FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Medicīniskā izziņa laulībām

i
ilze_egle 28.04.10. 11:06 | Kāzu datums: 05.01.2004

Vai medicīniskās izziņas laulībām izsniedz ģimenes ārsts uzreiz vai sūta pie n-tajiem ārstiem? Ja sūta, tad pie kādiem? Cik šāda izziņa maksā?

18 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
N
Natukinsh 04.05.10. 21:59 | Kāzu datums: 17.07.2010

Mums Teikas dzimtsarakst nodaļā teica, ka sen jau vairs tās izziņas netiekot prasītas.

Chamux 04.05.10. 22:02 | Kāzu datums: 15.05.2010

Runaajot par informētību! Neba jau nu laulības būs īstais iemesls, lai uzzinātu otras pusītes asins grupu. Domāju, ka to vajag noskaidrot tad, ka paliek stāvoklī vai arī bērniņa plānošanas gadījumā ātrāk.

Tā kā mūsdienās lielākoties precas pēc ilgākas pazīšanas medicīniskajai izziņai neredzu jēgu, jo būtībā jau no kopdzīves var saprast ir tas cilvēks vesels vai tieši otrādi un tml.

Runājot par ārzemēm, tad tur vispār ļoti uzsver to, ka visiem procesiem jābūt dabiskiem un manuprāt uzskaitē arī diezgan vēlu ņem. Notikums bēdīgs diemžēl, bet nu ar šāda tipa izziņām tam nav nekāda sakara, kur nu vēl laulībām.

bucic 05.05.10. 07:46 | Kāzu datums: 10.07.2010

hmm... nu, ir jau vispār likumi, kas nosaka, kādus dokumentus ir jāiesniedz stājoties laulībā, un medicīniskā izziņa tur patiešām vairs nefigurē! Nekas "ļauns" jau no tās izziņas, protams, nevienam nenotiks, bet varbūt, ka tomēr der painformēt attiecīgo draudzi, ka likumdošana ir mainījusies?

s
sicilia 05.05.10. 08:38 | Kāzu datums: 05.09.2009

Dāmas laikam nelasa ko citas dāmas raksta.
Protams, valsts vairs neprasa izziņu.
bet KATOĻU BAZNĪCA prasa, jo VIN:) jau izskaidroja kāpēc

bet gan ar to, ka katoļu baznīcai kanonos ir raksturotas 7 dažādas lietas, kad laulība tiek atzīta par nederīgu, un nopietnākās no tām ir saistītas tieši ar veselības problēmām - impotenci, psihisku nelīdzsvarotību utt. - pamatojoties uz šādām diagnozēm laulības var tikt atzītas par nederīgām. Lai no tā izvairītos, priesteris var lūgt pārliecināties par veselības stāvokli jau pirms laulībām.

(man ir viena pazīstama sieviete, kas gribēja iesniegt baznīcas tiesā lūgumu anulēt laulību, lai var salaulāties otrreiz. Kā pamatojumu gribēja minēt, ka NAV ZINĀJUSI, ka vīrs ir psihopāts. |To esot uzzinājusi vēlāk. Viņa gan to nevar pierādīt, tāpēc process apstājies..... Baznīca izziņu prasa, lai pārliecinātos, ka cilvēks nav psihiatriskajās un sazin kādās uzskaitēs)

V
Vin:) 05.05.10. 08:50 | Kāzu datums: 24.07.2010

njā, es visu laiku arī domāju - kā var nezināt par kādām otras puses psihiskajām slimībām, līdz man viena meitene izstāstīja gadījumu, kad ilgus gadus dzīvojusi kopā ar puisi un nezinājusi, ka viņam ir šizofrēmija :(
Taču mūsu priesteris izziņu nejautāja - vienkārši aizpildījām anketu, ka ar mums viss ok :)

s
sicilia 05.05.10. 09:50 | Kāzu datums: 05.09.2009

Mēs ar tikām cauri bez izziņas. Anketā jau bija jautājumi tak par slimībām, manai ģim. ārstei bija atvaļinājums.. un tā :D

bet var nezināt. Tā pati sieviete it kā labi zināja savu vīru pirms kāzām un kopā dzīvoja un... it kā sakarīgs bija. bet pēc tam sākās reāls terors, tad roku palaišana, īpaši jau dzērumā. Līdz kāzām nekas tāds neesot bijis... pat pēc šķiršanās viņš viņu gadiem vajāja. tagad bik pierimies.

j
janette 05.05.10. 10:17 | Kāzu datums: 22.08.2009

Vispār jau šīzofrēnija arī var attīstīties dažādā vecumā, līdz ar ko faktiski pastāv iespēja, ka cilvēks uz laulību noslēgšanas brīdi teorētiski ir psihiski vesels. Man kā reizi ir zināms viens šizofrēnijas slimnieks, kuram slimību atklāja ap gadiem 35-40, turklāt cilvēks neatzīst, ka ir slims, atsakās lietot medikamentus (kaut arī ir ārstu diagnoze un vairākas reizes būts slimnīcā), un tā vietā lai ārstētos, terorizē savus ģimenes locekļus.

M
Meridita2010 12.05.10. 20:02 | Kāzu datums: 10.07.2010

Man izzinu uzrakstīja ģimenes ārsts ar tekstu , NESLIMO.
Vēl nosmējās ka var pierakstīt klāt "Atļauts precēties!" :D Ja pareizi atceros tā ir izziņa Forma 27 - pēc pieprasījuma.
Katoļu baznīcas Saderināto un Iemīlējušos kursos izskaidroja un pēc tam arī mūsu priesteris izstāstīja , ka katoļiem ir ļoti svarīgi lai ģimene neko neslēptu un lai būtu bērni - līdz ar to izziņas jēga ir tanī ka - ka TU neesi nekādās uzskaitēs piem., alko, narkotikas, pshi. utt. kā arī ka nav nekādu aizdomu par neauglību, TIKAI AIZDOMU- ŠĶĒRŠĻU.
Par to vislabāk būtu jāzina tavam ģimenes ārstam, tā vismaz ir visur citur pasaulē, ka tavs ārsts daudz maz to zina. Šādu izziņu Katoļu baznīca pieprasa lielāko tiesu visā pasaulē, tas ir vienots standarts.
Es personīgi uzskatu ka tam ir pamats un jēga , tikai Latvijas Ģimenes ārsti ar savu prof. pieeju visu sabojā :D

J
Jena 12.05.10. 22:20 | Kāzu datums: 17.07.2010

mums katoļu baznīca arī neprasa izziņu par veselības stāvokli.
Kā jau meitenes iepriekš minēja, darbā ik gadu ir obligātā veselības pārbaude (prof.ārsts ik gadu/ ap 5-6 speciālistiem ik pēc trīs gadiem), esam informēti par otra veselību:))
Esmu diez gan ziņkārīga, mīļotā rēzus faktors jau sen noskaidrots :)

r
rutuxs 12.05.10. 23:39 | Kāzu datums: 20.02.1993

Tas ir atkarīgs no sieviešu organisma. Man ir RH - un trīs bērni. Nevienu reizi man nevajadzēja potēt antivielu. Toties uzskaitē biju riska grupā. Tādēļ jau ārsti prasa, lai pēc iespējas ātrāk sievietes stājas uzskaitē. Un grūtniecību tagad nosaka pietiekami ātri, nevis trešajā mēnesī.

Madeline 28.05.10. 12:47 | Kāzu datums: 14.08.2009

Es esmu rēzuss negatīvs, bet vīrs - pozitīvs. Ne sapņos, ne murgos man nav rādījies, ka tā vai kādas citas vainas/slimības dēļ es varētu nebūt ar viņu kopā. Mēs solāmies kā slimībā, tā veselībā. Un kā katram ir lemts, tā notiek.
Parādiet man pāri, kas neprecēsies rēzusa dēļ! :D

V
Vin:) 28.05.10. 14:09 | Kāzu datums: 24.07.2010

Vispār no seniem laikiem zinu pāri, kam padomjgados neļāva precēties šī iemesla dēļ... tā arī palika vieni..bet tās vairs nav mūsdienas :)

Mums arī rēzus saderība tika noskaidrota ļoti agri un pus pa jokam :):) protams, ka tas var radīt problēmas, bet tikpat labi var arī neradīt - man ir rados ģimene ar dažādiem rēzusiem - un nesen jau otrais feinais puišelis piedzima :):)

m
maijamaija 28.05.10. 18:03

Man tādas izziņas liekas nevajadzīgas - tak neprecaties ar svešinieku, bet gan ar labi zināmu cilvēku. Ja nav iespējams atklāti viens otram izstāstīt par savām esošajām/iespējamajām slimībām, atklāti visu izrunāt, kādas vēl izziņas tur līdzēs..

s
sicilia 28.05.10. 18:24 | Kāzu datums: 05.09.2009

.

l
lady 02.07.10. 12:04

ne jau reezusu nesaderiiba ir lielaakaa probleema, kaapeec patieshaam vajadzeetu paarbaudiities un kaapeec katolju bazniicai tas ir svariigi, bet gan neaugliibas paarbaude, jo katolju bazniica neatziist maaksliigo apaugljoshanos un ja viens no paara peec lauliibaam atklaaj, ka ir neaugliigs un otrs neveelas adopteet sveshu beernu, bet veelas saveejo un zina, ka ir vesels un var buut savi beerninji, tad gjimenee rodas plaisa..., jo tik un taa kaut kur paviid doma, ja es to buutu zinaajis pirms kaazaam utt. zinu reaalu piemeeru, kur tieshi taa arii notika un gjimene gandriiz arii izshkjiiraas, tikai ar lielu Dieva zjeelastiibu palika kopaa un saaka visu no gala peec 8 lauliibaa pavadiitiem gadiem, tagad tomeer ir nobriedushi beerninja adopcijai. Taa ka meitenes paarbaudieties gan ta pa iistam nevis kjeksiisha peec, jo gandriiz katra sieviete veelas savu beerninju :)

Harlita 02.07.10. 16:21 | Kāzu datums: 28.08.2009

tas ir ļoti nosacīti... cik daudz ir tādu pāru, kuriem ar veselību viss kārtībā abiem, bet vienalga nezin kāda iemesla dēļ sīkais nepiesakās?
Un mūsdienās tas būtu ļoti egoistiski - neprecēt otru šāda iemesla dēļ - vai šķirties šāda iemesla dēļ, ja ir dots solījums - kopā gan priekos, gan bēdās....

l
lady 03.07.10. 19:35

egoistiski - jā, bet pirms kāzām jau par to visu nedomā un vienmēr šķiet, ka ar mani jau nekas tāds nenotiks, bet dzīvē visādi gadās.....un otrs vienkārši pagriež muguru un aiziet, jo vēlas savus bērnus

bucic 05.07.10. 12:03 | Kāzu datums: 10.07.2010

nāk prātā vārdi nokādas populāras filmas... "kāda tumsonība" :)
Arī par tām šizofrēnijām. Vai tomēr, ja mēs, sievietes, paanalizējam sevi, nav tā, ka "līdz tām kāzām" mēs vienkārīši neredzam tos trūkumus vīrietī, kuru tik ļoti gribam? Bet ar laiku viss pāriet, arī mīlestība.... Bet, ja tā MĪLETSĪBA patiesiir - vai tad ir būtisks kaut kāds rēzus??? Man jau liekas, ka mēs aizmirstam tīri cilvēcīgas lietas.... un vēlviens citāts - "kas neriskē, tas nedzer šampanieti" :) var jau arī skaistu mūžu ar šizofrēniķi nodzīvot :))))) /tas nu gan joks, protams/