 13:27

Man ir tāda pati situācija, kā Tev... nezinu ko ko īsti darīt. Kad parunāju ar topošo vīru, sapratu, ka viņš grib, lai mums kā ģimenei ir viens uzvārds un bez šaubam viņa. Svītriņas variants man pašai nepatīk, jo abi uzvārdi ir pagari un izklausās pārāk traki.
Tad nu vēl šaubos, lai gan viņam pašam un lielākajai daļai ģimenes ir latviski vārdi, laikam būs vien jāmaina...

p
pieneniite 20.01.12. 17:43 | Kāzu datums: 19.05.2012

Man arī patīk savs uzvārds,bet mainīšu uz vīra.par to jau nebija šaubu,kad tika izteikts bildinājums.vīra uzvārds arī labi skan kopā ar manu vārdiņu. :)

G
Gunillla 20.01.12. 21:08

Mainīšu :)) kaut gan mums abi uzvārdiņi smuki un skanīgi!

a
alpuvijolite 21.01.12. 10:08 | Kāzu datums: 03.06.2011

Agrak biju pilnigi parliecinata ,ka tad kad precesos noteikti nemsu vira uzvardu,bet tad kad sakas runas par kazam,tad kautka pat nevareju iedomaties,ka man butu jaskiras no sava uzvarda!Dubulto uzvardu pat neizskatiju ka variantu!Un tad es dzirdeju pa TV ka kautkada valsti,laikam Sveice,sievietes pat nepielauj tadu doma ka butu japariet vira uzvarda,un tas manu parliecibu stiprinaja par 100%.
Virs nemaz neuzstaja,un ko tur daudz-precamies jau prieks sevis,nevis lai nomainitu uzvardu un tad dizotos,ka tagad esmu nevis N jaunkundze,bet gan N kundze un beidzot mani gads ir apprecejis:))(tas tads joks,bet zinu gadijumus savu pazinu loka:))

L
Linzy 21.01.12. 12:15 | Kāzu datums: 26.05.2012

Es arī mainīšu uz vīra uzvārdu.
Kopīgais uzvārds vieno, būs taču ģimene, bēŗni... Topošais vīrs to uzreiz uztvēra kā pašsaprotamu, un es arī pieņēmu. Protams, ka esmu pieķērusies savējam, būs jāmaina daudzi dokumenti, formalitātes - parakstu līgumus LMT vārdā! Nav tā, ka nepatiktu vīra uzvārds, būs jāpierod :)

biii 21.01.12. 19:28 | Kāzu datums: 19.05.2012

Mēs vispār domājam mainīt uz citu - manas dzimtas uzvārdu no ~1870-tajiem gadiem. Tagad gaidam atbildi no arhīva, vai atradīs atbilstošus dokumentus. Ceru jau, ka viss izdosies!