FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Par ZAGSU

e
eBiker 02.08.10. 15:27 | Kāzu datums: 10.10.2010

Sveiciens!

Man tā isti nav tapis skaidrs vai zagss ir tā pati dzimtsrakstu nodala?

Ja ir, tad kapēc uzradās ka tās nestrādā brīvdienās? Jeb tās ir divas dažādas iestādes?

Un tajos zagsos var ari svetdienas sarakstities? Vienkarsi sarakstities, bez jebkadam ceremonijam un mulkibam, tikai ieiet un parakstit papirus, jo mes gribam seit tikai oficialo dokumentu dalu un parejo arzemes? Bet gribam lai musu lauliba butu registreta konkreta datumaa.

Un vel pedejais - ja mes velamies sarakstities svetdiena, tad zagss strada uz iepriekseju pieteisanos? Man galigi neskaidrs viss shis jautajums.

Paldies

5 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
r
rutuxs 03.08.10. 10:06 | Kāzu datums: 20.02.1993

Dzimtsarakstu nodaļās var arī sarakstīties bez ceremonijas. Sākumā jāiesniedz dokumenti un jānosaka reģistrācijas datums. Pārdomu laiks pēc likuma (ar vai bez ceremonijas) nevar būt mazāks par vienu mēnesi plus viena diena un ilgāks par 6. mēnešiem. Pie dokumentu iesniegšanas ir jāpasaka, ka vēlaties bez ceremonijas. Reģistrācijas dienā ieiesiet norunātajā kabinetā, parakstīsiet papīrus un viss. Par svētdienām var mierīgi sarunāt lauku rajona Dzimtsarakstu nodaļās. Pilsētās būs grūtāk. Pie mums arī reģistrē svētdienās.

ЗАГС- записи актов гражданского состояния. Dokumentu izsniegšanas vieta- отдел ЗАГС. Latviski- Civilstāvokļa aktu reģistra ieraksts. Izsniegšanas vieta- Dzimtsarakstu nodaļa.

V
Vin:) 03.08.10. 09:37 | Kāzu datums: 24.07.2010

dzimtsarakstu nodaļa (padomjgados - ЗАКС ), kā jebkura normāla valsts iestāde brīvdienās nestrādā, taču, kā jau meitenes teica, ja sarunā laicīgi, var nokārtot visu. Neatkarīgi no tā, kādu vēlies vai nevēlies ceremoniju, būs jāpiesakās, vēlākais mēnesi iepriekš (agrākais, ja nemaldos, ir seši mēneši)- tāpat ieiet un parakstīt papīrus vis nevarēsi :) pie pieteikšanās arī visu sarunāsiet, sapratīsiet, kādus dokumentus vajag, kurās dienās var sarakstīties utt. :)

m
medea2311 03.08.10. 09:23 | Kāzu datums: 15.08.2010

mūms kāzas būs svētdien,dz.n. vadītāja Mālpilī ļoti laipna sieviete uzreiz piekrita,t.k varu ieteikt aprecēties tur:)

R
Roxy 02.08.10. 15:42 | Kāzu datums: 10.10.2010

Sveika!Es ari kulos cauri sadai pasai situacijai :) Bijam izvelejusies dzimtsarakstu nodalu Jurmala,bet ka ar nodalas atbildigo personu runajot sapratu,ka vini veic ceremoniju jebkura darba diena,un,ar iznemumiem sestdienas(ja piesakas savlaicigi),BET nekada gadijuma svetdiena.Ari vairakas citas iestades man sniedza sadu pasu atbildi.
Dzimtsarakstu nodala mums bija vajadziga,jo baznica,kura no sakuma bijam domajusi laulaties nevareja nokartot visas nepieciesamas formalitates.Ta mes izvelejamies baznicu,kur macitajam ir tiesibas salaulat,un,izsniegt laulibas apliecibu.Ka mums apskaidroja macitaja sekretare-vina pec laulibam nodod attiecigas zinas dzimtsarakstu nodala(14 dienu laika),kad tada un tada diena,tas un tas ir aprecejies.Pec tam attiecigi dzimtsarakstu nodalas darbinieki nodod talak zinas uz Pilsonibas un Migracijas dienestu,ka tada-tada persona ir stajusies lauliba,veikta uzvarda maina,un,iepriekseja pase nav deriga.

d
dosvidanie 02.08.10. 15:41 | Kāzu datums: 23.07.2010

ZAGSS tas ir dzimtsarakstu nodala. Tikai krieviski viņa ta saucas jau no vecajiem laikiem. (ЗАКС — аббревиатура )