FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Svinību vietas

Mācītāji bez baznīcas iesvetības

caaliitis
07.08.18. 15:26
Kāzu datums: 31.07.2018

Sveiks dāmas!

Vai ir kāda pieredze ar mācītāju, kas ir tiesīgs salaulāt ārpus baznīcas bez ievētībām utt.?

Vēlamies kaut ko sirsnīgu un mīļu, lai nav tikai dzimstsrakstu tantes klasiskie teksti vai mācītāju viedie vārdi par Dievu no A-Z.
Vnk ir būts kāzās, brīvā dabā, kuras vadīja mācītājs, jaunais pāris nebija nekādi baznīcas draugi....

Skatīt ziņojumus:
rutuxs
07.08.18. 16:21
Kāzu datums: 20.02.1993
Tādu mācītāju nav. Visi, kuri drīkst laulāt, prasīs iesvēti. Tādi ir baznīcas likumi. Savukārt, ja gribi, kā esi iepriekš redzējusi, tad tā nebūs salaulāšana, bet teātris, jo vienalga būs jādodas uz Dzimtsarakstu nodaļu.
Ehz_forshaa
07.08.18. 18:24
Piekrītu! Tas iespējams bija Korālis, kas vadīja, bet tam nav nekāda likumiska spēka... Pirms tam tik un tā jādodas uz dzimtsarakstu nodaļu parakstīt ofic. dokumentus. 

Pie tam - ne visi mācītāji un dzimtsarakstu tantes runā standartu. Mums vadīja ceremoniju Cēsu dzimtsarakstu nodaļas vadītāja - bija līdz asarām sirsnīgi un tieši par mums...
kRista
08.08.18. 10:15
Kāzu datums: 07.07.2018
Man īsti nav saprotama vēlme,lai salaulā mācītājs tajā pat laikā nevēloties tekstus par Dievu un ja neesat pat iesvētīti.Es atvainojos,bet man tas vairāk izskatās pēc vēlmes pazīmēties,nevis pēc patiesas vēlmes būt laulātiem Dieva priekšā,vai vnk,ka tas tā stilīgi,ja laulā mācītājs.
Man laulības baznīcā saistās ar kaut ko svētu,vienreizīgu un tīru,
Mēs arī laulājāmies baznīcā,pirms tam izejot iesvētes kursu kopā ar topošo vīru un tas bija mūsu kopīgs,apzināts lēmums un vēlme.

Lai izdodas!
caaliitis
09.08.18. 19:58
Kāzu datums: 31.07.2018
Nē, tas nebija Korālis. Un tas bija mācītājs, kas oficiāli salaulāja jauno pāri, bez dzimtsarakstu nodaļas starpniecības. Mācītājs bija no baptistu draudzes. Runāja ļoti skaisti un sirsnīgi. Šobrīd mēģinu sadabūt šī cilvēka kontaktus, bet ierakstīju šeit, jo ceru, ka ir vēl kāds, ne Korālis
rutuxs
10.08.18. 10:23
Kāzu datums: 20.02.1993
caalitis
Tev latviski paskaidroja, ka lai salaulātos oficiāli ir OBLIGĀTI jābūt kristītiem un iesvētītiem. Ja tomēr tev zināmais mācītājs to dara apejot baznīcas sakramentus, tas ir liels pārkāpums un viņš var tikt atlaists no darba. Dievs nav skaistumam, Dievs ir ticīibai.
kRista
10.08.18. 13:38
Kāzu datums: 07.07.2018
Caalitis,

Es pirmo reizi ko tādu dzirdu,ka mācītājs (kurš tiešām ir mācītājs,nevis pats sevi par tādu pasludinājis) laulātu bez iesvētes un kristīšanas.
Tā ir OBLIGĀTA prasība,jebkurā baznīcā. Neviens mācītājs nelaulās jūs,apejot šo kārtību. Es uzsveru un atkārtoju vēlreiz-MĀCĪTĀJS.Visādi Korāļi un viņam līdzīgie droši vien ir pilna pasaule,tikai vai tas būs tas pats,kas baznīcā laulāti-NĒ! Pašdarbnieku teātris!
Mans vīrs bija kristīts,bet nebija svētīts un pat ar to nepietika,vajadzēja iesvētes kursu iziet un iesvētīties.Es nebiju ne kristīta ne svētīta.Mēs kopā arvīru gājām uz iesvētes kursu,kas ilga no septembra līdz decembrim,KATRU ceturtdienu draudzes mājā.Un otrajos Ziemassvētkos mūs iesvētīja un mani nokristīja.
Tāds,lūk,ceļš ir līdz laulībām baznīcā,vai jebkur citur-bet tapt mācītāja salaulātiem.

Man tikai palika neskaidrs,kāpēc jūs vēlaties,lai jūs laulā mācītājs,ja tik izmisīgi vēlaties apiet baznīcas kārtību-kristīties un iesvētīties??? Lai bildēs izskatās skaistāk? ....es atvainojos protams,bet man tas tiesam liekas nedaudz dīvaini.