FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Vīra uzvārds

L
Laimīgā^^ 23.01.18. 13:50 | Kāzu datums: 12.10.2018

Par kāzām ir daudz neskaidrību. Topošajam vīram ir divi uzvārdi. Kad precēsimies, gribu paturēt arī savu uzvārdu. Kā sanāk? Tad manam uzvārdam nāk klāt arī vīra abi divi, vai varu izvēlēties kuru no abiem vīra uzvārdiem es vēlos? Varbūt kādai ir bijusi līdzīga situācija.

2 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
r
rutuxs 24.01.18. 15:02 | Kāzu datums: 20.02.1993

Tev jāizvēlas palikt savā, vai pieņemt vīra uzvārdu.Civillikums paredz, ka, noslēdzot laulību, viens no laulātajiem savam uzvārdam var pievienot otra laulātā uzvārdu, izņemot gadījumus, kad vienam no laulātajiem jau ir dubults uzvārds. Šādā gadījumā kā pirmais rakstāms pirmslaulības uzvārds. Piemēram, pirms laulībām sievu sauca Inga Bērziņa un vīru – Klāvs Vilks. Šādā gadījumā sievu pēc laulībām sauks Inga Bērziņa-Vilka un vīru – Klāvs Vilks vai arī sievu sauks Inga Bērziņa un vīru – Klāvs Vilks-Bērziņš. Savukārt, ja, piemēram, sievu sauc Anna Roze-Rozīte, tad, apprecoties ar Kārli Vaivodu, sievai ir iespēja vai nu palikt savā uzvārdā, vai pieņemt vīra uzvārdu. Uzvārds Roze-Rozīte-Vaivode vai Roze-Vaivode, vai Rozīte-Vaivode nav iespējams.

L
Laimīgā^^ 24.01.18. 16:38 | Kāzu datums: 12.10.2018

Paldies