FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Uzvārda maiņa - ko darīsiet?

p
plume 25.01.11. 11:55

Vai esat jau izlēmušas, ko darīsiet uzvārda maiņas jautājumā - ņemsiet topošā vīra, liksiet caur svītriņu vai paliksiet savā? Vai lēmums nāca viegli?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
A
Alissite 31.03.11. 15:06 | Kāzu datums: 29.06.2007

Mums ar arī viens uzvārds.Gribējas paturēt arī savu veco, nu ,lai divi būtu, bet tad baigi gari sanāktu ;-)tāpēc paņēmu vīra uzvārdu.

ingins 31.03.11. 16:30 | Kāzu datums: 16.08.2008

Apprecoties arī es ieguvu vienādu vārdu un uzvārdu ar savu vīramāti, bet kuriozākais ir tas, ka arī vīra brālis pēc kāda laika apprecēja sievieti ar tādu pašu vārdu, tad nu tagad esam trīs ar vienādiem vārdiem un uzvārdiem, bet nekad neviena no mums to nav uztvērusi kā kaut ko negatīvu...drīzāk kā tādu pozitīvu joku un bieži smejoties sakām, ka arī mūsu jaunajai vīriešu paaudzei neatliek nekas cits kā meklēt meiteni ar tādu pašu vārdu:D Bieži, kad esam kādās svinībās un sākam stādīties priekšā, tad visi ar neticību klausās un saka, ka nu tā jau noteikti nav taisnība:)

Suns_Funs 02.04.11. 21:14 | Kāzu datums: 18.08.2006

Man ir caur svītriņu. Bērnam vīra uzvārds.

Zhagatinja 06.04.11. 20:57 | Kāzu datums: 15.07.2011

man piemeeram vsp super forshi , es dabuushu sava viira uzvaaru un abus vaardus :)
gribaas tikai zinaat kaa latvieshi to tulkos un pasee rakstiis .....

MiiunMii 06.04.11. 21:20 | Kāzu datums: 23.07.2011

Es ari pariesu vira uzvarda ! Par so temu vispar galva nebija jalauza, jo tas skiet tik passaprotami, mes busim viena gimene, pecak ari berniem bus tas pats uzvards. Otrkart, domaju, ka tiesi virietis tas nozime loti daudz. Svitrinuzvardus neatbalstu, kapec sarezgit dzivi. Tas ir tikai manas domas. :)

Signe_&_Jānis 07.04.11. 09:38 | Kāzu datums: 08.07.2011

Es bez domāšanas nolēmu, ka pāriešu topošā vīra uzvārdā, viņam ir skanīgs un skaists uzvārds :) Turklāt man savējais tā ne pārāk :D

k
kikimonc 07.04.11. 09:58

Es arī bez īpašas domāšanas zināju kā pāriešu vīriņa uzvārdā. Manējais ir gandrīz, ja ne katram trešajam tad piektajam iedzīvotājam gan :D
Turklāt ja liktu abus uzvārdus kopā caur svītriņu - kopā tie izklausīsies ne pēc kā. Un negribu piederēt pie tām, kas kolekcionē uzvārdus :)

s
sniega_minx 07.04.11. 10:29

Es vienmēr esmu gribējusi pāriet vīra uzvārdā, jo tas dod sajūtu, ka esam vienoti, viena ģimene, ka esmu "za-mužam". Tai pat laikā, kad reāli nonācu līdz lēmumam, ņemt vai neņemt vīra uzvārdu, bija grūti. Jo man mans uzvārds ļoti patika, ļoti latvisks un rets, vīram toties galīgi nav latvisks, nelokās... man tas bija pagrūts lēmums. Vīrs savējo negribēja mainīt ne uz manu, ne uz viņa mātēs 'meitas' uzvārdu (kas bija savukārt latvisks), viņš arī ļoti gribēja, lai sievai ir viņa uzvārds, ka tā ir svarīga piederības zīme (kam es piekrītu), tā kā man īpaši variantu nepalika, kā pāriet viņa uzvārdā. Pagaidām neesmu vēl sadzīvojusi ar jauno uzvārdu, jo ar viņu nejūtos kā latviete. Bet nu gan jau. Nevis uzvārds veido mani, bet es uzvārdu :)

s
sniega_minx 07.04.11. 10:34

Un vēl - uzvārdi caur svītriņu man nepatīk, ļoti reti tie ir labskanīgi, piem., Zāle-Zālīte. Parasti ir Grabovska-Bērziņa. Un manā gadījumā tie uzvārdi totāli neder kopā, un savējā negribēju palikt, jo tad sajūta, ka līdz galam neesmu apprecējusies...

r
rrritaa 06.05.11. 18:50 | Kāzu datums: 20.08.2011

man vispar ir sarezgita situacija :)) vienmer domaju ka patureshu savu uzvardu, bet gan biju nolemusi pariet vira uzvarda..vinsh nolema nomainit savu uzvardu uz savas mates uzvardu.. dzivojam arzemes, un te to uzardu nomainit grutak neka Latvija. tapec no sakuma patureshu savu uzvardu, bet kad virs samainis uzvardu..panemshu ari to)

B
Bi-bii 06.05.11. 19:43 | Kāzu datums: 02.07.2011

manam toposhajam viirinjam nav svariigi, lai es paareju vinja uzvaardaa, jo vinjsh grib, lai es pati izveelos sev piemeerotaako variantu, kaa arii vinjsh zina, ka man savs uzvaards ljoti, ljooti patiik...tas ir ljoti latvisks, skaniigs un skaists, Latvijaa biezhi sanjemu komplimetus par savu uzvaardu...bet nu tomeer neskatoties uz to cik ljoti miilu savu uzvaardu, es tomeer noleemu paariet viira uzvaardaa, jo man tas shkjiet pareizi :) kaa arii prieksh nelatvieshiem mans uzvaards ir paaraak sarezhgjiits, pat dalja to iisti nevar izrunaat...taa nu tas paliidzeeja atmest domu par uzvaardu caur sviitrinju...nu jau iesniegums uzrakstiits, un man buus jauns, nelatvisks uzvaards, un mees nedziivojam Latvijaa...taa kaa ar jauno uzvaardu man te buus vieglaak, kaa arii man patiik shis uzvaards, priecaajos, ka varu sevi tajaa izteeloties :)

b
baibba23 06.05.11. 20:25 | Kāzu datums: 23.07.2011

es ar njemshu vírinja uzvárdu:)

G
Gabriela3 06.05.11. 21:38 | Kāzu datums: 17.06.2011

Man gan būs uzvērds caur svītriņu:) Negribēju pazaudēt savi identitāti, kā arī tikai vīra uzvārds man skan tā "papliki"

I
Ievuxs 07.05.11. 14:09 | Kāzu datums: 30.07.2011

Šis mums abiem ir smagais jautājums - topošajam vīram svarīgi,lai esmu viņa uzvārdā,savukārt man svarīgi saglabāt manu ģimenes uzvārdu,jo ar šādu uzvārdu esam palikuši vienīgie pasaulē,tā,kā vecākiem esam tikai meitas ,tad ar mums šis uzvārds arī izbeigsies (vel ar šo uzvārdu ir ģimene ASV ,kuriem arī ir tikai meitas).
Attiecīgi noteikti man būs divi uzvārdi. Vairākkārt esmu domājusi kā es justos tikai vīra uzvārdā un sajūtu ziņā zinu, ka man vislabākais variants ir abi uzvārdi,katrs no tiem nes savu vēsturi un ,lai arī daudzi netic es uzskatu,ka uzvārda maiņa maina arī kaut ko cilvēka personībā.
Tāpēc vien,ka man būs divi uzvārdi nepieskaitu sevi uzvārdu kolekcionārei, man šim lēmumam ir pamatots iemesls un,ja man tas šķiet būtiski,tad uzskatu,ka man ir visas tiesības pieņemt šādu lēmumu.

Z
Zakjuks 07.05.11. 15:28 | Kāzu datums: 20.08.2011

Man precīzi tāda pati situācija tikai bez radiem ASV.. Esmu vienīgā :)

Mi-mii 07.05.11. 18:32

Es arī pāriešu vīra uzvārdā. Pirmkārt, man tas liekas pašsaprotami - būsim tak viena ģimene, otrkārt, man savs uzvārds nekad nav paticis. Bez tam, man ir divi brāļi, kuriem paliks šis uzvārds! :)

M
Mis_maita 07.05.11. 22:43 | Kāzu datums: 29.07.2011

Vēl nezinu.. bet sarunājām, ka pēc 2iem gadiem, kad ar profesiju saistītos dokumentus mainīšu, tad nomainīšu uzvārdu... jo tas ir arīdzan naudas un laika tērēšanas jautājums.. divus gadus vēl pēc kāzām būšu savā uzvārdā, pēc tam ar svītriņu. Bērniem noteikti būs tēva uzvārds...

p
presiosa 11.05.11. 13:24 | Kāzu datums: 07.07.2011

Es mainīšu. Iesniegumā uzreiz ierakstīju savu jauno uzvārdu. Lēmums nāca viegli, jo beidzot būs man viens kārtīgs un skaists latviešu uzvārds! Ja ar tagadējo vārda un uzvārda kombināciju esmu 1 Latvijā, tad kļūšu par vienu no daudzām. Man pat kādreiz kaimiņos dzīvoja meitene ar tādu vārdu un uzvārdu. Par tām personībām - diezvai uzvārds kaut ko var mainīt personībā, jo cilvēka personība galvenokārt veidojas jau bērnībā un āpkārtējās sociālās vides ietekmē. Ja šo lietu ņem no astroloģiskā viedokļa, tad arī divu uzvārdu kombinācija jau ir pavisam kas cits.

Jā, mīnuss ir gan dokumentu maiņa, jo par velti to neviens nenodrošina.

m
minka152 11.05.11. 13:46 | Kāzu datums: 09.07.2011

Pāriešu sava topošā vīra uzvārdā. Man tas patīk, mans pašas uzvārds Latvijā ir ļoti izplatīts, vīra uzvārds ar ir tāds Latvisks un jutīšos vēl vairāk saistīta kopā ar vīru, ja būs vienādi uzvārdi.

Nu jā caur tām svītriņām tie uzvārdi, katram jau sava gaume. Es domāju ka izvēles nav tiem kas ir pazīstami sabiedrībā. Pirmais kas ienāca prātā ir Baiba Sipeniece, ja viņa būtu samainījusi uzvārdu uz Gavare, ta jau grūti būtu pierast, tāpēc viņai jau ļoti izdevīgi ir šis Baiba Sipeniece - Gavare.

evitarik 11.05.11. 14:30 | Kāzu datums: 10.07.2010

Es paargaaju sava viira uzvaardaa. No saakuma bija diivaina sajuuta, bet ar laiku pieradu.