FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Kā un kad jāmaina pārējie dokumenti?

M
Medusa 08.08.08. 10:43 | Kāzu datums: 15.08.2008

Vai ir kādi termiņi un kārtība, kā jānomaina nevis pase (30 dienās), bet pārēji dokumenti pēc laulībām - tiesības, zemesgrāmata, kredīta līgums, kredītkartes, studiju līgums? Cik tas varētu maksāt? Pase droši vien ir pirmā un tikai tad var mainīt pārējo, ja?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
o
ototot 11.08.08. 20:38

kāds zin, vai jāpaziņo VSAA par jauno uzvārdu?

Kristela 11.08.08. 20:56 | Kāzu datums: 05.07.2008

Pasi man nomainīja divu dienu laikā (atskaitot to, ka 6 stundas nostāvēju rindā...tā diena tiešām bija drausmīga...:(((.."zemē nomests laiks"; tomēr ceļojumā bez jaunās pases braukt nevarēju. Bankās iesniedzu iesniegumus jaunu karšu sagatvošanai; kad atbraucu no Itālijas, kartes jau bija gatavas. Atlicis tik vien kā nomainīt veselības apdrošināšanas karti un Universitātes dok.

m
minchux 11.08.08. 21:52 | Kāzu datums: 18.07.2008

vsaa šķiet saņem datus centralizēti. mamma gāja iesniegt deklarāciju VIDā un pat viņiem jau 2 dienas pēc kāzām bija sistēmā info, ka meitai mainīts uzvārds. Tā kā vajadzētu būt ok. Un darba devējs jau arī ino sūta par Tevi, kur noteikti būs arī jaunais uzvārds.
Es šodien nomainīju mašīnas tehnisko pasi - dikti ātri bija - pus stunda un viss darīts :)

v
veta123 28.08.09. 15:44 | Kāzu datums: 07.08.2009

meitenes... šodien apmainīju tiesības. viss ritēja baigi labi, bet kad samainīju tās, iedomājos, bet man tak ir tehniskā pase uz veco uzvārdu, varbūt tā ar jāmaina un protams... tā nu sākās viss no gala. Tāpēc saku, ja Jums ir auto uz Jūsu vārda, TEHNISKĀ PASE arī ir jāmaina, kas maksā vēl 10,56ls.

J
Jena 28.08.09. 17:03 | Kāzu datums: 17.07.2010

Kolēģi mēnesi pēc kāzām aptur policija dokumentu pārbaudei. Saka, jūs piedalījāties satiksmē ar nederīgu vad.apliecību. Kā tā? pēc uzvārda maiņas (ja nemaldos) mēneša laikā bija jānomaina vadītāja apliecība. Pasmaidīja, uzrakstīja brīdinājumu un palaida. Nākošajā dienā viņa samainīja vad. apl. un tehnisko pasi :)
Cita kolēģe pēc kāzām gadu nemainīja vad.apl. - tikai tāpēc, ka nepiedalījās satiksmē.
:)
Tāpēc visas formalitātes un birokrātiju vēlams sakārtot laicīgi, lai uz ceļa vai citur nav nepatīkamu pārsteigumu.

P.S. Par bankas karti - Bankā informē, ka kartes ir jāmaina pēc uzvārda maiņas. BET ja klients vēlas ietaupīt tos ~5Ls par jaunas kartes izgatavošanu un nemainīt veco - banka skaidro, ka teorētiski šī karte vairs nav derīga!!!! Veco karti ir iespējams paturēt, nemainot pret jaunu,ja kartes derīguma termiņš drīz beigsies un klientei nav plānots kāds lielāks pirkums, kad veikalā noteikti prasīs personu apliecinošu dokumentu. Šajos gadījumos sanāk - banka pabrīdināja, klients pats uzņemas atbildību, ja vēlāk nevarēs pierādīt, ka ir īstais kartes īpašnieks, nevis zaglis. (strādāju karšu jomā, tāpēc šo zinu droši par 105%! :))
Secinājums: kartes ir vēlams nomainīt!

N
Nelda 28.08.09. 17:14 | Kāzu datums: 11.07.2009

Es pasi nomainīju pēc nedēļas, kad to dabūju, tad nomainīju uzreiz vadītāja apliecību, kad dabūju pasi tad arī banku kartes, par pārējo neiespringstu, jo kolēģe teica ka zemesgrāmatu varot nemainīt uzreiz, bet kad sanāk darīšana! Kā arī pie ārstiem kad sanāk iet tad pasaka par uzvārda maiņu! Salīdzinoši ārti nomainīju arī telefona pieslēguma līgumu!
Pase 15 LVL, vad.apl. 15.50 LVL.

M
Medusa 02.09.09. 11:40 | Kāzu datums: 15.08.2008

Es beidzot visus dokumentus nomainīju tikai ap oktobri-novembri, zemesgrāmata vēl tagad uz vecā uzvārda. Neatceros, cik, bet visi dokumenti kaut ko maksāja, izņemot iesniegumu studijām! Trakākais jau nav pašu dokumentu izmaksas, bet tā ņemšanās un braukāšana - katrs brauciens kādi 5 Ls benzīnā un vairākas stundas no darba laika. Turklāt viss jādara 2x - vienreiz iesniedz, otrreiz brauc pakaļ (izņemot CSDD, kur viss uzreiz).

LieneSofija 04.09.09. 17:56 | Kāzu datums: 01.08.2009

Interesējos Zemesgrāmatā - ZG nav jāmaina. Par auto tehnisko pasi, jā ir jāmaina, vēlākais tad, kad jāiet tehniskā apskate. (ja vēlas izbraukt no valsts, tad gan pirms brauciena jānomaina).
Par autovadītāja apliecību, jāatceras, ka jābūt derīgai medicīniskai izziņai. (5 vai 10 gadus ir derīga). Ja nu termiņš izziņai ir beidzies, diemžēl jātaisa jauna. Maksā ap Ls 25,-.

L
Lillia 09.09.09. 12:00

Vai ir kādas idejas kā iekš paypal var nomainit uzvardu? Paldies.

B
Bile 09.09.09. 14:52

Parasti es visas pases (sev un sīčiem) main'ju Daugavpils ielā Rīgā. Pēc laulībām tieši sanāca, ka tā nodaļa slēgta un devos uz Bausku. Un ļoti labi, ka tā darīju, jo rindas nebij nekās un apkalpoja ļoti ātri (vīrs ar uz turieni brauca mainīt pasi pec tā derīguma termiņa). Iesaku īpaši rīdziniekiem jo nav drausmīgo rindu, vienīgi jābrauc nelielā ekskursijā.
Tiesības ir derīgas 3 mēnešus pēc laulībām un neviens policists pat aizrādīt neko nevar.
Bankā ar nomainīju - tik abas reizes bankas darbinieki nevarēja saprast kāpēc mainu - man nācās viņiem to skaidrot.
Zemesgrāmatā var mainīt tik tad, kad gribi kaut ko ar savu īpašumu darīt. Personas kods jau no tā nemainās.

ilzuks26 12.09.09. 13:23 | Kāzu datums: 29.08.2009

Man gan, kad nākošā pirmdienā pēc kāzām gāju mainīt pasi un tad uz banku samaksāt valsts nodevu, un man uzreiz darbinieks "piesējās", ka noteikti vajagot nomainīt karti. Punkts. Tā arī mainīju - pēdējās dienās pirms aizbraukšanas.

B
Bile 12.09.09. 16:14

Par pasi nodevu samaksāju caur internetbanku un tāpēc neviens neko nejautāja. Bet mainot kartes - tiešām abas reizes darbinieki ar neizpratni vaicāja kāpēc mainu???

sanchezz 13.09.09. 20:56 | Kāzu datums: 08.08.2009

tā kā man uzvārds nemainījās, bet tikai pielikās klāt vīra uzvārds, bankā teica, ka varu nemainīt.
Kā tajā paypal no mainīt datus?

v
veta123 13.09.09. 21:10 | Kāzu datums: 07.08.2009

Njā...ar tām bankām ir kā ar bitēm, katra dara kā patīk. SEB bankā kategoriski aizliedza "staigāt" ar veco karti līdz termiņa beigām un lika nomainīt, par to maksājot 2 vai 3ls. Bet tajā pašā laikā Swedbank - ļāva "staigāt" līdz termiņš beigsies kartei un karti ar jauno uzvārdu saņemšu ierastajā kārtībā.

Inesik 14.09.09. 09:56 | Kāzu datums: 08.08.2009

hm... tad man laikam jādodas uz banku... jo esmu SEB kliente... lai bankā nomainītu uzvārdus jāņem gan pase, gan laulības apliecības, vai nē?

D
DACX 14.09.09. 10:10 | Kāzu datums: 08.08.2009

jā, Inesik, tieši tā. Pase un laulības apliecība :)

D
DACX 14.09.09. 10:11 | Kāzu datums: 08.08.2009

SEBā man prasīja vai gribu mainīt karti vai nē. Neko neuzspieda :)

DAKA 14.09.09. 12:14 | Kāzu datums: 18.07.2009

Man SEBā teica, ka varu nemainīt, bet pagaidīt termiņa beigas :)

Inesik 14.09.09. 14:32 | Kāzu datums: 08.08.2009

man termiņš tikai nākošgad beigsies, tā kā laikam jāiet...

b
bellydancer 14.09.09. 15:02

Man ir swedbank. Kad aizgāju mainīt, man teica, ka varēju nemainīt pašu karti kaut gan man mainās uzvārds. Bet es tomēr nomainīju, jo paņēmu citu kartes veidu. Man pat piedāvāja atstāt abas kartes, bet priekš kam man 2 kartes?

Vienīgi teica, ka nemainot karti problēmas varot rasties maksājot ar karti ārzemēs. Tāpat arī tādās reizēs, kad veicot ļoti lielu pirkumu paprasa pasi. Bet principā neviens jau neskatās kas uz tās kartes rakstīts. Galvenais, lai bankā ir jaunā pases kopija iesniegta.