FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Uzvārds...

t
tiigeriite 28.04.08. 22:27

mēs ar mīļoto cilvēku pēc kāzām vēlamies dubulto uzvārdu - es ņemu klāt viņa uzvārdu un viņš manu uzvārdu.Vai tas ir iespējams un vai nebūs problēmas ar likumu?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
28.06.09. 15:55

Man laikam nav šajā ziņā problēmu-mana topošā uzvārds ir tieši tāds pats kā manam mammukam pirmslaulību, līdz ar to arī manai vecmammai ir tāds:) pat smējāmies, ka jāpārbauda, vai neesam radi!:)

sanchezz 28.06.09. 13:54 | Kāzu datums: 08.08.2009

Ir vairāki faktori, kāpēc es saglabāju arī savu uzvārdu - 1. jo turpinu ciltskoku ar savu uzvārdu, 2. man tas pašai ļoti patīk, 3. tā kā vecāki dzīvo šķirti, esmu priecīga nēsāt tēva uzvārdu

un piekrītu sermy - tā ir daļa no manas personības un arī man ar māsām un brāli ir dažādi uzvārdi(tas attiecībā par tiem bērniem) un nejūtos tā , it kā būtu dažādi bērni vai kā tamlīdzīgi...

r
rutuxs 28.06.09. 13:19 | Kāzu datums: 20.02.1993

Bet tas ir tikai uzvārds! Galvenais lai paši cilvēki nepazustu. Nē, nu jūs varat darīt kā gribat, tikai man laikam prātiņš par īsu, lai saprastu uzvārda "vērtību", lai to par visām varītēm mēģinātu saglabāt (es nevelku uz kašķi, tikai mēģinu saprast, kas tajā ir TIK nozīmīgs). Man jāsaka kā teica multenē "Auto" vecais sacīkšu autiņš : ""Citiem tie ir kausi, priekš manis tikai tukši trauki."

Sermy 28.06.09. 13:06 | Kāzu datums: 06.06.2009

Mans uzvārds ir daļa no manas personības, un ja es zaudētu savu uzvārdu, es zaudētu daļu no sevis. Man nekad nav pat prātā ienācis mainīt savu skaisto, latvisko, lepno uzvārdu, kas man ir pēdējā piemiņa no tēta. Runājot par ģimeniskumu, man nekad prātā nav ienācis, ka es būtu mazāk meita savai mammai vai mazāk māsa savam brālim, kaut gan mums ir atšķirīgi uzvārdi. Tas pats attiecas uz vīru. Ne jau uzvārds veido ģimeni, bet gan attiecības.

sanchezz 28.06.09. 12:12 | Kāzu datums: 08.08.2009

man, piemēram, rūp dzimtas uzvārda turpināšana, jo es un mani radi nodarbojamies ar ciltskoka padarīšanām un negribas, lai jau nākamajā paaudzē mans uzvārds pazustu.
un jā - saviem bērniem liksim dubulto uzvārdu:)

r
rutuxs 28.06.09. 11:21 | Kāzu datums: 20.02.1993

Es nekad neesmu saspringusi par uzvārdiem. Pat doma nav bijusi likt savam meitas uzvārdam klāt vēl vīra uzvārdu. Man liekas, tā atkal tāda modes lieta. Kāda tur dzimtas uzvārda turpināšana? Mana dzimta turpināsies bērnos, lai kādi viņiem uzvārdi būs. Kam rūp uzvārdu nezūdamība, lai laiž pasaulē daudz dēlus:)))

Bellae 28.06.09. 10:35 | Kāzu datums: 04.07.2009

Bērnam var likt arī mātes uzvārdu un tad tieši tāpat kā mammai, viņa būs divi uzvārdi! ;)

b
buga 28.06.09. 10:24 | Kāzu datums: 06.06.2009

uzvārds turpinās tad, ja to liek bērniem! :) Ja Tavs vīrs neņems arī Tavējo klāt savējam, tad bērniem tiks tikai viņa uzvārds un līdz ar to nekāda reāla turpināšana nenotiks.

sanchezz 28.06.09. 02:10 | Kāzu datums: 08.08.2009

es pēc kāzām paturēšu gan savu uzvārdu, gan vīra. Savējo tāpēc, ka vēlos turpināt dzimtes uzvārdu - tā jau esam maz palikuši:)

p
pretaporte 07.04.09. 07:54

Es pēc kāzām pāriešu vīra uzvārdā - man tas ļoooti patīk un jau nevaru sagaidīt, kad tas notiks :) Tomēr es saprotu tās sievietes, kurām topošā vīra uzvārds galīgi neiet pie sirds/vai arī ir neskanīgs/kādai varbūt nepatīk, ka tas ir ar krievisku pieskaņu u.tml. Bet tikai tapēc, lai saglabātu savu uzvārdu, lai gan bērniem būs tikai vīra....tad kādēļ vispār saglabāt, ja to nemanto bērni?

saulux5 07.04.09. 00:33 | Kāzu datums: 10.07.2009

Mums arī šī tēma ir aktuāla....

Mans uzvārds ir ļoti jauks un visu savu līdzšinējo dzīvi esmu par viņu tikai priecājusies ! Arī visi draugi, pasniedzēji un kolēģi sauc mani uzvārdā, kas man ļooooti patīk! Uz to, kad mani nosauc vārdā ir gadījies, ka pat nenoreaģēju :D .

Pēc kāzām gribu arī vīra uzvārdu, bet NOTEIKTI nemainot manējo! Tādēļ ..kā jau teica Cima :"Es, piemēram, palikšu savā uzvārda un pieņemšu vīra uzvārdu. Bērni būs ar vīra uzvārdu. Mums visiem būs viens uzvārds, tikai man vēl klāt savs pirmslaulību. Neuzskatu, ka tamdēļ mēs nebūsim, kā ģimene. Ne jau uzvārdā slēpjas ģimenes nozīme. "

a
aijochka 14.08.08. 21:24

Manā gadījumā abi uzvārdi kopā nu galīgi neskan-mans beidzas ar -iņa(īsts latviešu uzvārds), vīriņam beidzas ar -manis, tagad esmu -mane....un ļoti sen jau vēlējos viņa uzvārdu!!!

a
a_la_jaunkundze 13.08.08. 12:18

zinu vienu sivieti kurai ir trīs uzvārdi caur svītriņu...:))))
ps. novienas puses es esmu par vecajām vērtībām-ja precas tad sieva pāriet vīra uzvārdā...bet no otras puses man pat arī reizumis ienāk prātā atstāt savu un pielkt klāt vīra...nu nez, vairāk jau esmu par to lai abiem viens uzvārds ;))

njuks 13.08.08. 11:56 | Kāzu datums: 06.09.2008

Fantastiski! Lūk tā ir mīlestība, kad visādi aizspriedumi netiek ņemti galvā, bet tiek darīts viss lai otrs cilvēks justos laimīgs:)

Knope 13.08.08. 10:07 | Kāzu datums: 26.07.2008

Paldies manam vīram... Tikai jau laikam īstas mīlestības vārdā vīrietis var piedāvāt pieņemt sievas uzvārdu. Nojaušot, cik ļoti vēlos paturēt savas dzimtas izzūdošo uzvārdu, tai pat laikā iekšēji cīnoties ar apziņu, ka ģimenē jābūt vienam uzvārdam, identiski vienam, bez visiem dubultpiekarinājumiem.
Kad vīrs neko nesakot Zaksā ierakstīja jaunā uzvārda vietā vienkārši tikai un vienīgi manējo - laikam manī tajā brīdī pozitīvā nozīmē salūza viss. Es zinu, ka vēl stiprāk otru cilvēku mīlēt nevar. Patiesībā ar šo soli vīrs nevis zaudēja savu identitati vai "padevās" sievai - bet gluži pretēji - viņš iekaroja mani līdz galam. Jo zinu,ka tagad viņa dēļ iešu caur uguni un ūdeni, lai kas arī no manis nākotnē tiks prasīts.

D
Daffy 12.08.08. 16:33

nedaudz no citas operas, bet tomēr, varbūt vērā ņemams fakts - pašreiz piem., airbaltic nevar reģistre'ties on-line, ja esi ar dubultuzvārdu....tas tik tāds piemērs...

b
barbucis 12.08.08. 16:06 | Kāzu datums: 23.06.2008

Man ir dubultais uzvārds jo esmu no senas dzimtas un ar šo uzvārdu tiešo pēcteču ir nežēlīgi maz. Uzvārds man ar skaists bet vīram ir vel foināks un lai nezaudētu savu piederību senajai ciltij ( kā saka mans tētuks) es paņēmu klāt vīra skaisto uzvārdiņu ... nu caur svītriņu esmu Vāvere :)

m
magoniite 07.08.08. 11:47 | Kāzu datums: 13.09.2008

Mums arī abiem būs dubultais uzvārds. Abiem vispirms vīra, pēc svītriņas mans. Bet ne jau tāpēc, ka modes lieta. Gājām konsultēties pie astrologa. Viņš izstāstīja pēc numeroloģijas viedokļa par mūsu uvārdiem. Un tā nu sanāca, ka abi uzvārdi enerģētiski viens otru ļoti labi papildina. Tieši tās lietas, kas mums katram būtu nepieciešamas. Man - praktiskums. Viņam - jutīgums, radošums.

R
Renis 07.08.08. 10:39 | Kāzu datums: 09.08.2008

šobrīd visu var samainīt, pat pilnīgi uz citiem uzvārdiem.

Miiciite 07.08.08. 02:47 | Kāzu datums: 06.09.2008

Katram savi iemesli uzvārda dubultošanai,maiņai u.tt (man uzvārds viens un mainīšu uz vīra uzvārdu).Bet,ja dubultošanatikai ''modes'' pēc, tad der aizdomātei sarī par sīkumiem, kas varētu patraucēt turpmākaja dzīvē. Piemēram- pērkot biļeti uz kādu no airbaltic reisiem cilvēkiem ar dubultuzvārdu nav iespējama reģistrēšanās online! Nav aktuāli? Varbūt tagad nav, bet nekad jau nevar zināt, kā pagriezīsies dzīve-varbūt lidoju mi būs itin bieži un šis nebūtiskais sīkums traucēs. Vēl sīkāks nieks- ja sanāks dzīvot uz laiku vai pavisam ārzemes, it visur prasa uzvārdu izburtot, jo viņiem jau pēc latviskā sizrunas nav ne jausmas,ka uzvārds rakstāms. Pēc pieredzes-jo mazāk burtosi,jo skaidrāk sanāks. Tā lūk, sīkumiņi.Un par dzimta suzvārda saglabāšanu- ja piedzims meita, viņa apprecoties var izlemt nomainīt savu uzvārdu un tā nu dzimtai gals klāt šā vai tā.