FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Medicīniskā izziņa laulībām

i
ilze_egle 28.04.10. 11:06 | Kāzu datums: 05.01.2004

Vai medicīniskās izziņas laulībām izsniedz ģimenes ārsts uzreiz vai sūta pie n-tajiem ārstiem? Ja sūta, tad pie kādiem? Cik šāda izziņa maksā?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
a
aija_p 28.04.10. 11:08 | Kāzu datums: 17.07.2010

domāju, ka pēc idejas vajadzētu būt tā, ka to izsniedz tavs ģimenes ārsts. jo loģiski domājot ģimenes ārsts ir tas, kurš zina tavu slimības vēsturi labāk par jebkuru citu ārstu.
ja tev tādu izziņu vajag, tad vispirms aizej pie ģimenes ārsta un iespējams, ka pats arī uzreiz uzrakstīs.

Harlita 28.04.10. 11:16 | Kāzu datums: 28.08.2009

vai tad tāda izziņa mūsdienās ir vispār nepieciešama?!

K
Kikale 28.04.10. 11:17 | Kāzu datums: 07.08.2010

Tikko paši bijām pie ģimenes ārsta. Uzreiz izraksta medicīnisko izziņu. Viņiem gatavas veidlapas - Izraksts no medicīniskās kartes. Uzraksta ka vesels un saliek savus zīmogus. Tik vienkārši. Maksā tik cik vizīte pie ģimenes ārsta.

K
Kikale 28.04.10. 11:18 | Kāzu datums: 07.08.2010

Mums to pieprasa iesniegt Katoļu baznīca.

Pinga81 28.04.10. 11:22 | Kāzu datums: 26.06.2010

hmm, diivaini, mees laulaasimies katolju bazniicaa, bet mums taadu izzinju neprasiija. Es veelaak veel paarjautashu... bet par tavu jautaajumu, tad noteikti gjimenes aarsts izrakstiis.

Harlita 28.04.10. 11:22 | Kāzu datums: 28.08.2009

aa, tur vēl saglabājusies šāda prasība... pirmais, kas ienāca prātā, vai neprasa arī izziņu par nevainību no ginekologa:) bet, protams, katrā vietā savi kanoni, kas jārespektē...

i
ilze_egle 28.04.10. 11:24 | Kāzu datums: 05.01.2004

Man jau liekas, ka ir pareizi, ka katoļu baznīca tādas pieprasa. Arī citur tādas būtu jāpieprasa- galu galā potenciālajam dzīvesbiedram ir tiesības zināt vai otrs nav narkoloģiskajā vai psihoneiroloģiskajā uzskaitē :) Arī to vai otrs nav HIV pozitīvs, C hepatīta slimnieks, jo tas tiešā veidā ietekmē otru cilvēku.

i
ilze_egle 28.04.10. 11:27 | Kāzu datums: 05.01.2004

Ja šādu nevainību apstiprinošu izziņu būtu jāiesniedz, tad laulības katoļu baznīcā vispār nenotiktu :D :D :D

Harlita 28.04.10. 11:33 | Kāzu datums: 28.08.2009

Manuprāt, sādām lietām jābūt zināmām abu topošo laulāto starpā bez ārsta izziņām. Jo citādāk - kāda tur uzticēšanās un kas par noslēpumiem? Tad ir vērts vispār pārskatīt savienības noslēgšanu ar tādu cilvēku...
Turklāt - kā tad var pateikt, vai ir vai nav HIV vai C hepatīta pozitīvs, ja ģimenes ārsts uzmetot aci izraksta to izziņu, uz analīzēm nesūtot?!

i
ilze_egle 28.04.10. 11:36 | Kāzu datums: 05.01.2004

Tāpēc jau interesējos, vai tikai izraksta vai sūta arī uz pārbaudēm.
Un vēl- tikai ļoti naivs cilvēks otram uzticas par 100%. Cilvēks pats sev nevar uzticēties, kur nu vēl citam!

D
Dainuviite 28.04.10. 12:10 | Kāzu datums: 24.07.2010

Mans ģimenes ārsts uzrakstīja vesela un nekur nesūtīja. Bet esmu dzirdējusi, ka veselības centra 4 ģimenes ārsti gan sūta pie visiem iespējamajiem ārstiem un tik tad dod tādu izziņu.

V
Vin:) 28.04.10. 12:23 | Kāzu datums: 24.07.2010

Izziņas reizēm prasa, reizēm neprasa - atkarīgs no priestera, un tas ir saistīts ne jau ar to, ka baznīcai rūpētu, cik kurš vainīgs vai nevainīgs laulībās stājas, par to nu viņiem ir tiešām vienalga, un šāds uzskats ir ļoti stereotipisks, bet gan ar to, ka katoļu baznīcai kanonos ir raksturotas 7 dažādas lietas, kad laulība tiek atzīta par nederīgu, un nopietnākās no tām ir saistītas tieši ar veselības problēmām - impotenci, psihisku nelīdzsvarotību utt. - pamatojoties uz šādām diagnozēm laulības var tikt atzītas par nederīgām. Lai no tā izvairītos, priesteris var lūgt pārliecināties par veselības stāvokli jau pirms laulībām.
Bet to, kur sūtīs vai nesūtīs, zinās atbildēt tikai Tavs ģimenes ārsts, nevis forums. Tieši tāpat, kā atbildēt vai vajadzēs, vai nē - tikai Tavs katoļu priesteris.

Aktiiviste 30.04.10. 20:23 | Kāzu datums: 08.08.2008

mums katoļu baznīca arī prasīja, bet nu arī ja nebūtu atnesuši liekas ka nekas traks nebūtu noticis.
Par cik darbā bij nepieciešams iziet ikgadējo medicīnisko apskati, derēja arī šī kopija, ka abi esam veseli :)

i
ilze_egle 30.04.10. 22:32 | Kāzu datums: 05.01.2004

Tagad zinu- to izralsta tāpat bez visādām pārbaudēm. Maksā 1Ls un aizņem 3 minūtes laiku :D

e
es-saule 03.05.10. 16:27 | Kāzu datums: 26.07.2008

Protams lielākajā daļā iestāžu tādu vairs neprasa, arī mums neprasija:) Tomēr uzskatu, ka ikkatram pārim ir jāpārbauda rēzus saderība! Pie šāda viedokļa nonācu skumīga atgadījuma dēļ rados.
Nesen apprecējās mana radiniece, pavisam jauniņa - pirms kāzām sex nebija, izziņu arī neviens neprasīja, aptuveni 6 mēn. pēc kāzām palika stāvoklī, mazo gribēja, gaidīja..... bet.... zaudēja ........rēzus nesaderības dēl! Izziņai ķeksīša pēc nav jēgas, bet rēzus saderību gan pārbaudiet (sevišķi, ja zini, ka esi Rh -).

L
Laiminja 03.05.10. 16:57 | Kāzu datums: 14.05.2010

Un tagad tiem pāriem,kuriem rēzus nesaderība neprecēties? :D

Harlita 03.05.10. 17:22 | Kāzu datums: 28.08.2009

Tā ir vnk ārsta nolaidība. Jo jebkurš ārsts grūtniecei pajautās un liks noskaidrot bērna tēva asinsgrupar rēzus faktoru, ja grūtniece ir rēzus negatīva, lai laicīgi varētu iešpricēt to antivielu vai ko nu tur dara tādā gadījumā. Ar izziņām, kuras izraksta 3 min laikā, kā te meitenes teica, tam nav nekāda sakara.

r
rutuxs 03.05.10. 18:04 | Kāzu datums: 20.02.1993

Šeit tik tiešām ir ārsta nolaidība. Es esmu RH- . Un tādēļ es neprecēšos ar savu iemīļoto vīrieti? Vai arī vīrietis uzzinot to, muks no manis kā no spitālīgā? Tad jau visām sievietēm ir jāpārbauda olvadu caurlaidība, olnīcu darbība un vīriešiem astainīšu ašums? Ja viss ir kārtībā, tad precēšos, ja nē, atvaino, tu nederi vaislībai. Ņemšu citu.

e
es-saule 04.05.10. 21:07 | Kāzu datums: 26.07.2008

Runa nav par neprecēšanoos, bet par INFORMĒTĪBU! Ne vienmēr grūtniecība ir ieplānota un ne vienmēr neplānota grūtniecība ir nevēlama :) Konkrētajā gadījumā tas nebija plānots, bet par to priecājās. Zinu, ka šai izziņai ar to nav nekāda sakara (kā jau teicu- ķeksīša pēc nav jēgas), bet ļoti ceru, ka kādam šis info palīdzēs izvairīties no ciešanām. Meitene ar vīru nebija Latvijā, bet gan Lielbritānijā, kas daudz ko sarežģija.

i
ilze_egle 04.05.10. 21:19 | Kāzu datums: 05.01.2004

Es laikam līdz galam nesaprotu. Domāju, ka pusei no laulāto cilvēku ir rēzus nesakritība un vai tad tas nozīmē, ka puse sieviešu zaudē bērnus, ja neiešpricē antivielu?
Ja pareizi saprotu, tad liela daļa sieviešu par grūtniecību uzzin tikai otrajā, trešajā mēnesī. Un ko tad?