FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Kur labāk salaulāties baznīcā, vai kādā dzimtsarakstu nodaļā???

a
annia 05.03.09. 07:34

Pašai jau liekas, ka baznīcā tas viss ir daudz iespaidīgāk, bet varbūt ir arī kāda laba dzimtsarakstu nodaļa???

15 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
scorpio20 05.03.09. 14:15 | Kāzu datums: 23.08.2008

Un kur tad ir teksts par nāvīgo grēku? Pats priesteris ir atbildējis uz šo jautajumu un par NĀVĪGO GRĒKU nav neviena vārda....
-Kāda, jūsuprāt, ir galvenā atšķirība starp baznīcā un dzimtsarakstu nodaļā slēgtu laulību?
-Atšķirība ir sakramentālais stāvoklis, jo laulības tiek slēgtas „debesīs”. Baznīcā slēgta laulība ir balstīta ticībā, cerībā un mīlestībā uz Dievu un līdzcilvēkiem. Laulātie ir vienoti mīlestībā ar Dievu un viens ar otru.

Twixy 05.03.09. 14:18 | Kāzu datums: 07.08.2009

Mes ari laulasimies Dzimtsarakstu nodala :P
nu nejutu es to "aicinajumu" laulaties baznica... Varbut pec kadiem 5 gadiem es tomer izskatishu tadu lietu ka laulibas noslegshana baznica...

b
bellydancer 05.03.09. 14:27

Iesauku laulāties dzimtsarakstu nodaļā, kas atrodas pilī ;) Tas ir labs kompromiss starp baznīcu un dzimtsarakstu nodaļu :o) Un tāda sir vairākas, tā kā izvēle liela.

Turklāt ļoti daudz pāru laulājas baznīcā, kas nav ticīgie. Nu un? Ja viņi tic, ka tā iegūs svētību laulībai un vēlas baznīcā viens otram teikt "jā" kas tur slikts?

Par tiem grēkiem un aicinājumiem... pasmīkņāt gribas :D Nu katram jau tiecsības uz savu viedokli utt, bet nu nebajag arī kļūt par fanātiķiem ;)

b
briljantins 05.03.09. 15:04 | Kāzu datums: 22.08.2009
Beatriss 05.03.09. 15:12 | Kāzu datums: 13.07.2013

Labākajā variantā ir, ka tic, ka iegūs svētību laulībai utt, iet jau runa par to, ka tā grandiozi izskatās un no baznīcas sanāks labākas bildes. Tā teikt ponta pēc tikai.

njauu 05.03.09. 15:25 | Kāzu datums: 22.08.2009

tieši bildes baznīcā parasti sanāk nevisai... tādas patumšas, padrūmas.

saulux5 05.03.09. 15:44 | Kāzu datums: 10.07.2009

Ārprāts...par ko vienmēr attīstās diskusijas....Mēs laulāsimies baznīcā un nevis tāpēc, lai "izskatītos smukāk", bet gan tāpēc, ka to vēlamies! Man arī sirdij tuvs ir teiciens " Ko Dievs ir savienojis, to cilvēkam nebūs šķirt..." ! Protams, ja dzīvē būs lemts šķirties, tad no tā nepaglābs ne Dievs, ne tante dzimtsarakstu nodaļā!
Kāda starpība kur laulāties?!!? Galvenais, lai ir tā sajūta sirdī...

r
rutuxs 05.03.09. 16:42 | Kāzu datums: 20.02.1993

"Ko Dievs savienojis, to cilvēkam nebūs šķirt". Skaista frāze, tikai....... vai kāds atceras arī "Katrs, kas šķiras no savas sievas un apprec citu, pārkāpj laulību, un tas, kas apprec tādu, kas no vīra šķirta, arī pārkāpj laulību" (Lūka evaņģ. 16, 18)? Ja jau tic, tad līdz galam, nevis tikai bišķiņ.

saulux5 05.03.09. 17:08 | Kāzu datums: 10.07.2009

....

ilzuks26 21.05.09. 14:04 | Kāzu datums: 29.08.2009

Njā, tepat jau precos.lv bija "skaists" raksts, kur no fotogrāfa redzes punkta ieteica laulāties baznīcā, pat ja nejūtas īpaši ticīgs, jo tad esot vairāk laika bildēm nekā dzimtsarakstu nodaļā. Tā kā es ticu Dievam, bet neticu reliģijai, un mans līgavainis vispār pat nav saskāries ar reliģiju, tad mēs nebūsim liekulīgi un nelaulāsimies baznīcā, tikai tāpēc ka tur ir smukāk.
Un lai nestāsta, ka dzimtsarakstu nodaļās ir "nepareizas" laulības. Tad jau visai padomju laika paaudzei būtu jāšķiras nost, jo tad reliģijas, tāpat kā seksa nebija! Mani vecāki smejas, ka viņu ceremonija bija ātri un nesāpīgi (iespiesta starp divām citām), bet dzīvo šo baltu dien kopā.

Harlita 21.05.09. 14:30 | Kāzu datums: 28.08.2009

Mums tieši tāpat - ir ticība Augstākam, bet nav ticība baznīcai kā izstitūcijai, un esam atraduši pasakainu variantu kur laulāties - Jaunpils pilī:)

V
Veisa 21.05.09. 15:56

Meitenes! Strīdēties ar fanātiķiem IR bezjēdzīgi!!!
Hmmmm, interesanti, vai tās, kuras te tik kaislīgi runā par grēku, pašas ir, piemēram, sataupījušās līdz kāzu naktij? Es, protams, atvainojos par tik intīmu jatājumu, bet, ja jau tā pieeja visam ir tik svētulīga un pārpasaulīga, tad it visam jābūt kā pieprasa attiecīgie kanoni...citādi sanāk viena vienīga liekulība.

s
snibitis 21.05.09. 16:06

lai arii pati esmu ticiiga, bet ir lietas ko paarkaapju....vairaakas kaazas esmu bijusi bazniicaa un reti, reti kad spredikjis aizkustina sirsninju, bet zagsu tantu teksti gan.... ir par ko padomaat

kerija_ip 21.05.09. 16:15 | Kāzu datums: 28.08.2008

man liekas ka ir nepareizi šīs lietas salīdzināt - katrs dara kā sirds saka, daļa no tiek kas precas baznīcā to dara tikai tāpēc, ka tā foršāk un manā uztverē tā arī ir dzīvošana grēkā, nav jau svarīgi kur to dara, zagsā, baznīcā, pie ezera lapenē vai las vegasa - svarīgi lai cilvēks to izdara savā sirdī - lai cilvēks sakot jā, nevis domā cik labi tas ka sanēs, vai balss pietiekami skaļa, bet par to ka tagad viņu abu dzīves ir viena...
es ar viru esam kopa 7 gadi, mēs iepazināmies 2001. gada vasara un man augustā bija jābrauc prom mācīties - viņš mani bildināja pazīstot 2 mēnešus kapos uz soliņa, es paliku, mēs 2 studenti lombardā nopirkām lietotus saskrāpētus laulības gredzenus un doma baznīca divatā viens otram tos uzvilkām, kad no šīs dienas pagāja 5 gadi - mani bildināja tā pa īstam - ar gredzentiņu - pēc 11 mēnešiem mēs oficiāli reģistrējām mūsu laulību dzimtsarakstu nodaļā - mūsu tagadējos grezenos ar briljantu ir iekausēti iekšā par šo studentu naudiņu pirktie saskrāpētie vecie lombarda gredzeni - mūsu pamats - dranķis, bet pamats.
Nākamās nedēļas sestdienā mēs mīsim šos pašus gredzenus baznīcā... Nostiprināsim mūsu laulību Dievs priekšā...

Vai esam dzīvojuši grēkā - nē - jau jau no pirmās dienas - es esmu viņa vienīgā sieva un viņš mans vienīgais vīrs!
Viss notiek mūsu sirdīs, nevis telpās un to nosaukumos...

M
Muurija 21.05.09. 16:32 | Kāzu datums: 27.06.2009

Supper aizkustinoši un mīļi!!! :)