FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Reliģija un baznīcas

Nesanāk :(

A
Aija 12.05.07. 15:39 | Kāzu datums: 26.01.2008

Vakar pabeidzu iesvētes mācību(tā jau neraksturīgi ilgi ietu), tik tiešām, visas trīs grāmatas izņemtas no vāka līdz vākam... Un tad nu sēž mācītājs ar manu topošo vīru, skatās uz mani un gaida atbildi, vai kaut ko tālāk darīsim (kristības, iesvētības). Bet es NEVARU. Nu nav man tās ticības! Un liekuļot arī nevaru. Tā arī pateicu, ka neredzu iespēju neko darīt šobrīd. Visi jau saprotoši un blā-blā-blā....Bet kāzām datumu nevar noteikt, un vispār... :( :( :(
Vai tiešām jums tas viss tā vienkārši notiekās?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
N
Nansija 12.05.07. 15:54 | Kāzu datums: 28.07.2007

Ja Tu netici Dievam, tad nevajag baznīcā laulāties. Es ticu un līdz ar to man nav problēmu. Es uzskatu, ka baznīcā laulāties tikai tāpēc, ka tas izskatās skaisti nav prātīgi. Baznīcā laulājoties galvenais ir, ka to daram Dieva priekšā. Bet par cik Tu to nevari pieēnmt, tad Tev nav nekādas vajadzības laulāties baznīcā..

A
Aija 12.05.07. 16:02 | Kāzu datums: 26.01.2008

Nansij, es jau arī par to pašu - ka nevajag tikai tāpēc, lai būtu. Vienkārši, man ar to ticību tā "augšā-lejā " un pati pārdzīvoju, ka līdz galam tomēr man nesanāk.:( Jo īpaši tāpēc, ka manam topošajam vīram tas ļoti daudz nozīmē. Viņš gan ir teicis, ka varam arī dzimtsarakstu nodaļā laulāties, un mācītājs jau ar neko tak nepārmetīs. Bet man jau sāk likties pašai, ka kāzas ārpus baznīcas tomēr nebūs patiesas un īstas mīlestības apliecinājums, kas balstītos vienotā pamatā. Un tad vēl palasu te citu meiteņu komentārus, kuras to visu uztver tik vienkārši.

N
Nansija 12.05.07. 16:07 | Kāzu datums: 28.07.2007

Varbūt jums vajag vēl nogaidīt? Ja Tu nejūties īsti pārliecināta par baznīcu, tad varvbūt neesi vēl īsti gatava kāzām?

V
Vanessa 12.05.07. 16:21 | Kāzu datums: 11.08.2007

Mees ar draugu neesam nekaadi lielie bazniicaa gaajeeji. Man ir taa, ka ticu augstaakam speekam un sveetiibai, bet man tas kopaa neiet reizeem ar bazniicu kaa instituuciju. It iipashi, ja palasa par veesturi, kaa kristietiiba ir ienaakusi un tikta uzspiesta cilveekiem utt. Arii par to, ka bazniica runaa par to, ka jaaizveelas Dievs un taa miilestiiba nevis manta, bet tai pat laikaa bazniica ir viena no lielaakajaam varaam un naudas glabaataajaam pasaulee... ir loti daudz pretrunu..
Mes laulaasimies Krusta bazniicaa, izleemaam, jo maaciitajs bija loti pretimnaakoshs. Mees dziivojam patreiz arzemees un iesvetes maciju iziet varu lasot gramatu majas. Sakuma arii domaaju, ka varbut nav labi laulaties baznica, ja ir kadas shaubas.. Parunajamies ar macitaju. Vinsh, precejies ar berniem, musdienigs gados pajauns cilveks, teica, ka neesot jau vajadziigs, lai tu ar visam chetraam tici visam. Galvenais, lai tev rodas saprashana un ticiiba labajam, lai tu atrodi kaut ko pati sev, jo viss, kas ietverts svetajos rakstos liek tiekties uz labo. Un tie vaardi tieshaam manii radiija skaidriibu.

A
Aija 12.05.07. 16:22 | Kāzu datums: 26.01.2008

:) Nu esam, esam. Un es ticu, ka viss beigās būs labi. Un jāsteidzs mums patiešām nekur nav. Kāzas nav nekāds noteikts mērķis, bet gan iekšēja pārliecība par to, ka tām jābūt.

V
Vanessa 12.05.07. 16:24 | Kāzu datums: 11.08.2007

man gan liekas, ka buut gatavai laulaaties bazniicaa un tam, ka gribi preceeties ar savu izredzeeto cilveeku nav nekaada sakara...

V
Vanessa 12.05.07. 16:26 | Kāzu datums: 11.08.2007

Bazniica jau nav taa, kas garantees tavu laimi, tikai Tu pati un Tavs toposhais viirs:)

a
anminka 12.05.07. 16:36 | Kāzu datums: 21.07.2007

mēs precamies dzimtasarkstu nodaļā un laulāsimies kad būsim gatavi (precīzāk miļums bus gatavs)jū tā negribat?

A
Aija 12.05.07. 16:54 | Kāzu datums: 26.01.2008

Mums būs jālaulājas dzimtsarakstu nodaļā neatkrīgi no baznīcas, jo tikai ev. luteriskās un katoļu baznīcas izdotās apliecības tiek pielīdzinātas valsts izdotajām. Vienkārši man nepatīk šī doma par dubulām kāzām kā tāda, kur nu vēl, ja būs liela laika starpība.
Nu jā, vārdu sakot kreņķis ne par ko.:) Bet tāds dīvainis nu tas cilvēks ir.:)

a
anminka 12.05.07. 17:04 | Kāzu datums: 21.07.2007

tu esi pareizticīgā?pirmā dzirdēšana, ka nedod apliecības.......

A
Aija 12.05.07. 17:08 | Kāzu datums: 26.01.2008

Nē, bet pareizticīgajiem arī nedod.:) :)

a
anminka 12.05.07. 17:15 | Kāzu datums: 21.07.2007

pirmā dzirdēšana..........mute paliek vaļā....

P
Peksene 12.05.07. 17:23 | Kāzu datums: 07.07.2007

Civillikums
51. Ja laulājamie pieder pie ev.-luterāņu, Romas katoļu, pareizticīgo, vecticībnieku, metodistu, baptistu, septītās dienas adventistu vai Mozus ticīgo (judaistu) konfesijas un vēlas salaulāties pie savas konfesijas garīdznieka, kuram ir attiecīgās konfesijas vadības atļauja, izsludināšanu izdara pēc attiecīgās konfesijas noteikumiem.
53. Laulā dzimtsarakstu nodaļas vadītājs vai 51. pantā norādīto konfesiju garīdznieki, ja ir ievēroti laulības noslēgšanas noteikumi.

Tā ka Latvijā valsts atzīst 51.pantā minēto konfesiju baznīcās noslēgtās laulības, nerunājiet muļķības, ka tikai luterāņu un katoļu.

A
Aija 12.05.07. 17:32 | Kāzu datums: 26.01.2008

Njaaa, interesanti. Man vienkārši viena paziņa precējas, no pareizticīgajiem, un viņa teica, ka nepieciešamas arī dzimtsarakstu nodaļā. Atvainojos, ja maldinošs info sanāca, es jau arī toreiz biju pārsteigta, bet ja man teica, ticēju, es tak neko no tām lietām īsti nesapratu.:)
Būs kārtīgi jānoskaidro pie šito lietu pārzinātājiem.:)
Nu bet man iekš konfesionālajiem luterāņiem tāpat nedos to papīru, tā ka dubultas kāzas jebkurā gadījumā.:))

i
ingreta 12.05.07. 17:49 | Kāzu datums: 20.02.2016

Par pareiztcīgo baznīcām tā ir ka vēl jāsarakstās baznīcā,jo viņam nav spēks.To zinu jo pažiņa str

adā zagsā.

a
anminka 12.05.07. 23:13 | Kāzu datums: 21.07.2007

bet tas viss ir atkarīgs no mācītāja(piedodiet, nezinu kā pārējās konfesijā), ja viņam ir atļauja no augšas (galvenajuem mācītajiem) tad viss O.K..

Dzin-din 13.05.07. 20:36 | Kāzu datums: 11.08.2007

Mums arī katoļu baznīcā mācītājs lika sarakstīties dzimtsaraktu nodaļā, bet tikai tad nākt uz baznīcu laulāties! Viņš pateica, ka negribot rakstīt parīrus, kurus tik un tā pārrakstīs!

Siice 14.05.07. 00:05 | Kāzu datums: 07.07.2007

anminka, mēs arī nolēmām tikai sarakstīties un laulāties pēc tam - kā saka, ja Dievs būs lēmis, tad pēc gadiem 20-25. :)

14.05.07. 09:31

Mēs ar cienīto esam no tiem , kas neies uz baznīcu tikai tāpēc, lai justos kristīgi cilvēki. Mums šobrīd arī norit saucamais iesvētības kurss- mājās kaut ko paši palasam ik pa laikam un garīgi gatavojamies tam procesam, bez jebkādas uzspiešanas.

B
BizBiz 28.05.07. 15:33

mēs sarakstījāmies "zagsā" jo mācītājam vēl nav atļaujas "no augšas" bet bija skaisti abās vietās, es teiktu necerēti skaisti :)