FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

UPD: nez vai dokumenti palīdzēs??? - esmu šokā par valsts valodas noteikumiem

a
amnesia 15.07.08. 13:31 | Kāzu datums: 23.08.2008

pēc kuriem tiek noteikta jaunā uzvārda galotne

piemērs:
ja vīram ir uzvārds Mēness, tad sievai būs Mēnese
pilnīgi izmainās nozīme, jo latviešu valodā tak tāda vārda vispār nav!!!!
absurds

ar manu nākamo uzvārdu ir līdzīgi, besos ārā, jo pārveidojot vīra uzvārdu sieviešu dzimtē sanāk tāds vārds, kas ir arī krievu valodā un nozīmē pilnīgi kaut ko citu
tas ir viens, otrs, ka latviešu valodā tāds vārds ir, bet nozīme ir pilnīgi cita

un mans konkrētais uzvārds jau vairākkārt iesniegts izskatīšanai tajā pašā VVA, bet rezultātu nekādu

kurš idiots izdomājis tos noteikumus pēc kuriem strādā valsts valodas aģentūra?

vai tas nozīmē, ka man jāsamierinās ar likteni, ja vēlos tādu uzvārdu kā vīram????
tiešām tiešām nekā nevar darīt????

UPD: vai, ja man ir divu vecvecāku dokumenti, kuros ir mans vēlamais uzvārds, tas ko dotu?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Maijux 15.07.08. 13:39 | Kāzu datums: 08.08.2008

Vai vīra mātei, omītei vai kādai no viņa dzimtas uzvārds nav tajā formā kādā tu gribi? Ja ir vari mēģināt uz šī rada dokumenta pamata pieprasīt arī sev šādu uzvārdu!

a
amnesia 15.07.08. 13:41 | Kāzu datums: 23.08.2008

ne mammai ne vecmāmiņai nav :( - mammas laikā jau bija noteikumi, bet vecmāmiņai nebija tāds

m
murmulitis 15.07.08. 13:44 | Kāzu datums: 23.08.2008

Ko teica VVA?

Maijux 15.07.08. 13:46 | Kāzu datums: 08.08.2008

Domāju, ka tad būs pagrūti... Vienīgi uzrakt kādus senču laiku dokumentus ar sieviešu dzimtas pārstāvi Tev vēlamā formā...

i
inly 15.07.08. 13:48

Interesanti kāpēc vīriešiem gan var būt uzvārdi Priede, Linde un citi...

a
amnesia 15.07.08. 13:55 | Kāzu datums: 23.08.2008

tāpēc, ka tādi ir noteikumi

tāpēc, jau prasu, kurš idiots tos izdomāja!!!!!!

iveta25 15.07.08. 13:56 | Kāzu datums: 02.08.2008

Mjā...tad nezinu, kā manai kolēģei izdevās dabūt uzvārdu vīriešu dzimtē, jo viņai ir uzvārds Kļebais, bet vīra māsai Kļebā...vīram arī Kļebais...nesaprotu:( Vectēvam ar sieviešu dzimte sanāk- Skuja:D Paldies dievam, manam topošajam vīram ir labi lokāms uzvārds...būšu Žagare:))

i
inly 15.07.08. 13:59

Jāzvana Bez Tabu :) iepriekš jau bija jautājums, par to kā pareizi Otto, vai Oto...

l
laupītājmeita 15.07.08. 14:01

pag, kad aizpilda iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā, tak ir ir jāieraksta, kuru uzvārdu sev vēlies...es ierakstīju vīra uzvārdu vīriešu dzimtē un man neviens nepiesējās...
sasodīc, ceru, ka nebūs problēmu:(

a
amnesia 15.07.08. 14:05 | Kāzu datums: 23.08.2008

vot es ar ierakstīju vīriešu dzimtē
bet baznīcas draudzes priekšniece, kas nes doķus, teica, ka metīs papīrus atpakaļ

pēc tam gāja un jautāja speciāli - pateica, ka tikai ar valodas centra apstiprinājumu

valodas centrs iemet acīs tos noteikumus un protams sūta pupās! saka, ka pret likumu nevar rīkoties

L
Līga 15.07.08. 14:05

Bus gan, tev vienkarshi vinju "nolatviskos", noendzelīniskos ka nemetās.

Man ar tas drausmīgi tracina.Māsai ir portugalis virs un no vinas uzvardam, kas ir Bravo, nu ir tik pretigs uiztaisits, ka tas jau vairs pat nav smiekligi.

l
laupītājmeita 15.07.08. 14:09

tas tak ir galīgi stulbi...manam nākamajam uzvārdam vispār ir 3 varianti, no kuriem visi ir redzēti sievietēm, arī vīrišķajā dzimtē..nekā nebija - ja kacinās, sākšu kacēties pretī:@

a
amnesia 15.07.08. 14:13 | Kāzu datums: 23.08.2008

stulbākais, tas, ka ja viņi pasaka, nē, tad es varu iet un kauč no tilta lēkt, nekas nemainīsies
tā vismaz šobrīd izskatās :(((

iedomajos, kā savu uzvārdu rakstīšu krievu burtiem un sūtīšu uz krieviju sadarbības partneriem
o jēziņās ...

a
aijochka 15.07.08. 14:24

Stulbums augstākajā mērā!!Par šo jautājumu jau augstskolā diskutējām-kāpēc vīriešiem priekšrocības, bet sievietei nē, vīrietis var būt Liepa, bet sieviete Vilks nē....Tad jau viņam arī vajadzēja būt Liepim:D Vēl eksis par šito tēmu bija jāliek!!!!
Varbūt vēl izkarosi? cerēsim!!!!

mellene24 15.07.08. 14:26 | Kāzu datums: 16.08.2008

Jā, interesanti gan, ne tikai ārzemnieku līgaviņas "besās" par uzvārdu "kropļošanu"....
Un reāli, manuprāt, kaut ko mainīt šajā sistēma nevar, ja tikai tiks pieņemts jauns likums vai likuma grozijums par personvārdiem un īpašvārdu skanējumu latviešu valodā.Kas varbūt ņemot mūsu birokrātiju notiks pēc gadiem 20 un tikai tad, ja cels protestus.

Viens piemērs - anglim, kuram uzvārds Gow latviskoja uzvārdu kā Govs... tiešām smieklu te maz... bet pazemojoši gan...
Es tik priecājos, ka manām topošajam vīram "normāls" uzvārds, kas "normāli" latviskojas :D

a
amnesia 15.07.08. 14:26 | Kāzu datums: 23.08.2008

pasakiet kā lai izkaro! - - izkarošu
es vairs nezinu kā!

L
Līga 15.07.08. 14:27

Amnesia, pielauju, ka tu vel vari tieshi ar sho argumentet, ka tavs uzvards shada interpretacija nav labskanigs(lasi likumu) un ir aizvainojosh, nu bla bla bla.Iesaku parunat ar kadu labu juristu.Masai bez variantiem:(Vinji pasaka, ka tads tas uzvards ir latviskojot un basta.

a
amnesia 15.07.08. 14:27 | Kāzu datums: 23.08.2008

vīrietim Gow
pēc latviskošanas
vīrietim Govs
sievietei Gove

a
amnesia 15.07.08. 14:30 | Kāzu datums: 23.08.2008

vini pateiks, ka parasts vārds, galu galā krievu valodā tas ir vnk lietas nosaukums
tas, ka man tas ir aizvainojoši, ka pēkšņi man pilnīgi mainās uzvārds uz pilnīgi savādāku jau nevienu neinteresēs -
ok
aiziešu rīt vai parīt līdz viņiem, redzēs ko teiks!

a
aijochka 15.07.08. 14:32

Tā zinu cilvēku, kurš ir baltkrievs, ar uzvārdu Nabog kļuva par Nabagu...vienkārši pārlatviskoja!!!!