FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Kur labāk salaulāties baznīcā, vai kādā dzimtsarakstu nodaļā???

a
annia 05.03.09. 07:34

Pašai jau liekas, ka baznīcā tas viss ir daudz iespaidīgāk, bet varbūt ir arī kāda laba dzimtsarakstu nodaļa???

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
M
Mausi 05.03.09. 07:40 | Kāzu datums: 13.09.2008

Mēs izšķīrāmies par labu Dzimtsarakstu nodaļai, jo nolēmām, ka baznīca mums pašiem tikai tāpēc, ka skaistāk izskatās bildēs, ir kā spļāviens sejā tiem, kuri patiešām no sirds tam tic. Ceremonija arī Dzimtsarakstu nodaļā bija itin jauka :) Un telpas arī viennozīmīgi skaistas, kaut principā es ieteiktu (ja vien tāda iespēja pastāv) izvēlēties kaut ko ārpus Rīgas, īpaši, ja tas ir "karstajā" kāzu laikā, lai nav konveijiera sajūta (mums drusku tomēr bija).

s
smaidosa 05.03.09. 10:47 | Kāzu datums: 18.07.2009

Mēs arī esam nolēmuši par labu dzimtsarakstu nodaļai... un iemesls arī tāds pats, kā Mausi- negribas spļaut sejā tiem, kas nudien tic Dievam. Mēs abi ticam, ka ir kas augstākstāvošs, bet neticam baznīcai kā institūcijai, tādēļ nolēmām laulāties dzimtsarakstu nodaļā :)

S
Staņulāne 05.03.09. 10:54

Mēs izvēlējāies dzimstsarakstu nodaļu, bet pati ceremonija notiks Mežotnes pilī. Par šādu soli izšķīrāmies tādēļ, ka mans draugs nav ticīgs un uzspiest ticību, lai salaulātos baznīcā, neuzskatīju par pareizu.

t
trusha 05.03.09. 11:19

mums ir savs plans,tapec pirma dalja tika organizeta dzimtsarakstu nodala.un,lai agrak es biju tada ka pretiniece tam (dzimtsarakstu nodalam),tad musu ceremonija bija loti,loti intima,vienkarsa un sirsniga-vaditaja bija parupejusies par vieglu muziku fona,svecem:)

schwan 05.03.09. 12:12 | Kāzu datums: 09.05.2009

Pilnīgi nesalīdzināmas lietas!!! Ja vēlies kristīgu ģimeni (esi ticīga vai vismaz'VĒLIES tāda būt:))un zinat, ka vēlaties visu mūžu nodzīvot kopā viens ar otru, tad uz priekšu!!! Es noteikti laulāšos baznīcā, jo LAULĪBA IR AICINĀJUMS! "..ko Dievs ir savienojis, to cilvēkam nebūs šķirt.."

:((

lafuma 05.03.09. 12:15 | Kāzu datums: 13.06.2009

mēs dzīvojam NĀVĪGĀ GRĒKĀ, jo šī intitūcija ļauj šķirt laulību, ko neatļauj Dievs un baznīca!

WTF???

ingins 05.03.09. 12:16 | Kāzu datums: 16.08.2008

Tikko uzzināju,ka dzīvoja nāvīgā grēkā....:D :D :D
Nav tā kā par skaļu teikts????

s
smaidosa 05.03.09. 12:16 | Kāzu datums: 18.07.2009

Nu jau nu jau... cik cilvēku gan nav izškīrušies, kas salaulājušies baznīcā? Un tas, ka kāds izvēlas laulāties dzimtsarakstu nodaļā nenozīmē, ka viņš jau tobrīd domā "khe, būs mazāka ķēpa šķiroties". Tagad pat baznīcā var salīdzinoši viegli izšķirties ...

Man ļoti negribas strīdēties par lietām, kas saistītas ar religiju, bet ja kāds uzdrošinās pateikt, ka es, laulājoties dzimtsarakstu nodaļā, dzīvoju nāvīgā grēkā, tad man gribas skaļā balsī kliegt un teikt, lai beidz muldēt... Katrs dara kā grib- kas grib, laulājas baznīcā... kas grib- dzimtsarakstu nodaļā.. Jo nav svarīgi kur salaulājas, lai dzīvotu mīlestīā visu mūžu- svarīgi ir salaulāties ar cilvēku, ko mīli...jo nemīlošs cilvēks aizies tik un tā, neatkarīgi no tā, kurā vietā viņš būs solījies mīlēt...

nino 05.03.09. 12:19 | Kāzu datums: 21.06.2008

Ai, cik žēl, ka tulīt pavilks uz kašķi.. :(

Lai izlemtu, vai laulāties baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā, ir (vismaz vajadzētu būt) tikai viens kritērijs - baznīcā laulājas kristieši, sinagogā - jūdi, mošejā - islamticīgie. Neticīgie (ateisti, sauc kā gribi) - laulājas dzimtsarakstu nodaļā. Ja jūs esat kristieši vai vēlaties tādi būt, laulājaties baznīcā. Ja kristietība jums sveša vai netīkama - dzimtsarakstu nodaļā.

t
trusha 05.03.09. 12:20

...arprac...

Harlita 05.03.09. 12:26 | Kāzu datums: 28.08.2009

Ooo - tā apsmējos:))))
Tad es vispār jau 5 gadus dzīvoju NĀVĪGI NĀVĪGI NĀVĪGĀ GRĒKĀ, jo dzīvoju kopā ar vīrieti, ar kuru pagaidām neesmu precējusies ]:)

M
Mausi 05.03.09. 12:41 | Kāzu datums: 13.09.2008

Vispār - degt Tev elles ugunīs :D
Pārējiem Dzimtsarakstu nodaļā šito lietu darījušiem - arīdzan. Ak, man ar vīru ar... Nu smieklīgi patiesībā :)

oga_saldaa 05.03.09. 12:44 | Kāzu datums: 28.02.2009

Ooo, izrādās es ar pieskaitāma pie dzīvotājām nāvīgā grēkā...no c'mōn...cilvēk, nolaidies uz zemes!!! Es un mans vīriņš ticam Dievam un esam kristieši, bet ticam arī tam, ka Dievs ir VISUR un viņa svētība mūs sasniedz VISUR, ne tikai baznīcas mūros. Ticēt Dievam un to lūgt es varu arī mājas, ne tikai baznīcā un ticu, ka manām lūgšanām ir tik pat liels spēks kā tām, kas veiktas baznīcā. Un zinu, ka arī mana laulība, kas noslēgta Dzimtsarakstu nodaļā, nav kaut kas diametrāli pretējs laulībām baznīcā!!! Man tas paraksts uz lapas un gredzens pirkstā ir pilnīgi vienaldzīgs, manā izpratnē laulība tiek noslēgta sirdīs un galvā, bet šo lietu (ķermeņa daļu, ja tā var teikt) fiziskā atrašanās vieta jau ir otršķirīgs jautājums.
Un piekrītu iepriekš paustajam viedoklim, ka šādā situācijā labāk ir atvēlēt vietu tiem cilvēkiem, kuri neatkarīgi no laulībām vienmēr ir gājuši uz baznīcu un uztver to kā neatņemamu savas dzīves sastāvdaļu.

M
Minna_Bremze 05.03.09. 12:45

Kamēr Tev baznīca nepasaka, ka dabīgas lietas, kas ir daudz vecākas par pašu baznīcu, ir grēks, viss ir kārtībā :D

Man kāzas bija zagsā, t.i. dzimtā ciema pagastnamā. Telpas un visa diena bija tikai mums. Tiesa, mēs par savu naudu arī to dekorējām. Tomēr forša sajūta, ka laiks un telpas ir tikai Tavā rīcībā, un ceremonijas vadītāja cenšas tāpēc, ka zin Tevi vai Tavu ģimeni. Šo variantu iesaku padomāt ;)

Kas attiecas uz baznīcām, tad tur var būt pilnīgi ku-kū sprediķis, kur mācītājs izsaka savu personisko sāpi geju sakarā (esmu tādu sprediķi kāzās dzirdējusi), un ar to ceremonija ir sacūkota. Tiesa, baznīcā gaisotne tiešām būs "pamatīgāka", jo tur jebkurā gadījumā nebūs konveijers. Un ticīgam cilvēkam laulības teoši baznīcā būs iekšēji akūti nepieciešamas.

No zagsiem varu ieteikt Jelgavas zagsu. Skaista zāle, svaigi remontēta, un tur ir arī telpa, kur pēc tam iedzert šampanieti.

lapsiiteee 05.03.09. 12:59 | Kāzu datums: 11.07.2009

es arī vienmēr biju domājusi, ka salaulāšos baznīcā! bet pad gadu bijām uz 4 kāzām- gan zaksā, gan baznīcā un vienozīmīgi varu teikt, ka zaksā ceremonijas ir daudz mīļākas, intīmākas un foršākas! tā kā mēs arī par dimtsaraxtu nodaļu!:)

K
Kuta 05.03.09. 13:05

Manuprāt, tas (mīļāk, foršāk, intīmāk) atkarīgs no mācītāja/dzimts.nodaļas darbinieka, tā runas un pašu jaunlaulāto starojuma jebkurā telpā un vietā.
Domāju, ka nav īsti korekti izvēlēties baznīcu vai dzimtsarakstu nodaļu vadoties tikai pēc principa, kur mīļāk, intīmāk un foršāk. Jo tad atkal sākas princips, ka precos tikai tāpēc, ka baznīcā skaistāk vai arī dzimtsarakstu nodaļā - intīmāk. Tas tomēr ir ticības jautājums.

dilevka 05.03.09. 13:35 | Kāzu datums: 06.06.2009

Ja apsver shaadu iespeeju, tad viennoziimiigi precies dzimtsarakstu nodaljaa. nebuus jaaiet nekaadas maaciibas, kristiigaas nometnes un jaameegina maaciitaajam iestaastiit, ka gribi, lai lauliiba ir dieva sveetiita un ka veelies audzinaat savus beernus kristietibas garaa.. :)
arii zagsaa ir tieshaam skaistas ceremonijas. (ceru, ka Dievinjsh mani nesodiis, ka es cilveekus nemudinu laulaaties bazniicaa ) :)

ise_nese 05.03.09. 13:48 | Kāzu datums: 30.08.2008

Laulība baznīcā ir aicinājums. Bet tie, kas laulājas baznīcā nav nedz labāki, nedz sliktāki par tiem, kas to dara dzimtsarakstu nodaļā un otrādi. Cienu cilvēkus, kas godīgi spēj pateikt, ka neizjūt to aicinājumu laulāties baznīcā un ka ietu baznīcā tikai smukuma dēļ.
Gan laicīgā vara, gan garīgā ir Dieva iecelta, tātad arī dzimtsarakstu nodaļas ierēdnes.
Ja dzīves laikā cilvēks sastopas ar Dieva aicinājumu kļūt par viņa bērnu, teikt "JĀ" dievnamā nekad nav par vēlu un svētīt savu laulību:)
Paši laulājāmies baznīcā savas ticības un pārliecības dēļ.

schwan 05.03.09. 14:07 | Kāzu datums: 09.05.2009
Beatriss 05.03.09. 14:13 | Kāzu datums: 13.07.2013

Smieklīgi - baznīcā, jo tas izskatās grandiozāk. Vai tad precās tāpēc, lai grandiozi izskatītos?
Lai laulātos baznīcā nepietiks tikai ar - man patīk kā tas izskatīsies.
Tas tiešām ir aicinājums un ir ļoti skaistas dzimtsarakstu nodaļas, kur var patiešām ar glanci laulāties un neizskatās mazāk grandiozi.