FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Reliģija un baznīcas

Dziedāšana baznīcā

Bumbulbite
14.01.10. 14:37

Sveikas, meitenes! Vai kāda var padalīties ar pieredzi par mūziku katoļu baznīcā? Zinu, ka Magdalēnas baznīcā ir jauniešu grupiņa, kurus var sarunāt - spēlē uz ģitāras, vijoles un smuki dzied. Citās katoļu baznīcās ir laikam tikai ērģeles. Varbūt kāda zina, vai ķatoļiem baznīcā atļauj dziedāt kādam solistam (piemēram, operdziedātājam) protams reliģiskās dziesmas ne jau kaut kādu balagānu.

Skatīt ziņojumus:
Vin:)
14.01.10. 15:00
Kāzu datums: 24.07.2010
Pajautā savam mācītājam - viss atkarīgs no viņa. Es gan esmu saskārusies tikai ar tādiem, kas ļoti labprāt atļauj dziedāt reliģisku repertuāru. Ir gadījies, ka pat zvana un jautā, vai uz kādu svētku dievkalpojumu koris un ansamblis ( nevis baznīcas, bet kultūras nama) nevarētu sagatavot dziesmas. Taču gan jau viss no cilvēka atkarīgs - aizliegts tas noteikti nav:)
sicilia
14.01.10. 15:08
Kāzu datums: 05.09.2009
Domāju, ka nav problēmas. man dziedāja ērģelnieces dēls. repertuārs gan bija jāskaņo ar priesteri, bet.... puisim mēle lokana, tāpēc izdīca no priestera atļauju un nodziedāja arī manu mīļāko dziesmu (puisis mācās profesionālo dziedāšanu pie manas draudzenes un viņa bija noorganizējusi, lai puisis nodzied to dziesmu).... priesteris beigās teica, ka dziesma bija vietā un pat palūdza, lai sameklēju notis. Viņam tā baigi iepatikusies.
Ps - lielākoties visi priesteri (vismaz cik es pazistu un pazīistu daudzus) ir par smuku dziedāšanu bazīcā :)

un tam, ka priestri var pieļlaut daudz, lai ir šis klips par liecinieku
http://www.youtube.com/watch?v=ry27t0oed28&feature=player_embedded
Bumbulbite
14.01.10. 15:55
Un tas bija Katoļu baznīcā???
sicilia
14.01.10. 15:57
Kāzu datums: 05.09.2009
Klips vai manas kāzas?
Jā man kāzas bija katoļu bazīcā
klips filmēts Rēzeknes rajona bērzgales katoļu bazīciņā, kas ir viena no vecākajām koka baznīcā LV... atļauju deva Aglonietis:)
14.01.10. 15:59
Jā, klipiņš uzņemts katoļu baznīcā, piedevām Latgalē :) neļaujies stereotipiem - arī katoļiem ir atsaucīgi, jauki un interesanti priesteri :) Es ar dažiem pat esmu etnogrāfiskos dančus griezusi.. un izrādei par kāzām Latgalē pats priesteris atnesa baltos baznīcas virsvalkus, ko tēlotajam mācītājam uzvilkt :)
Bumbulbite
14.01.10. 19:19
paldies par ieteikumiem, noderēs! ;)
14.01.10. 21:27
Starp citu, kurā pusē domā kāzas rīkot - vienkārši skatos, ka Tu par Vecgulbenes muižu interesējies? :)
Bumbulbite
16.01.10. 12:32
Njā, Vecgulbenes muiža bija mūsu sarakstā, diemžēl neaizbraucām pat apskatīties, bet secinājām, ka ņemsim ko tuvāk Rīgai... ;) 200 km tomēr ir ļoti tālu.
Korg
21.01.10. 21:59
Varu uzrakstīt to scenāriju - programmu, ko mēs piedāvājam baznīcā ceremonijas laikā un neviens mācītājs to pagaidām nav noraidījis. Centīšos arī ilustrēt ar muzikālo materiālu.
1. Ienākšana baznīcā līdz altārim, Skaņdarbs Carol Ann
http://www.youtube.com/watch?v=sdxy2vqrXwY
2. Pie altāra pirms mācītājs sāk runu soliste dzied
I don't know how to love him
http://www.youtube.com/watch?v=89IRGoggjWM
3. Kad ir pateikts Jā un uzvilkti gredzeni - soliste dzied
http://www.youtube.com/watch?v=fO78AqC1IE4
4. Ceremonijas beigas. Soliste dzied
http://www.youtube.com/watch?v=FJZzsLyPhrE
5. Iziešana no baznīcas - tradicionālais kāzu maršs jeb skaņdarbs no Mūzikas skaņām
http://www.youtube.com/watch?v=wZokb-o0yEs
Bumbulbite
22.01.10. 11:39
Tencinu!! ;)
Suns_Funs
25.01.10. 17:01
Kāzu datums: 18.08.2006
Man nav pieredzes ar katoļu baznīcu, bet luterāņiem nekādu aizliegumu nav - ir tikai jāsaskaņo ar mācītāju.
Reformātu baznīcā pat rokgrupa ir spēlējusi.
Elinchix
11.08.10. 00:08
sodien runajam ar savu (katolu, Riga) macitaju par ceremoniju, un vinam nav iebildumu pret pasu izveletu garigo klasisko muziku. Galvenais visu izrunat ar savu macitaju, vins visu pateiks :)
Mums bus pianists (jauns puisis, draugs) (ar savam elektriskajam klavieritem, kuram var uzlikt ari ergelu efektu)

zvaigzniite
11.08.10. 08:06
Kāzu datums: 21.09.2010
Ak,laimīgās:)
Iepriekš ikās,ka sarunāšu visu tāpats teicās,bet tiko sāk jautāt,ko drīkst,ko ne tā sanāca,ka ir vai nu vai,un ir jāizdara izvēle,kaut apjautājos par reliģiska satura dziesmām vai drīkstētu....
meldrinjsh
01.09.10. 23:30
Kāzu datums: 02.10.2010
shodien zvaniiju maaciitaajam, lai noskaidrotu, kaadu muuziku un cik daudz vajag uz ceremoniju un vinjsh atbildeeja, ka tas cik un kaada ir muusu zinjaa.

Lieta taada, ka nekad neesmu bijusi lauliibu ceremonijaa kaazaas, liidz ar to nav ne jausmas kaa ir parasti, kaada vispaar ir ceremonijas norise utt.

Mums ir stiigu kvartets noliigts un zinaamas ienaakshanas un izieshanas dziesmas.
Vai varat pastaastiit, kas notiek pa vidu un kuraa briidii/briizhos parasti skan muuzika;
un ieteikt kaadu skaistu muuziku - shoreiz interesee klasiski instrumentaalie skanjdarbi stiigaam (vai aranzheejums stiigaam).

Paldies!
Zanch
02.09.10. 10:06
Kāzu datums: 18.09.2010
"Vai varat pastaastiit, kas notiek pa vidu un kuraa briidii/briizhos parasti skan muuzika"

Mums ir tā, ka iekšā iešanas un ārā iešanas dziesmu spēlē nolīgta vijolniece, savukārt ceremonijas laikā ( mums ir ar visu misi) nepieciešamajās vietās iedzied un iespēlē baznīcas ansamblis, kas pārzina svētos rakstus , sprediķi un vietas, kur tajā jādzied, jāspēlē , turklāt iedzied un iespēlē konkrēttas garīgas vietas ( dziesmas) no bībeles.
Es nezinu , kā ir citās baznīcās, bet mūsu Katoļu baznīcā no malas pieaicināti mūziķi noteikti netiktu galā ar spēlēšanu un dziedāšanu ceremonijas laikā, jo tur patiešām ir jāpārzina- kur jāspēlē un kas jāspēlē. Vai jūsu baznīcā šādu cilvēku nav ?
meldrinjsh
02.09.10. 15:27
Kāzu datums: 02.10.2010
paldies par atbildi, es nebiju iedomaajusies par shaadu variantu, bet tas tieshaam izklausaas vislabaakais variants, jo ja es nezinu, kam jaabuut pa visu, tad manas meitenes jau nu tieshaam nezinaas.

es noteikt sarunaashu bazniicas ergjelnieci un par paareejo neuztraukshos :)

kaarteejo reizi pieraadaas, ka viss patiesiibaa ir vieglaak kaa no saakuma likaas :))