FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Svinību vietas

Mācītāji bez baznīcas iesvetības

c
caaliitis 07.08.18. 15:26 | Kāzu datums: 05.07.2019

Sveiks dāmas!

Vai ir kāda pieredze ar mācītāju, kas ir tiesīgs salaulāt ārpus baznīcas bez ievētībām utt.?

Vēlamies kaut ko sirsnīgu un mīļu, lai nav tikai dzimstsrakstu tantes klasiskie teksti vai mācītāju viedie vārdi par Dievu no A-Z.
Vnk ir būts kāzās, brīvā dabā, kuras vadīja mācītājs, jaunais pāris nebija nekādi baznīcas draugi....

12 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
A
Aivaaa 01.11.18. 09:49 | Kāzu datums: 18.04.2019

Dikti var just, ka vecāka gājuma cilvēks, jaunieši tic zinātnei, ne dieviem vai pasakām. Pasaule attīstās, zini kā, evolūcija lēnām, bet iet uz priekšu. Par to prieks :) 
Un protams, ka visiem gribas skaistas kāzas. Un man tas ir vairāk kā saprotami, ka kāzas gribas bez krišanas ceļos kam neesošam vai arī, ka skaistas kāzas gribas ne padomju laika ēkā. Jo vispār baznīcas ir arhitektūras brīnums, ne ticības. 
Par dzimtsarakstu nodaļām arī visādas briesmas lasītas..

Mana doma ir, nevajag pārmest cilvēkam, ka grib precēties bez iesvētības, pilnīgi normāli (ne visi grib smadzeņu skalošanu).
Un ir, ir tādi mācītāji, kas laulā bez iesvētībām, man vairāki pāri ir teikuši, ka viņiem nevajadzēja tādas iet, vienkārši nokārtoja papīrus un ielika viņus draudzē pusstundu pirms ceremonijas. Tas, ka neviens nesaka viņu vārdus ir cita lieta.

r
rutuxs 29.10.18. 22:06 | Kāzu datums: 20.02.1993

Aivaaa Kādēļ vajag mācītāju, ja netici Dievam? Zaimošanai? Un nevajag galīgi noniecināt Dzimtsarakstu nodaļas. Ja neder ne viens, ne otrs, tad ir divi varianti. Pirmais, vienkārši parakstīt papīrus un viss, otrais, neprecēties vispār.

A
Aivaaa 29.10.18. 10:57 | Kāzu datums: 18.04.2019

Pilnībā piekrītu Caaliitim.
Nav vēlama ne pārāk liela bļaušana par Dievu (it īpaši, ja neviens netic, izņemot varbūt kādu vecāku vecmammu viesos), ne arī Dzimtsarakstu nodaļas PSRS smaka, kur tante runā pilnīgi garām un otra tante spēlē šķību melodiju uz sintazatora. 
 

kRista 28.08.18. 12:06 | Kāzu datums: 07.07.2018

Sveika,vēlreiz...

Es saprotu,ka šī diskusija ir bezjēdzīga.Jūs jautājat pēc padoma-Jums tiek skaidri un gaiši atbildēts,bet Jūs atbildes neapmierina.
Par to krišanu galējībās...šajā diskusijā galējības es saskatu tikai Jūsu tekstā un sarkasmā par seksuālo dzīvi...Bet,es pat nenolaidīšos līdz tam,lai komentētu šādu muļķību...:)
Bet,diemžēl vai par laimi,arī baznīcā ir sava lietu kārtība un tā IR jāievēro visiem patīk tas vai nepatīk,sekso pirms kāzām vai nesekso...Ja grib,lai ir pa skaisto,tad tomēr būs nedaudz jāpiepūlas un  jāaizčāpo līdz baznīcai.
Lai veicas un lai ir pa skaisto! 

r
rutuxs 28.08.18. 10:19 | Kāzu datums: 20.02.1993

caaliitis
Tās nav galējības. Tu gribi MĀCĪTĀJU, kas LAULĀ un BEZ iesvētībām. Tev skaidri pasaka, ka tādu NAV. Gribi vai negribi. Neiet runa, vai pēc tam tu sēdēsi baznīcas solā. Tu pat līdz baznīcai nevari aiziet, bet gribi Dieva svētību. Ak, jā, tu jau gribi tikai lai ir skaisti. Par manu seksuālo dzīvi pirms laulībām neutraucies. Neesmu baznīcā laulājusies.

c
caaliitis 27.08.18. 16:12 | Kāzu datums: 05.07.2019

rutuxs
kRista

Dāmas, nu nevajag krist galējībās...

Ja tik ļoti esat par Dievu un ticību, tad  cerams, ka pirms kāzām arī seksa jums nav un ar savu mīļoto nedzīvojat kopā...
Diez cik no tiem pāriem, kas laulājas baznīcā, Dieva priekšā, pēc tam sēž ik svētdienu baznīcas rindās un klausās mācītāja sprediķus, kā to pieprasa draudzes likumi ?

Man nav jāataisnojas, kāpēc un ko vēlos tieši tā, kā vēlos.
Ja jums, dāmas, nav ko ieteikt, tad nevajag komentēt...

 

kRista 10.08.18. 13:38 | Kāzu datums: 07.07.2018

Caalitis,

Es pirmo reizi ko tādu dzirdu,ka mācītājs (kurš tiešām ir mācītājs,nevis pats sevi par tādu pasludinājis) laulātu bez iesvētes un kristīšanas.
Tā ir OBLIGĀTA prasība,jebkurā baznīcā. Neviens mācītājs nelaulās jūs,apejot šo kārtību. Es uzsveru un atkārtoju vēlreiz-MĀCĪTĀJS.Visādi Korāļi un viņam līdzīgie droši vien ir pilna pasaule,tikai vai tas būs tas pats,kas baznīcā laulāti-NĒ! Pašdarbnieku teātris!
Mans vīrs bija kristīts,bet nebija svētīts un pat ar to nepietika,vajadzēja iesvētes kursu iziet un iesvētīties.Es nebiju ne kristīta ne svētīta.Mēs kopā arvīru gājām uz iesvētes kursu,kas ilga no septembra līdz decembrim,KATRU ceturtdienu draudzes mājā.Un otrajos Ziemassvētkos mūs iesvētīja un mani nokristīja.
Tāds,lūk,ceļš ir līdz laulībām baznīcā,vai jebkur citur-bet tapt mācītāja salaulātiem.

Man tikai palika neskaidrs,kāpēc jūs vēlaties,lai jūs laulā mācītājs,ja tik izmisīgi vēlaties apiet baznīcas kārtību-kristīties un iesvētīties??? Lai bildēs izskatās skaistāk? ....es atvainojos protams,bet man tas tiesam liekas nedaudz dīvaini.

r
rutuxs 10.08.18. 10:23 | Kāzu datums: 20.02.1993

caalitis
Tev latviski paskaidroja, ka lai salaulātos oficiāli ir OBLIGĀTI jābūt kristītiem un iesvētītiem. Ja tomēr tev zināmais mācītājs to dara apejot baznīcas sakramentus, tas ir liels pārkāpums un viņš var tikt atlaists no darba. Dievs nav skaistumam, Dievs ir ticīibai.

c
caaliitis 09.08.18. 19:58 | Kāzu datums: 05.07.2019

Nē, tas nebija Korālis. Un tas bija mācītājs, kas oficiāli salaulāja jauno pāri, bez dzimtsarakstu nodaļas starpniecības. Mācītājs bija no baptistu draudzes. Runāja ļoti skaisti un sirsnīgi. Šobrīd mēģinu sadabūt šī cilvēka kontaktus, bet ierakstīju šeit, jo ceru, ka ir vēl kāds, ne Korālis

kRista 08.08.18. 10:15 | Kāzu datums: 07.07.2018

Man īsti nav saprotama vēlme,lai salaulā mācītājs tajā pat laikā nevēloties tekstus par Dievu un ja neesat pat iesvētīti.Es atvainojos,bet man tas vairāk izskatās pēc vēlmes pazīmēties,nevis pēc patiesas vēlmes būt laulātiem Dieva priekšā,vai vnk,ka tas tā stilīgi,ja laulā mācītājs.
Man laulības baznīcā saistās ar kaut ko svētu,vienreizīgu un tīru,
Mēs arī laulājāmies baznīcā,pirms tam izejot iesvētes kursu kopā ar topošo vīru un tas bija mūsu kopīgs,apzināts lēmums un vēlme.

Lai izdodas!

E
Ehz_forshaa 07.08.18. 18:24

Piekrītu! Tas iespējams bija Korālis, kas vadīja, bet tam nav nekāda likumiska spēka... Pirms tam tik un tā jādodas uz dzimtsarakstu nodaļu parakstīt ofic. dokumentus. 

Pie tam - ne visi mācītāji un dzimtsarakstu tantes runā standartu. Mums vadīja ceremoniju Cēsu dzimtsarakstu nodaļas vadītāja - bija līdz asarām sirsnīgi un tieši par mums...

r
rutuxs 07.08.18. 16:21 | Kāzu datums: 20.02.1993

Tādu mācītāju nav. Visi, kuri drīkst laulāt, prasīs iesvēti. Tādi ir baznīcas likumi. Savukārt, ja gribi, kā esi iepriekš redzējusi, tad tā nebūs salaulāšana, bet teātris, jo vienalga būs jādodas uz Dzimtsarakstu nodaļu.