FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Likuma burts

Ceremoniju Svētdienā atsaka - ko darīt?

A
Andra 21.10.15. 14:02 | Kāzu datums: 21.08.2016

Meitenes, esmu šokā..sazvanījos ar attiecīgo dzimtsarakstu nodaļu, kas piedāvā arī izbraukuma ceremonijas vietā, kur to velamies, bet ceremoniju 7dienā man atsaka, jo redz valsts iestades darbinieki 7dienās nestrādā!!!
Viesu nams, muzikanti un vakara vadītājs jau sarunāti uz to datumu, turklāt šis datums mums ir īpašs, tāpēc jau to arī izvēlējāmies. 
Ir taču arī citi pāri, kas laulājušies 7dienās - kā to var dabūt gatavu? Jo man pateica, ka neviena dzimtsarakstu nodaļa 7dienā nelaulās!
vai nav citas opcijas - kādas personas, kas neatkarīgi no dzimtsarakstu nodaļas likumīgi var salaulāt??

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
l
little_star 20.12.15. 10:12 | Kāzu datums: 16.01.2016

Kad mana mamma vel strādāja dzimstarakstu nodaļā, ļoti daudzus salaulāja svētdienā.. Tā kā manuprāt, viss atkarīgs no pašas vadītājas. Protams, baznīcā un ar mācītāju svētdienā ir vienkāršak. Nu pat redzēju, kā Ogres luterāņu baznīcā svētdienā notika kāzas.. 

m
maijaaa 15.12.15. 10:51 | Kāzu datums: 19.12.2015

Katrā pilsētā ir citādāk. Piemēram, ja grib sarakstīties svētdienā vai svētku dienā Ventspilī, to var darīt, tikai par pakalpojumu jāmaksā dubultā.

e
esBildinajuVinu 14.12.15. 17:58 | Kāzu datums: 25.12.2014
A
Andra 04.11.15. 18:39 | Kāzu datums: 21.08.2016

Ir, ir, viss kārtībā, mēs arī jau sarunājām citā vietā, nevis kur gribējām, bet uztaisīsim arī tur smuki... Rīgā laikam tiešām tāds konveijers, ka darbinieki vispār nav ieinteresēti iziet ārpus rāmjiem.
Nu ja, katram savs plānošanas laiks, man tomēr gribējās visu laicīgi nokartot, zinot, cik vasarā visas vietas laicīgi aizņem, oktobrī tomēr savādāk.

s
senaz 03.11.15. 14:42

Mani sasmīdināja komentārs, ka "kura tad atstāj visas rezervācijas 6mēnešus pirms kāzām"  jo mani bildinājā jūlija beigās un oktobra sākumā apprecējāmies. Kopā mums bija 88dienas saderināšanās process kopā, bet nu nebija īpaši nekādu problēmu par laimi :)
Savukārt par tēmu - šovasar mana astroloģe stāstīja par meiteni, kas apprecējās jūnijā, svētdienā pirms Jāņiem. Nezinu gan kur, bet tad iespējams, ka tas tomēr ir noorganizējams.

K
KristineKK 03.11.15. 01:31

@ingmars Cik man zināms, Korālis nav tiesīgs salaulāt,tāpat nāksies nokārtot visu oficiāli Dz.s. nodaļā. Minētā persona var novadīt ceremoniju kā jebkurš cilvēks (tam nav juridiska spēka). Iesaku palasīt šo diskusiju par viņu : http://www.precos.lv/lat/forums/kazu-planosana/10-religija-un-baznicas/4049-valters-koralis/

i
ingmars 02.11.15. 16:26

Valters Korālis jebkurā laikā un vietā - uz zemes, gaisā vai ūdenī ;)

T
Taina 24.10.15. 19:43 | Kāzu datums: 16.12.2014

Ja šis datums Jums ir tik ļoti svaŗīgs, precieties svētdienā ar saviem tuvajiem neoficiāli, bet dokumentus dzimtsarakstos parakstiet pirms tam, piemēram, sestdienā. Ceromoniju, iespējams, Jums var novadīt kāds tuvs cilvēks, tā panāksiet jauku un sirsnīgu atmosfēru, un tas iedos papildus šarmu Jūsu kāzām. 

A
Aiko 24.10.15. 01:01

Nu ja - egoistiski..... bet ES GRIBU!
Valsts iestādes svētdienās nestrādā. Pareizi tev iesaka, pirms organizēt visu pārējo, ir jāsarunā/ jāpiesaka laulību ceremonijas datums un tad jau vari visu tālāko kārtot. Kas būtu, ja valsts ierēdņiem būtu kā zaķīšiem jālēkā līdzi katras dāmas iegribām. Vai grūti saprast, ka oficiālajās brīvdienās NAV pieejams reģistrs un kā lai jums iereģistrē un izdrukā Laulības apliecību. Numuri tiek piešķirti centralizēti un automātiski vienotajā sistēmā (tas blondīnēm).
Cik man zināms, svētdienās laulā tikai pareizticīgo baznīcās. Varbūt lauku baznīcās arī var salaulāties.
Dzimtsarakstu nodaļas darbinieki izbrauc ārpus nodaļas tikai savu teritoriju robežās (pēc likuma). Bet sarunāt laikam var jau visu, izņemot laulību ceremoniju brīvdienā.
Kā izeju no situācijas - organizē izbraucamās butoforās laulības izvēlētajā datumā.

a
alisona 23.10.15. 10:29

atpūsties var 1d, 2d, nevis brīvdienās, kad parasti cilvēki precās..

Nu redz, tad viņiem arī ir jāstrādā kā parastiem cilvēkiem. Mazliet muļķīgi būt tik egoistiskai un nesaprast, ka cilvēki arī grib atpūsties, nevis katras brīvdienas laulāt jaunos pārus.
Iesaku pamēģināt runāt ar mācītāju, bet tad jārēķinās, ka abiem jābūt kristītiem+iesvētītiem, lai mācītājs varētu laulāt.

k
kiki89 22.10.15. 18:20 | Kāzu datums: 21.11.2015

ticu.lv vai uz kādu tuvāko draudzi zvani :) 

r
rutuxs 22.10.15. 12:18 | Kāzu datums: 20.02.1993

Neviens no Daugavpils nebrauks uz Kolku laulāt. Ja es, Daugavpils iedzīvotājs, vēlos laulāties Kolkā, es to varu darīt. Savukārt es, kā Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļas darbinieks nedrīkstu laulāt Kolkā, jo tas ir cits novads.

A
Andra 21.10.15. 22:15 | Kāzu datums: 21.08.2016

Jā, bet vai tas attiecas arī uz izbraukuma ceremoniju?

c
cevita 21.10.15. 20:06 | Kāzu datums: 09.07.2016

Nē, tā vairs nav. Personas laulību var reģistrēt jebkurā dzsarakstu nodaļā, neatkarīgi no dzīves vietas.

A
Andra 21.10.15. 18:43 | Kāzu datums: 21.08.2016

Es kaut kur lasīju, ka attiecīgajā apkaimē var laulāt tikai no tās atbildīgās dzimtsarakstu nodaļas. Nu, piemēram, no Pārdaugavas kādas nodaļas nevar laulāt Vecmīlgravī... diez tā ir joprojām?

c
cevita 21.10.15. 18:28 | Kāzu datums: 09.07.2016

Noteikti uzzvani citām dzsarakstu nodaļām.
Vai arī dodies uz baznīcu un runā ar mācītāju. Es domāju, ka svētdienās arī var laulāties.

A
Andra 21.10.15. 17:41 | Kāzu datums: 21.08.2016

Nu, nu, dokumentus var iesniegt tikai 6 menešus iepriekš, diez vai kāda līgava uz tik vēlu atstāj pārējās rezervācijas...Turklāt, ir zināmi pāri, kas precējušies 7dienā, tāpēc biju pilnā pārliecībā, ka ar to nav nekādu problēmu..atpūsties var 1d, 2d, nevis brīvdienās, kad parasti cilvēki precās..

Haily 21.10.15. 15:16 | Kāzu datums: 10.10.2015

No vienas puses par ko šokēties??
Cilvēki grib atpūsties arī kādreiz un tāpēc jau vispirms tiek iets uz Dznodaļu, lai noskaidrotu kā ar datumu, nevis rezervē viesu namus un visu pārējo.
Mācītājiem 7dienās ir jāvada Dievkalpojumi, bet gan jau kāds par lielu naudu piekritīs.

A
Andra 21.10.15. 14:37 | Kāzu datums: 21.08.2016

Bet tur man neatteiks to pašu, ka valsts darbiniekiem brīvs?

r
rutuxs 21.10.15. 14:24 | Kāzu datums: 20.02.1993

Meklē lauku rajona Dznodaļas.