FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Jaunākais forumā

Reliģija un baznīcas

Tiekoties ar mācītāju

Njau
16.12.10. 15:05
Kāzu datums: 27.05.2011

Sveikas meitenes!
Šodien mum sparedzēta tikšanās ar mācītāju, lai pieteiktu laulību ceremoniju un aizrunātu laiku.
Man tagad neliels apjukums, ko lai tur runā un prasa, kas tāds jānoskaidro? Es te lasīju nesen, ka jānoskaidro cik liels ziedojums vajadzīgs, lai pēc tam neskrien pakaļ, ka esot par maz.:)

Skatīt ziņojumus:
odzinja2
16.12.10. 15:14
Kāzu datums: 18.06.2011
mēs pirmo reizi tiekoties ar mācītāju, par ziedjumiem nerunājām. Viņš tikai noskaidroja, vai esam krustīti un iesvētīti, un līdz ar to kas mums vēl būtu jaizdara, lai varētu laulāties baznīcā, piefiksēja arī plānoto kāzu datumu. Visus sīkumus par ceremoniju mācītājs teica, ka runāsim, kad tas datums nāks tuvāk. pirms tam mums vēl jāiziet pirmslaulību sagatavošanas kursi. bet tas laikam viss atkarīgs no paša mācītāja, ko un kad runā.
Ketta
16.12.10. 18:28
Kāzu datums: 21.05.2011
ieteiktu izrunāt uzreiz;
citādāk tā summa var izrādīties krietni lielāka nekā esat ieplānojuši - ka nenākas mainīt mācītāju:)
odzinja2
16.12.10. 21:38
Kāzu datums: 18.06.2011
Pirkārt, manuprāt ar baznīcu lietām ir tā, ka par ceremoniju mācītājs vispār nedrīkstētu prasīt konkrētu summu, jo visa baznīca balstās uz ziedojumiem, un nedrīkst šķirot ticīgos pēc materiālā stāvokļa. Lietas, kas var noteikt kaut kādu cenu ir baznīcas rotāšana, mūzika, dziedātāji, t.i., lietas, kas nav tieši saistītas ar laulību cermoniju, bet jaunais pāris ir viņas izvēlējies, lai visu cermoniju padarītu skaistāku un īpašāku...
Otrkārt, ja nu tiešām mācītājs ir noteicis striktu cenu par laulību ceremoniju (ko es patiešām neatbalstu), tad ņemot vērā to, cik jaunais pāris plāno iztērēt par gredzeniem, viesību galdiem, telpām, mūziķiem un visu pārējo, tad plānotās izmaksas par laulību ceremoniju baznīcā ir salīdzinoši mazas, bet tas taču ir pats galvenais šajā dienā!!!! Neesmu dzrdējusi, ka kādā baznīcā prasītu 500-600Ls par laulību ceremoniju, bet par viesu nama īri un guļvietām gan mēs esam ar mieru tādu summu maksāt.
Negribu te baigi moralizēt, bet šausmināšanās par baznīcu uzstādītajām cenām par laulību ceremoniju man lika aizdomāties, kas tad ir pats svarigākais šajā mums tik īpašajā dienā, uz ko mēs esam gatavas tērēt simtus un pat tūkstošus...
ElīnaPelīna
17.12.10. 08:12
Kāzu datums: 04.09.2010
Tā kā nebija tā, ka draudzē 1x parādamies tikai trīs mēnešus pirms kāzām, tad datumu un vēlamo mācītaju es gāju pieteikt viena, jo vīram nebija iespēja tikt. Tajā tikšanās reizē ar mācītāju nedaudz runājām par mūsu lēmumu, par to kā tas mainīs mūsu dzīvi kā pārim utmldz. Pārējos "tehniskas" dabas jautājumus risinājām kancelejā - gan par to kādi dokumenti jāiesniedz, gan par maksājumiem, kuri kā izrādījās bija nekādi - tikai brīvprātīgs ziedojums pēc izvēles. (nu valsts nodeva pati par sevi)
4 dienas pirms kāzam tikāmies vēlreiz ar mācītāju, viņš uzklausīja mūsu domas par ceremonija, izteica savējos priekšlikumus, un mēs pārrunājām kāda būs visa ceremonijas norise.
Nu jā pirmslaulību seminārus, Iesvētes mācību bijam jau izgajuši pasen atpakaļ, jo mums tas viss tiešam intereseja, un to neapmeklējam tikai tāpēc, ka vajag priekš laulībām baznīcā...
Njau
17.12.10. 11:50
Kāzu datums: 27.05.2011
Nu vakar tikāmies, jā par naudu draugs vaicāja, teica, ka par ceremoniju, ja vēlas tad ziedojums pēc saviem ieskatiem, bet par pārējām fīčam - ziedi, ērģelniece, tad jāmaksā tiem cilvēkiem kā par darbu.:)
Bija ok.:) kaudze papīru jāaizpilda bij.:))) jā un tehniskās lietas raī caur kanceleju būs jākārto.:)