FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Laulību līgumi - izmaksas, dokumenti

Lauminja 23.05.07. 18:15 | Kāzu datums: 28.07.2007

Vai kāda / -s ir saskāries ar laulību līguma slēgšanu (ir doma par līgumu par mantas šķirtību) - kādas ir izmaksas, nepieciešamie dokumenti, citas formalitātes?

Paldies.

19 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
Siice 23.05.07. 19:02 | Kāzu datums: 07.07.2007

Man gan laulības līgums liekas pirmā pazīme pirms kāzām, ka pieļaujat, ka kopdzīve beigsies bēdīgi... Domā, ka tiešām vajag?
Mēs piemēram visu kopīgi esam iegādājušies un izrunājuši, ka, ja arī šķirsimies, tad visu godīgi - uz pusēm! Kaut vai kaķa dēļ nesķirsimies - to būtu visgrūtāk sadalīt! :D

s
spirit 23.05.07. 19:28 | Kāzu datums: 25.05.2007

Nu, ja ņem vērā tikai sauso statistiku, tad šķirtas tiek tikai nedaudz mazāk par 50% laulības. (!!!) Kad precamies, tad par to nedomājam, vai arī cenšamies nedomāt, bet dzīve ir viena liela laimes spēle. Kas zina kā viss iegriezīsies? Nav jau nemaz jāšķirās. Ja skatamies pavisam reāli, tad mēs visi esam mirstīgi un nekad nevaram būt droši ne par ko.. Manai draudzenei vīrs gāja bojā 31 gada vecumā. Protams arī viņa par to iepriekš nedomāja, bet dzīve rāda, ka gadās visādi.
Laulību līgums ir iespēja sevi pasargāt no dažām nepatīkamām dzīves situācijām. Šis jautājums gan aktuālāks laikam ir tiem pāriem, kuriem ir bērni no iepriekšējām attiecībām.

a
anminka 23.05.07. 22:37 | Kāzu datums: 21.07.2007

ar laulības līgumu, manuprāt, tu(tas ir civlēks)jau iepriekš ieprogramē savu dzīvi, ja par šķiršanos domā, tad kādēļ precies?!

Lauminja 23.05.07. 23:26 | Kāzu datums: 28.07.2007

Paldies par emocijām un moralizēšanu, kura gan nāca ne jautāta ne aicināta :)

Nelaimīgai laulībai sevi programmējam jau desmito gadu, pagaidām esam aizprogrammējušies līdz kāzām :).

Manuprāt ar laulības līgumu tieši tiek apliecināts, ka kopā esam ne mantas dēļ (tā katram sava), bet tādēļ, ka ir labi :). Viedokļi protams atšķiras, tomēr esam patstāvīgas personības un uzskatām, ka katram ir tiesības rīkoties ar savu mantu pēc saviem ieskatiem un arī, ka nav tiesības riskēt ar ģimenes mantu - jo katrs par savām saistībām atbild ar savu un tad ar kopīgo mantu ... te nu viela pārdomām tiem, kuriem visa manta ir kopīga :).

Kā jau minēju, šī nebija vieta emocijām - jo - cik cilvēki tik uzskati ... un tad vēl dažādu faktoru ietekme - dzīves stils, audzināšana, ģimenes budžeta vadības stils (kādam visa nauda kopīga - kādam atsevišķa nauda + lietas par kurām maksā viens vai otrs cilvēks), attieksme pret risku, vecums, mantiskais stāvoklis u.tml.

SAULE 24.05.07. 00:04 | Kāzu datums: 07.07.2007

nu ja ir tā manta tad kāpēc gan ne... :) :) :)

Izolde 24.05.07. 08:41 | Kāzu datums: 16.06.2006

Mēs slēgsim laulību līgumu.

Bet ne tāpēc, ka domājam, kā sadalīt mantu, ja šķiramies....
Ir vēl daudz citu iemeslu, kāpēc svarīgi ir noslēgt šādu līgumu-piem., vienam pieder nekustamie īpašumi, bet otram ir parādi bankās, lai bankas neapķīlātu otram piederošo nekust. īpašumu, kas pēc laulībām visumā kļūst par kopīpašumu, tad noder šāds līgums par mantas škirtību!!!
Otrs no iemesliem varētu būt ierēdņa statuss un visas ar to saistītās formalītātes!

Tā, ka laulību līgums nenozīmē tik to, ka domā par šķiršanos!
Es arī labprāt uzzinātu ko vairāk par nepieciešamajiem dokumentiem un izmkasām sakarā aršo jautājumu!

24.05.07. 08:54

laulību līgums laulībā manā skatījumā ir kā apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem. Tas tāds tereotips- ka jau pirms laulībām dala mantu. Man arī ir doma par šāda dokumenta nokārtošanu vēl pirms laulībām- domāju iet pie kāda ģimenes tiesību speciālista un aprunāties kas un kā ,jo vienam no mums pieder auto, dzīvoklis, bet otram ir parādi bankā, jā un vēl ierēdņa statuss (man)...nav obligāti jābūt šķiršanās faktam, lai var šādu līgumu noslēgt, neatkarīgi no tā, ka jebkurā gadījumā iestāsies likumiskā mantošana ( sievai, bērniem...)

v
viitamea 24.05.07. 09:07 | Kāzu datums: 18.08.2007

Visus jautājumus, neskaidrības, izmaksas, kas saistīti ar laulību līgumiem un to noslēgšanu, var noskaidrot pie notāriem, kur šis process arī noteik! Aizejiet un noskaidrojieet visu Jums nepieciešamo info!
Vēl jau var arī žurnālos, Latvijas Vēstnesī palasīt par šo tēmu - , manuprāt, ļoti plaši viss ir uzrakstīts un aprakstīts :) - tur nu jāiet uz bibliotēku un nedaudz jāpamkelē jaunākās publikācijas!

a
anminka 24.05.07. 09:14 | Kāzu datums: 21.07.2007

Paldies par emocijām un moralizēšanu, kura gan nāca ne jautāta ne aicināta :)

vajadzēja iet pie jurista nevis likt forumā jautājumu, tad nebūtu lasījusi ko citi par to domā...
ja vieni riktīgi ap..... kleitas tads ir normāli, bet ja runa parko citu, tad domas dalās-sievietes- varat vien par lupatām kašķēties!
nebiju nedz' emocijās, nezd' moralizēju tikai vienā teikumā izteicu savas domas...
jāiet prom no foruma savādāk visām pirmskāzu stresi pat inbox čatā nav tādi kašķi!

P
Palaidne 24.05.07. 10:13

Arī mani interesē informācija par laulību līgumiem... un neko sliktu tur nesaskatu.
Ja kāda noskaidros šo informāciju - padalās :) Ne jau visām ir tas laiks tagad skriet pie notāra un veltīt laiku Viņam :( Varbūt kāda starp mums jau ir izgājusi cauri šai procedūrai... .
Kāpēc gan te to nevarētu izrunāt? Nekur nebija teikts, ka forumā jārunā tikai par lupatām un jaukiem laika apstākļiem.

24.05.07. 10:57

Palaidne, piekrītu tev.

Izolde 24.05.07. 11:07 | Kāzu datums: 16.06.2006

Piekrītu Palaidnei un Egijai..:)

Protams, jāiet pie notāra, lai noslēgtu līgumu, bet cik aptuveni tas maksā, un kādi dokumenti vajadzīgi-to taču var apspriest tāpat kūku cenas, un kleitu cenas...

a
anminka 24.05.07. 22:25 | Kāzu datums: 21.07.2007

meitenes, es neliedzu nedarīt/darī es tikai izteicu savas domas vienā teikumā!!!
par notāru pateicu tikai tādā gadījumā, ja negribat dzirdēt citu domas par šo lietu un turēt visu noslēpumā...
tā ir katra brīvā griba...
tas jautājums ko uzdevu bija vispārējs nevis konkrēts, taču diena diemžēl sabojāta...

Lauminja 25.05.07. 08:49 | Kāzu datums: 28.07.2007

Peace.

Neļauj svešīem cilvēkiem bojāt sev omu. Tā ir privilēģija, kura ļauta tikai patiesi tuviem: ģimenei, tuviem ļaudīm. Ja nu tik viegli neizdodas, domā par mirdzošu loku (olas čaumalu) sev apkārt, kura Tevi pasargā. Vismaz man šāds autotreņiņš savulaik kārtojot darba lietas lieti noderēja.

Tad vēl - sev, savam topošajam vīram un vecākiem Tu esi pati labākā, skaistākā, gudrākā, mīļākā u.t.t. - kamdēļ gan jāuztraucas par svešiniekiem (kuri vairumā gadījumu par Tevi nedomā neko, jo ir milzum daudz citu prioritāšu).

a
anminka 25.05.07. 10:02 | Kāzu datums: 21.07.2007

ierakstiet google laulības līgums un būs lapa kaut kāda reģistrā par to visu, izņemot cenas(vismaz cenas es neredzēju)

Lauminja 25.05.07. 10:26 | Kāzu datums: 28.07.2007

http://www.ur.gov.lv/?t=3&a=5&v=lv;

esmu pajautājusi neskaidrākos jautājumus notāru asociācijai:
1) vai visa manta jānorāda līgumā un tad līgums regulāri jāgroza vai arī pietiek ar "mantas šķirtību" / "mantas kopību" atkarībā no līguma veida un tad īpašnieku norādīšanu reģistros (piem. komerceriģstrā - uzņēmumu daļas, zemes grāmatā - nekustamais īpašums, CSDD - transports;
2) vai notārs palīdz sastādīt līgumu vai tikai apstiprina to (piemēram, darījumos ar nekustamo īpašumu - notārs apstiprina gatavu līgumu)
3) kādi dokumenti jāņem līdzi pie notāra

Ja gūšu atbildi, ielikšu šeit.

Izmaksas nav īpaši lielas - LVL 10 nodeva (2002.09.03. MK 404 2.1.p.) + publikācija Latvijas Vēstnesī LVL 8 (http://www.lv.lv/), tad vēl nezināma summa notāram, iespējams - arī līguma sastādīšanas izmaksas (lai gan manuprāt nekas liels nevar būt, jo, ja visu pareizi saprotu, iespējami divi standarta teksti "mantas kopība" un "mantas šķirtība".

Izolde 25.05.07. 10:30 | Kāzu datums: 16.06.2006

Paldies par info!
ceru šeit izalsīt arī atbildi!!

z
zvirbulis 06.08.12. 16:54 | Kāzu datums: 15.09.2012

Njus, tauta, kādas tad ir kopējās izmaksas līguma noslēgšanai? Par Uzņēmumu reģistru viss skaidrs. Vairāk interesē tieši notāra radītās izmaksas. It kā jau paši varētu noformulēt laulības līgumu, bet gribas jau tā, lai ir korekti attiecībā uz tiem "citiem noteikumiem" pret trešajām personām.
Un tie, kas te moralizē par "mantas dalīšanu" - galvenais iemesls, kādēļ tādus šodien slēdz, ir tas, ka vienam no laulātajiem ir parādi vai riskants bizness, ierēdņa amats un tamlīdzīgi. Lai par viena "grēkiem" netiku piedzīts no laulāto mantas...

Noelle 06.08.12. 17:31 | Kāzu datums: 19.07.2014

Ja pareizi atceros, laulību līguma izmaksas bija arī atkarīgas no īpašumu vērtības, kas tiek norādītas līgumā. Kad sanāks, pameklēšu savējo līgumu, paskatīšos, kas tur bija rakstīts (tur bija jāparādās arī summām). Respektīvi - līdzīgi, kā slēdzot nekustamā īpašuma pirkuma līgumu, arī šai gadījumā, šķiet, bija jāmaksā valsts nodeva atkarībā no īpašuma vērtības.

Bet iespējams jau vienkārši norādīt, ka visa pusēm piederošā un nākotnē iegūtā manta ir atsevišķa katram. Tad laikam izmaksas sanāk mazākas, bet tas derēs tikai tad, ja jau šobrīd īpašumi reģistrēti uz katru atsevišķi.