FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Es neizpratnē!?

B
Burunduks 01.07.08. 10:17 | Kāzu datums: 19.07.2008

Kā notiek tā pases maiņa, kad es (sieva) pāreju vīra uzvārdā!?

12 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
D
Digna 03.07.08. 15:23 | Kāzu datums: 01.09.2007

Man liekas, ka tad Tev jāškiras no vīra jāatgriež meitas uzvārds, un tad jāprecas otreiz pievienojot vīra :), jo pēc likuma nav juridiska pamata, Tev atgriezt uzvārdu, to dara tikai šķiršanās gadījumā, bet, ja tā patiešām vēlies tad vēsries jau minētajās iestādēs un varbūt, ka tas ir iespējams, vērtējot likumu liekas ka nevarētu, bet likumu interpretē katrs pa savam, tā kā... .

Karolina 03.07.08. 13:15 | Kāzu datums: 28.07.2007

a ja man tagad ir vīra uzvārds, tad vēlāk es varu pieņemt atpakaļ savu pirmslaulību uzvārdu+vīra veidojot dubulto???

D
Digna 03.07.08. 12:26 | Kāzu datums: 01.09.2007

Vienkāršāk būtu, ja tagad atstātu savu uzvārdu un vēlāk pārietu vīra uzvārdā. Bet pēc likuma Par Vārda, uzvārda un tautības maiņu, varētu varēt arī no dubultā pāriet uz vienu. Drošības labad vari painteresēties Tieslietu ministrijā vai uzvani uz savu Dzimstrakstu nodaļu.

1.pants. Vārda vai uzvārda maiņas iemesli
Vārdu vai uzvārdu var mainīt, ja tam ir viens no šādiem svarīgiem iemesliem:
1) vārds vai uzvārds ir grūti izrunājams, nav labskanīgs vai tam ir nievājoša nozīme;
2) vārds vai uzvārds neatbilst iesniedzēja tautībai;

3) iesniedzējam ir dubults uzvārds;

4)iesniedzējs vēlas iegūt vai pievienot savam uzvārdam otra laulātā uzvārdu, ja tas nav izdarīts, reģistrējot laulību;
5) iesniedzējs vēlas iegūt sava faktiskā audzinātāja uzvārdu;
6) iesniedzējs vēlas atgūt savu dzimto vai pirmslaulības uzvārdu, ja tas nav izdarīts, šķirot laulību;
7) iesniedzējs vēlas atgūt savu pirmslaulības uzvārdu, ja laulība atzīta par spēkā neesošu un ar tiesas spriedumu nav atjaunots pirmslaulības uzvārds;
8) iesniedzējs vēlas iegūt savas dzimtas uzvārdu tiešā augšupējā līnijā;
81) iesniedzējs vēlas savam dzimšanas reģistrā ierakstītajam vārdam pievienot otru vārdu;
9) cits iemesls, ja to par svarīgu atzīst Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta direktors.

ieveens 03.07.08. 11:31 | Kāzu datums: 05.09.2008

Kas/kā notiek tad, ja man precoties būs abi uzvārdi.
Bet pēc tēva nāves es gribēšu pāriet tikai vīra uzvārdā, vai tas ir iespējams?

ibisa 02.07.08. 14:05 | Kāzu datums: 17.05.2008

Man medicīniskā bija derīga gan 10 gadus... diezin vai dod atšķirīgas... :) Man gan bija palikuši vēl kādi gadi 5-6 līdz derīguma termiņa beigām medicīniskajai, bet tik un tā ņēma pretī un nomainīju tiesības uz visiem 10 gadiem... :)
Nomainīt tiesības tiešām ir ātri kā meitenes minēja- vidēji pusstunda... :)

marin4ix 02.07.08. 13:50 | Kāzu datums: 09.08.2008

paldies meitenes par atbildi! mani tieši tā medicīnas izziņa mocīja visvairāk, vai jātaisa jauna vai kā... tagad zināšu! paldies! :)

Augustīne 02.07.08. 12:58 | Kāzu datums: 30.05.2008

ir tieši tā, kā Digna teica- vienīgi man šķiet, ka nebija pat 15 Ls jāmaksā, ja nemaldos kaut kādi 12,70 (bet nu to negalvoju).
Vienīgais, kas jāņem vērā- papildus pasei jābūt līdzi arī medicīnas izziņai (tās termiņš ir 5 gadi, tā ka jāskatās, kad ieguvi vadītāja apliecību un vai toreizēja medicīnas izziņa vēl ir derīga, es dabūju kārtot jaunu).

D
Digna 02.07.08. 11:58 | Kāzu datums: 01.09.2007

Vadītāja apliecību ir vieglāk nomainīt kā pasi. Iebrauc CSDD samaksā laikam 15 Ls, nofotografējies tur pat uz vietas un apliecība rokā. Tas viss aizņem aptuveni 30 minūtes. Visilgāk jāgaida no fotogrāfēšanās līdz apliecības saņemšanai. Bet kopumā ātri un ērti. (Rīgas CSDD)

marin4ix 02.07.08. 10:54 | Kāzu datums: 09.08.2008

Liena apsveicu ar ģiemenes pieaugumu :)

Augustīne, pastāsti lūdzu kā notiek autvadītāja apliecības maiņa, mani pašlaik šis jautājums nomoka vairāk par pasi :) Paldies!

Liena 01.07.08. 11:06 | Kāzu datums: 05.07.2008

es arī ceru, ka man viss tik ātri ies, man reāli pēc kāzām sākas dekrēta atvaļinājums, un vecie dokumenti vairs nebūs derīgi! :)

Augustīne 01.07.08. 10:48 | Kāzu datums: 30.05.2008

pasi var dabūt gatavu ātrāk par 3 dienām. man piektdienā bija kāzas, pirmdienā pēc tām ar veco pasi un laulības apliecību devos uz PMLP, jaunā pase bija gatava jau nākamajā dienā ap pusdienas laiku. Uzreiz pēc tam braucu uz CSDD un nomainīju vadītāja apliecību. Tā ka divus galvenos dokumentus nomainīju 2 dienu laikā.
Tagad gan ir tās rindas PMLP nodaļās Rīgā- tam risinājums- iepriekš piezvanīt pa telefonu un pierakstīties uz konkrētu datumu un laiku, kad dosies mainīt (protams, ja aktuāli ir jauno pasi dabūt pēc iespējas ātrāk). Atceros, ka iesniedzot dokumentus pases maiņai PMLP nodaļā pavadīju labi ja 20 minūtes un lielāko laiku no tā paņēma fotogrāfēšanās mēģinājumi un centieni uzdabūt uz papīra savu jauno parakstu :)

Z
Zjanis 01.07.08. 10:32 | Kāzu datums: 26.07.2008

Ņem līdzi laulības apliecību, dodies uz pasu daļu. Iedos tev kvītiņu un tu samaksāsi 15Ls (pase būs gatava 3dienu laikā). Bet tad tev mēneša laikā jāgriežās pēc laulībām pasu daļā, lai būt gatava tik
īsā laika periodā. Bet neaizmirsti, kad tev mainās uzvārds, tātad arī autovadītāju apliecība ir nederīga, to var nomainīt tikai tad, kad pase ir gatava! :)
Bankas kartes (debetkartes, kredītkartes) būs jāmaina.
Visi līgumi, konumālie, telefoni, internets, TV utt. tie ar līgumi ir slēgti uz vecā uzvārda un tev par to būs viņiem jāpaziņo!